Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα τελικά κ εγώ σήμερα στα €249 από Γερμανό (αφού έψαξα σε αρκετά καταστήματα γιατί δεν το είχαν διαθέσιμο). Πάντως κ εμένα στην αρχή μου έλεγαν €399, μετά που τους είπα για τα κουπόνια και βρήκαν πως πράγματι έχει δωροεπιταγή €100 και αφού τους είπα να το ξανατσεκάρουν γιατί σε άλλο Γερμανό μου λένε για €150 δωροεπιταγή όλα πήγαν ρολόι :)

 

Για όσους ενδιαφέρονται η προσφορά μου είπαν ισχύει μέχρι αύριο.

 

Μια επιπλέον βοήθεια για την αρχή --> Η Β125 που λέτε είναι rom?? Και είναι επίσημη οπότε δεν θα έχουμε πρόβλημα με εγγύηση σε πιθανό πρόβλημα?? Υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως την περνάμε??

 

Καλησπέρα, ορίστε ένα λινκ το οποίο στο κάτω μέρος έχει και οδηγό για το πως θα την περάσεις:

 

http://huaweinews.com/2013/12/ascend-p6-b125-firmware/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ 2 ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΜΕ SMART TV ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ?ΕΠΕΙΔΗ DLNA ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ REMOTE CONTROLE?ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE.EIMAI METAΞY AYTOY KAI ΤΟΥ OPPO FIND 5.TI ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

P.S.: ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ANDROID.ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΟΧΟΣ HTC MOZART WINDOWS PHONE.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ορίστε ένα λινκ το οποίο στο κάτω μέρος έχει και οδηγό για το πως θα την περάσεις:

 

http://huaweinews.com/2013/12/ascend-p6-b125-firmware/

 

Πρώτος :up:

 

Και κάτι ακόμα. Η Β199 έχει μεγάλες διαφορές?? Ή είναι πιο δοκιμασμένη => πιο αξιόπιστη??

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ 2 ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΜΕ SMART TV ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΡΧΕΙΩΝ?ΕΠΕΙΔΗ DLNA ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ REMOTE CONTROLE?ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE.EIMAI METAΞY AYTOY KAI ΤΟΥ OPPO FIND 5.TI ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

P.S.: ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ANDROID.ΗΜΟΥΝ ΚΑΤΟΧΟΣ HTC MOZART WINDOWS PHONE.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.amspersonal

απλα εγκατεστησε το...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το τηλ ειναι σουπερ!επισης και ο επεξεργαστης απλα μερικοι τους ξινιζουν και τα απλα...αλλα αν εγραφε iphone το τηλ με αυτα τα χαρακτηριστικα και με αυτη τη σουπερ καταστκευη θα κοστιζε 600 ευρω τουλαχιστουν...εδω ακομη το 4s iphone το πουλανε 400 ευρω!!!ΕΛΕΟς!
Link to comment
Share on other sites

Το έχει βρει κανείς σε κάποιο κατάστημα στην θεσσαλονίκη? πήρα τηλεφωνο και μου ειπανε οτι δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα κατάστημα αλλα μου φαίνεται πολυ περίεργο. Γίνεται να το προπαραγγείλω απο κατάστημα και να επωφεληθώ της δωροεπιταγής ακόμα και μετα το τέλος των γιορτών που θα έρθει?

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι αύριο. Αν δεν το βρεις ετοιμοπαράδοτο δεν θα μπορείς να το έχεις σε αυτήν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ σήμερα σε λευκο χρώμα στα 250 ευρω.

Ειναι απλά τέλειο. Μέταλλο. Σαν iPhone η κατασκευή του. Και σε τιμή χαμηλότερη και από αυτή στα skroutzoμαγαζα. Το έχω βάλει και φορτίζει. Φυσικά 1η φόρτιση 16 ώρες.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος, να τον βοηθήσω υπήρχαν ένα λευκό και ένα μαύρο στο Γερμανό της Κηφισιας.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες η πρωτη φορτιση??αυτα τα καναμε πριν 15 χρονια...

Μολις γραψει οτι φορτισε, λειτουργησε το

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή ρε σεις! Θα πάρω αύριο το πρωί στον Γερμανό μπας και προλάβω και γω την προφορά! (Χανιά είμαι)

Πάντως στο site που μόλις είδα το έχουν 399!! Μόνο από τα καταστήματα είναι η προσφορά?

edit... διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και απ' ότι κατάλαβα είναι ότι κάτσει! Στα 400, απλά θα το κρατήσουν στο ράφι, οπότε αυτοί θα χάσουν!! :p

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kopoylos ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΕΙΜΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΥΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ OPPO 5.ΠΟΙΟ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Επίσης θα σε παρακαλέσω να δεις την επισήμανση που σου έχει γίνει στο προηγούμενο σου post για τα κεφαλαία... απαγορεύονται στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρώτος :up:

 

Και κάτι ακόμα. Η Β199 έχει μεγάλες διαφορές?? Ή είναι πιο δοκιμασμένη => πιο αξιόπιστη??

 

Δεν θυμάμαι να έχει βγει B199... Πάντως, τις μεγάλες αλλαγές θα τις δεις όταν βγει η έκδοση με 4.4 kit kat. Επίσης, η B125 είναι η τελευταία international έκδοση που έχει βγει, αλλά είναι πιο κλειδωμένη από την "παλαιότερη" B118CN.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να έχει βγει B199... Πάντως, τις μεγάλες αλλαγές θα τις δεις όταν βγει η έκδοση με 4.4 kit kat. Επίσης, η B125 είναι η τελευταία international έκδοση που έχει βγει, αλλά είναι πιο κλειδωμένη από την "παλαιότερη" B118CN.

 

Sorry, τη Β125 εννοούσα..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ. στα κεντρικά και μου είπαν πως έχουν .... ενημέρωση πως σήμερα η προσφορά είναι μείον 100 ευρώ! :p

Δεν λέω, σχετικά καλά είναι και στα 300 ευρώ, αλλά όταν μια μέρα πριν το πήραν τόσοι στα 250, εεεε είναι κάπως άτοπο να το πάρεις σήμερα ακριβότερο! Τέλος πάντων, αυτοί θα χάσουν!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ. στα κεντρικά και μου είπαν πως έχουν .... ενημέρωση πως σήμερα η προσφορά είναι μείον 100 ευρώ! :p

Δεν λέω, σχετικά καλά είναι και στα 300 ευρώ, αλλά όταν μια μέρα πριν το πήραν τόσοι στα 250, εεεε είναι κάπως άτοπο να το πάρεις σήμερα ακριβότερο! Τέλος πάντων, αυτοί θα χάσουν!!:)

 

"Πανέξυπνη" κίνηση του Γερμανού...

Link to comment
Share on other sites

Αν στο custom.bin γραφει unicom/cn:not found τι γινετε?

Το δικό μου όταν το κράτησα πατημένο και το άνοιξα με το text viewer έγραφε dt/gr γιατί είναι αγορασμένο από

Ελλάδα.

Το δικό σου είναι μάλλον από Κίνα?

Τέλος πάντων εγώ μετέφρασα απλώς τον οδηγό από τους xda και από ότι λένε αυτοί η μετατροπή πρέπει να γίνει με βάση αυτό που γράφει μέσα το custom.bin.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή ακριβώς είναι κοπέλα, εγώ θα της έβαζα απλά την Β111 που είναι επίσημη ( δεν ξέρω αν την έχεις ήδη ) και το tweak του 4ου κουμπιού.
Link to comment
Share on other sites

Eπειδή ακριβώς είναι κοπέλα, εγώ θα της έβαζα απλά την Β111 που είναι επίσημη ( δεν ξέρω αν την έχεις ήδη ) και το tweak του 4ου κουμπιού.

Βασικά βρήκα την 125 και το hack για το 4o κουμπί. Nα το τολμήσω? (Την 102 έχω και δεν βγάζει ενημέρωση, τη για την 111 δεν διαβάζω καλά σχόλια). Επίσης αν βάλω την 125 θα πάιρνει ΟΤΑ update?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584675&page=2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2453926

edit. Τελικά περνάω την Β125 και ό,τι γίνει :)

edit 2. To κινητό έγινε καλύτερο από πριν, σε σημείο που με κάνει να σκέφτομαι να το κρατήσω χα χα χα Είχε δίκιο ο haki που έλεγε να περάσουμε αναγκαστικά την 125. Χρειάστηκε μετά την αναβάθμιση επαναφορά εργοστασιακών για να φύγουν τα logo της cosmote.Το μόνο μείον η έλλειψη της πάνω μπάρας και που είχε πριν (μας καλόμαθε η samsung). Βέβαια το ήξερα ότι θα χαθεί.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ σήμερα σε λευκο χρώμα στα 250 ευρω.

Ειναι απλά τέλειο. Μέταλλο. Σαν iPhone η κατασκευή του. Και σε τιμή χαμηλότερη και από αυτή στα skroutzoμαγαζα. Το έχω βάλει και φορτίζει. Φυσικά 1η φόρτιση 16 ώρες.

Αν ενδιαφέρεται κάποιος, να τον βοηθήσω υπήρχαν ένα λευκό και ένα μαύρο στο Γερμανό της Κηφισιας.

 

Αρχικα να σε ευχαριστησω πολυ χαρις εσενα πηρα σε λευκο απο το μαγαζι που προτεινες ι στα 250 το p6 ειμαι κατενθουσιασμενος ειναι παρα πολλυ ομορφο και μια συσκευη που χαιρομαι που την κραταω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι κανουμε το φορτιζουμε κανα 8ωρο? Πρεπει να του αλλαξουμε ρομ η δεν αλλαζουν πολλα ? συγγνωμη αλλα ειναι το πρωτο smartphone! Και θελω να το χαρω! χρονια πολλα σε ολους!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι κανουμε το φορτιζουμε κανα 8ωρο? Πρεπει να του αλλαξουμε ρομ η δεν αλλαζουν πολλα ? συγγνωμη αλλα ειναι το πρωτο smartphone! Και θελω να το χαρω! χρονια πολλα σε ολους!

 

 

Κανονική φόρτιση, τα 8 ώρα δεν ισχύουν ποια εδώ και χρόνια, απλά οι υπάλληλοι στα μαγαζία συνεχίζουν ως άσχετοι οι περισσότεροι να το προτείνουν. Το κινητό μια χαρά είναι δεν χρειάζεται καμία αλλαγή στη ρομ... Οι αναβαθμίσεις που θα πάρει φτάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Κανονική φόρτιση, τα 8 ώρα δεν ισχύουν ποια εδώ και χρόνια, απλά οι υπάλληλοι στα μαγαζία συνεχίζουν ως άσχετοι οι περισσότεροι να το προτείνουν. Το κινητό μια χαρά είναι δεν χρειάζεται καμία αλλαγή στη ρομ... Οι αναβαθμίσεις που θα πάρει φτάνουν...

προ ολιγου πηρα και εγω το κινητο στα 250 ενω μ ειχαν πει απο τα 3 προηγουμενα που εψαξα την τιμη των 300 ευρω.πολυ τελειο το κινητο περιμενω να φορτισει να το ανοιξω :p

 

αντε και με το καλο να μας μπει (ο νεος χρονος ) :lol::lol::lol::lol:

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...