Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό δεν υποστηρίζεται ακόμα από TWRM ή Clockwork recovery, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για πλήρη επαναφορά backup αν χρειαστεί; (γιατί τρόποι να πάρεις πλήρες Backup υπάρχουν αλλά όχι να το επαναφέρεις).

 

Θέλω να περάσω το Xposed Framework και δε θέλω να το ρισκάρω χωρίς πλήρες backup. Αν κάποιος το έχει περάσει το xposed ή/και έχει κάποιο άλλο τρόπο για επαναφορά του κινητού μετά από κάτι τέτοιο ας πει πως :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερετε το σημαινει conta ips??Μου το βγαζει αυτο οταν κανω track το δεμα μου...Πηρα το κιν απο minideal..Εχω αγορασει κιν απο αυτους αλλες 2 φορες αλλα πρωτη φορα το βλεπω αυτο..λετε να ειναι σε κανενα τελωνειο??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε το σημαινει conta ips??Μου το βγαζει αυτο οταν κανω track το δεμα μου...Πηρα το κιν απο minideal..Εχω αγορασει κιν απο αυτους αλλες 2 φορες αλλα πρωτη φορα το βλεπω αυτο..λετε να ειναι σε κανενα τελωνειο??

ε ε ερχεταιιιι....

υπομονη μετα θα βαλει αεροδρομιο αθηνας

Link to comment
Share on other sites

ε ε ερχεταιιιι....

υπομονη μετα θα βαλει αεροδρομιο αθηνας

 

απλα επειδη δεν μου εχει ξαναβγαλει τετοιο μηνυμα φοβαμαι για τελωνειο και τα σχετικα...

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του κινητου τι λεει? φαινεται οντως για 8mp οπως λεει στο Minideal ειναι ειναι απλα καλη?
Link to comment
Share on other sites

απλα επειδη δεν μου εχει ξαναβγαλει τετοιο μηνυμα φοβαμαι για τελωνειο και τα σχετικα...

 

μην ανυσηχεις ξερουν τι κανουν οι κινεζοι,δεν προκειτε να παει τελωνειο το δικο σου οπως δεν εχει παει κανενα ως τωρα.

-

-φιλε γιαννη η καμερα ειναι πολυ καλη,ειδικα με καλο φωτισμο ειναι τελεια και σε βιντεο και σε φωτο.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι εδώ και λίγες μέρες να παραγγείλω και εγώ το τηλέφωνο αλλά διστάζω γιατί είμαι σκράπας και δεν το κατέχω το άθλημα:cry:...

υπάρχει περιπτωση να έρθει και να δουλεύει σωστά το τηλέφωνο χωρίς να χρειαστεί σκάλισμα?

γιατί απο οτι διαβάζω όσοι το έχουν πάρει, λίγο πολύ όλοι έχουν θεματάκια:(

 

Τα προβληματάκια που αναφέρθηκαν οφείλονται στην Rom που φοράει το κινητό και παρουσιάζονται σε όλα τα κινητά που έχουν την ίδια Rom.

Αν παραγγείλεις το κινητό με την original Rom τα προβλήματα αυτά δεν θα υπάρχουν.

Αν όμως θες Ελληνικά τότε αναγκαστικά θα σου περάσουν custom rom και θα έχει αυτά τα μικροπροβλήματα που αναφέρθηκαν.

Τα περισσότερα λύνονται πολύ εύκολα με απλές μεταφορές αρχείων

Και γω δεν είχα ιδέα αλλά μια χαρά το έφερα στα μέτρα μου

 

Το κινητό δεν υποστηρίζεται ακόμα από TWRM ή Clockwork recovery, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για πλήρη επαναφορά backup αν χρειαστεί; (γιατί τρόποι να πάρεις πλήρες Backup υπάρχουν αλλά όχι να το επαναφέρεις).

 

Θέλω να περάσω το Xposed Framework και δε θέλω να το ρισκάρω χωρίς πλήρες backup. Αν κάποιος το έχει περάσει το xposed ή/και έχει κάποιο άλλο τρόπο για επαναφορά του κινητού μετά από κάτι τέτοιο ας πει πως :)

 

Κάπου στις πρώτες σελίδες είχε αναφέρει ο gkal πια αρχεία πρέπει να αλλάξεις μέσα στην rom για υποστηρίζει backup με το TWRM.

Από ότι μου εξήγησε πρέπει να κατεβάσεις ξανά την rom να κάνεις τις τροποποιήσεις χειροκίνητα και να περάσεις μετά την νέα rom στο κινητό.

Επειδή δεν ήθελα να το ρισκάρω(μη έχοντας και τις γνώσεις) αλλάζοντας την rom το άφησα έτσι όπως είναι και περιμένω να βγει καμιά άλλη rom που να υποστηρίζει backup

Και γω θέλω να βάλω το xposed και το gravity box αλλά διστάζω για αυτό το λόγο.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε το σημαινει conta ips??Μου το βγαζει αυτο οταν κανω track το δεμα μου...Πηρα το κιν απο minideal..Εχω αγορασει κιν απο αυτους αλλες 2 φορες αλλα πρωτη φορα το βλεπω αυτο..λετε να ειναι σε κανενα τελωνειο??

Μαλλον το συστημα δεν την παλευει...τωρα μου βγαζει Despatched to overseas (Country code: GR)...ενω αυτο το ειχε βγαλει παλι πριν μερες..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το 3G της Vodafone τελικα τι γινεται??Πεταει η σερνεται??Το θεμα με τις 2 sim λυθηκε??

 

Μια χαρά δουλεύει το 3G της Vodafone.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το φοβάστε το gravity! Μπήκε εύκολα και στο s750 μου και στο p770 της γυναίκας μου.. Σαν εφαρμογή ένα πράγμα! Προχωρήστε άφοβα!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν κάτι δεν πάει καλά (σπάνιο βέβαια) δεν υπάρχει επιστροφή, για αυτό το λόγο προτείνεται να έχει ληφθεί πρώτα backup μέσω custom recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα τελικά χωρίς backup. Το επικίνδυνο δεν είναι το gravity αλλά το Xposed το οποίο το μόνο που κάνει είναι να αλλάζει ένα εκτελέσιμο στο σύστημα και μπορείς να το αφαιρέσεις με το ADB (δεν το έχω κάνει αλλά μου φτάνει το ότι μπορείς).
Link to comment
Share on other sites

Εχασα το καπακι ...πανω στα ακουστικα...κοπηκε το λαστιχακι και χαθηκε.. ! Παιζει ανταλλακτικο ? Εχω τρελαθει...το ηθελα κυριως για την αδιαβροχοποιηση του λογω δουλειας σε εξωτερικους χωρους το χειμωνα και τωρα τα εκανα μανταρα
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Εχασα το καπακι ...πανω στα ακουστικα...κοπηκε το λαστιχακι και χαθηκε.. ! Παιζει ανταλλακτικο ? Εχω τρελαθει...το ηθελα κυριως για την αδιαβροχοποιηση του λογω δουλειας σε εξωτερικους χωρους το χειμωνα και τωρα τα εκανα μανταρα

 

πως μπορεσες ρε φιλε να το κοψεις? :confused:

εχω δει και σε ξενα φορουμ διαφορα αξεσουαρ-ανταλλακτικα δυστηχως μονο καπακι και μπαταριες πουλανε μεχρι στιγμης.

-μετα απο ενα μηνα χρησης μπορω να πω οτι το κινητο ειναι πραγματι πολυ καλο για τα χρηματα του.

τα θετικα ειναι πολλα και τα γνωριζουμε γι'αυτο θα γραψω τα δυο αρνητικα που βλεπω εγω.

1)ο ηχος απο το ηχειο που ειναι παρομοιος με αυτο που ειχα πριν και

2) το κουμπωμα στο πισω καπακι,μια φορα το εκλεισα την πρωτη μερα βαζοντας μια 32GB καρτα και λιγο bluestick να γινει ενα σωμα και δεν το ξανανοιγω(μονο οταν θα παρω καινουργια μπαταρια κατι 2500mA που βλεπω)

ααα μου επεσε και κανα 2 φορες απο 1.5 μετρο σε πλακακια,ευτηχως δεν επαθε τιποτα.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

απο 3 Νοεμβρη γραφει conta ips πηρα χτες στο κεντρο εξηπηρετησης πελατων ελτα και μου ειπανε οτι ειναι ακομα στο διεθνες αεροδρομιο της κινας..ειναι δυνατον?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. θα μπορούσατε να μου πείτε ένα καλό GPS να βάλω στο στο S750? δοκίμασα το trial του sygic και δούλευε μια χαρά. Στη συνέχεια κατέβασα το sygic από torrent(2 διαφορετικά) και δεν μπορώ να τα εγκαταστήσω.

Πείτε μου κάποια GPS και δώστε μου και τα link αν είναι δυνατόν για να μπορέσω να τα εγκαταστήσω.

Ευχαριστώ. !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τη βοήθειά σας σε δύο ερωτήσεις

 

1.Εχει Ελληνικό μενου το τηλέφωνο ή θα πρέπει να το ζητήσω?

2.θα διαβάζει τις επαφές που έχω γραμμένες στα Ελληνικά?

 

Εαν δεν έχει Ελληνικο πληκτ/γιο δε με πειράζει κατι θα κάνω γι'αυτο

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες που μηραζεστε.Με βοηθησατε οστε να παρω και εγω το συγκεκριμενο τηλ,το οποιο ειναι αψογω σε ολα του.και η τιμη τζαμπα.Εχω το τηλ 2 εβδομαδες περιπου και δεν χρειστηκε να κανω τιποτα και δουλευουν ολα μια χαρα,και ελληνικα εχει και ο καταλογος δουλευει μια χαρα και το ημερολογιο και ολα καλα με το Google sychr(mail,επαφες. . .κτλ).Δεν ξερω τι αλλα προβληματα εχει βγαλει.. . Δεν γνωριζω πολλα απο Android και ουτε σκαλιζω ROM.Eπειδη βλεπω καποιους διστακτικους για αυτο γραφω.ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΕΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΝΕ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. . Ευχαριστω πολυ και παλι παιδια. . . .:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τη βοήθειά σας σε δύο ερωτήσεις

 

1.Εχει Ελληνικό μενου το τηλέφωνο ή θα πρέπει να το ζητήσω?

2.θα διαβάζει τις επαφές που έχω γραμμένες στα Ελληνικά?

 

Εαν δεν έχει Ελληνικο πληκτ/γιο δε με πειράζει κατι θα κάνω γι'αυτο

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

1.Θα πρέπει να το ζητήσεις

2. Θα της διαβάζει αν και έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με το ψάξιμο με ελληνικούς χαρακτήρες(πριν το uπdate της εφαρμογής)

Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή για τις επαφές

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχει αναφερθει πολλες φορες,το μονο που χρειαζετε ειναι να πατησεις το κουτακι να ερθει ρουταρισμενο.(ενοειται απο minideal)

απο εκει και περα ξερουν οι κινεζοι τι θα κανουν.

τα ονοματα βγαινουν κανονικα ελληνικα και γενικα κανενα προβλημα.

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχει αναφερθει πολλες φορες,το μονο που χρειαζετε ειναι να πατησεις το κουτακι να ερθει ρουταρισμενο.(ενοειται απο minideal)

απο εκει και περα ξερουν οι κινεζοι τι θα κανουν.

τα ονοματα βγαινουν κανονικα ελληνικα και γενικα κανενα προβλημα.

 

Δεν χρειάζεται να ζητήσεις root γιατί χρεώνει, ζητάς ελληνικά σα γλώσσα (από τα σχόλια στο paypal) και στο στέλνουν με την έτοιμη rootαρισμένη ROM.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ!

Οπότε εδώ που αναγράφει Ελληνικά τι ακριβώς κανει?

 

Αυτό είναι οι γλώσσες που μπορούν να εγκαταστήσουν αλλάζοντας την επίσημη ROM της Lenovo με μια δικιά τους ελαφρώς τροποποιημένη.

Δεν χρειάζεται να ζητήσεις root +5$ μόνο να γράψεις στα σχόλια add Greek language

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μου ήρθε το κινητό ! :D Από τη λίγη χρήση που του έχω κάνει μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πάρα πολύ κάλο ! Ένα πρόβλημα όμως, κατέβασα την εφαρμογή του Youtube από το Play Store άλλα η ανάλυση στα video είναι πολύ χαμηλή ενώ έχω επιλέξει HQ ! Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ; Το έχει και κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα ; :worry:
Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...