Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποτε το παρηγγειλες;

εγω το 24/10 και ακομα δν εφτασε Ελλαδα

μας τεντωσαν οι σινγκαπουρινοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποτε το παρηγγειλες;

εγω το 24/10 και ακομα δν εφτασε Ελλαδα

μας τεντωσαν οι σινγκαπουρινοι.

 

φιλος τα ιδια και εγω...στα ελτα μου λενε οτι δεν εχει μπει ελλαδα ακομη...τα χω ψιλο παιξει...βλεπω να μην ερχεται καθολου..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην ανησυχειτε δεν πιστευω να υπαρχει προβλημα στο 20ημερο,το δικο μου εκανε 25 μερες καντε λιγο υπομονη. Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

ποτε το παρηγγειλες;

εγω το 24/10 και ακομα δν εφτασε Ελλαδα

μας τεντωσαν οι σινγκαπουρινοι.

 

Παρήγγειλα 2 ίδια στις 26/10 και χτες 14/10 μου ήρθε το 1 ! Το άλλο μου γράφει ακόμα κλείσιμο από ips ! Μάλλον όποιο πιάσουν το πετάνε στο καλάθι ! αχαχαχ :p

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Από εμπειρία με αποστολές από κίνα (μη σας μπερδεύει ότι η ταχυδρομική εταιρία είναι singapore post, όλα φεύγουν από την silicon valley της Κίνας, το Shenzen), Μάη με Αύγουστο παίρνει 10-15 μέρες, Σεπτέμβρη με Νοέμβρη και Μάρτη με Μάη κοντά στις αλλά συνήθως μίνιμουμ 3 βδομάδες, Δεκέμβρη ως Φλεβάρη ~4-5 βδομάδες. Εξαίρεση αποτελεί ότι αγοραστεί λίγο πριν την κινέζικη πρωτοχρονιά (κάθε χρόνο είναι διαφορετική ημερομηνία) που μπορεί να κάνει 5-6 βδομάδες.

 

Τελευταία μετά από κάτι μπαταρίες που τινάχτηκαν και πήραν φωτιά, έχουν μπει σοβαροί περιορισμοί στον αριθμό μπαταριών που επιτρέπεται να μπαίνουν στα cargo αεροπλάνα οπότε κάποιες εταιρίες αναγκάστηκαν να συμμορφωθούν (china post) και σκανάρουν σε ακτίνες Χ όλα τα ηλεκτρονικά προ αποστολής και αν βρουν μπαταρία πετάνε όλο τον σάκο εκτός για άνοιγμα και επαναδιαλογή και κάποιες εταιρίες όπως η singapore κάνουν τον... κινέζο και συνεχίζουν να τα περνούν χύμα όπως πριν (τυπικά η SingPost τα στέλνει Σινγκαπούρη πρώτα που ισχύουν άλλοι κανόνες και έτσι ξεπερνάει το γραφειοκρατικό πρόβλημα). Έτσι η china post έχει πρόβλημα γιατί έχει πιτάρει το σύστημα με τα σκαναρίσματα (2-6 βδομάδες καθυστέρηση ξεκινώντας από σεπτέμβρη) και η singpost έχει πρόβλημα γιατί ξαφνικά όλοι στέλνουν με αυτή ηλεκτρονικά και άρα έχει αυξηθεί η δουλειά.

 

Οπότε... υπομονή, θα έρθει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με αυτον τον οδηγο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4840876#post4840876. Αλλα στο βημα 6 δεν μου εγραφε πουθενα advanced και Wipe Dalvik Cache και συνεχισα κανονικα. Εκανα reboot αλλα το κινητο δεν ανοιξε. Περιμενω για πολυ ωρα αλλα το κιντο κολλαει στο Lenovo και μενει εκει για οση ωρα και να το αφησεις ! Μπορει καποιος να με βοηθησει ; :worry: :(
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα 2 ίδια στις 26/10 και χτες 14/10 μου ήρθε το 1 ! Το άλλο μου γράφει ακόμα κλείσιμο από ips ! Μάλλον όποιο πιάσουν το πετάνε στο καλάθι ! αχαχαχ :p

 

ωχ με εχει φαει αυτο το κλεισιμο με ips....τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να κανω ενοποίηση αποθηκευτικού χώρου με αυτον τον οδηγο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4840876#post4840876. Αλλα στο βημα 6 δεν μου εγραφε πουθενα advanced και Wipe Dalvik Cache και συνεχισα κανονικα. Εκανα reboot αλλα το κινητο δεν ανοιξε. Περιμενω για πολυ ωρα αλλα το κιντο κολλαει στο Lenovo και μενει εκει για οση ωρα και να το αφησεις ! Μπορει καποιος να με βοηθησει ; :worry: :(

 

Βγάλε την μπαταρία και ξαναβάλτη.

Αυτή η Rom που φοράει το S750 δεν υποστηρίζει Recovery οπότε άδικα παιδεύεσαι

Εγώ που παιδευτικά άκρη δεν έβγαλα

Αν κάποια στιγμή βγει άλλη rom τότε ξαναδοκιμάζουμε

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η Rom που φοράει το S750 δεν υποστηρίζει Recovery οπότε άδικα παιδεύεσαι

Εγώ που παιδευτικά άκρη δεν έβγαλα

Αν κάποια στιγμή βγει άλλη rom τότε ξαναδοκιμάζουμε

 

Το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει και το εχω μονο μια μερα ! :cry: ας δουλευε και ας ηταν οπως το πειρα ! μια ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου πηγα να κανω και απετυχε ! τωρα οταν το ανοιγω μου βγαζει ενα Lenovo και μενει εκει ! :worry:

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρηγγειλα απο To2c.com με dhl. Λεει οτι θα ερθει σε 3-5 ημερες περιμενω! :)

 

Ξερεις οτι πιθανοτατα θα πληρωσεις τελωνειο. ε?

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΙΑ απο DHL.Ειναι θρασυτατοι και απατεωνες, με πληρη επιγνωση του τι γραφω..Για ηλεκτρονικο ανταλακτικο αξιας 70€, μου ζητησαν εκτελωνιστικα 90€!!, με το ετσι θελω, αλλιως το αντικειμενο θα επεστρεφε πισω, και αμα μου αρεσει, αλλιως να ψαξω να βρω εγω εκτελωνιστη :down::angry:..Απλα ΜΑΚΡΙΑ..
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει και το εχω μονο μια μερα ! :cry: ας δουλευε και ας ηταν οπως το πειρα ! μια ενοποιηση αποθηκευτικου χωρου πηγα να κανω και απετυχε ! τωρα οταν το ανοιγω μου βγαζει ενα Lenovo και μενει εκει ! :worry:

 

μπορείς να δοκιμάσεις να ξαναπεράσεις την rom με flashtools

Κατέβασε από δω νομίζω είναι αυτή(για σιγουριά διάβασε πιο πίσω κάπου αναφέρετε)

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s750-2/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θελω να βρω ενα CWM Recovery για το Lenovo S750 αλλα δεν βρισκω πουθενα ! Δοκιμασα καποια αλλα οταν παταω Upgrade Recovery στο Mobile Uncle Tools δεν μου εντοπιζει τιποτα ! Μπορει καποιος να με βοηθησει ;
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι προτιμουν το minideal, τωρα ριξε και μια ματια στο θεμα με τα αξιοπιστα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493) και κρινε ;)
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι προτιμουν το minideal, τωρα ριξε και μια ματια στο θεμα με τα αξιοπιστα (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493) και κρινε ;)

 

Γιαννη καλησπερα τι εγινε βγαλατε ακρη βρηκατε καποιο cwm recovery για το lenovo s750??

Δες εχω γραψει πριν λιγο p.m στον βαγγελη δεστα και πεσ μου !!!;) ;)

 

Παιδια υπαρχει καποιο καλο και σταθερο cwm recovery που να δουλευει καλα στο lenovo s750 ??

Οποιος ξερει ας μας πει πληζ !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου στειλανε email απο την εταιρια και μου λενε οτι η DHL ζητα ακομη 38$ σαν remote fee

περιμενω απαντηση αποτην εταιρια για EMS

με την Singapore Post περνω τα λεφτα για τα μεταφορικα πισω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...