Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ipred καλημερα.μιας και ειχεε το 4 χ πριν και εσυ θα ηθελα μια συγκριση.απο ποιοτητα κλησεων πως παει?η οθονη του σε σχεση με το 4χ?ειναι εξισου φωτεινη?ρολαρει τοσο σμουθ οσο το 4χ?καπια μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα σρ σχεση με το 4χ??ευχαριστω εκ των προτερων Edited by agrimis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κάνω και εγώ μια ερώτηση για όσους ξέρουν, έχω κάνει παραγγελία μέσα απο το aliexpress.com και μου έχουν δώσει tracking number, το οποίο είναι ως εξής RF.....SG, από ότι μου είπε το έχει στείλει με Singapore post air mail. Στο site όμως http://www.singpost.com/ δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται το πακέτο. όταν πάει στην επιλογή track item, μου βγάζει το εξής: Posting date -, status date : 14/11/2013, status descripsion : information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Σας φαίνεται οκ ή πρέπει να ανησυχήσω;
Link to comment
Share on other sites

να κάνω και εγώ μια ερώτηση για όσους ξέρουν, έχω κάνει παραγγελία μέσα απο το aliexpress.com και μου έχουν δώσει tracking number, το οποίο είναι ως εξής RF.....SG, από ότι μου είπε το έχει στείλει με Singapore post air mail. Στο site όμως http://www.singpost.com/ δεν μπορώ να βρω που βρίσκεται το πακέτο. όταν πάει στην επιλογή track item, μου βγάζει το εξής: Posting date -, status date : 14/11/2013, status descripsion : information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Σας φαίνεται οκ ή πρέπει να ανησυχήσω;

 

Να μην ανησυχείς, σε μια δυό μέρες θα σου δείξει despached to overseas.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε εδω εκει που γράφει ταχυδρομειο σιγκαπουρης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316 και δοκιμασε κι αυτο το site για tracking http://www.17track.net/index_en.shtml

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.εδω και 2 μηνες εχω στα χερια μου το p6. Το πηρα απο το ebay με αρκετη δοση ρισκου. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ισως περισοτερο απο οσο περιμενα. Το τηλ. Εχει την B107. Σε αναζήτηση αναβαθμισης δεν βρισκει κατι.πρεπει να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Το Birdphone το εχει σημερα στα 285...

 

καλη τιμη αλλα το εχασα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη αλλα το εχασα

 

H τιμή ακόμα υπάρχει και το Εasy Buy και αυτό το έριξε στα 285 και κάτι (το λευκό)....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες.εδω και 2 μηνες εχω στα χερια μου το p6. Το πηρα απο το ebay με αρκετη δοση ρισκου. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ισως περισοτερο απο οσο περιμενα. Το τηλ. Εχει την B107. Σε αναζήτηση αναβαθμισης δεν βρισκει κατι.πρεπει να κανω κατι αλλο?

 

1)Κατέβασε στο PC σου την B119 από εδώ : http://dl.huaweinews.com/index.php?dir=Roms/Ascend-P6/

2)Ξεζίπαρε το αρχείο και θα σου εμφανιστεί ένας φάκελος με το όνομα dload

3)Ένωσε το κινητό σου με το PC σε λειτουργία USB κ κάνε copy το φάκελο στην εξωτερική σου κάρτα ( μην το βάλεις σε κανέναν άλλο φάκελο)

4)Αποσύνδεσε το κινητό από το PC και πήγαινε στο κινητό στο Ρυθμίσεις ->Σχετικά με το τηλέφωνο ->Ενημέρωση συστήματος

5)Πάτα Τοπική ενημέρωση

 

Το τηλέφωνο θα πετάξει ένα μήνυμα, θα κάνει restart και θα εμφανιστεί το ρομποτάκι με τα κίτρινα γράμματα.Περίμενε μέχρι να τελειώσει η διαδικασία και κάνει restart.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την Β122. Ερχόμενος από τη Β118 βλέπω πιο άμεσο-γρήγορο wi fi (αποσυνδέσεις δεν έχω δει αλλά ούτε και στην 118 είχα) και πιο γρήγορο gps (lockαρε στο λεπτό για πρώτη φορά με απενεργοποιημένα τα δεδομένα, χωρίς faster gps αλλά εγκατεστημένο το gps status).

Από μπαταρία δε μπορώ να πω τίποτε ακόμη, στις λοιπές λειτουργίες δε βλέπω διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Το easy buy είναι καλό?

Λευκό να το προτιμήσω λέτε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το καταστημα φανταζομαι εννοεις. εχω παρει 3-4 φορες αξεσουαρ και ηταν πολυ κομπλε. συνεχη ενημερωση ειχαν με Sms για την πορεια της παραγγελιας κλπ. εχει και paypal και γλιτωνεις ετσι την αντικαταβολη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το easy buy είναι καλό?

Λευκό να το προτιμήσω λέτε?

 

Το EBW ειναι κανονικο καταστημα με παραρτηματα ανα την Ελλαδα, δεν ειναι σκρουτζαδικο....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παιδιά ευχαριστώ,λευκό η μαύρο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μαυρο :D φαινεται πιο μεταλλικο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ωραία παιδιά ευχαριστώ,λευκό η μαύρο?

Στο συγκεκριμενο μοντελο το μαυρο ταιριαζει καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχώ μην τυχών και ξεβάφει εύκολα χωρίς καν χτύπημα γι αυτό σκέφτομαι για λευκό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την Β122. Ερχόμενος από τη Β118 βλέπω πιο άμεσο-γρήγορο wi fi (αποσυνδέσεις δεν έχω δει αλλά ούτε και στην 118 είχα) και πιο γρήγορο gps (lockαρε στο λεπτό για πρώτη φορά με απενεργοποιημένα τα δεδομένα, χωρίς faster gps αλλά εγκατεστημένο το gps status).

Από μπαταρία δε μπορώ να πω τίποτε ακόμη, στις λοιπές λειτουργίες δε βλέπω διαφορά.

 

Εγώ λέω να περιμένω για καμιά custom... Δεν έχουν και τρελές διαφορές αυτές που βγάζουν τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Ανησυχώ μην τυχών και ξεβάφει εύκολα χωρίς καν χτύπημα γι αυτό σκέφτομαι για λευκό

Υπαρχει αναφορα απο καποιον εδω μεσα οτι εχει τετοιο θεμα το μαυρο? Γιατι εγω το μαυρο γουσταρω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αναφορα απο καποιον εδω μεσα οτι εχει τετοιο θεμα το μαυρο? Γιατι εγω το μαυρο γουσταρω.

 

Όχι, αλλά έχει το iphone 5 το μαύρο που είναι ίδιο :-P

 

Κι εγώ το καλό βλέπω αυτό το τηλέφωνο. Το είδα στο public και μπορώ να πω ότι ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αναφορα απο καποιον εδω μεσα οτι εχει τετοιο θεμα το μαυρο? Γιατι εγω το μαυρο γουσταρω.

 

Εγώ το έχω παντα σε θήκη τύπου back case και βρήκα μικρή γρατζουνια στην πλατη που δεν ξέρω πως έγινε....

Link to comment
Share on other sites

1)Κατέβασε στο PC σου την B119 από εδώ : http://dl.huaweinews.com/index.php?dir=Roms/Ascend-P6/

2)Ξεζίπαρε το αρχείο και θα σου εμφανιστεί ένας φάκελος με το όνομα dload

3)Ένωσε το κινητό σου με το PC σε λειτουργία USB κ κάνε copy το φάκελο στην εξωτερική σου κάρτα ( μην το βάλεις σε κανέναν άλλο φάκελο)

4)Αποσύνδεσε το κινητό από το PC και πήγαινε στο κινητό στο Ρυθμίσεις ->Σχετικά με το τηλέφωνο ->Ενημέρωση συστήματος

5)Πάτα Τοπική ενημέρωση

 

Το τηλέφωνο θα πετάξει ένα μήνυμα, θα κάνει restart και θα εμφανιστεί το ρομποτάκι με τα κίτρινα γράμματα.Περίμενε μέχρι να τελειώσει η διαδικασία και κάνει restart.

 

σ'ευχαριστω φιλαρακι.πηγαν ολα καλα οπως τα ειχες αναφερει.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αναφορα απο καποιον εδω μεσα οτι εχει τετοιο θεμα το μαυρο? Γιατι εγω το μαυρο γουσταρω.

Εγώ το έχω παντα σε θήκη τύπου back case και βρήκα μικρή γρατζουνια στην πλατη που δεν ξέρω πως έγινε....

 

Σε μένα τις πρώτες μέρες δημιουργήθηκαν δύο πολύ λεπτές ( ασήμαντες σε όποιον τις έχω δείξει ) γρατζουνιές. Από τότε μέχρι σήμερα δεν έχει δημιουργηθεί άλλη.Όσο αφορά τις θήκες είμαι σε δίλημμα για το αν θα χρησιμοποιήσω γιατί αν το κάνω εξαφανίζω έναν από τους λόγους για τους οποίους πήρα το κινητό, δλδ το μέταλλο και το πολύ μικρό πάχος του.Μια ζελατίνα πλάτης που προσπάθησα να βάλω ( ώστε να μην αυξήσω το πάχος αλλά να χάσω το μέταλλο ) δεν μου καθόταν καλά ( σε άλλα σημεία φαινόταν διάφανο και σε άλλα όχι) και τη σούταρα. Τώρα έχω παραγγείλει αυτή : http://www.aliexpress.com/item/Book-case-for-Huawei-Ascend-P6-business-style-cover-for-Ascend-P6-thin-phone-case-for/1023638364.html στην πλάτη της οποίας κολλάει το κινητό ( ελπίζω αν πάω να ξεκολλήσωτο κινητό να μη μου γίνει μαντάρα η πλάτη ) . Αν και μου αρέσει πολύ δεν ξέρω και πάλι αν θα τη χρησιμοποιήσω γιατί θα χάσω την αφή του μετάλλου και θα χάσω το led notification μιας και δεν θα το βλέπω όταν η θήκη θα είναι κλειστή. ( έπρεπε να είχε κενό κι εκεί η συγκεκριμένη θήκη κι όχι μόνο στο ηχείο).

 

Άσχετο : Ρούταρα ξανά το κινητό και αυτή τη φορά έτρεξε καλά το Xposed που σε συνδυασμό πχ με το xblast module κάνει διάφανη τη μπάρα των soft keys αντί για γκρι όταν χρησιμοποιείται άλλος launcher. Ωστόσο κάτι δεν καθόταν καλά ( έχω ξεχάσει γιατί το έκανα πριν μερικές μέρες ) και επανήλθα στον stock.

 

Τip : Aν θέλετε να έχετε 720Χ1280 απείραχτο wallpaper ως wallpaper των homescreens, μην παιδευτείτε με εφαρμογές όπως το wallpaper wizardrii κι άλλες τέτοιες εφαρμογές. Εγκαταστείτε τον Nova launcher, μην το χρησιμοποιήσετε, και πλέον όταν θα πατάτε "ορισμός ως" θα σας βγαίνει η επιλογή "Νοva Wallpaper" που βάζει κατευθείαν κάθετο το wallpaper. Κάνοντας αυτό κι έχοντας μάθει πλέον να χρησιμοποιώ το emotion tool της HiSuite μπορώ να αλλάζω πλέον την εμφάνιση του stock launcher όπως θέλω εγώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τις πρώτες μέρες δημιουργήθηκαν δύο πολύ λεπτές ( ασήμαντες σε όποιον τις έχω δείξει ) γρατζουνιές. Από τότε μέχρι σήμερα δεν έχει δημιουργηθεί άλλη.Όσο αφορά τις θήκες είμαι σε δίλημμα για το αν θα χρησιμοποιήσω γιατί αν το κάνω εξαφανίζω έναν από τους λόγους για τους οποίους πήρα το κινητό, δλδ το μέταλλο και το πολύ μικρό πάχος του.Μια ζελατίνα πλάτης που προσπάθησα να βάλω ( ώστε να μην αυξήσω το πάχος αλλά να χάσω το μέταλλο ) δεν μου καθόταν καλά ( σε άλλα σημεία φαινόταν διάφανο και σε άλλα όχι) και τη σούταρα. Τώρα έχω παραγγείλει αυτή : http://www.aliexpress.com/item/Book-case-for-Huawei-Ascend-P6-business-style-cover-for-Ascend-P6-thin-phone-case-for/1023638364.html στην πλάτη της οποίας κολλάει το κινητό ( ελπίζω αν πάω να ξεκολλήσωτο κινητό να μη μου γίνει μαντάρα η πλάτη ) . Αν και μου αρέσει πολύ δεν ξέρω και πάλι αν θα τη χρησιμοποιήσω γιατί θα χάσω την αφή του μετάλλου και θα χάσω το led notification μιας και δεν θα το βλέπω όταν η θήκη θα είναι κλειστή. ( έπρεπε να είχε κενό κι εκεί η συγκεκριμένη θήκη κι όχι μόνο στο ηχείο).

 

 

 

 

 

Εγώ έχω την παρακάτω που δεν προσθέτει σχεδον καθόλου ογκο και διατήρεί την εμφάνιση του κινητου....

 

 

http://www.aliexpress.com/item/1xScreen-protector-imak-brand-Ultra-thin-Crystal-Protector-case-cover-for-Huawei-Ascend-P6-Transparent/1040880584.html

Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται, σ' ευχαριστώ :) Βέβαια αν τη πάρω και τη βάλω θα κάνω ουσιαστικά το κινητό πλαστικό.Θα μου πεις σχεδόν όλοι αυτό κάνουν.Απλά δεν καταλαβαίνω ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος μεταλλικό κινητό από τη στιγμή που θα του βάλει θήκη και θα το κάνει πλαστικό.Εκτός αν χρησιμοποιεί τη θήκη μόνο σε special επικίνδυνες συνθήκες.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...