Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ( ΜΗΝΥΜΑ ,ΕΜΑΙΛ ,ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΚΤΛ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΤΙΝΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΙΔΗΣΗ ΜΟΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΞΑΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Παράθεση από scorpio3

Καλημέρα!!Περιμένω σε λίγο καιρό για ένα φίλο τη συσκευή...έχω πει να μου βάλουν multilanguage για Ελληνικά αλλά αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα έχει βάλει κανείς αυτήν???http://forum.xda-developer....php?t=2538724

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει, αλλά τα αρχεία δεν κατεβαίνουνε.....

 

Τελικά την κατάφερα και την έβαλα το απόγευμα. Μέχρι τώρα είναι πολύ καλή, καλύτερη από τις μισοκινέζικες, μισορώσικες....

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ: ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ( ΜΗΝΥΜΑ ,ΕΜΑΙΛ ,ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ ΚΤΛ) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΩΤΙΝΗ ΕΝΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΙΔΗΣΗ ΜΟΝΟ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΞΑΝΑ ΞΕΚΛΕΙΔΩΣΩ. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

Δεν σου αναβοσβήνει ένα μικρό λαμπάκι πάνω αριστερά στην πρόσοψη; Αυτό που ανάβει όταν το φορτίζεις;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

 

Παράθεση από scorpio3

Καλημέρα!!Περιμένω σε λίγο καιρό για ένα φίλο τη συσκευή...έχω πει να μου βάλουν multilanguage για Ελληνικά αλλά αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα έχει βάλει κανείς αυτήν???http://forum.xda-developer....php?t=2538724

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει, αλλά τα αρχεία δεν κατεβαίνουνε.....

 

Τελικά την κατάφερα και την έβαλα το απόγευμα. Μέχρι τώρα είναι πολύ καλή, καλύτερη από τις μισοκινέζικες, μισορώσικες....

 

 

Δεν σου αναβοσβήνει ένα μικρό λαμπάκι πάνω αριστερά στην πρόσοψη; Αυτό που ανάβει όταν το φορτίζεις;

φιλε γραψε νεα και εμπειρία μήπως την περασω και εγω..
Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝΑΒΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΑΠΑΝΩ

Κανονικά έπρεπε να αναβοσβήνει...

Εξαρτάται τώρα από το firmware που έχεις απάνω , αλλά είμαι και άσχετος για να σε βοηθήσω....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κ καλη χρονια σε ολους.Γνωριζει καποιος να με βοηθησει σχετικα με τη συσκευη τι μπορω να κανω ?Σβηνει ειτε ειναι σε αναμονη ειτε μιλαω κ πρεπει να ξανανοιξω παλι.Εμφανιζει το μηνυμα ''η διαδικασια google process gap διακοπηκε''.

Θα σας ημουν υποχρεος για οποια βοηθεια μιας και δεν διαβασα μεχρι στιγμης κατι σχετικο.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί πολλάκις.

και Αναλυτικά στο 631

 

ΟΧΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΟΣΒΗΝΕΙ ΑΥΤΟ ΑΝΑΒΕΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΑΠΑΝΩ

 

Εξαρταάται και απο το πρόγραμμα για sms. Εμένα το handsent εμφανίζει κανονικά ειδοποίηση στην οθόνη

Αλλα και το default νομίζω αφήνει. Ψάξε στις ρυθμίσεις του προγράμματος

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αποφάσισα να βάλω την official rom του S750 αλλά απ΄ ότι διάβασα δεν έχει εγκατεστημένο το Google Play Store και δεν είναι root. Μπορεί κάποιος να μου γράψει ένα μικρό οδηγό για το πως θα εγκαταστήσω το Play Store ; Αν έχει αναφερθεί στα προηγούμενα πόστ και δεν το έχω δει ας μου δείξει κάποιος το ποστ.
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταάται και απο το πρόγραμμα για sms. Εμένα το handsent εμφανίζει κανονικά ειδοποίηση στην οθόνη

Αλλα και το default νομίζω αφήνει. Ψάξε στις ρυθμίσεις του προγράμματος

Δεν υπάρχει θέμα για μήνυμα στην οθόνη, όλα βγάζουνε...

Το ερώτημα είναι , αν κατάλαβα καλά, αν αφού σβήσει η οθόνη και αν δεν έχεις πάρει χαμπάρι ότι έχεις αναπάντητη κλήση η μήνυμα, πως σου δείχνει το κινητό ότι ήρθε κάτι....

Στο δικό μου αναβοσβήνει το λαμπάκι με την οθόνη σβηστή....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αποφάσισα να βάλω την official rom του S750 αλλά απ΄ ότι διάβασα δεν έχει εγκατεστημένο το Google Play Store και δεν είναι root. Μπορεί κάποιος να μου γράψει ένα μικρό οδηγό για το πως θα εγκαταστήσω το Play Store ; Αν έχει αναφερθεί στα προηγούμενα πόστ και δεν το έχω δει ας μου δείξει κάποιος το ποστ.

 

Για εγκατάσταση του play store κατέβασε to apk από εδώ και απλά εγκατέστησε το(προϋποθέτει root)

 

http://www.androidpolice.com/2013/12/05/download-latest-google-play-store-4-5-10-with-shared-play-store-activity-iap-indicators-and-more/

 

Πως θα το κάνεις root γράφει στο need-rom στην σελίδα με το official.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s750/

 

Καλημέρα!!Περιμένω σε λίγο καιρό για ένα φίλο τη συσκευή...έχω πει να μου βάλουν multilanguage για Ελληνικά αλλά αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα έχει βάλει κανείς αυτήν???http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724

 

Αυτή η rom φαίνεται καλή και από ότι κατάλαβα βασίζεται στην επίσημη. Έχει και multilanguage

Έχει και κάποια Mods πάνω κάποια καλά κάποια εντελώς αδιάφορα.

Εχουν αναφερθεί κάποια bugs αλλά ήδη βλέπω έχει βγάλει 2 updates οπότε τον βλέπω δραστήριο και μάλλον θα τη βελτίωση.

 

Οπότε vagelis_7 αν είναι να πειραματιστείς με την oficial πειραματίσου με αυτήν

 

Δεν υπάρχει θέμα για μήνυμα στην οθόνη, όλα βγάζουνε...

Το ερώτημα είναι , αν κατάλαβα καλά, αν αφού σβήσει η οθόνη και αν δεν έχεις πάρει χαμπάρι ότι έχεις αναπάντητη κλήση η μήνυμα, πως σου δείχνει το κινητό ότι ήρθε κάτι....

Στο δικό μου αναβοσβήνει το λαμπάκι με την οθόνη σβηστή....

 

Αν ειναι για το λαμπάκι και σε εμένα ανάβει κανονικά σε μηνύματά και χαμένες κλήσεις

Ας κοιτάξει ο φίλος μήπως έχει βάλει τίποτα που απενεργοποιεί το λαμπάκι. π.χ gravity box

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες καιχρονια πολλα λεω να αγορασω το κινητο απο etotalk με την etotalk rom ξερεις κανεις ειναι σταθερηη θααντιμετωπισω ολα τα προβληματα πουεχουν προαναφερθει :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που είχα με την προηγούμενη ROM , συνεχίζει και με αυτήν.

 

Όταν το κινητό είναι συνδεδεμένο με Bluetooth με το ραδιοCD του αμαξιού, και είτε με καλέσουν είτε καλέσω εγώ, αμέσως μετά τη σύνδεση αυτή κόβεται, το σήμα και στις δύο κάρτες SIM δείχνει να χάνεται και σε δευτερόλεπτα οι μπάρες ξανανεβαίνουν.

 

Αν βγάλω εκτός το Bluetooth δεν έχω πρόβλημα.

 

Μέχρι τώρα ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα...

 

Καμιά ιδέα;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους, το έχω κανά 2μηνο χωρίς προβλήματα, μέχρι που σήμερα παρατήρησα κάτι...ενώ τα site λένε για 4 gb εσωτερική μνήμη είδα ότι έχει περίπου 2,7 gb. Συγεκτριμένα δίvει 1.08 gb για εφαρμογές και 1,64 gb τα υπόλοιπα. Δεν έχω πειράξει τίποτα, απλά το παρατήρησα τώρα...γιάτί δεν φαίνονται τα ύπολοιπα πουθενά??? Edited by llouis_13
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλή χρονιά σε όλους, το έχω κανά 2μηνο χωρίς προβλήματα, μέχρι που σήμερα παρατήρησα κάτι...ενώ τα site λένε για 4 gb εσωτερική μνήμη είδα ότι έχει περίπου 2,7 gb. Συγεκτριμένα δίvει 1.08 gb για εφαρμογές και 1,64 gb τα υπόλοιπα. Δεν έχω πειράξει τίποτα, απλά το παρατήρησα τώρα...γιάτί δεν φαίνονται τα ύπολοιπα πουθενά???

 

Τα νούμερά σου είναι σωστά, σε όλες αυτές τις συσκευές περίπου 1,5GB καταλαμβάνεται από το λειτουργικό και δεν το βλέπεις. Μπορείς ωστόσο να κάνεις ενοποίηση του εσωτερικού χώρου, δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ! Τελικά αποφάσισα να βάλω αυτή τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724. Επειδή δυσκολεύομαι λίγο με τα αγγλικά μπορεί κάποιος να γράψει τον οδηγό στα Ελληνικά; Θα το εκτιμούσα πολύ! :)
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερά σου είναι σωστά, σε όλες αυτές τις συσκευές περίπου 1,5GB καταλαμβάνεται από το λειτουργικό και δεν το βλέπεις. Μπορείς ωστόσο να κάνεις ενοποίηση του εσωτερικού χώρου, δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

 

Αν τα καταφερει να μας πει και εμας γιατι συγκεκριμενο Lenovo και ενοποιηση δεν υφισταται :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα! Εχω καρτα sim cosmote και δεν εχω ποτε σημα! Επισης μου γραφει μη εγκυρο ΙΜΕΙ. Ξερει κανεις τι παιζει ;
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

αν την δοκιμασεις κανε ενα review να μας πεις αν ειναι καλη...Εγω εχω την custom του mini deal...

Την έχω βάλει εγώ στο δικό μου και είναι μια χαρά.

Δουλεύουν όλα, και δεν έχει τα προβλήματα της κινέζικης (minideal) και της ρώσικης.

Με το gravity λύνεται και το θέμα που πρέπει να πατάς το κουμπί on-off για να ανάψει η οθόνη, ανάβει και με το πλήκτρο της έντασης....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Την έχω βάλει εγώ στο δικό μου και είναι μια χαρά.

Δουλεύουν όλα, και δεν έχει τα προβλήματα της κινέζικης (minideal) και της ρώσικης.

Με το gravity λύνεται και το θέμα που πρέπει να πατάς το κουμπί on-off για να ανάψει η οθόνη, ανάβει και με το πλήκτρο της έντασης....

Επειδη δεν μπορω να την βαλω.. Μπορεις να γραψεις ενα οδηγο για τα βηματα που πρεπει να κανουμε ;

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω το ιδιο προβλημα με τον συγχρονισμο του ημερολογιου στο lenovo s750

Αν εχει κατορθωσει να το λυσεις πες μου σε παρακαλω γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου!

Σ´ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά .

Έχω εγκαταστήσει τη rom 4.2.2 ( andrea_d86-lenovos750-4.2.2-131218 ) .

Έχει κανείς πρόβλημα με τη δημιουργία λογαριασμού gmail ?

Μου εμφανίζει συνέχεια ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο σέρβερ .

Με το hotmail είναι όλα εντάξει .

Ευχαριστώ Πολύ

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ! Τελικά αποφάσισα να βάλω αυτή τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2538724. Επειδή δυσκολεύομαι λίγο με τα αγγλικά μπορεί κάποιος να γράψει τον οδηγό στα Ελληνικά;

 

Παιδιά αν μπορεί κάποιος να μας γράψει τον οδηγό στα Ελληνικά για να τη βάλουμε και εμείς ; ;)

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά .

Έχω εγκαταστήσει τη rom 4.2.2 ( andrea_d86-lenovos750-4.2.2-131218 ) .

Έχει κανείς πρόβλημα με τη δημιουργία λογαριασμού gmail ?

Μου εμφανίζει συνέχεια ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο σέρβερ .

Με το hotmail είναι όλα εντάξει .

Ευχαριστώ Πολύ

Φιλικά

 

Στο δικό μου παίζει κανονικά....

Κάτι έχεις κάνει στις ρυθμίσεις του mail...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν μπορω να την βαλω.. Μπορεις να γραψεις ενα οδηγο για τα βηματα που πρεπει να κανουμε ;

 

Λοιπόν, αν και άσχετος , θα γράψω τι έχω καταλάβει εγώ.

Το βασικό είναι να ξεκινήσεις από ένα firmware που συμπεριλαμβάνει ένα πρόγραμμα CWM Recovery.

Το firmware της minideal δεν έχει κάτι τέτοιο. Πρέπει λοιπόν να βρεις ένα τέτοιο firmware και να το ρίξεις επάνω. Είτε με τη μέθοδο που λέει ο Ιταλός, με πρόγραμμα flashtools δηλαδή, είτε να φορτώσεις στη μνήμη του κινητού ένα αρχείο recovery.img και να κάνεις recovery με κάποιο πρόγραμμα όπως το mobile uncle tools .

Πάμε λοιπόν:

1) Κατεβάζεις στο πησί σου αυτό

https://rapidshare.com/share/F03A3F44695DC00CDA1E85A04FAE568B

Έχει μέσα δύο αρχεία , ένα μικρό recovery.img και ένα μεγάλο maranl.zip.

2) Πας στο Play Store, βρίσκεις το mobile uncle tool και το κατεβάζεις. Αν έχεις το firmware του etotalk, μάλλον το έχει μέσα το mobile uncle και δε χρειάζεται να το κατεβάσεις.

3) Φορτώνεις στη μνήμη του κινητού το μικρό αρχείο recovery.img και μετά με το mobile uncle πας Recovery Update και κάνεις recovery από το recovery.img. Μετά έχεις CWM Recovery, δηλαδή αν σβήσεις το κινητό και το ξανα ανοίξεις πατώντας ταυτόχρονα το volume + (δυνάμωμα έντασης σα να λέμε) σε βγάζει σε μενού recovery.

4) Φορτώνεις στην κάρτα του κινητού το αρχείο maranl.zip

5) Κλείνεις κινητό, ανοίγεις με το volume + πατημένο και βγαίνεις σε μενού CWM recovery .

6) Πηγαίνοντας πάνω κάτω στις επιλογές με χρήση του πλήκτρου volume, φτάνεις στην επιλογή install zip. Εκεί πατάς μια φορά το πάνω κουμπί power και την επιλέγεις. Μετά πας στην επιλογή "choose zip from scard" και την επιλέγεις πάλι με το πάνω κουμπί power.

7) Βρίσκεις το αρχείο maranl.zip και το επιλέγεις. Σε ρωτάει κάτι στα ξένα και του λες Yes.

8) Περιμένεις να τελειώσει και μόλις επανέρθει στο προηγούμενο μενού επιλέγεις "+++++Go Back+++++"

9) Μετά επιλέγεις wipe data/factory reset" και μετά "Yes -- delete all user data" και μετά- Select "reboot system now"

10) Η Παναγιά μαζί σου! Επαναλαμβάνω, εγώ τα έκανα όπως τα έγραφε ένας Γερμανός στο σάιτ του, πήρα το ρίσκο μου και μου έκατσε μια χαρά. Αν μπερδευτείς, δεν έχω ιδέα πως να σε βοηθήσω. Επίσης τα αρχεία που έχω ανεβάσει στο RS δεν είναι δικά μου, ούτε θα μείνουν εκεί πολύ καιρό....

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...