Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει τα πάντα. Άπειρα reboot, άνοιξε κλείσε του wifi, διαγραφή από τη μνήμη των κωδικών και ξαναπέρασμα από την αρχή. Τίποτα! Βάζω τον κωδικό, περιμένω και δεν γίνεται τίποτα.

 

Μηπως να περασεις μια βολτα απο ενα Nokia care ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορω να δω παιδια βιντεο απο τον IE στο κινητο που να θελει flash player ? ενα WebTV απο καποιο καναλι για παραδειγμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλε μαύρη θήκη να διορθώσεις το λάθος σου.......:lol

Με υγεία να το χαρείς.

Εγώ πήρα το λευκό και λευκή θήκη, άλλα μέσα σε λίγο καιρό άρχισε να λερώνει και να φαίνεται χάλια και έτσι για πρακτικούς λόγους πήρα μαύρη... τώρα όλα τζιτζι :p

 

Δεν εχω λόγια για τη μπαταρία!

Σε σχέση με την 8, καλύτερη να υποθέσω;

 

Μπορω να δω παιδια βιντεο απο τον IE στο κινητο που να θελει flash player ? ενα WebTV απο καποιο καναλι για παραδειγμα

Δυστυχώς όχι. Ακόμα και κανάλια που αν δεν έχεις flash, παίζουν π.χ σε iphone, δεν υποστηρίζονται σε windows phone... μάλλον έχει να κάνει με τον codec του βίντεο. Το μόνο που έχω βρει, είναι μια εφαρμογή με όνομα Tv Live & Guide Greek http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/tv-live-guide-greek/660d6d6a-a2bd-4fb4-8383-28bae812c0af που περιλαμβάνει το τηλεοπτικό πρόγραμμα από κανάλια (συνδρομητικά και επίγεια) καθώς και live streaming από mega, ant1, star, skai, alpha, δτ, βουλή... άλλα δεν είναι free, έχει κόστος 1,49€

Edited by QTiVoCo
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξανα....... παρελαβα την συσκευη την Δευτερα, αφου την ειχα δωσει σε nokia care για επισκευη... Για οσους δεν θυμουνται το κινητο κραταγε 12 ωρες απο φορτιση σε φορτιση... Πλεον επισκευαστηκε και κραταει λιγο παραπανω απο 24 ωρες (25-26 περιπου)... Αλλα και παλι με αυτα που διαβαζω εδω μεσα, λιγες δεν ειναι?????

 

Εχω κλεισει τα παντα που τρωει μπαταρια, εχω μονο το viber ανοιχτο, 8 ωρες ειμαι με δεδομενα (σε 3G) και για 5-6 ωρες εχω το wifi.... Φωτογραφιες δεν βγαζω, παιχνιδια δεν παιζω, ιντερνετ δεν μπαινω, μονο το viber μπας και παρω κανενα μνμ (μιλαμε για καμια 10 στην καλυτερη και οχι παντα)

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξανα....... παρελαβα την συσκευη την Δευτερα, αφου την ειχα δωσει σε nokia care για επισκευη... Για οσους δεν θυμουνται το κινητο κραταγε 12 ωρες απο φορτιση σε φορτιση... Πλεον επισκευαστηκε και κραταει λιγο παραπανω απο 24 ωρες (25-26 περιπου)... Αλλα και παλι με αυτα που διαβαζω εδω μεσα, λιγες δεν ειναι?????

 

Εχω κλεισει τα παντα που τρωει μπαταρια, εχω μονο το viber ανοιχτο, 8 ωρες ειμαι με δεδομενα (σε 3G) και για 5-6 ωρες εχω το wifi.... Φωτογραφιες δεν βγαζω, παιχνιδια δεν παιζω, ιντερνετ δεν μπαινω, μονο το viber μπας και παρω κανενα μνμ (μιλαμε για καμια 10 στην καλυτερη και οχι παντα)

 

Έχεις βάλει την 8.1 ? Αν τη βαλεις θα σου βγαζει 2 μερες η μπαταρια

 

γιατι πηρες 1020 αν δε βγαζεις φωτογραφιες ?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ξανα....... παρελαβα την συσκευη την Δευτερα, αφου την ειχα δωσει σε nokia care για επισκευη... Για οσους δεν θυμουνται το κινητο κραταγε 12 ωρες απο φορτιση σε φορτιση... Πλεον επισκευαστηκε και κραταει λιγο παραπανω απο 24 ωρες (25-26 περιπου)... Αλλα και παλι με αυτα που διαβαζω εδω μεσα, λιγες δεν ειναι?????

 

Εχω κλεισει τα παντα που τρωει μπαταρια, εχω μονο το viber ανοιχτο, 8 ωρες ειμαι με δεδομενα (σε 3G) και για 5-6 ωρες εχω το wifi.... Φωτογραφιες δεν βγαζω, παιχνιδια δεν παιζω, ιντερνετ δεν μπαινω, μονο το viber μπας και παρω κανενα μνμ (μιλαμε για καμια 10 στην καλυτερη και οχι παντα)

 

Το Viber την σκιζει την μπαταρια,να ξερεις....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την 8.1 ? Αν τη βαλεις θα σου βγαζει 2 μερες η μπαταρια

 

γιατι πηρες 1020 αν δε βγαζεις φωτογραφιες ?

 

το πηρα για να βγαζω φωτο....αλλα ακομα δεν εχω κλεισει μια εβδομαδα στα χερια μου, μια στο πλαισιο το αφηνα, μια το πηγα για επισκευη... :worry::worry:

 

 

 

Το Viber την σκιζει την μπαταρια,να ξερεις....

Τοσο πολυ ομως????? Θα δοκιμασω αυριο, να μην εχω ανοιχτο το viber και θα σου πω διαφορες...

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φοβερα πράγματα βλέπουμε με το τελευταιο update... 1 ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ να εβγαζα και τωρα ακουμπησα τις 2 με ιδια χρηση ακριβως!

 

Τι κανει ενα απλο Software update ε ? φαντάζομαι το 1520 με την τερατωδη μπαταρία του με το τελευταιο update τι κανει!

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ ομως????? Θα δοκιμασω αυριο, να μην εχω ανοιχτο το viber και θα σου πω διαφορες...

 

Οχι, δεν δικαιολογείται τόσο μεγάλη κατανάλωση.

Όταν λες ανοιχτό τι εννοείς? Ανοίγεις την εφαρμογή και την αφήνεις ανοιχτή? Αυτο ίσως να τρώει πολύ ενέργεια και είναι κάτι το περιττό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται κανενα Browser ? να μπορω να βαλω ευκολα με το που το ανοιγω εικονιδια να τα παταω να μπαινω σε Site αμεσως

 

Speed dial δηλαδη... ο UC Browser καλος χρυσος γρηγορος αλλα οταν γραφω σε ενα Site ελληνικα το δειχνει κινεζικα.... Και δεν βρισκω στα settings κατι

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται κανενα Browser ? να μπορω να βαλω ευκολα με το που το ανοιγω εικονιδια να τα παταω να μπαινω σε Site αμεσως

 

Speed dial δηλαδη... ο UC Browser καλος χρυσος γρηγορος αλλα οταν γραφω σε ενα Site ελληνικα το δειχνει κινεζικα.... Και δεν βρισκω στα settings κατι

 

Είσαι σίγουρος? Μια χαρά γράφεις και χωρίς κανένα πρόβλημα. Κάτι έπαιξε με τον ερχομό των 8.1 (αδυναμία ποστ) αλλα διορθώθηκε. Τώρα δεν μπορώ να γράψω pm αλλά θα διορθωθεί και αυτό. Και από ταχύτητα άλλο πράγμα....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Ξερει κανεις εαν υπαρχει εφαρμογη για συνεχη γραφη στο πληκτρολογιο στυλ Swype keyboard στα wp 8.1??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν δικαιολογείται τόσο μεγάλη κατανάλωση.

Όταν λες ανοιχτό τι εννοείς? Ανοίγεις την εφαρμογή και την αφήνεις ανοιχτή? Αυτο ίσως να τρώει πολύ ενέργεια και είναι κάτι το περιττό.

 

λεγοντας ανοιχτο, εννοω οτι δεν παταω το βελακι για να κλεισει, αλλα το σημαιακι που το αφηνει να τρεχει στο παρασκηνιο... Σωστα δεν τα λεω? Αυτο δεν γινεται στα 8.0? Νομιζω στα 8.1 με το βελακι το βαζει στο παρασκηνιο (αν εχω καταλαβει σωστα)

 

Παντως σημερα δεν σκοπευω να κανω τιποτα με το κινητο, ουτε wifi ουτε δεδομενα ουτε viber για να δω.... Απο τις 10:00 που το εβγαλα απο την φορτιση, η μπαταρια παραμενει στο 100% 3 ωρες μετα...

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην ομαδα...με το smarties τι παιζει;;εκανα την παραγγελια την πεμπτη και ενω το κιν ειναι σε αποθεμα ειναι ακομα σε επεξεργασια...:worry:
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει Swype στα Ελληνικά λογικά με την πρώτη αναβάθμιση των 8.1...

 

Και εγώ αυτήν την απορία είχα, αν θα έρθει και στα ελληνικά, αλλά απογοητεύτηκα λίγο όταν δε βρήκα την ελληνική στις γλώσσες που εικάζουν ότι θα υποστηρίξει. Διάβασες κάτι άλλο μήπως κάπου αλλού?

 

http://www.wpcentral.com/microsoft-word-flow-keyboard-sets-world-record-16-languages

 

Likewise, we can now confirm that Word Flow will launch on Windows Phone 8.1 in 16 languages, including:

•English (India); English (United Kingdom); English (United States)

•Hindi (Latin); Polish; Portuguese (Brazil); Russian; Spanish (Mexico); Spanish (Spain); Finnish; French (France); German; Arabic (Saudi Arabia); Italian; Turkish; Dutch (Netherlands)

Link to comment
Share on other sites

λεγοντας ανοιχτο, εννοω οτι δεν παταω το βελακι για να κλεισει, αλλα το σημαιακι που το αφηνει να τρεχει στο παρασκηνιο... Σωστα δεν τα λεω? Αυτο δεν γινεται στα 8.0? Νομιζω στα 8.1 με το βελακι το βαζει στο παρασκηνιο (αν εχω καταλαβει σωστα)

 

Παντως σημερα δεν σκοπευω να κανω τιποτα με το κινητο, ουτε wifi ουτε δεδομενα ουτε viber για να δω.... Απο τις 10:00 που το εβγαλα απο την φορτιση, η μπαταρια παραμενει στο 100% 3 ωρες μετα...

 

Μπορείς να το κλείνεις με το βελάκι. Πάλι θα σου δουλεύει κανονικά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κλείνεις με το βελάκι. Πάλι θα σου δουλεύει κανονικά.

 

δεν θα ερχεται ειδοποιηση ομως νεου μηνυματος, ετσι δεν ειναι?

Τελοσπαντων, μαλλον αυτο ειναι το προβλημα (viber) το εχω εφταμιση ωρες απο τοτε που το φορτισα και εχει πεσει 1%...

Αλλα θα ηθελα να που πει καποιος που του κραταει 2 μερες (τουλαχιστον) τι χρηση κανει. Γιατι εγω το μονο που εχω κανει σημερα με το κινητο, ειναι να μπαινω και να βλεπω το ποσοστο της μπαταριας.

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεις στο Viber να τρέχει στο παρασκήνιο θα έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις και ας το κλείνεις... Δεν χρειάζεται να το έχεις ανοιχτό...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Θα ηθελα την βοηθεια σας...

Η καμερα του κινητου μου (1020) τον τελευταιο καιρο δεν εστιαζε καλα...μονο στα κοντινα...Επειδη ειχε φαει μια καλη τουμπα οταν το πρωτοπηρα δεν θα με καλυπτε η εγγυηση και ετσι πηρα ανταλλακτικο ΟΕΜ απο το διαδυκτιο και περιμενα ευλογικα να ερθει..ηρθε η καμερα την βαζω αλλα απο τοτε οποια εφαρμογη καμερας και αν ανοιξω αυτη κλεινει αμεσως..δοκιμασα soft και hard reset αλλα τα ιδια...Δοκιμασα και εβαλα παλι την παλια καμερα πανω..τα ιδια...τοτε ανυσηχυσ...τοτε ανακαλυψα οτι το μεταλικο καπακι που βρισκεται πανω στην πλακετα ειχε τσαλακωσει λιγο...και ερωτω...αυτο το μεταλλικο ειναι ψυκτρα και αν το ισιωσω θα στρωσει(υποψιαζομαι οτι ειναι το chip της camera εκει) η ειναι κατι αλλο και δεν το ακουμπαω...ειναι βλακεια να εχεις 1020 χωρις καμερα...ολα τα υπολοιπα λειτουργουν κανονικα...μονο η καμερα και δεν ανοιγει και το Led με εφαρμογες τυποy flashlight

Επισυναπτω εικονα για να δειτε πιο κομματι λεω

KTLK
Link to comment
Share on other sites

δεν θα ερχεται ειδοποιηση ομως νεου μηνυματος, ετσι δεν ειναι?

Τελοσπαντων, μαλλον αυτο ειναι το προβλημα (viber) το εχω εφταμιση ωρες απο τοτε που το φορτισα και εχει πεσει 1%...

Αλλα θα ηθελα να που πει καποιος που του κραταει 2 μερες (τουλαχιστον) τι χρηση κανει. Γιατι εγω το μονο που εχω κανει σημερα με το κινητο, ειναι να μπαινω και να βλεπω το ποσοστο της μπαταριας.

 

Θα σου έρχονται κανονικά και τα μηνύματα και οι κλήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι συνεχεια σε υψηλα επιπεδα παιδια το Phone, στη μπαταρια ?

 

Απο εμπειρια μου στο android καμια φορα οτι δειχνει στην καταναλωση δεν επηρεαζει την μπαταρια και ειναι παλα κολλημενο... το λεω γιατι ΔΕΝ εχω κανενα τρελο drain απλα δειχνει σαν στατιστιο το Phone στο ΤΕΡΜΑ! μετα το τελευταιο update γινεται αυτο... Σημα εχω παντα FULL μιας και το εχω μονιμος 2G εκτος οταν θελω να σερφαρω που το γυρναω 4G!

 

Τηλεφωνο δεν μιλησα σημερα πανω απο 10 λεπτα....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! υπαρχει καποιος τροπος να εστιαζει απο πολυ κοντα ενα αντικειμενο?? ενω προσπαθει να εστιασει σε ενα πολυ κοντινο αντικειμενο, και ενω φαινετε να τα καταφερνει παντα το χανει και θολωνει...υπαρχει καποιος τροπος?? κανω κατι λαθος εγω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! υπαρχει καποιος τροπος να εστιαζει απο πολυ κοντα ενα αντικειμενο?? ενω προσπαθει να εστιασει σε ενα πολυ κοντινο αντικειμενο, και ενω φαινετε να τα καταφερνει παντα το χανει και θολωνει...υπαρχει καποιος τροπος?? κανω κατι λαθος εγω?

 

δοκιμασε να εστιασεις manual, εγω ετσι κανω

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...