Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται!

Όταν το δουλεύεις σα τηλέφωνο κυρίως ή στο stand bye είναι άψογο.

Όταν πάω να κάνω πράγματα (λέμε τώρα) που κάνω με το νοτε 3 τότε τη ρουφάει αβέρτα. Όπως και με 3G. Όπως και αν παίζεις με τη κάμερα. Αλλά δε παύει να είναι εντυπωσιακά καλό και μια χαρά update, άσε που δείχνει ότι η Microsoft το έχει πάρει σοβαρά το θέμα! Συν από μένα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, τώρα τελευταία παρατήρησα, ότι όταν χρησιμοποιώ το ηχείο κατά τηβ κλήση, δεν ακούγομαι στον συνομιλητή. Εγω τον ακούω κανονικά. Η συνομιλία μας γίνεται κανονικά αν κλείσω το ηχείο.
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εγω μεγαλη διαφορα στην μπαταρια δεν εχω δει.δηλαδη το δουλεψα σε φουλ χρηση αλλα και σαν τηλεφωνο με το ζορι 12 ωρες εβγαλε...:worry:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα..εγω μεγαλη διαφορα στην μπαταρια δεν εχω δει.δηλαδη το δουλεψα σε φουλ χρηση αλλα και σαν τηλεφωνο με το ζορι 12 ωρες εβγαλε...:worry:

 

Έχεις βάλει 8.1?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει 8.1?

 

ναι..παλι γρηγορα πεφτει...και στην οικονομια μπαταριας δεν εχω καμια εφαρμογη να τρωει πολυ...απλα απο περιεργια το δουλεψα σαν τηλεφωνο αλλα και παλι γρηγορα επεφτε...

Link to comment
Share on other sites

ναι..παλι γρηγορα πεφτει...και στην οικονομια μπαταριας δεν εχω καμια εφαρμογη να τρωει πολυ...απλα απο περιεργια το δουλεψα σαν τηλεφωνο αλλα και παλι γρηγορα επεφτε...

 

Έχεις τα δεδομένα όταν δεν τα χρησιμοποιείς στο 2G και κλειστά; έχεις Bluetooth κλειστό; location κλειστό; feedback από τις ρυθμίσεις κλειστό; Ενεργοποίησε και την εξοικονόμηση μπαταρίας και άσε να τρέχει μόνο ότι θέλεις εσύ πίσω..... Κάνε μια πλήρη φόρτιση με εξοικονόμηση ενεργοποιημένη και δες το ξανά

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα δεδομένα όταν δεν τα χρησιμοποιείς στο 2G και κλειστά; έχεις Bluetooth κλειστό; location κλειστό; feedback από τις ρυθμίσεις κλειστό; Ενεργοποίησε και την εξοικονόμηση μπαταρίας και άσε να τρέχει μόνο ότι θέλεις εσύ πίσω..... Κάνε μια πλήρη φόρτιση με εξοικονόμηση ενεργοποιημένη και δες το ξανά

 

το feedback πως το κλεινω;;

Link to comment
Share on other sites

το feedback πως το κλεινω;;

 

Στα αγγλικά που το εχω το γραφει Feedback στα ελληνικά θα σε γελάσω... Στις ρυθμισεις ειναι, μπαινεις μεσα & εχει διακοπτη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum!

Εχω παρατηρησει το εξης στην καμερα αλλα παντα ξεχνουσα να ρωτησω..Οταν κανεις manual το focus o σταθεροποιητης εικονας δεν δουλευει?

Γιατι σε μενα τουλαχιστον δεν βλεπω να κανει το ιδιο οπως στο auto manual που βγαζει το κυκλακι και φαινεται οτι οταν το κουνας δεν χαλαει η εικονα...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να αγορασω το lumia 1020 τις επομενες ημερες, διαβασα καπου οτι δεν εχει ακουστικα το πακετο αγορας!ισχυει? και αν ισχυει μπορειτε να μου πειτε αν τα παρακατω ακουστικα ειναι συνδεσιμα!!!θενκς!!!!:)http://www.sony.gr/electronics/akoustika-pseires/mdr-ex450
Link to comment
Share on other sites

In-ear, αυτά συγκεκριμένα (+ στο ίδιο χρώμα με την όποια συσκευή θα πάρεις και έξτρα ανταλλακτικά/μεγέθη μέσα).

http://i.ebayimg.com/00/s/NjI5WDYwNA==/z/~VYAAMXQlgtRqqsH/$%28KGrHqJHJC!E+Z6TqhnvBRqqsHBdDQ~~60_12.JPG

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα δεδομένα όταν δεν τα χρησιμοποιείς στο 2G και κλειστά; έχεις Bluetooth κλειστό; location κλειστό; feedback από τις ρυθμίσεις κλειστό; Ενεργοποίησε και την εξοικονόμηση μπαταρίας και άσε να τρέχει μόνο ότι θέλεις εσύ πίσω..... Κάνε μια πλήρη φόρτιση με εξοικονόμηση ενεργοποιημένη και δες το ξανά

 

νομιζω οτι εφτιαξαν καπως τα πραγματα..του εκανα φουλ φορτιση και χει πεσει 2% σε 3 ωρες..αλλα οχι τρελη χρηση.απλα τοσο καιρο το δουλευα σε 3g δε το ειχα προσεξει και τελικα το feedback το βρηκα και το ειχα και αυτο ανοιχτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Πρόσφατα αγόρασα το 1020 από skroutzoμάγαζο και ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε παρατηρήσει τα 3 πλαϊνά πλήκτρα να έχουν έναν τζόγο. Σε σύγκριση με το 920 που έχουν 3 γνωστοί μου δεν παρατηρώ τον ίδιο τζόγο και δεν έχω δυνατότητα να συγκρίνω με άλλο 1020. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ανταπόκρισης αλλά με ανησυχεί μόνο μην εξελιχθεί σε κάτι άλλο αργότερα.

Ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη εάν έχει προαναφερθεί κάτι παρόμοιο, δεν μπόρεσα να βρω κάτι με search.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο forum!

Εχω παρατηρησει το εξης στην καμερα αλλα παντα ξεχνουσα να ρωτησω..Οταν κανεις manual το focus o σταθεροποιητης εικονας δεν δουλευει?

Γιατι σε μενα τουλαχιστον δεν βλεπω να κανει το ιδιο οπως στο auto manual που βγαζει το κυκλακι και φαινεται οτι οταν το κουνας δεν χαλαει η εικονα...

 

To IOS δουλευει οταν ειναι ολα αυτοματα.. Οταν εχεις βαλει το manual focus ουσιαστικα επιλεγεις εσυ την αποσταση του Focus απο 15εκατοστα μεχρι απειρο (infinity), οποτε δεν εστιαζει με "κυκλακι" αυτοματα..

Για αυτη τη λειτουργια πρεπει να εχεις πολυ σταθερο το 1020 για να μην βγαλουν θορυβο και κουνημα ή φωτογραφιες, ή καποιο τριποδο για ακομα καλυτερα αποτελεσματα..

Το manual focus ειναι χρησιμο μονο για πολυ κοντινης αποστασης ληψεις ή για landscape (στο infinity)

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Οχι ..αυτό είναι άλλοι..Advertising id το οποιο δεν ξερει κανεις μας τι κανει

 

Οταν το γυρισα στα αγγλικα αυτο μου εβγαλε ως feedback...τελικα ποιο ειναι το feedback;;

Link to comment
Share on other sites

Tέλικα που είναι στα Ελληνικά το feedback?

 

Αναγνωριστικο διαφημισης....

 

Το feedback θα το βρείς στης Ρυθμίσεις εκεί που λέει αναφορές!

 

Το "αναγνωριστικό διαφήμισης" είναι ο αντικαταστάτης θα μπορούσαμε να πούμε των cookies. Δεν έχει καμία σχέση με το feedback!

 

Αναλυτικότερα:

 

Η Microsoft από την άλλη μεριά θέλει να αντικαταστήσει τα cookies με μοναδικά αναγνωριστικά. Το Advertising ID υπάρχει ήδη στα Windows 8.1 αλλά και στο Windows Apps Store. Σύμφωνα με τη Microsoft, «Το αναγνωριστικό είναι ανά χρήστη και ανά συσκευή. Όλες τις εφαρμογές για ένα χρήστη σε μια συσκευή έχουν το ίδιο αναγνωριστικό διαφήμισης.»

 

Με άλλα λόγια, με αυτό οι διαφημιστές μπορούν να μας εντοπίσουν όχι μόνο όταν είστε σε περιήγηση στο Web, αλλά και όταν χρησιμοποιείτε οποιαδήποτε εφαρμογή των Windows που έχει ενεργοποιημένη τη λειτουργία αυτή.

 

πηγή

 

Και όσων αφορά την Apple:

 

Το iOS 6 περιέχει το Αναγνωριστικό διαφήμισης, ένα μη μόνιμο, μη προσωπικό αναγνωριστικό συσκευής που χρησιμοποιούν διαφημιστικά δίκτυα για να σας παρέχουν μεγαλύτερο έλεγχο ως προς τη δυνατότητα των διαφημιστών να χρησιμοποιούν μεθόδους παρακολούθησης. Εάν επιλέξετε να περιορίσετε την παρακολούθηση διαφημίσεων, τα διαφημιστικά δίκτυα που χρησιμοποιούν το Αναγνωριστικό διαφήμισης δεν θα μπορούν πλέον να συλλέγουν πληροφορίες για να σας παρέχουν στοχευμένες διαφημίσεις. Στο μέλλον, όλα τα διαφημιστικά δίκτυα θα πρέπει να χρησιμοποιούν το Αναγνωριστικό διαφήμισης. Ωστόσο, μέχρι να πραγματοποιήσουν τα διαφημιστικά δίκτυα αυτήν τη μετάβαση ως προς τη χρήση του Αναγνωριστικού διαφήμισης, μπορεί να συνεχίσετε να λαμβάνετε στοχευμένες διαφημίσεις από άλλα δίκτυα.

 

πηγή

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με φυσιολογικη χρηση μετα απο 11 ωρες ειμαι στο 58% χωρις ιντερνετ και φωτο...μονο τηλ και μνμ...και χωρις να τρεχει τπτ απο πισω...ειναι φυσιλογικο;;
Link to comment
Share on other sites

όντως λειτουργέ δοκιμάστε πατημένο το κουμπί της κάμερας στην εστιάσει κ δείτε την κάμερα κ κινήστε τι λίγο πανό κάτω κ κοιτάτε την από κοντά θα δείτε ότι κινητέ πραγματικά
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι στο 46% μετα απο 13 ωρες απτην φορτιση...με βασικη χρηση τηλ και μνμ και με ενεργοποιημενη την οικονμια μπαταριας απτο πρωι...πως το βλεπετε;;
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...