Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Κίνα θα το αγοράσεις 250-270€.Οσο αφορά τα ελληνικά,3G κλπ η απάντηση είναι ΝΑΙ σε όλα όσα ρωτάς.Το μόνο θεματάκι είναι ότι πρέπει να ψαχτείς για να το κάνεις.

Στο αν αξίζει να μπεις στην διαδικασία για 30-40€ και φυσικά να μην έχεις την 2 ετη εγγύηση αυτό είναι κάτι που πρέπει να το σκεφτείς καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσωπικά έχω την P6-U06 Unicom version του κινητού αγορασμένο από Κίνα.Ηρθε με την B117CN όπου την αναβάθμισα σε Β118 με ξεκλείδωτο bootloader!!

Από κει και μετά το κάνεις ότι θέλεις.Είτε να εγκαταστήσεις οποιαδήποτε custom rom σου αρεσει (http://forum.xda-developers.com/ascend-p6/development) είτε να εγκαταστήσεις την international B125 και να είναι ίδιο με ένα EU τηλέφωνο σαν αυτά που πωλούνται εδώ.

Για να γίνουν όμως όλα αυτά θέλει αρκετό ψάξιμο.Οταν το είχα παραγγείλει εγώ, στα σκρουτζομάγαζα έκανε παραπάνω από 300€.Αν και τώρα τελευταία το ανέβασαν πάλι γιατί είδαν ότι έχει ζήτηση.Το τηλέφωνο είχα φτάσει και 279 ευρώ πριν λίγο καιρό και κάποιοι το πήραν από Γερμανό στα 250€.

Αρα είναι επιλογή του καθενός κατά πόσο θέλει να μπει σε αυτή τη διαδικασία.

Πάντως να ξέρετε ότι υπάρχουν και roms που είναι φτιαγμένες και για την Β118CN και την Β125.

Παράδειγμα η HYD52ROM V3! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2570602

 

Για όσους έχουν την Unicom version(σαν το δικό μου),κυκλοφόρησε η Β120 http://huaweinews.com/2014/01/ascend-p6-b120-firmware/

 

Προσοχή!Αφορά μόνο την κινέζικη έκδοση (V100R001C17B120).Οσοι έχουν την International και δοκιμάσουν να περάσουν ενα κινέζικο "c17" firmware υπάρχει κίνδυνος να brickάρει το τηλέφωνο τους.

 

Οτι έχει C17 είναι china unicom , ότι έχει C00 είναι international

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα και screen protector DIPOS MADE IN GERMAN στη πισω πλευρα του κινητου και μπορω να πω ειναι πλεον τελειο..την πεταξα εντελως τη θηκη σιλικονης..

ετσι χαιρομαι πλεον το design του πολυ πολυ καλυτερα...η θηκη σιλικονης το εκανε πολυ ασχημο...

μηπως ξερει κανεις αν υπαρχει κατι για προστασια στο πλαστικο κατω μερος που μενει γυμνο?οχι βεβαια που με πειραζει ....απλα λεω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις εβαλα και screen protector DIPOS MADE IN GERMAN στη πισω πλευρα του κινητου και μπορω να πω ειναι πλεον τελειο..την πεταξα εντελως τη θηκη σιλικονης..

 

Από που την αγόρασες;:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,πριν 5 μερες αγορασα το p6 αλλα εχω ενα προβλημα.ενω επιλεγω να ανοιξει το gps δεν ανοιγη.τι πρεπει να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγοντας μονο την επιλογη του gps δεν βλεπεις τιποτα.... Πρεπει να ανοιξεις τον χαρτη η καποιο προγραμμα πλοηγησης αν εχεις και θα δεις ενα σημαδακι να αναβοσβηνει στην πανω μπαρα αριστερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις έβαλα την 119 στο huawei p6, έκανα ξανά το root και τώρα σκέφτομαι αν είναι να περάσω κάποια rom. Έχετε να προτείνειτε κάποια και αν ναι, για να εγκαταστήσω τη ρομ πρέπει να αλλάξω έκδοση ή μπορώ και στην ίδια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις έβαλα την 119 στο huawei p6, έκανα ξανά το root και τώρα σκέφτομαι αν είναι να περάσω κάποια rom. Έχετε να προτείνειτε κάποια και αν ναι, για να εγκαταστήσω τη ρομ πρέπει να αλλάξω έκδοση ή μπορώ και στην ίδια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας :)

 

Αν εννοείς official βάλε την 125. Για custom δεν ξέρω να σου πω καθώς τη συγκεκριμένη συσκευή δεν την έχω πειράξει (η πρώτη συσκευή που δεν έχω μπει ακόμα στον πειρασμό και το έχω 4.5 μήνες)....

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βαλω ενα διλλημα στην παρέα. Το κινητό με θήκη ή γυμνό απλά με protectors???

Δημοψήφισμα!!!χαχαχαχαχαχαχα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχει ευαίσθητη πλατούλα οπότε κάτι πρέπει να του ρίξεις πάνω του... :lol:

 

Εγώ το έχω σε μια διάφανη πλαστική θήκη που δεν αλλοιώνει εμφάνιση παρά μόνο αίσθηση. Πήρα και μια δερμάτινη flip case για ποιο exreme καταστάσεις.... ;)

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το P6s με ΤΡΕΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ!!! Έκαναν τρελό overclocking τον επεξεργαστή από 1,5 σε 1,6!!! :lol:

 

Edit: http://www.gsmarena.com/huawei_queitly_launches_ascend_p6_s_with_minor_changes-news-7601.php

Edited by purpendicular
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να βαλω ενα διλλημα στην παρέα. Το κινητό με θήκη ή γυμνό απλά με protectors???

Δημοψήφισμα!!!χαχαχαχαχαχαχα:lol:

 

Γυμνό με protector πίσω ( μπροστά δεν χρειάζεται ):)

 

Βγήκε το P6s με ΤΡΕΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ!!! Έκαναν τρελό overclocking τον επεξεργαστή από 1,5 σε 1,6!!! :lol:

 

Edit: http://www.gsmarena.com/huawei_queitly_launches_ascend_p6_s_with_minor_changes-news-7601.php

 

Το Sx θα είναι η ουσιαστική εξέλιξη του P6 :) :

http://www.phonearena.com/news/Huawei-Ascend-Sx-is-the-new-high-end-smartphone-from-the-Chinese-OEM_id51570

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς official βάλε την 125. Για custom δεν ξέρω να σου πω καθώς τη συγκεκριμένη συσκευή δεν την έχω πειράξει (η πρώτη συσκευή που δεν έχω μπει ακόμα στον πειρασμό και το έχω 4.5 μήνες)....

 

Καλα κανεις και εισαι στην official ,εγω απο εχθες δεν εχω κινητο και εχω τρελαθει ( γιατι αγορασα μετα απο 2,5 χρονια και δεν περασε ουτε ενας μηνας απο την αγορα)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το P6s με ΤΡΕΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ!!! Έκαναν τρελό overclocking τον επεξεργαστή από 1,5 σε 1,6!!! :lol:

 

Edit: http://www.gsmarena.com/huawei_queitly_launches_ascend_p6_s_with_minor_changes-news-7601.php

 

Είμαι σίγουρος ότι αρκετοί κάτοχοι P6 θα μπουν στον πειρασμό να αναβαθμιστούν :P Αυτά βλέπουν οι εταιρείες και βγάζουν έτσι μοντέλα...

 

Αυτό που θέλει βελτίωση είναι το sofware και όχι τα specs... Δεν νοείται 4 πυρηνο με 2 γιγα και να λαγκάρουν οθόνες με εικονιδιάκια κάποιες φορές....

Link to comment
Share on other sites

Mην ανησυχείς.:) Στην απίστευτη τούμπα που έφαγε το δικό μου , κράτησε μια χαρά με μια πολύ μικρή φθορά σε μια γωνία. Τα γδαρσίματα της πλάτης είναι το μοναδικό μείον στην ποιότητα κατασκευής του P6.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Θελω να παρω το p6 σε ροζ χρωμα το οποιο ειναι λιγο δυσευρετο και δεν ειχα σκοπο να δωσω 400 ευρω στα public. Το βρήκα στα 279 (με μεταφορικα και φορους παει 300) απο το amazon.de, απλα δεν είμαι σίγουρη τι ακριβως παιζει με την εγγυηση. Δεν αναφερει κατι, αλλα εχει μια επιλογη να δωσω +50 ευρω για 2 χρονια εγγυηση. Αυτο σημαινει 2 extra σε οτι δινει το αμαζον η δεν εχει καθολου εγγυηση και πρεπει να την αγορασω εγω ?

 

Εχω δει που το εχει στα 271 στο merimobiles αλλα δεν νιωθω πολυ σιγουρη στο να παραγγειλω απο κινα κυριως λογο τις εγγυησης παλι. Αν εχει καποιος να προτινει καποιο εναλλακτικο μαγαζι που να εχει το ροζ συγκεκριμενα θα το εκτιμουσα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι η ιδέα μ Η το ηχείο είναι πολύ χαμηλό;έχω χάσει πολλές κλήσεις Έτσι.Μετά τ μπαταρία τ είναι το δεύτερο αρνητικό της συσκευής.αν κ δεν έχω βρει πολλά :-)
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Και γω για τις γωνιες (αγχονομαι) τροπος του λεγειν. Πισω θα βαλω protector. Αλλα με την θηκη χανω τον λογο που το πηρα δηλαδη το παχος του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά,

Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Θελω να παρω το p6 σε ροζ χρωμα το οποιο ειναι λιγο δυσευρετο και δεν ειχα σκοπο να δωσω 400 ευρω στα public. Το βρήκα στα 279 (με μεταφορικα και φορους παει 300) απο το amazon.de, απλα δεν είμαι σίγουρη τι ακριβως παιζει με την εγγυηση. Δεν αναφερει κατι, αλλα εχει μια επιλογη να δωσω +50 ευρω για 2 χρονια εγγυηση. Αυτο σημαινει 2 extra σε οτι δινει το αμαζον η δεν εχει καθολου εγγυηση και πρεπει να την αγορασω εγω ?

 

Εχω δει που το εχει στα 271 στο merimobiles αλλα δεν νιωθω πολυ σιγουρη στο να παραγγειλω απο κινα κυριως λογο τις εγγυησης παλι. Αν εχει καποιος να προτινει καποιο εναλλακτικο μαγαζι που να εχει το ροζ συγκεκριμενα θα το εκτιμουσα!

 

Από την στιγμή που αγοράζεις από κατάστημα εντός Ε.Ε., θα το πάρεις με απόδειξει χωρίς να πληρώσεις φόρους, και επίσης είναι υποχρεωμένοι από τον Ευρωπαικό νόμο να σου δώσουν 2 έτη εγγύησης. Πολλά καταστήματα προσπαθούν να κλέψουν τον πελάτη λέγοντας πως η εγγύηση είναι για ένα έτος και να δώσει άλλα 50ε για να προσθέσει άλλο ένα έτος, ενώ είναι υποχρεωμένοι να καλύπτουν για 2 έτη.

Από Κίνα θα έχεις το θέμα της εγγύησης κυρίως, ο,τι παίζει δηλαδή αν πάθει τίποτα να πρέπει να το στείλεις εκεί. Επίσης, είναι και το θέμα πως θα πρέπει να το πάρεις με πιο αργή μεταφορική για να μειώσεις τις πιθανότητες να περάσει τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Και γω για τις γωνιες (αγχονομαι) τροπος του λεγειν. Πισω θα βαλω protector. Αλλα με την θηκη χανω τον λογο που το πηρα δηλαδη το παχος του.

 

 

Αν κ ειμαι κατα της θηκης γενικα, εμενα με εχει βολεψει η δικια του. Σιγουρα χανει την ομορφια του το τηλεφωνο αλλα ρε παιδια ειναι τοσο λεπτο που δυσκολευεσαι να το πιασεις οταν ειναι πανω σε λεια επιφανεια... Το εχω παντα αναποδα με την θηκη του κ ετσι προστατευω κ την οθονη κ εχω ηχο δυνατοτερο στις κλησεις. Οταν το εχω με την οθονη πανω κ δεν ειμαι στον ιδιο χωρο δυσκολα ακουω τις κλησεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...