Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@morfeas

Συγνώμη αλλά έχεις άδικο

όταν χρεώνεις τη Microsoft για κάθε παπάτζα λέει ο κάθε άχρηστος δημοσιογραφίσκος.

Υποτίθεται ότι φιλτράρουμε όσα γράφονται.

Πρώτη φορά συναντάς άγνοια πάνω στα WP;

Nαι κι εδώ στο φόρουμ διάβαζα ενθουσιώδη σχόλια ότι παίρνουμε σε χ μέρες το update και αν έλεγες τίποτε αντίθετο θα στην έπεφταν όλοι. Ναι.

Γι' αυτό δεν έμπαινες στη συζήτηση.

 

Τώρα να χρεώνουμε τη Microsoft για αυτά που δεν είπε , ε είναι άτοπο.

Συμφωνώ ότι η εν λόγω πολιτική πρέπει να αλλάξει. Μέχρι τότε, έτσι έχουν τα πράγματα.

Διάβασε το σχόλιό μου παραπάνω.

24/6 αρχίζει ο κύκλος ζωής κι η υποστήριξη, πριν την ημερομηνία αυτή δε θα δώσει κανείς το update, μετά την ημερομηνία αυτή μπορεί (όχι πρέπει) να το δώσει οποιοδήποτε. Η Microsoft αναφέρεται ξεκάθαρα και στους ενδιάμεσους που μεσολαβούν και συνδιαμορφώνουν το χρονικό ορίζοντα διανομής των update.

 

ΥΓ: Να σου πω κι ένα άλλο, που δεν το λέω συχνά γιατί πάλι ξέρω ότι θα διαφωνήσουμε εδώ μέσα. Η Microsoft λέει 3 χρόνια υποστήριξη στα windows phone 8.1 , δε λέει ότι όσοι έχουν windows phone 8.1 θα μπορούν να πάρουν upgrade σε WP 9 εντός της τριετίας... Και μετά πάλι θα λέμε εκ των υστέρων τί είπε και τί δεν είπε η Microsoft...

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον ξαναγυρισα σε Windows Phone 8.0.

Και εβγαλα μερικες φωτο με την αρχαια τοτε λεγομενη Nokia Pro Cam...τη σημερινη δηλαδη Nokia Camera.Δεν εκανα δηλαδη update πουθενα.Κοιταξτε προσεκτικα τι φωτογραφιες εβγαζε το 1020 ...προτου η nokia και η Microsoft ξεκινησουν να κανουν αλχημειες.

Εγω προσωπικα επαθα πλακα.Οι διαφορες ειναι τεραστιες σε ολα τα επιπεδα.

14340388498_9229e392a0_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ήταν ιδέα μου ότι στην αρχή χρησιμοποιώντας nokia pro cam έβγαζα καλύτερες φώτο σε σχέση με αργότερα έως και σήμερα που χρησιμοποιώ nokia camera στο black update...

 

Θεωρώ ότι όλα αυτά τα έχουν δεί και θα διορθώσουν με τη cyan,καλοδεχούμενη είναι όταν έρθει.Σε κάθε άλλη περίπτωση το σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω και εγώ στην αρχική 8.0 έτσι και αλλιώς τα update μέχρι τώρα δεν έχουν δώσει κάτι συνταρακτικό...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ήταν ιδέα μου ότι στην αρχή χρησιμοποιώντας nokia pro cam έβγαζα καλύτερες φώτο σε σχέση με αργότερα έως και σήμερα που χρησιμοποιώ nokia camera στο black update...

 

Θεωρώ ότι όλα αυτά τα έχουν δεί και θα διορθώσουν με τη cyan,καλοδεχούμενη είναι όταν έρθει.Σε κάθε άλλη περίπτωση το σκέφτομαι σοβαρά να γυρίσω και εγώ στην αρχική 8.0 έτσι και αλλιώς τα update μέχρι τώρα δεν έχουν δώσει κάτι συνταρακτικό...

 

 

 

 

Μόνο και μόνο για το transparent effect και το background και το vpn δε θα γύριζα ποτε στα 8.

 

ΕΕύχομαι όμως να δω τη κάμερα όπως της αξίζει γιατί εκεί δε διαπραγματεύομαι να κουβαλάω τέτοιο φακο χωρίς τη ποιότητα που αρμόζει...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ξαναγυρισα σε Windows Phone 8.0.

Και εβγαλα μερικες φωτο με την αρχαια τοτε λεγομενη Nokia Pro Cam...τη σημερινη δηλαδη Nokia Camera.Δεν εκανα δηλαδη update πουθενα.Κοιταξτε προσεκτικα τι φωτογραφιες εβγαζε το 1020 ...προτου η nokia και η Microsoft ξεκινησουν να κανουν αλχημειες.

Εγω προσωπικα επαθα πλακα.Οι διαφορες ειναι τεραστιες σε ολα τα επιπεδα.

https://flic.kr/p/nRdeTy

 

Στο WP8 όμως δεν είναι που η μπαταρία έπεφτε κάθε λεπτό και 5%???

Edited by niotheros
τροποποίηση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Στο WP8 όμως δεν είναι που η μπαταρία έπεφτε κάθε λεπτό και 5%???

 

Καμια σχεση ...στα 8 η μπαταρια ειναι πολυ καλυτερη

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση ...στα 8 η μπαταρια ειναι πολυ καλυτερη

 

Καλυτερη απο τα 8.1 prev?

Αφου τοτε οσοι το την βαλανε ελεγαν για απίστευτη άνοδο της διαρκεια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη απο τα 8.1 prev?

Αφου τοτε οσοι το την βαλανε ελεγαν για απίστευτη άνοδο της διαρκεια της μπαταριας.

 

Ακριβως... στα 8 η μπαταρια δεν κρατουσε μια μερα... για αυτο εκανα το Update εγω... οχι τιποτα αλλο... αλλιως θα ειχα ηδη γυρισει σε 8

Link to comment
Share on other sites

τραβηγμενη πριν απο λιγο με wp 8...εδω και 3 μηνες εχω να βγαλω τετοια φωτο

14342104109_21300b85e4_c.jpg

 

Μηπως απλως δεν ξερεις να τραβας φωτο? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τραβηγμενη πριν απο λιγο με wp 8...εδω και 3 μηνες εχω να βγαλω τετοια φωτο

14342104109_21300b85e4_c.jpg

Αν δεν σου κάνει κόπο μου λες τις ρυθμίσεις που χρησιμοποίησες;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παίδες επικροτώ κι επαυξάνω την άποψη του paok για την μπαταρια στην 8, το έχω αναφέρει ξανά ότι στην 8.1 κι εγώ είδα αισθητά διαφορά προς τα κάτω, σε αντίθεση με την πλειοψηφία. Και σε ξένα φόρα το έχω διαβάσει από κάποιους, είμαστε αρκετά λιγότεροι συγκριτικά μεν, αλλά δεν είμαστε τρελοί, δεν το λέμε επειδή έτσι μας την βάρεσε ξαφνικά :p

 

Στην 8 δεν είχα ποτέ θέμα έτσι κι αλλιώς, αυτό που ειπώθηκε για το ότι έπεφτε 5% ανα λεπτό/δεν κρατούσε μέρα κλπ, αφορούσε στην πλειοψηφία των περιπτώσεων σε προβληματικές voda συσκευές/μπαταρία, δεν ήταν γενικά η νόρμα της 8, μην μπερδεύεστε. (και το δικό μου δεν είναι voda, so...)

 

Σε αυτό που μας καίει τώρα, βλέπω τις κρυσταlλινες του paok ξανα από την 8 και ζηλεύω τώρα, αλλά βαριέμαι ρε γ***** να ξαναγυρίζω (ασε που θα παθω στερητικό από τα features της 8,1), θα κάνω υπομονή για cyan. Aσχετα από την -παροδική, ας ελπίσουμε- φαση με την καμερα, παίζει κανένα άλλο προτέρημα στο να γυρίσουμε στην 8 και μετά να περαστεί όποτε έρθει η cyan, από το να παραμείνουμε στην developer κι να κάτσει επάνω της η cyan?

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Πως γυρνάω στα 8? Και για να πάρω τα 8.1 απλά φεύγω από το preview και κάνω τσεκ για updates ??

 

Φλασαρεις μια rom....ολες ειναι wp 8

14550080873_9a1aeba115_c.jpg

Edited by paok4270
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις μια rom....ολες ειναι wp 8

https://flic.kr/p/oaJY8k

 

χανω τα παντα απο αρχεια και ρυθμισεις ε ?

Edited by niotheros
τροποποίηση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεστε παιδες ούτε να γυρνάτε στα 8 .λίγο εμεινεγια να αρχίσουμε τα μπινελικια επισήμως. Αφήστε μήπως το σώσουν στο 93 με πέναλτι!
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

χανω τα παντα απο αρχεια και ρυθμισεις ε ?

 

Χάνεις τα πάντα δυστυχώς! Μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό που έχουμε "Διαδικασία Επαναφοράς Lumia από την Developer Preview"

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

έπεσα πάνω σε αυτό το thread στο reddit :lol:

 

Got a phone with a 41 megapixel camera, this is the first picture I take

 

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσκοπης μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν 10 ενημερώσεις εφαρμογών, μεταξύ των οποίων και της κάμερας! Ξέρει κανείς κάτι?

 

Εμένα δε μου ρχεται κάτι... Μήπως έχεις καιρό να αναβαμίσεις;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Λιγη υπομονη ακομη παιδια... 8 Ιουλη ερχεται και Γαλλια. Αρα πλησιαζει κι προς τα εδω!

 

http://www.wpcentral.com/france-carrier-sfr-offer-windows-phone-81-update-july-8

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...