Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ, το δοκίμασα και δουλεύει, απλά αργεί να φορτώσει λίγο τις φωτο. Είναι φυσιολογικό ;

Εγώ προσπαθούσα με το miracast αλλά δεν μου έβρισκε συσκευή. Αλήθεια τι κάνει αυτή η λειτουργία και πως μπορώ να την χρησιμοποιήσω ;

 

miracast πρέπει να υποστηρίζει και η tv για να δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

miracast πρέπει να υποστηρίζει και η tv για να δουλέψει

 

Με λίγα λόγια θα πρέπει να είναι LG η TV.........

Μάλιστα ,ευχαριστώ!

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχει τσιμπησει κανεις την ζελατινα απο τα public;;των 13 ευρω;;;εντυπωσεις;;;αξιζει;;

 

Πλαίσιο με 4 ευρώ 2 ζελατινες! Τουμπανες!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο με 4 ευρώ 2 ζελατινες! Τουμπανες!

 

 

συμφωνώ με τον φίλο το πλαίσιο έχει τις καλύτερες. έχω δοκιμάσει πολλές και ακριβές και φθηνές αλλά αυτές του πλαισίου είνια οι καλύτερες. και ανθεκτικές και εφαρμόζουν τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια θα πρέπει να είναι LG η TV.........

Μάλιστα ,ευχαριστώ!

 

οχι απαραίτητα,οποιαδήποτε που υποστηρίζει miracast λογικά είναι συμβατή,το miracast δεν είναι της lg http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=miracast

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εχει τσιμπησει κανεις την ζελατινα απο τα public;;των 13 ευρω;;;εντυπωσεις;;;αξιζει;;

Μην κάνεις το λάθος και πάρεις την συγκεκριμένη ζελατίνα την έχω πάρει και ξέρω ...Πολύ ακριβή δεν αξίζει τα λεφτά της κατ'εμέ... Και επίσης παρά πολύ κακή εφαρμογή....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε μου τη χαζή ερώτηση αλλά με κάποιο τρόπο κατάφερα να εξαφανίσω το εικονίδιο που μας δίνει πρόσβαση στα εγκατεστημένα apps του κινητού, που βρίσκεται στην κάτω μπάρα (εκεί που είναι και τα εικονίδια τη κλήσης, των sms, των email κλπ) δεξιά. Πως το ξαναεμφανίζω;

 

Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε μου τη χαζή ερώτηση αλλά με κάποιο τρόπο κατάφερα να εξαφανίσω το εικονίδιο που μας δίνει πρόσβαση στα εγκατεστημένα apps του κινητού, που βρίσκεται στην κάτω μπάρα (εκεί που είναι και τα εικονίδια τη κλήσης, των sms, των email κλπ) δεξιά. Πως το ξαναεμφανίζω;

 

Να είστε καλά!

Δεν εξαφανιζεται στον μαμα launcher. Μηπως εχεις καποιον αλλο launcher; Μηπως αλλαξες θεμα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι προ ολίγου το άνοιξα για πρώτη φορά... Ελληνικής αντιπροσωπείας από αναβάθμιση συσκευής. Ευτυχώς η αναζήτηση μου έλαβε τέλος γιατί μόλις το επανεκκίνησα από firmware update και εμφανίστηκε πάλι. Προσπαθώ πραγματικά να καταλάβω πως το έσβησα...

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι προ ολίγου το άνοιξα για πρώτη φορά... Ελληνικής αντιπροσωπείας από αναβάθμιση συσκευής. Ευτυχώς η αναζήτηση μου έλαβε τέλος γιατί μόλις το επανεκκίνησα από firmware update και εμφανίστηκε πάλι. Προσπαθώ πραγματικά να καταλάβω πως το έσβησα...

 

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! :)

Στιγμιαιο κολλημμα δηλαδη.

Γι' αυτο σου ειπα δε γινεται. Προσπαθω να το σβησω εδω και πεντε λεπτα και δε μπορω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και συγγνωμη κιόλας αλλά θα τρελαθώ... Τώρα μου εξαφανίστηκε το εικονίδιο των τηλεφωνικών κλήσεων από τη συγκεκριμένη μπάρα χωρίς να κάνω κάτι... έχει αρχίσει να "ακούγεται" το μουσικό θέμα του X-Files μέσα στο κεφάλι μου... Μυστήρια πράγματα συμβαίνουν... Τι κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει...

2.5 ώρες κατεβαζε την 4.4 απο το wifi μου και στο 86%, κολλησε και ξεκινησα απο την αρχη.

Σε κανα 2 ημερο θα κατεβει με αυτους τους ρυθμους...

Τώρα εχει κολλησει στο 7%. Εν τω μεταξυ κατεβαζω δεδομενα απο τον chrome και παει σφαιρα, οποτε δεν φταιει η συνδεση.

Εάν προτιμάς πιο σίγουρη λύση, σύνδεσέ το σε υπολογιστή με το λογισμικό της LG και κάνε από εκεί την εγκατάσταση. Και εκεί θα πρέπει να το κατεβάσεις, αλλά πιο εύκολα παρατάς το κατέβασμα στον ΗΥ.

 

Ωχ...πόσο επίπονη λύση είναι να του περάσω Ευρωπαϊκή ROM; Υπάρχει κανένας οδηγός; Θα μου έρχονται μετά τα μελλοντικά updates;

Τον κωδικό χώρας που τον βλέπουμε φίλε μου;

 

Δεν πρέπει να είναι μεγάλη ταλαιπωρία, σου προτείνω να ρωτήσεις στο θέμα με τις τροποποιήσεις που υπάρχουν συνάδελφοι με μεγαλύτερη εμπειρία. Τα updates θα σου έρχονται κανονικά. Ο κωδικός της χώρας είναι τρία ψηφία στο κουτί, ακριβώς πάνω από το σειριακό της συσκευής. Πχ 6FR Γαλλία, 6GR Ελλάδα κλπ...

 

Ευχαριστώ πολύ, το δοκίμασα και δουλεύει, απλά αργεί να φορτώσει λίγο τις φωτο. Είναι φυσιολογικό ;

Εγώ προσπαθούσα με το miracast αλλά δεν μου έβρισκε συσκευή. Αλήθεια τι κάνει αυτή η λειτουργία και πως μπορώ να την χρησιμοποιήσω ;

Το Miracast είναι ασύρματο πρότυπο μετάδοσης. Δεν το υποστηρίζουν όλες οι τηλεοράσεις, θα πρέπει να κοιτάξεις το manual και τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Εάν προτιμάς πιο σίγουρη λύση, σύνδεσέ το σε υπολογιστή με το λογισμικό της LG και κάνε από εκεί την εγκατάσταση. Και εκεί θα πρέπει να το κατεβάσεις, αλλά πιο εύκολα παρατάς το κατέβασμα στον ΗΥ.

Ευχαριστω φιλε.

Το εκανα, γιατι με το wifi ποτέ δεν θα το εγκαθιστουσα...

 

Ένα μισαωρακι πηρε.260mb to pc suite, αντιγραφο ασφαλειας και η αναβαθμιση.

Ουφ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι μεγάλη ταλαιπωρία, σου προτείνω να ρωτήσεις στο θέμα με τις τροποποιήσεις που υπάρχουν συνάδελφοι με μεγαλύτερη εμπειρία. Τα updates θα σου έρχονται κανονικά. Ο κωδικός της χώρας είναι τρία ψηφία στο κουτί, ακριβώς πάνω από το σειριακό της συσκευής. Πχ 6FR Γαλλία, 6GR Ελλάδα κλπ...

Θα ρωτήσω στο διπλανό θέμα. Όσον αφορά τον κωδικό της χώρας, ARE/UNITED ARAB EMIRATES.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το Miracast είναι ασύρματο πρότυπο μετάδοσης. Δεν το υποστηρίζουν όλες οι τηλεοράσεις, θα πρέπει να κοιτάξεις το manual και τις ρυθμίσεις της τηλεόρασης για επιβεβαίωση.

 

Ευχαριστώ.Μάλλον δεν το υποστηρίζει δυστυχώς.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρατηρησα σε 1-2 περιπτωσεις το εξης και δεν ξερω αν εχει αναφερθει:

 

Το 4g ενω με το s4 επιανα full ταχυτητα 5.κατι mb/s τωρα εχω δει ταχυτητες μεχρι 1.8-2...Τι γινεται?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι με το που το άνοιξα εκανε αναβάθμιση λογισμικού περίπου 96ΜΒ.

Τώρα έχω:

Version: M8974A-AAAANAZM-1.0.190084

 

Build Number: KOT49I.D80220B

 

Software Version: D80220b-262-02

 

Δεν γνωρίζω τι διορθώνει το ψάχνω τώρα,λετε να είναι το Knock code;

edit:Απ'οτι βλέπω δεν εχει να κάνει με το knock code.

Edited by teamrodos
edit
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι με το που το άνοιξα εκανε αναβάθμιση λογισμικού περίπου 96ΜΒ.

Τώρα έχω:

Version: M8974A-AAAANAZM-1.0.190084

 

Build Number: KOT49I.D80220B

 

Software Version: D80220b-262-02

 

Δεν γνωρίζω τι διορθώνει το ψάχνω τώρα,λετε να είναι το Knock code;

edit:Απ'οτι βλέπω δεν εχει να κάνει με το knock code.

φιλε εχεις ελληνικη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις παρελαβα την παρακατω θηκη την ringke είναι πολύ ωραια αλλα δεν κουμπωνει στο κινητο σαν να μην φτανει για ένα χιλιοστο στο πλαι, τι κανω? ειχε κανενας το ιδιο πρόβλημα με την συγκεκριμενη? μηπως το g2 στην αμερικη εχει διαφορετικες διαστασεις?http://www.ebay.com/itm/RINGKE-SLIM-LG-G2-Case-LF-White-Premium-Super-Slim-Hard-Perfect-Fit-Case-Cover-/271349642819?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3f2db2f643 Edited by k30taas
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι με το που το άνοιξα εκανε αναβάθμιση λογισμικού περίπου 96ΜΒ.

Τώρα έχω:

Version: M8974A-AAAANAZM-1.0.190084

 

Build Number: KOT49I.D80220B

 

Software Version: D80220b-262-02

 

Δεν γνωρίζω τι διορθώνει το ψάχνω τώρα,λετε να είναι το Knock code;

edit:Απ'οτι βλέπω δεν εχει να κάνει με το knock code.

 

 

από ό,τι θυμάμαι, η γερμανική vodafone ήταν από τις πρώτες kit kat που είχαν βγει και ήταν η έκδοση v20A. μετά βγήκαν σε άλλες χώρες με την έκδοση v20B. άρα απλά έκανε αναβάθμιση από την 20A στην 20B. τώρα πότε θα κάνουν release το knock code ελπίζω να το μάθουμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μολις παρελαβα την παρακατω θηκη την ringke είναι πολύ ωραια αλλα δεν κουμπωνει στο κινητο σαν να μην φτανει για ένα χιλιοστο στο πλαι, τι κανω? ειχε κανενας το ιδιο πρόβλημα με την συγκεκριμενη? μηπως το g2 στην αμερικη εχει διαφορετικες διαστασεις?http://www.ebay.com/itm/RINGKE-SLIM-LG-G2-Case-LF-White-Premium-Super-Slim-Hard-Perfect-Fit-Case-Cover-/271349642819?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3f2db2f643

 

σου απάντησα στο Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...