Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά δεν ξέρω ακόμα τι να κάνω... Περιμένω να βγει κάποιο χρονοδιάγραμμα με τις αναβαθμίσεις μήπως φταίνε οι drivers Της Νόκια σε κάποιο σημείο... Αν δω ότι αργεί πολύ η αναβάθμιση σε Cyan μάλλον θα το γυρίσω σε 8 και θα το παώ για έλεγχο σε κάποιο Νόκια Care...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά δεν ξέρω ακόμα τι να κάνω... Περιμένω να βγει κάποιο χρονοδιάγραμμα με τις αναβαθμίσεις μήπως φταίνε οι drivers Της Νόκια σε κάποιο σημείο... Αν δω ότι αργεί πολύ η αναβάθμιση σε Cyan μάλλον θα το γυρίσω σε 8 και θα το παώ για έλεγχο σε κάποιο Νόκια Care...

 

περιμενε σε 2 βδομαδες βγαινει η Cyan

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει κι εγώ το ίδιο καμία 5 - 6 φορές, αφού πέρασα την preview και μόνο όμως όταν είναι συνδεμένο με Bluetooth με το κράνος . . . Και πιστεύω ότι έχει να κάνει μ' αυτό . . . Δεν το έχω πάθει πουθενά αλλού και ποτέ . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! οφτοπικ η ερωτηση και η απαντηση αλλα ας απαντησω. 16 ιουνιου δευτερα στη σόφια

 

παιδια εκανα το απντειτ και μου σπανε τα νευρα. ειχα θεματα με το wifi που συχνα πυκνα αποσυνδεοταν και επανασυνδεοταν (μαλλον ο μονος ειμαι που το εχει τι να πω...) αλλα τωρα με την νεα αναβαθμιση μου εσπασαν τα νευρα. ολο αποσυνδεσεις. συνεχεια. τι να πω...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! οφτοπικ η ερωτηση και η απαντηση αλλα ας απαντησω. 16 ιουνιου δευτερα στη σόφια

 

παιδια εκανα το απντειτ και μου σπανε τα νευρα. ειχα θεματα με το wifi που συχνα πυκνα αποσυνδεοταν και επανασυνδεοταν (μαλλον ο μονος ειμαι που το εχει τι να πω...) αλλα τωρα με την νεα αναβαθμιση μου εσπασαν τα νευρα. ολο αποσυνδεσεις. συνεχεια. τι να πω...

 

Κάνε διαγραφή το δίκτυο πατώντας παρατεταμένα πάνω του και ξανασυνδέσου.

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

νασαι καλα φιλε μου αυτο ηταν. επιτελους ολα καλα.

(το μονο θεμα με το wifi πλεον ειναι οτι σε καποια συγκεκριμενα ασυρματα δικτυα δεν μπορει να συνδεθει. παρολο που εχω σωστο κωδικο... το εχω παρατηρησει πχ σε μια καφετερια στο χολαργο. κατα τα αλλα αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα το τηλεφωνο, παω να το ανοικξω, τιποτα... Παταω το πληκτρο ενεργοποιησης για αρκετη ωρα, τιποτα, μπηκα στη νοκια και λεει

Πατήστε ταυτόχρονα και παρατεταμένα τα πλήκτρα λειτουργίας και μείωσης έντασης για 10-15 δευτερόλεπτα. Αφήστε τα πλήκτρα. Το τηλέφωνο επανεκκινείται. Μετά από την εκτέλεση αυτής της ενέργειας, ενδέχεται να χρειαστεί να ρυθμίσετε ξανά την ημερομηνία και την ώρα στο τηλέφωνο.
το κανω παλι τιποτα, το εβαλα να φορτωνει και απλα μου αναβοσβηνει απο κεινη την ωρα το κεντρικο πληκτρο εικονιδιο των windows σημα οτι φορτωνει;;;;

Δε ξερω, δε προλαβα να το χαρω ρε σεις....:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις αγορασα το τηλεφωνο, παω να το ανοικξω, τιποτα... Παταω το πληκτρο ενεργοποιησης για αρκετη ωρα, τιποτα, μπηκα στη νοκια και λεει το κανω παλι τιποτα, το εβαλα να φορτωνει και απλα μου αναβοσβηνει απο κεινη την ωρα το κεντρικο πληκτρο εικονιδιο των windows σημα οτι φορτωνει;;;;

Δε ξερω, δε προλαβα να το χαρω ρε σεις....:(:(:(:(

 

Μην φρικαρεις.Απλως ειχε αποφορτισει τελειως η μπαταρια του.Αστο στο φορτιστη και μετα απο λιγο θα ανοιξει μονο του

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλως ειχε αποφορτισει τελειως η μπαταρια του.Αστο στο φορτιστη και μετα απο λιγο θα ανοιξει μονο του

 

Αυτό ακριβώς, και χρησιμοποίησε το δικό του φορτιστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ παιδια τελικα ειχατε δικιο. Μια ακομη απορια, οταν παταω το πλαινο πληκτρο για να κλεισω την οθονη, μου εμφανιζει στο καπακι την ωρα οπως εκανε και στα παλια ΝΟΚΙΑ, να πηγαινει πανω κατω. Αυτο δεν επηρεαζει την αποδοση της μπαταριας; Υπαρχει τροπος μεσα απο το μενου να φυγει, και απλα η οθονη να ειναι μαυρη, μεχρι παλι να το ξεκλειδωσω για να το χρησιμοποιησω απο μονος μου;;
Link to comment
Share on other sites

Παίξε με τις ρυθμίσεις γρηρορης ματιάς. Βάλτο στην επιλογή γρήγορη ματιά και για να εμφανίζεται γ ώρα απλά θα περνάς το χέρι σου πάνω από τον αισθητήρα στο πάνω μέρος της οθόνης και θα αναβει η ωρα. Μη φρικάρεις όλα καλά θα πάνε και αξίζει το κόπο μια ελαφριά μεγαλυτερη καταναλωση γι αυτό το καταπληκτικό feature.
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν λιγες μερες πηρα το lumia 1020!αρχικα για αρχεια raw στις ρυθμισεις δεν μου ενφανιζει dng files!εγω για να βγαζω ρε μορφη raw τι επιλογη πρεπει να επιλεξω?επισης αυτη η ρυθμιση γρηγορη ματια δεν υπαρχει καπου!εκανα ελεγχο για ενημερωση και μου ηρθε μια ενημερωση και λεει οτι εχω τν πιο προσφατη!μηπως πρεπει να κανω καποιο αλλο update?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά από τις ρυθμίσεις της Νόκια Camera μπορείς να επιλέξεις Λειτουργία Λήψης -> JPEG (5MP) + DNG (34MP)...

 

Η γρήγορη ματιά είναι στις "ρυθμίσεις" όπως σου είπα... Έτσι λέγεται...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

μου βφαζει ακριβως JPEG(5MP) + (34 MP) και τιποτα αλλο!και στις ρυθμισεις δεν υπαρχει γρηγορη ματια!μηπως ειναι καμια ρυθμιση μεσα στην οθονη η κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Παίξε με τις ρυθμίσεις γρηρορης ματιάς. Βάλτο στην επιλογή γρήγορη ματιά και για να εμφανίζεται γ ώρα απλά θα περνάς το χέρι σου πάνω από τον αισθητήρα στο πάνω μέρος της οθόνης και θα αναβει η ωρα. Μη φρικάρεις όλα καλά θα πάνε και αξίζει το κόπο μια ελαφριά μεγαλυτερη καταναλωση γι αυτό το καταπληκτικό feature.

 

Πόσο μα πόσο συμφωνώ κ το έχω ξαναπεί πολλές φορές αυτό.

Εγώ το έχω να εμφανίζεται η ώρα και οι πληροφορίες με πέρασμα του χεριού πάνω απ τον αισθητήρα και να μένει on 15' και δεν έχω δει σχεδόν καμία αύξηση της κατανάλωσης πόσο μάλλον δραματική που λένε ορισμένοι.

Αυτό το future μακάρι να το είχαν όλοι, ειδικά στις amoled.

Έχω παράλληλα και το S5 αλλά σα την ευκολία του future της Nokia δεν υπάρχει.

Ακόμα και η εμφάνιση της ώρας με πέρασμα του χεριού πάνω απ τον αισθητήρα είναι ακαριαία στο 1020 σε αντίθεση με το S5 που το έχω απ ενεργοποίηση.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μου βφαζει ακριβως JPEG(5MP) + (34 MP) και τιποτα αλλο!και στις ρυθμισεις δεν υπαρχει γρηγορη ματια!μηπως ειναι καμια ρυθμιση μεσα στην οθονη η κατι τετοιο?

 

Άμα πατήσεις επάνω στη ρύθμιση που σου είπα θα στις βγάλει και τις άλλες επιλογές (μέσα από την Nokia Camera )

 

Για την γρήγορη ματιά μου κάνει εντύπωση... Αλλά πάτα στο λινκ από το κινητό σου για να τσεκάρεις -> Γρήγορη Ματιά

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιο λόγο σου έλειπε... Αρχικά κάνε έναν "Έλεγχο για Ενημερώσεις" από τις ρυθμίσεις ενώ κατέβασε και το sysapp pusher για να τα τσεκάρεις όλα ή χειροκίνητα από ΕΔΩ
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...