Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες SOS. Μου βγαζει το market σφαλμα 403 οπως και του παιδιου πιο πανω. Εκανα και εγω οτι εγραψε αλλα με κανενα αποτελεσμα. Να φανταστειτε παλευω απο τις 5 το απογευμα αφοτου το πηρα απο το service (αλλαγη πλακετας και ακουστικου) διοτι νομιζα πως φταιει η συσκευη. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων 100 φορες... καποιος να με ξεμπλεξει??? Φταιει το market τελικα η η συσκευη λογω αλλαγης πλακετας?? Ειμαι στα καρφια και περιμενω να με βοηθησετε..
Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε μου τα φωτα σας γτ δε ξερω τι να κανω! σημερα το πρωι και ενω ειχα φορτησει το κινητο απο το προηγουμενο βραδυ με το που ξυπναω το βλεπω κλειστο! παω να το ανοιξω και αρχιζει να κανει κατι σαν ρισταρτ, δλδ ανοιγει βγαινει το logo της LG και μετα σβηνει παλι! το συνδεσα με το pc και μου βγαζει μια ενδειξη 0% με μια μπαταρια και ενα θαυμαστικο διπλα! Τι μπορει να ειναι? πως μπορω να κανω ενα reset?

οκ παιδια το αφησα λιγο να φωρτισει και τωρα ειναι κομπλε! απο το μεσημερι μεχρι τωρα εχει φαει 4%. Καποια εφαρμογη θα ετρεχε ολη νυχτα και τελειωσε ετσι η μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS. Μου βγαζει το market σφαλμα 403 οπως και του παιδιου πιο πανω. Εκανα και εγω οτι εγραψε αλλα με κανενα αποτελεσμα. Να φανταστειτε παλευω απο τις 5 το απογευμα αφοτου το πηρα απο το service (αλλαγη πλακετας και ακουστικου) διοτι νομιζα πως φταιει η συσκευη. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων 100 φορες... καποιος να με ξεμπλεξει??? Φταιει το market τελικα η η συσκευη λογω αλλαγης πλακετας?? Ειμαι στα καρφια και περιμενω να με βοηθησετε..

 

Καταρχας ηρεμησε.Για ενα κινητο μιλαμε...για ποια καρφια μιλας;

Αφου προσπαθησες οτι εγραψαν πιο πανω αστο,ηρεμησε και ξαναπιαστω το πρωι.Κανε αλλη μια επαναφορα,διεγραψε τα δεδομενα απο την εφαρμογη google play store κι αν δεν γινει κατι στειλτο στο σερβις ξανα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδες SOS. Μου βγαζει το market σφαλμα 403 οπως και του παιδιου πιο πανω. Εκανα και εγω οτι εγραψε αλλα με κανενα αποτελεσμα. Να φανταστειτε παλευω απο τις 5 το απογευμα αφοτου το πηρα απο το service (αλλαγη πλακετας και ακουστικου) διοτι νομιζα πως φταιει η συσκευη. Εκανα επαναφορα ρυθμισεων 100 φορες... καποιος να με ξεμπλεξει??? Φταιει το market τελικα η η συσκευη λογω αλλαγης πλακετας?? Ειμαι στα καρφια και περιμενω να με βοηθησετε..

ΔΕ φταίει η συσκευή!Σήμερα παρουστιάστηκε το ιδιο πρόβλημα σε πολλές συσκευές!Είναι θέμα Google που θα λυθεί!Πάμε παρακάτω...

https://www.google.gr/search?q=play+store+error+403+site:forum.xda-developers.com&client=firefox-a&hs=Nog&rls=org.mozilla:el:official&channel=sb&biw=1920&bih=915&tbs=qdr:d

 

https://code.google.com/p/android/issues/detail?can=2&start=0&num=100&q=&colspec=ID%20Type%20Status%20Owner%20Summary%20Stars&groupby=&sort=&id=65826

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πανευτυχης κατοχος και γω απο σημερα σε λευκο χρωμα αγγλικο!επιτελους android που δεν κολλαει!!!

 

Έχει ωριμάσει πολύ το android και βλέπουμε ότι κάθε καινούρια έκδοση πλέον βγαίνει πιο σταθερή και smooth και οι εταιρείες όπως η LG έβαλε το χεράκι της γι'αυτό που περνούμε σήμερα με το g2.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα την hide soft keys για να κρύψω την navigation bar και ψάχνω κάτι αντίστοιχο για την status bar. Καμία πρόταση;;

Πάντως πολύ καλό δε λέω αλλά με έκανε να εκτιμήσω ακόμη περισσότερο το HTC One S από το οποίο προέρχομαι.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας αντιμετωπιζω ενα προβλημα σημερα ξαφνικα εξαφανιστηκε το σημα δικτυου μου λεει μονο κλησεις εκτακτεις αναγκης ψαχνω να βρει δικτυο αλλα δεν βρισκει μοθ λεει προσπαθηστε αργοτερα,και οταν παιρνω τηλ στο κινητο απο σταθερο καλη κανονικα και το σηκωνει μια γυναικα ξενη και μου λεει hello....τη γινεται τη μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου ακούγεται για πρόβλημα δικτύου και όχι του τηλεφώνου. Μίλησε με τον πάροχό σου.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!πανευτυχης κατοχος και γω απο σημερα σε λευκο χρωμα αγγλικο!επιτελους android που δεν κολλαει!!!

 

Μία από τα ίδια και εγώ.. Λευκό Αγγλικό 16άρι.. Τώρα να ρωτήσω και κάτι που θέλω.. Επειδή έχει μέσα Αγγλικό φορτιστή (βέβαια μου στείλανε και αντάπτορα για την πρίζα) μπορώ να χρησιμοποιώ του LG G pad;;

Οι πρώτες φορτήσεις μέχρι να πάει 100% ή το αφήνουμε και παραπάνω όπως παλιά, κανά 8ωρο;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και εγώ.. Λευκό Αγγλικό 16άρι.. Τώρα να ρωτήσω και κάτι που θέλω.. Επειδή έχει μέσα Αγγλικό φορτιστή (βέβαια μου στείλανε και αντάπτορα για την πρίζα) μπορώ να χρησιμοποιώ του LG G pad;;

Οι πρώτες φορτήσεις μέχρι να πάει 100% ή το αφήνουμε και παραπάνω όπως παλιά, κανά 8ωρο;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Καλύτερα να τσεκάρεις τα Ampere. Του g pad είναι 1.8 Α. Αν είναι το ίδιο δεν έχεις πρόβλημα. Αν είναι λιγότερο, λογικά το κινητό θα έχει στοπ να φορτίζει όσο έχει ορίσει ο κατασκευαστής, αλλά και πάλι καλύτερα να χρησιμοποιείς αυτό που έδωσαν με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια και εγώ.. Λευκό Αγγλικό 16άρι.. Τώρα να ρωτήσω και κάτι που θέλω.. Επειδή έχει μέσα Αγγλικό φορτιστή (βέβαια μου στείλανε και αντάπτορα για την πρίζα) μπορώ να χρησιμοποιώ του LG G pad;;

Οι πρώτες φορτήσεις μέχρι να πάει 100% ή το αφήνουμε και παραπάνω όπως παλιά, κανά 8ωρο;;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις του g pad.Οσο το ειχα το ταμπλετ τα φορτιζα και τα 2 με τον ιδιο φορτιστη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τσεκάρεις τα Ampere. Του g pad είναι 1.8 Α. Αν είναι το ίδιο δεν έχεις πρόβλημα. Αν είναι λιγότερο, λογικά το κινητό θα έχει στοπ να φορτίζει όσο έχει ορίσει ο κατασκευαστής, αλλά και πάλι καλύτερα να χρησιμοποιείς αυτό που έδωσαν με το κινητό.

 

LG G pad:

Model: MCS-04ER

Input: 100-240V 50/60Hz 0.3A

Output: 5.0V 1.8A

 

LG G2:

Model: MCS-04UR

Input: 100-240V 50/60Hz 0.3A

Output: 5.0V 1.8A

 

Μόνο το μοντέλο απ'ότι βλέπω είναι άλλο άρα νομίζω δεν θα υπάρχει πρόβλημα..

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

LG G pad:

Model: MCS-04ER

Input: 100-240V 50/60Hz 0.3A

Output: 5.0V 1.8A

 

LG G2:

Model: MCS-04UR

Input: 100-240V 50/60Hz 0.3A

Output: 5.0V 1.8A

 

Μόνο το μοντέλο απ'ότι βλέπω είναι άλλο άρα νομίζω δεν θα υπάρχει πρόβλημα..

 

Μια χαρά, μπορείς να φορτίζεις με όποιον θες, ίδιοι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όσα ampere και να βγάζει ο φορτιστής, δίνει τα ampere που ζητάει το τηλέφωνο. Όποτε αν είναι μεγαλύτερος (π.χ. >2Α) πέφτει στα 1.8 που ζητάει το τηλέφωνο, ενώ αν είναι μικρότερος καθυστερεί η φόρτιση. Pls διορθώστε με αν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όσα ampere και να βγάζει ο φορτιστής, δίνει τα ampere που ζητάει το τηλέφωνο. Όποτε αν είναι μεγαλύτερος (π.χ. >2Α) πέφτει στα 1.8 που ζητάει το τηλέφωνο, ενώ αν είναι μικρότερος καθυστερεί η φόρτιση. Pls διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Έτσι είναι..Ότι ζητάει η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα! εχω το κινητο εδω κ κανα μηνα κ εχω κατι θεματακια. ηρθα απο το G που ολα λειτουργουσαν αψογα κ με παραξενευει. καταρχην το ακουστικο κανει κατι θορυβους σαν να χτυπαει απο μεσα. ενα ψηλο lag το εχω κ η μπαταρια μου βγαζει μιση μερα με το ζορι. 25% τρωει απο το βραδυ μεχρι το πρωι. το G με το ζορι να ετρωγε 5% κ το ειχα συνεχεια κ σε 4g. το gps δεν ετυχε να το δοκιμασω ακομα γτ λεω τοσο γκαντεμης θα εχω κ εδω θεμα. να το στειλω για επισκευη η εχετε καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 θεματακια

 

οταν επιλεγεις την εφαρμογη του τηλεφωνου σου βγαζει τον dialer απο default και οχι οποιο tab ειχες δει τελευταιο. σε κανενα αλλο κινητο δε το εχω δει αυτο..εγω θελω να βλεπω το call log και οχι τον dialer, υπαρχει λυση?..

 

οταν παιζει μουσικη βγαζει στατικο θορυβο σε καποια κομματια, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι φταιει το κινητο..θα το ξαναδω

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα! εχω το κινητο εδω κ κανα μηνα κ εχω κατι θεματακια. ηρθα απο το G που ολα λειτουργουσαν αψογα κ με παραξενευει. καταρχην το ακουστικο κανει κατι θορυβους σαν να χτυπαει απο μεσα. ενα ψηλο lag το εχω κ η μπαταρια μου βγαζει μιση μερα με το ζορι. 25% τρωει απο το βραδυ μεχρι το πρωι. το G με το ζορι να ετρωγε 5% κ το ειχα συνεχεια κ σε 4g. το gps δεν ετυχε να το δοκιμασω ακομα γτ λεω τοσο γκαντεμης θα εχω κ εδω θεμα. να το στειλω για επισκευη η εχετε καμια λυση?

 

φιλε μου κατι σου τρώει την μπαταρια σίγουρα!!!το βραδυ χανω το πολυ 3% και αν ετσι!!βαλε την εφαρμογη wakelock detector και δες τι ειναι αυτο που σου τρωει την μπαταρια τοσο πολυ!!!και δοκιμασε την παρα πολυ καλη εφαρμογη greenify !!!οσο για το lag το εχουμε ολοι σε καποια σημεία μονο οχι παντου!!!(ελάχιστο δηλαδη!!!:D) εγω δεν εχω δει android συσκευή χωρις lag!!(λενε οτι lag free ειναι htc one εγω δεν το ειχα οποτε δεν ξερω!!)οσο για το ακουστικο δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεις!!

αν δεν στρώσει η μπαταρια σου κανε επαναφορα ρυθμίσεων!!αλλα κρατα backup τα δεδομενα σου γιατι θα σου τα σβήσει ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν βγάζετε φωτογραφίες με λίγο φωτισμό και έχετε το φλας στο αυτόματο σας ανάβει? Σε εμένα πρέπει να είναι πολυ σκοτεινά για να ανάψει. Επίσης δοκίμασα να βγάλω την τηλεόραση χωρίς φως και παλι το φλας δεν ανάβει, ανάβει μονο οταν δεν εχει φωτισμό. Ετσι λειτουργεί το g2?

Πάντως βγάζει ωραίες φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα! εχω το κινητο εδω κ κανα μηνα κ εχω κατι θεματακια. ηρθα απο το G που ολα λειτουργουσαν αψογα κ με παραξενευει. καταρχην το ακουστικο κανει κατι θορυβους σαν να χτυπαει απο μεσα. ενα ψηλο lag το εχω κ η μπαταρια μου βγαζει μιση μερα με το ζορι. 25% τρωει απο το βραδυ μεχρι το πρωι. το G με το ζορι να ετρωγε 5% κ το ειχα συνεχεια κ σε 4g. το gps δεν ετυχε να το δοκιμασω ακομα γτ λεω τοσο γκαντεμης θα εχω κ εδω θεμα. να το στειλω για επισκευη η εχετε καμια λυση?

 

Αν εννοείς ότι το ακουστικό κάνει θόρυβο σαν να τρίζει, όλες τις φορές όταν είναι στην μέγιστη ένταση και βελτιώνεται μόνο αν το χαμηλώσεις κατά 2-3 επίπεδα, τότε έχει πρόβλημα το ακουστικό σου.

Το πρόβλημα που περιγράφω το είχε η δική μου συσκευή και την άλλαξα με άλλη 2 μέρες μετά την αγορά(στο πλαίσιο του doa). Η καινούργια συσκευή δεν μου το κάνει(αν και κάποιες φορές έχω ακούσει κάτι θορύβους αλλά πολύ σπάνια).

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι το ακουστικό κάνει θόρυβο σαν να τρίζει, όλες τις φορές όταν είναι στην μέγιστη ένταση και βελτιώνεται μόνο αν το χαμηλώσεις κατά 2-3 επίπεδα, τότε έχει πρόβλημα το ακουστικό σου.

Το πρόβλημα που περιγράφω το είχε η δική μου συσκευή και την άλλαξα με άλλη 2 μέρες μετά την αγορά(στο πλαίσιο του doa). Η καινούργια συσκευή δεν μου το κάνει(αν και κάποιες φορές έχω ακούσει κάτι θορύβους αλλά πολύ σπάνια).

 

Συμφωνω με το παλικαρι αν σου κάνει αυτα που περιγραφει τοτε το ακουστικο εχει προβλημα. Εγω για αυτο το λογο το πηγα στο service και χωρις δευτερη κουβεντα μου το αλλαξαν και τωρα χαίρομαι να μιλαω στο τηλεφωνο καμμια σχεση με πριν

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με το παλικαρι αν σου κάνει αυτα που περιγραφει τοτε το ακουστικο εχει προβλημα. Εγω για αυτο το λογο το πηγα στο service και χωρις δευτερη κουβεντα μου το αλλαξαν και τωρα χαίρομαι να μιλαω στο τηλεφωνο καμμια σχεση με πριν

 

Αυτό είναι το θετικό να έχεις ένα καλό service.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...