Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Με το Νότε του φίλου μου και το 1020 σε εξωτερικό χώρο,το 1020 ήταν κρύσταλλο και το νότε μαύρο σκότος.Ας αφήσουμε τις οθόνες τις σαμμυ γιατι έχω αλλάξει όλα σχεδόν τα μοντέλα της ,στην πράξη μετράνε.οι clear black της νοκια είναι όλα τα λεφτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Με το Νότε του φίλου μου και το 1020 σε εξωτερικό χώρο,το 1020 ήταν κρύσταλλο και το νότε μαύρο σκότος.Ας αφήσουμε τις οθόνες τις σαμμυ γιατι έχω αλλάξει όλα σχεδόν τα μοντέλα της ,στην πράξη μετράνε.οι clear black της νοκια είναι όλα τα λεφτά...

 

Κάτι που έχει αλλάξει στο note 3 και στο s4 ;) . Αυτόν τον καιρό δουλεύω παράλληλα το 1020 με το note 3 και φυσικά η οθόνη του note είναι ανώτερη. Κάτι που είναι λογικό βέβαια αφού στην ουσία η δημιουργία και εξέλιξη των amoled οφείλεται στη Samsung. Φαντάζομαι βέβαια ότι η εξέλιξη αυτή θα περάσει αργά ή γρήγορα και στα καινούργια nokia. Το σκούρο φόντο στο σκοτάδι μου θυμίζουν την οθόνη του sii. Πάντως το χειρότερο κινητό σε ποσότητα κηλίδων που είχα ήταν το Motorola razr xt910.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έχει αλλάξει στο note 3 και στο s4 ;) . Αυτόν τον καιρό δουλεύω παράλληλα το 1020 με το note 3 και φυσικά η οθόνη του note είναι ανώτερη. Κάτι που είναι λογικό βέβαια αφού στην ουσία η δημιουργία και εξέλιξη των amoled οφείλεται στη Samsung. Φαντάζομαι βέβαια ότι η εξέλιξη αυτή θα περάσει αργά ή γρήγορα και στα καινούργια nokia. Το σκούρο φόντο στο σκοτάδι μου θυμίζουν την οθόνη του sii. Πάντως το χειρότερο κινητό σε ποσότητα κηλίδων που είχα ήταν το Motorola razr xt910.

Εγω παλι ελπίζω σε μελλοντικα Nokia να μου βαλει ips panel και οχι amoled.

Και αν ειναι IGZO panel ακομα καλύτερα ή white magic αλα Xperia P.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν βγάλε την εφαρμογή battery καθώς είναι γνωστό ότι όλες αυτές οι εφαρμογές δημιουργούν drain.

Επίσης κλείσε ότι δεν σου χρειάζεται συνέχεια (wifi, bt, gps, nfc, xbox games, βάλε δίκτυο μόνο 2G).

Πήγαινε στις εφαρμογές παρασκηνίου και άφησε ανοικτές μόνο όσες σου χρειάζονται, μπλοκάροντας τις υπόλοιπες οι οποίες τρέχουν στο παρασκήνιο.

Κάνε ένα restart και άσε το σε standby, ελέγχοντας το ανά ώρα να δεις αν χάνει και πόσο.

Τα σενάρια σε αυτή την περίπτωση είναι δυο:

- Είτε όλα θα έχουν στρώσει (προφανώς) δηλαδή θα πρέπει να έχεις max 1% drain/ώρα, σε standby πάντα

- Είτε έχεις πέσει σε ελλατωμάτικο κομμάτι, όπως κι εγώ οπού ότι κι αν έκανα (ακόμα και μετά από hard reset) εξακολουθούσα να χάνω σταθερά 3-4%/ώρα όπου το πήγα για DOA και το δεύτερο που μου έδωσαν δεν έχει κανένα θέμα. (Είμαι λίγο κάτω από το 1%)

Τσέκαρε και ενημέρωσε μας. Έχω γίνει γκουρού στο battery drain με τόσο διάβασμα που έχω ρίξει σχετικά προσπαθώντας να βρω λύση για το πρώτο 1020...

 

η εφαρμογη quick settings ειναι κ αυτη επικινδυνη για μπατερι ντρειν??

 

την εχω κ στην αρχικη :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι κ παρά πολύ μάλιστα... Τσεκάρετε 1-2 σελίδες πίσω που τα έχουμε αναλύσει όλα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το χειρότερο κινητό σε ποσότητα κηλίδων που είχα ήταν το Motorola razr xt910.

 

Και εγω μια απο τα ιδια.το ΧΤ 910 το ειχε παρακανει.Στο δικο μου δεν εχει καθολου κηλιδες ρε παιδια , καθισα χτες σε απολυτα σκοτεινο δωματιο και το πειραζα και δεν ειδα τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έχει αλλάξει στο note 3 και στο s4 ;) . Αυτόν τον καιρό δουλεύω παράλληλα το 1020 με το note 3 και φυσικά η οθόνη του note είναι ανώτερη. Κάτι που είναι λογικό βέβαια αφού στην ουσία η δημιουργία και εξέλιξη των amoled οφείλεται στη Samsung. Φαντάζομαι βέβαια ότι η εξέλιξη αυτή θα περάσει αργά ή γρήγορα και στα καινούργια nokia. Το σκούρο φόντο στο σκοτάδι μου θυμίζουν την οθόνη του sii. Πάντως το χειρότερο κινητό σε ποσότητα κηλίδων που είχα ήταν το Motorola razr xt910.

 

Έτσι ακριβώς, μη λέμε ότι θέλουμε επειδή έχουμε ενθουσιαστεί μερικοί εδώ μέσα.

Τα είχα δίπλα δίπλα και τα 2 και ξέρω τι λέω.

Επίσης το 1020 έχει από απλώς έως απαράδεκτο battery drain.

Δύο Έχω πάρει, και τα 2 όταν πήγα να τα δουλέψω(λέμε τώρα) σαν υποκατάστατο του νότε για κατανάλωση περιεχομένου ήταν άστα βραστα.

Το καθένα στο τομέα του αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα και δημιουργούμε λάθος εντυπώσεις λόγο του ενθουσιασμού μας!!

Το 2ο 1020 το έδωσα γιατί είναι για μένα σπαστικό να μη μπορώ να το χαρώ με τα toggles μου, με το screen lock μου, με την ένδειξη μπαταρίας του(έστω αυτή με το λειψό τρόπο που δουλεύει,με το μεγάλο battery drain όταν καταναλώνεις περιεχόμενο στο ΝΕΤ αλλά και με τις χάλια Εφαρμογές για αυτό το λόγο και τις ουσιαστικά μετρημένες στα δάχτυλα εναλλακτικής επιλογές.

Για παράδειγμα ο μαμά browser δεν έχει αλλαγή μεγέθους Στα fonts όταν κάνεις διπλό ταπ και πρέπει αναγκαστικά να τι κρατάς σε wide ενώ το tapatalk δεν έχει ούτε αυτό αλλαγή μεγέθους fonts και είναι ψείρες οπότε πρακτικά μη αξιοποιήσημη εφαρμογή πέρα απ'το να ρίξεις 1 ματιά στα αγαπημένα σου.

Ο rap dialer καλός αλλά δε θα πω τα θέματα που έχει γιατί τα ξέρουν όσοι το χρησιμοποιούν και γενικά θέλει πολύ πολύ δουλειά ακόμα.

Στη ταχύτητα είναι πολύ πίσω απ'τα κορυφαία android και.όσο για το smooth αν δε πάθεις vertigo απ'το πήγαιν'έλα Στα πλακάκια αν το δουλεύεις γρήγορα ας έρθει κάποιος να του δείξω πόσο smooth είναι το nexus 5 που Έχω τώρα και ειδικά να το tsf shell είναι άλλη κλάση,κάτι που βέβαια δε γίνετε ούτε με σφαίρες στο 1020(Η αλλαγή.shell).

Γι'αυτό ας μη λέμε κάποιοι ότι θέλουν.

Το 1020 είναι κορυφή Στη κάμερα και οι πιο πολλοί για αυτό το αγοράζουν αλλά μη κατηγορείτε και τα αλλά ειδικά αν ΔΕ τα έχετε αγοράσει ποτέ και δουλέψει δίπλα δίπλα στη καθημερινότητα σας.

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ελπίζω σε μελλοντικα Nokia να μου βαλει ips panel και οχι amoled.

Και αν ειναι IGZO panel ακομα καλύτερα ή white magic αλα Xperia P.

 

προσοπικα σιχενομαι τις ips προτειμω αμολεντ νεας τεχνολογιας με καθαρο μαυρο σε κινιτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κλησε ολα τα φωτα βαλε την φωτηνοτητα τερμα χωρις την εξικονομιση μπαταριας κατεβασε ενα pure black wallpaper ανοιξε το και πες μας παλι χεχεχε :P

Link to comment
Share on other sites

προσοπικα σιχενομαι τις ips προτειμω αμολεντ νεας τεχνολογιας με καθαρο μαυρο σε κινιτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κλησε ολα τα φωτα βαλε την φωτηνοτητα τερμα χωρις την εξικονομιση μπαταριας κατεβασε ενα pure black wallpaper ανοιξε το και πες μας παλι χεχεχε :P

 

Έτσι και εγώ και πιστεύω ότι ειδικά στο UI των Windows phones είναι ο τύπος της οθόνης που ταιριάζει περισσότερο απ'όλες! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

προσοπικα σιχενομαι τις ips προτειμω αμολεντ νεας τεχνολογιας με καθαρο μαυρο σε κινιτα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κλησε ολα τα φωτα βαλε την φωτηνοτητα τερμα χωρις την εξικονομιση μπαταριας κατεβασε ενα pure black wallpaper ανοιξε το και πες μας παλι χεχεχε :P

Ας μην βγαίνουμε πολυ off topic αλλα το μαυρο με εξαίρεση κανα σακάκι ή κουστούμι πουθενα αλλου δεν το παω,ουτε με σφαίρες μαύρα background σε οπιαδηποτε επιφάνεια εργασιας κινητα,PC,tablet,ασε που το μαυρο εχει κάκιστη ευκρίνεια στο φως για αυτο παντα ανοιχτόχρωμα background να βλεπεις και πρακτικά πιο ανετα οταν είσαι έξω απο 4 οποιοδηποτε τοίχους οπου βρίσκεσαι.

Και η amoled εχει αλλεργία σε μη μαυρο και καταναλώνει περισσοτερο σε ανοιχτόχρωμα χρώματα αρα παει και το μοναδικο πλεονεκτημα της εξοικονομησεις ενέργειας.

Κλάση παραπανω ειναι τα IGZO panel βλέπε iPad air που επιτυγχάνουν ομοιόμορφη χαμηλή κατανάλωση σε ολα τα χρωματα με υψηλότατη ευκρίνεια και πλούτο χρωμάτων.

Και η ips στο surface που εχω τωρα δεν εχει να ζηλέψει τίποτα απο καμία amoled στο μαυρο background πίστεψε με.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ας μην βγαίνουμε πολυ off topic αλλα το μαυρο με εξαίρεση κανα σακάκι ή κουστούμι πουθενα αλλου δεν το παω,ουτε με σφαίρες μαύρα background σε οπιαδηποτε επιφάνεια εργασιας κινητα,PC,tablet,ασε που το μαυρο εχει κάκιστη ευκρίνεια στο φως για αυτο παντα ανοιχτόχρωμα background να βλεπεις και πρακτικά πιο ανετα οταν είσαι έξω απο 4 οποιοδηποτε τοίχους οπου βρίσκεσαι.

Και η amoled εχει αλλεργία σε μη μαυρο και καταναλώνει περισσοτερο σε ανοιχτόχρωμα χρώματα αρα παει και το μοναδικο πλεονεκτημα της εξοικονομησεις ενέργειας.

Κλάση παραπανω ειναι τα IGZO panel βλέπε iPad air που επιτυγχάνουν ομοιόμορφη χαμηλή κατανάλωση σε ολα τα χρωματα με υψηλότατη ευκρίνεια και πλούτο χρωμάτων.

Και η ips στο surface που εχω τωρα δεν εχει να ζηλέψει τίποτα απο καμία amoled στο μαυρο background πίστεψε με.

 

Άλεξ μαύρα background δε μου αρέσουν και εμένα ιδιαίτερα, ειδικά μέρα έξω, αλλά το μαύρο την amoled με την άσπρη γραμματοσειρά είναι όλα τα λεφτά στο UI των WP πιστεύω

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μαύρα background δε μου αρέσουν και εμένα ιδιαίτερα, ειδικά μέρα έξω, αλλά το μαύρο την amoled με την άσπρη γραμματοσειρά είναι όλα τα λεφτά στο UI των WP πιστεύω

 

Μπορεί να εχεις δίκιο για την αντίθεση λευκο με μαυρο,αλλα εγω εστίασα στην πρακτικη πλευρα οτι το μαυρο γενικότερα δεν ενδείκνυται πουθενα σε επιφάνειες εργασίες πέρα απο 4 τοίχους ή κατα την παρακολουθήσει ταινίας.:)

Εκει μονο,πουθενα αλλου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ας μην βγαίνουμε πολυ off topic αλλα το μαυρο με εξαίρεση κανα σακάκι ή κουστούμι πουθενα αλλου δεν το παω,ουτε με σφαίρες μαύρα background σε οπιαδηποτε επιφάνεια εργασιας κινητα,PC,tablet,ασε που το μαυρο εχει κάκιστη ευκρίνεια στο φως για αυτο παντα ανοιχτόχρωμα background να βλεπεις και πρακτικά πιο ανετα οταν είσαι έξω απο 4 οποιοδηποτε τοίχους οπου βρίσκεσαι.

Και η amoled εχει αλλεργία σε μη μαυρο και καταναλώνει περισσοτερο σε ανοιχτόχρωμα χρώματα αρα παει και το μοναδικο πλεονεκτημα της εξοικονομησεις ενέργειας.

Κλάση παραπανω ειναι τα IGZO panel βλέπε iPad air που επιτυγχάνουν ομοιόμορφη χαμηλή κατανάλωση σε ολα τα χρωματα με υψηλότατη ευκρίνεια και πλούτο χρωμάτων.

Και η ips στο surface που εχω τωρα δεν εχει να ζηλέψει τίποτα απο καμία amoled στο μαυρο background πίστεψε με.

 

εξαρτατε τι ips ειναι οπως και τι amoled ειναι... πχ h ips to lg g2 ειναι καλη αλλα δν ειναι και τοσο εντυπωσιακη... προτειμω τις super amoled ακομα και ειναι oversaturated στα χρωματα! αυτο μαυρο ειναι ολα τα λεφτα το μονο καλο που εχει κανει η σαμμυσουγκα...:P

Link to comment
Share on other sites

Ας μην βγαίνουμε πολυ off topic αλλα το μαυρο με εξαίρεση κανα σακάκι ή κουστούμι πουθενα αλλου δεν το παω,ουτε με σφαίρες μαύρα background σε οπιαδηποτε επιφάνεια εργασιας κινητα,PC,tablet,ασε που το μαυρο εχει κάκιστη ευκρίνεια στο φως για αυτο παντα ανοιχτόχρωμα background να βλεπεις και πρακτικά πιο ανετα οταν είσαι έξω απο 4 οποιοδηποτε τοίχους οπου βρίσκεσαι.

Ξέρεις ότι αυτό που λες δε συμβαδίζει με κάποιους κανόνες απλότητας, ευχρηστίας αλλά και οπτικής..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, άλλαξα ...πλεύση και άνοιξα τα περισσότερα! Ανοιχτό wifi όλη μέρα, ανοιχτά τα Location services, ενεργές πολλές υπηρεσίες, ενεργά πολλά tiles στην κεντρική οθόνη για να βλέπω γιορτές, καιρό, facebook, viber κτλ κτλ κτλ ! Διαβάζω από εδώ και από κει, κλείσε αυτό, κλείσε εκείνο, βγάλε εκείνο (μέχρι και γω ο ίδιος τα έχω προτείνει για οικονομία μπαταρίας), ΑΛΛΑ στην τελική ρε παιδιά αν τα κλείσουμε όλα, ποιος ο λόγος που πήραμε τέτοιο κινητό!!?? Ο σκοπός είναι να μας τα παρέχει όλα μπροστά μας για να μας διευκολύνει την ζωή!

Θα το παρακολουθήσω μερικές μέρες με τέτοια χρήση και θα σας πω εντυπώσεις για την μπαταρία! :)

Ως τώρα με αρκετούς περιορισμούς των παραπάνω και με βαριά χρήση, μου έβγαζε πάνω από ένα 24ωρο που το θεωρώ άψογο για ένα τέτοιο κινητό! Θα δω τι διαφορά θα έχει στην μπαταρία η παραπάνω αλλαγή! (Το καλό τουλάχιστον είναι πως η μπαταρία φορτίζετε σε χρόνο ρεκόρ!!:D Δεν το έχω μετρήσει ακριβώς, αλλά έχω την εντύπωση πως θέλει καμιά ωρίτσα από 10%!)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος και εγω απο χθες ενος λευκου lumia 1020 το οποιο αντικατεστησε το iphone 4 που ειχα τα τελευταια 2.5 χρονια.Τα θετικα του τηλεφωνου ειναι γνωστα και για αυτο το λογο το πηρα.Μαλιστα αν δεν επαιρνα το 1020 απλα δεν θα αλλαζα συσκευη και θα πορευομουν με το 4αρι για αρκετο καιρο ακομα...

Θα ημουν ευγνωμων αν μπορουσατε να μου δωσετε συνοπτικες απαντησεις σε καποιες αποριες που μου προεκυψαν ως χρηστη ios...

 

-Αρχικα να πω πως αν και το πηρα απο πλαισιο μου προεκυψε vodafone branded...Το πηγαινω σε nokia care για εισαγωγη rom,θα χαθουν οτι εχω βαλει μεχρι τωρα στο τηλεφωνο?Επαφες φωτο κλπ...

 

-Πρωτη φορτιση αντεξε 13 ωρες και τις 7 κοιμομουν...:lol:Θα ακολουθησω τις συμβουλες του φιλου bad freddy.

 

-Oι εφαρμογες που ανοιγω πως κλεινουν ωστε να μην δουλευουν στο παρασκηνιο?Για παραδειγμα στα ios πατας δυο φορες το κουμπι και τις σβηνεις μια μια...Υπαρχει κατι αναλογο?

 

-Υπαρχει τροπος να βγουν καπου συντομευσεις για wifi/3g/bluetooth κλπ ή πρεπει να πηγαινω καθε φορα απο ρυθμισεις?

 

Ευχαριστω παρα πολυ και ζητω συγνωμη αν κουραζω.:O

 

Παρηγγειλα τη παρακατω θηκη στα 15 ευρω με μεταφορικα και την αναμενω μεσα στο μηνα.Αν δεν με ικανοποιησει θα παω σε γνησια nokia με ασυρματη φορτιση και δεν θα ξαναασχοληθω.

 

http://blackberry-cn.com/product/brown-leather-case-lumia-1020-with-oreo-lens-cover/

 

Επισης χθες απο το πλαισιο αγορασα μεμβρανες προστασιας οθονης της sentio οι οποιες ειναι ελαφρως απαραδεκτες και δεν καλυπτουν την οθονη απο ακρη σε ακρη.Έχετε κατι καλυτερο υποψιν σας?:)

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

1) Ναι. Κάνε Backup απ' τις ρυθμίσεις...

2) ...

3) Αν έχεις GDR3, την τελευταία αναβάθμιση που θα δεις στο προσθετα και πληροφορίες, τότε κρατάς πατημένο το back και θα έχεις χ πάνω από κάθε εφαρμογή που τρέχει...

4) Με εφαρμογή. Εγώ έχω το Connectivity tile pro...

 

Για screen protector απ' ότι έχω καταλάβει δύσκολα θα βρεις κάτι καλό...

Καλό-δούλευτο !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνες μας είναι κυρτές στις άκρες οπότε ΔΕΝ υπάρχει screen protector που να μπορεί να καλύψει όλη την οθόνη!
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα,μου αρκει που υπαρχει εφαρμογη που να βγαζει αυτες τις συντομευσεις.

 

Οσον αφορα στην οθονη μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω.Στο 4αρι μου ειχα παντα μεμβρανη,την αλλαζα 2-3 φορες το χρονο και πραγματικα δεν καταλαβαινες οτι υπηρχε μεμβρανη...Αλλη ποικιλια προιοντων για τα iphone αλλη για τα lumia...

 

Eυχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια.

 

Μια τελευταια ερωτηση,υπαρχει official εφαρμογη για instagram?Μια που βρηκα λεγεται instagram beta,ναι μεν ειναι σχεδον οπως το κανονικο αλλα δεν υπαρχει ηχος στα video..

 

Προς το παρον παντως απολαμβανω τη καταγραυγη συγγενων,φιλων και γνωστων για την επιστροφη μου στη nokia!:lol:Kαι ειλικρινα ειμαι ενθουσιασμενος!:)

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

3) Αν έχεις GDR3, την τελευταία αναβάθμιση που θα δεις στο προσθετα και πληροφορίες, τότε κρατάς πατημένο το back και θα έχεις χ πάνω από κάθε εφαρμογή που τρέχει...

4) Με εφαρμογή. Εγώ έχω το Connectivity tile pro...

 

Για screen protector απ' ότι έχω καταλάβει δύσκολα θα βρεις κάτι καλό...

Καλό-δούλευτο !!!

 

Αν εχεις το τελευταιο update θα το δεις στο Πληροφοριες......εκει εχει την εκδοση του λειτουργικου....υπαρχουν ΔΥΟ μενου,το Πληροφοριες και το Προσθετα και Πληροφοριες....εσυ θα δεις το πρωτο

εγω θα σου προτεινα να ην βαλεις καμια απο αυτες τις εφαρμογες.εχουν μεγαλυ καταναλωση μπαταριας....απο την αλλη ομως ειναι πολυ λειτουργικες...εσυ αποφασιζεις

τωρα οσο αφορα τα screen protecros επειδη ειναι λιγο με μικρη κλιση στο κατω μερος δυσκολα θα σου κατσει καλα εκει......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι την αγορά της συσκευής γι'αυτό θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Θέλω τη συσκευή για φωτογραφίες (για textures, οχι βραδινές κλπ), sip για το τηλεφωνικό μου κέντρο και για κανονικές κλήσεις.

 

Η αυτονομια του με την παραπάνω χρήση θα βγάζει μερα;

Για ποσες -περιπου- φωτογραφίες θα αντέξει η συσκευή; Στο περίπου παντα, δεν περιμένω κανενα στάνταρ νούμερο :p

Έχει πάρει κανείς το καπάκι με την εξτρα μπαταρία; Δίνει αρκετή αυτονομία;

Εφαρμογή για sip της προκοπής υπάρχει; Αν ναι, την κρατάει παντα ανοιχτή;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

 

Μια τελευταια ερωτηση,υπαρχει official εφαρμογη για instagram?Μια που βρηκα λεγεται instagram beta,ναι μεν ειναι σχεδον οπως το κανονικο αλλα δεν υπαρχει ηχος στα video..

 

Προς το παρον παντως απολαμβανω τη καταγραυγη συγγενων,φιλων και γνωστων για την επιστροφη μου στη nokia!:lol:Kαι ειλικρινα ειμαι ενθουσιασμενος!:)

 

και εγω το instagram beta εχω,και ο ηχος ακουγετε μια χαρα στα video

τωρα οσο αφορα τα σχολια για την ΝOKIA δεν πειραζει.....αστους στα πλαστικα της Samsung......και αν εχει καποιος και το S4 ας ριξει μια ματια απο τα 18 διαφορςετικα που εχει βγαλει,ποια συσκευη ειναι η δικια του.......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα,μου αρκει που υπαρχει εφαρμογη που να βγαζει αυτες τις συντομευσεις.

 

Οσον αφορα στην οθονη μαλλον θα πρεπει να συμβιβαστω.Στο 4αρι μου ειχα παντα μεμβρανη,την αλλαζα 2-3 φορες το χρονο και πραγματικα δεν καταλαβαινες οτι υπηρχε μεμβρανη...Αλλη ποικιλια προιοντων για τα iphone αλλη για τα lumia...

 

Eυχαριστω πολυ παιδια για τη βοηθεια.

 

Μια τελευταια ερωτηση,υπαρχει official εφαρμογη για instagram?Μια που βρηκα λεγεται instagram beta,ναι μεν ειναι σχεδον οπως το κανονικο αλλα δεν υπαρχει ηχος στα video..

 

Προς το παρον παντως απολαμβανω τη καταγραυγη συγγενων,φιλων και γνωστων για την επιστροφη μου στη nokia!:lol:Kαι ειλικρινα ειμαι ενθουσιασμενος!:)

 

Για Insta αυτή είναι η μέχρι τώρα η επίσημη. Μια πολύ καλή όμως είναι το 6tag.

Το Connectivity Tiles Pro+ δεν καταναλώνει μπαταρία... Εφαρμογές που παρακολουθούν μπαταρία, ναι.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 προβληματα με το 1020 .. αν μπορει καποις τα φωτα του....

 

1) κατι εχω κανει και δεν βγαζει Images σε ολα τα μαιλ... δεν μου διχνει οτι υπαρχουν καν... παλια απλα εκανες κλικ και της κατεβαζες..

 

2) παπλι κατι εχω κανει... και δεν λειτουργει το lock screen.... οτι και να κανω αλλαζω φωτο... βαζω του φασεμπουκ.. οτι και να βαλω δεν διχνει τιπτ.. μαυριλα και την ωρα.. και αν εχω αναπαντητες η μυνημα κτλπ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Κρύο σήμερα,δεν είναι για βόλτα, και είπα να κάνω τεστ στην

μπαταρία του Nokia Lumia 1020. Το κινητό μου "τρέχει" την black κι έχω κάνει 7-8 καλές φορτίσεις.

Ξεκινάω λοιπόν...

 

11:45 το 1020 πλήρως φορτισμένο και ξεκινάει να παίζει 1 επεισόδιΟ criminal minds

(διάρκειας 42 λεπτών περίπου με μέγεθος 350mb) με τον moliplayer pro.

Στο τέλος στις ρυθμίσεις δείχνει 88% υπόλοιπο μπαταρίας.

 

12:35 αρχίζει η προβολή ενός επεισοδίου mentalist, αυτήν την φορά με τον ενσωματωμένο player.

Μετά από 43 λεπτά στις ρυθμίσεις πλέον δείχνει 80% υπόλοιπο μπαταρίας.

 

13:30 τέλος της βιντεοπροβολής.Τώρα μουσική με συνδεδεμένα τα ακουστικά για 60 λεπτά. Στο τέλος στις ρυθμίσεις

δείχνει 76% υπόλοιπο μπαταρίας.

 

14:35 σειρά εχει το ραδιοφωνο. Παίζει για μία ώρα και στις ρυθμίσεις 71% το υπόλοιπο μπαταρίας.

 

15:40 ανοίγω το nokia camera και "γράφω" video 720p στα 30 fps για 20 λεπτά.

Στο τέλος στις ρυθμίσεις δείχνει 55% υπόλοιπο μπαταρίας.

 

16:00... ώρα για internet. Συνδέομαι στο wifi, ανανεώνω τον καιρό και τους λογαριασμούς mail που έχω.

Με την εφαρμογή tapatalk διαβάζω myphone,ψάχνω για αναβαθμίσεις με το sysapp. Ανοίγω το play to και "στέλνω" φωτογραφίες

και μουσική στην τηλεόραση μου. Βλέπω ενα video με το mytube.

Όλα τα παραπάνω έχουν διάρκεια 30 λεπτά. Στις ρυθμίσεις δείχνει 43% υπόλοιπο μπαταρίας.

 

16:45 αρχίζει η προβολή ενός ακόμη επεισοδίου mentalist με τον ενσωματωμένο player.

Μετά από 42 λεπτά η μπαταρία στο 34%.

 

17:45 Συνδέομαι παλι στο wifi και ακούω online ραδιοφωνο με την εφαρμογή TuneIn Radio.

18:55 Η μπαταρία στο 20%.Το κινητό "μπαίνει" σε εξοικονόμηση ενέργειας κι εγώ σταματάω το τεστ.

 

τελος να πω πως:

 

α.όλη την ώρα έιχα κατάσταση "σε σύνδεση" στο facebook.

 

β.είχα κλήσεις συνολικής διάρκειας 10 περίπου λεπτών.

 

γ. Έχω "πάντα ενεργή" την γρήγορη ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...