Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο φεύγει και η παραγγελία από εμένα οπότε θα ήθελα τη γνώμη από οσους το εχουν προτιμησει σε λευκο χρωμα, μιας και εχω δει απειρα βιντεακια, φωτογρααφίες αλλά δυστυχως δεν μπορω να αποφασισω σιγουρα.

 

Τείνω προς το λευκό καθώς μου φαίνεται πιο όμορφο γενικά με μοναδικό μειονέκτημα το ότι όταν ειναι ανοικτη η οθόνη φαίνεται το μαυρο περιγραμμα αυτης πριν απο το bezel με αποτελεσμα να μην μου φαινεται ωραιο στο ματι και λιγο ενοχλητικο στα βιντεο οπως το εχω δει, ενω στο μαυρο δεν φαινεται καθολου καθως ειναι ιδιο χρωμα με το bezel.

 

Ερώτηση: όσοι εχετε το λευκο, ειναι οντως ενοχλητικο αυτο το μαυρο περιγραμμα της οθονης ή οχι? Δεν την κανει να φαινεται λιγο μικροτερη απο οτι το μαυρο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αύριο φεύγει και η παραγγελία από εμένα οπότε θα ήθελα τη γνώμη από οσους το εχουν προτιμησει σε λευκο χρωμα, μιας και εχω δει απειρα βιντεακια, φωτογρααφίες αλλά δυστυχως δεν μπορω να αποφασισω σιγουρα.

 

Τείνω προς το λευκό καθώς μου φαίνεται πιο όμορφο γενικά με μοναδικό μειονέκτημα το ότι όταν ειναι ανοικτη η οθόνη φαίνεται το μαυρο περιγραμμα αυτης πριν απο το bezel με αποτελεσμα να μην μου φαινεται ωραιο στο ματι και λιγο ενοχλητικο στα βιντεο οπως το εχω δει, ενω στο μαυρο δεν φαινεται καθολου καθως ειναι ιδιο χρωμα με το bezel.

 

Ερώτηση: όσοι εχετε το λευκο, ειναι οντως ενοχλητικο αυτο το μαυρο περιγραμμα της οθονης ή οχι? Δεν την κανει να φαινεται λιγο μικροτερη απο οτι το μαυρο?

Λευκο για μενα λογω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5101646#post5101646

 

Προσωπικα δυσκολευτικα πολυ να αποφασισω.

 

Αυτο που λες για το περιγραμμα εχει δυο τροπους να το δεις.

Πρωτος: Το μαυρο αυτο περιγραμμα κανει τα bazels του λευκου να φαινονται μικροτερα. Οποτε το κινητο δειχνει να εχει πολυ μικρα bezels ειδικα οταν η οθονη ειναι απενεργοποιημενη. Το κακο(μικρο) ομως ειναι οτι εχεις αυτο το μαυρο πλαισιο.

Δευτερος: Το μαυρο αυτο περιγραμμα κανει τα bezels του κινητου να φαινονται πιο παχια γιατι νομιζεις οτι ειναι μερος τους. Αλλα απο την αλλη δεν βλεπεις αυτο το μαυρο πλαισιο.

 

Ολα αυτα ομως πανε περιπατο αμα πας και του κοτσαρεις θηκη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στο λευκό μετά από πολλά χρόνια με συσκευές σε μαύρο ή σκούρο μπλε. Η συσκευή είναι εκτός θήκης from Day 1 και πραγματικά την ευχαριστιέμαι. Ίσως αν είχε θήκη να σκεφτόμουν το μαύρο αλλά χωρίς θήκη το λευκό είναι και πρακτικό λόγω του ότι δεν φαίνονται οι δαχτυλιές. Το πιο είναι prettier πιστεύω υπόκειται στα γούστα του καθενός, δεν μπορεί κανείς να απαντήσει σε διλήμματα, τα βλέπεις και αποφασίζεις. Για παράδειγμα, πήγα καρφωτός να πάρω το S4 σε λευκό, αλλά όταν τα είχα δίπλα δίπλα επέλεξα με ευκολία το Black mist ;)

 

Για το θέμα του GPS που συζητήθηκε αρκετά, και μένα με το gps test δείχνει να πιάνει όλους τους δορυφόρους και δεν έχω θέματα με την πλοήγηση, μάλλον όσοι έχουν πρόβλημα είναι για επιστροφή συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Αύριο φεύγει και η παραγγελία από εμένα οπότε θα ήθελα τη γνώμη από οσους το εχουν προτιμησει σε λευκο χρωμα, μιας και εχω δει απειρα βιντεακια, φωτογρααφίες αλλά δυστυχως δεν μπορω να αποφασισω σιγουρα.

 

Τείνω προς το λευκό καθώς μου φαίνεται πιο όμορφο γενικά με μοναδικό μειονέκτημα το ότι όταν ειναι ανοικτη η οθόνη φαίνεται το μαυρο περιγραμμα αυτης πριν απο το bezel με αποτελεσμα να μην μου φαινεται ωραιο στο ματι και λιγο ενοχλητικο στα βιντεο οπως το εχω δει, ενω στο μαυρο δεν φαινεται καθολου καθως ειναι ιδιο χρωμα με το bezel.

 

Ερώτηση: όσοι εχετε το λευκο, ειναι οντως ενοχλητικο αυτο το μαυρο περιγραμμα της οθονης ή οχι? Δεν την κανει να φαινεται λιγο μικροτερη απο οτι το μαυρο?

Και 'γω φιλε μου εχω το λευκο και εδω και δυομησι μηνες που το εχω δεν εχω μετενοιωσει :) Κατα 'ρχην μου αρεσει πολυ το νικελ περιγραμμα γυρω απο τη συσκευη που φαινεται πιο ομορφο απ' το μαυρο οπως και το πισω μερος (δε μου αρεσε το glossy μαυρο)! Βασικα εγω ειχα ενα "αποθημένο" να παρω λευκο κινητο και οταν ειδα το λευκο G2 απλα το ερωτευθηκα :rolleyes:

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

 

Αμήν και πότε από τη μία πλευρά, αλλά νομίζω ότι το G2 -όπως έχουν πει και πολλοί άλλοι- είναι ίσως το πρώτο android κινητό μου που πραγματικά δεν μπορώ να βρω ένα λόγο για να το φλασάρω/αναβαθμίσω...Ίσως για κάποια νέα features της 4.4 (κυρίως το art), αλλά δεν μπορώ πραγματικά να του βρω ψεγάδι (άντε ίσως τη νυχτερινή λήψη, αλλά δεν υπάρχει κινητό που να κάνει πραγματικά καλές νυχτερινές λήψεις, άρα δεν είναι μείον του G2 συγκεκριμένα)...

 

Ακόμα και την έλλειψη της SEA για την επιλογή του LTE την παρακάμπτω εύκολα με ένα μικρό toolάκι...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Art μη περιμένετε με την 4.4 ..Μόνο στα nexus και τα Motorola..εύχομαι να δώσουν bug fixes με την 4.4 αλλιώς το μόνο που θα καταλάβουμε είναι το συν 0.2 στην έκδοση του os

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Art μη περιμένετε με την 4.4 ..Μόνο στα nexus και τα Motorola..εύχομαι να δώσουν bug fixes με την 4.4 αλλιώς το μόνο που θα καταλάβουμε είναι το συν 0.2 στην έκδοση του os

Γιατί να μην περιμένουμε? Στα developer options το έχει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τηλέφωνο; το note πήρε 4.4 χώρις αρτ.

Η αρτ είναι ακόμα beta οπότε δεν νομίζω να την ενσωματώσει επίσημα κανένας

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή το έχει το note δηλαδή τι πάει να πει? Σε βίντεο από την κορεατική 4.4 το είχα δει.Τέλος πάντων θα την περάσουμε και βλέπουμε.Tο ότι είναι ακόμα δοκιμαστική είναι δεδομένο, δεν βλέπω τον λόγο να κάτσουν να το αφαιρέσουν από τον πηγαίο κώδικα.
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει. Όπως και να χει δεν είναι έτοιμο ακόμα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχετε τέρμα σε ένταση το ακουστικό του τηλεφώνου, κατά την διάρκεια των κλήσεων όταν σας μιλάει ο συνομιλητής ακούγεται σαν να τρίζει το ακουστικό;

 

Και το δικο μου... ισχυει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το art σημαντική αλλαγή στο 4.4, υπάρχει και το trim support που είχε μπει στο 4.3, το οποίο δεν πήρε ποτέ το G2.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχετε τέρμα σε ένταση το ακουστικό του τηλεφώνου, κατά την διάρκεια των κλήσεων όταν σας μιλάει ο συνομιλητής ακούγεται σαν να τρίζει το ακουστικό;

 

Και το δικο μου... ισχυει...

Παιδιά το ακουστικό σε τέρμα ένταση μπορεί να τρίξει μπορεί και να μήν τρίξει. Έχει σημασία και η πηγή του ήχου που αναπαράγεται. Άν εγώ πάρω τηλέφωνο και μιλάω σιγά δέν θα τρίζει, άν κράζω θα τρίξει. Με απλά λόγια η παραμόρφωση και τα db εξαρτώνται και απο την πηγή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν έχετε τέρμα σε ένταση το ακουστικό του τηλεφώνου, κατά την διάρκεια των κλήσεων όταν σας μιλάει ο συνομιλητής ακούγεται σαν να τρίζει το ακουστικό;

 

Είναι ένας από τους λόγους που θα το στείλω για service και εύχομαι να το φτιάξουν χωρίς μα μου.. δουλεύω σε περιβάλλον με φασαρία και την χρειάζομαι την ένταση αναγκάζομαι όμως να μειωσω -2 για να σταματήσει να τρίζει επειδή τρίζουν και τα νεύρα μου μαζί με αποτέλεσμα να πολεμώ να ακούσω τον άλλο. Με κανένα άλλο κινητό δεν το είχα αυτό. Τι σκέφτεσαι να κανείς εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας από τους λόγους που θα το στείλω για service και εύχομαι να το φτιάξουν χωρίς μα μου.. δουλεύω σε περιβάλλον με φασαρία και την χρειάζομαι την ένταση αναγκάζομαι όμως να μειωσω -2 για να σταματήσει να τρίζει επειδή τρίζουν και τα νεύρα μου μαζί με αποτέλεσμα να πολεμώ να ακούσω τον άλλο. Με κανένα άλλο κινητό δεν το είχα αυτό. Τι σκέφτεσαι να κανείς εσύ?

 

Ανάλογο πρόβλημα έχω και γώ ώρες ώρες

 

Επίσης συγκριτικά με το παλιό μου κινητό το xperia Neo V το LG G2 έχει : Μέτρια ποιότητα ήχου στο ακουστικό και μερικά τριξίματα κάποιες φορές. Μέτρια ποιότητα ήχου στο μεγάφωνο του και λίγο μικρότερη ένταση . Το θεωρώ απαράδεκτο για κινητό ναυαρχίδα.

Επίσης αυτό που με έχει ξενερώσει πάρα πολύ είναι το έντονο τρίξιμο στο πίσω καπάκι της συσκευής. Τρίζει με το παραμικρό και έντονα. Πατιέται πολύ και μπαίνει μέσα. Η συναρμογή του στο σημείο που είναι το πίσω κουμπί για μείωση του volume είναι απαράδεκτη. Απο την μια μεριά του κουμπιού είναι σηκωμένο το καπάκι πάνω απο το ύψος του κουμπιού (και εκει τρίζει όταν το πατάς έστω ελαφριά )απο την άλλη είναι οκ .

 

Σε όλα τα άλλα το κινητό είναι απίστευτο. Το βασικότερο για μένα είναι να είναι γρήγορο να μην ζορίζεται και να μην κολλάει καθόλου κάτι στο οποίο μέχρι τώρα όσες εφαρμογές και αν δουλεύω ταυτόχρονα το LG G2 δεν με έχει απογοητεύσει .

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας από τους λόγους που θα το στείλω για service και εύχομαι να το φτιάξουν χωρίς μα μου.. δουλεύω σε περιβάλλον με φασαρία και την χρειάζομαι την ένταση αναγκάζομαι όμως να μειωσω -2 για να σταματήσει να τρίζει επειδή τρίζουν και τα νεύρα μου μαζί με αποτέλεσμα να πολεμώ να ακούσω τον άλλο. Με κανένα άλλο κινητό δεν το είχα αυτό. Τι σκέφτεσαι να κανείς εσύ?

 

Κι εγώ στο -2 πρέπει να το βάλω για να μην με ενοχλεί. Τώρα τι να κάνω δεν ξέρω, το τηλέφωνο το αγόρασα χθες από το Πλαίσιο και έχω 7 μέρες doa αλλά φοβάμαι πως και άλλο να πάρω θα έχει το ίδιο πρόβλημα. Μακάρι να είναι θέμα παρτίδας και να μην είναι γενικό. Το δικό σου πότε θα το στείλεις στο service;

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο -2 πρέπει να το βάλω για να μην με ενοχλεί. Τώρα τι να κάνω δεν ξέρω, το τηλέφωνο το αγόρασα χθες από το Πλαίσιο και έχω 7 μέρες doa αλλά φοβάμαι πως και άλλο να πάρω θα έχει το ίδιο πρόβλημα. Μακάρι να είναι θέμα παρτίδας και να μην είναι γενικό. Το δικό σου πότε θα το στείλεις στο service;

 

 

φιλεμου δεν εχω τετια προβληματα με το κινητο ειναι προβληματικο και να το πας πισω απο εκει που το πηρες

Link to comment
Share on other sites

Σε tmobile κινητό σημερα στον έλεγχο ενημερώσεων δεν επικοινωνεί με τον server. Το κάνει και σε σας???

 

ναι, ούτε εμένα επικοινωνεί.

Link to comment
Share on other sites

ανεβαζουν την 4.4 γι αυτο :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

φιλεμου δεν εχω τετια προβληματα με το κινητο ειναι προβληματικο και να το πας πισω απο εκει που το πηρες

 

Σίγουρα το δοκίμασες στο τέρμα; γιατί το αναφέρουν και άλλα άτομα αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να βάλεις το imei σου στο παρακάτω link και να μας πεις πότε είναι κατασκευασμένη η συσκευή σου μήπως και έχεις πιο καινούργια παρτίδα;

 

http://sndeep.info/en

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το δοκίμασες στο τέρμα; γιατί το αναφέρουν και άλλα άτομα αυτό το πρόβλημα. Μπορείς να βάλεις το imei σου στο παρακάτω link και να μας πεις πότε είναι κατασκευασμένη η συσκευή σου μήπως και έχεις πιο καινούργια παρτίδα;

 

http://sndeep.info/en

 

Εγώ που το έχω αυτό το πρόβλημα τρίζουν τα πλαστικά του κάποιες φορές όταν παίζει το ακουστικό ή το μεγάφωνο .

 

Made in: Korea

 

Made for: GERMANY

 

Date of manufacture: 10/11/2013

 

Age: 3 months

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δε τρίζει εκτός και αν ασκήσεις πίεση αρκετή, κάτω στο χιλιοστό κενού που έχει ακριβώς κάτω από το volume down

_______________________

Made in: Korea

 

Made for: T-MOBILE

 

Date of manufacture: 10/21/2013

 

Age: 2 months

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι, ούτε εμένα επικοινωνεί.

 

επιβεβαιώνω και γω :D λένε να έχουμε αύριο KitKat ; :rolleyes:

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...