Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια να ρωτησω 2 πραγματα.

1ον εχω κλειστα δεδομενα και 3g,το εχω στο 2g.αριστερα πανω στο σημα,αλλες φορες μου εχει τις 5 γραμμες με το "G"και αλλες φορες εχει ενα "E",γιατι?

 

2ονποιος ειναι ο καλυτερος file manager?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια να ρωτησω 2 πραγματα.

1ον εχω κλειστα δεδομενα και 3g,το εχω στο 2g.αριστερα πανω στο σημα,αλλες φορες μου εχει τις 5 γραμμες με το "G"και αλλες φορες εχει ενα "E",γιατι?

 

2ονποιος ειναι ο καλυτερος file manager?

για το πρωτο ξερει κανεις τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

για το πρωτο ξερει κανεις τιποτα?

 

έτσι είναι οι ενδείξεις στα WP. Δεν θυμάμαι ακριβώς το κάθε ένα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Λοιπον παρατηρησα κατι που εχει να κανει με την μπαταρια του κινητου..Καθε βραδυ που πεφτω για υπνο το αφηνω ανοιχτο το κιν.,ειτε σε λειτουργια πτησης ειτε οχι .Παντα χωρις wifi ομως.. Αυτο που εχω δει ειναι οτι το πρωι μετα απο 6-8 ωρες εχει πεσει η μπαταρια κατα ενα 8-10% (η και παραπανω καμια φορα αλλα σπανιο αυτο). Αμα το κλεισω και το ανοιξω ομως το κινητο μου δειχνει οτι εχει πεσει 3-5% το πολυ!Που φανταζομαι αυτο ειναι το κανονικο του..Μεσα στην ημερα δεν το εχω παρατηρησει αυτο..

Διαβασα και στο επισημο site για τα windows οτι εαν δουμε καμια αστοχια με τα ποσοστα % της μπαταριας,ενδεχομενο restart να φτιαξει το ποσοστο αυτο..

Το θεμα ειναι οτι αυτο το βλεπω και το κανω καθε μερα ομως!!Ειναι λιγο ενοχλητικο!

Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο?

(Το κιν. ειναι φλασαρισμενο απο voda,και πριν τα ιδια εκανε ομως..)

Link to comment
Share on other sites

Όχι...

 

 

 

Προτείνω να μαζέψεις όλες τις ερωτήσεις σου κ να κάνεις ένα ποστ ώστε να μην κουράζουμε κ όποιον θέλει να ψάξει κάτι αλλο στο τοπικ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

1ον εχω κλειστα δεδομενα και 3g,το εχω στο 2g.αριστερα πανω στο σημα,αλλες φορες μου εχει τις 5 γραμμες με το "G"και αλλες φορες εχει ενα "E",γιατι?

 

Για κάποιον ηλίθιο λόγο στα windows phone της Nokia (στο Ativ όταν έκλεινες τα δεδομένα εξαφανιζόταν κάθε ένδειξη που σχετίζεται με αυτά, όπως και στα περισσότερα smartphones!), ενώ έχεις κλειστά τα δεδομένα, συνεχίζει να εντοπίζει συνεχώς το δίκτυο δεδομένων που είναι διαθέσιμο στην περίπτωση που ενεργοποιήσεις τα δεδομένα...:mad:!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον ηλίθιο λόγο στα windows phone της Nokia (στο Ativ όταν έκλεινες τα δεδομένα εξαφανιζόταν κάθε ένδειξη που σχετίζεται με αυτά, όπως και στα περισσότερα smartphones!), ενώ έχεις κλειστά τα δεδομένα, συνεχίζει να εντοπίζει συνεχώς το δίκτυο δεδομένων που είναι διαθέσιμο στην περίπτωση που ενεργοποιήσεις τα δεδομένα...:mad:!

 

Δεν θα έλεγα πως είναι ηλίθιος ο λόγος. Αντιθετα μάλιστα. Έχεις την πληροφορία και δεν χρειάζεται να τσεκάρεις ανοίγοντας και κλίνοντας. Ίσως περιττή πληροφορία αλλά δεν είναι ενοχλητική. Αντι για 2g πχ βγάζει Η+. Σιγά τα αβγά....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο πληροφορία... Πχ αν το αφήσεις στο 3G αλλά με κλειστά δεδομένα θα ψάχνει μόνιμα για σήμα με αποτέλεσμα την κατανάλωση της μπαταρίας...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο πληροφορία... Πχ αν το αφήσεις στο 3G αλλά με κλειστά δεδομένα θα ψάχνει μόνιμα για σήμα με αποτέλεσμα την κατανάλωση της μπαταρίας...

 

Αν ισχύει αυτό τότε έχεις δίκιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η λογική αυτό λέει και μάλιστα είχαν αναφερθει σε αυτο πάλι... Δεν το έχω τσεκάρει και πολύ αλλα να σου πω και την αλήθεια βαριέμαι... Με τα 8.1 και τον μετρητή μπαταρίας θα τα μάθουμε όλα (ελπίζουμε)... Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλες οι σελιδες και δεν τις διαβασα ολες,σε οσες προλαβα δεν ειδα να αναφερεται κατι.ηρθα απο htc και μου φαινεται οτι το ακουστικο δεν εχει πολυ ενταση παρολο που το εχω στο τερμα.ειναι ετσι γενικα το lumia 1020 η παιζει να ειναι hardware προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μόνο πληροφορία... Πχ αν το αφήσεις στο 3G αλλά με κλειστά δεδομένα θα ψάχνει μόνιμα για σήμα με αποτέλεσμα την κατανάλωση της μπαταρίας...

 

Δεν ξέρω αν συμφωνώ. Γιατί ως 2ο τηλέφωνο έχω τα δεδομένα μόνιμα κλειστά αλλά δεν νομίζω να έχω θέμα με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

δεν ψάχνει κανένα δίκτυο και στα android στης πληροφορίες σου λέει σε τι τύπο δικτύου έχει συνδεθεί το κινητό ξέρει ακριβός σε τι έχει συνδεθεί και άπλα σε ενημερώνει κάλο ώστε να μην μπαίνεις άσκοπα
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς....το θέμα ότι το 3g καταναλώνει περισσότερο μπαταρία είναι γενικο,ασχετα,αν,είσαι συνδεδεμένος η όχι...μπορεις να,το απενεργοποιείς και να,ανοίγεις. Το 3g μόνο όταν το θες..
KTLK
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις αυτο το bug???

Συνδεμενος με ασυρματα bluetooth στερεοφωνικα ηχεια Nokia ΒΗ-503 και ακουγοντας μουσικη, οταν ερχεται ενα μην, αφου κανει τον ηχο εισερχομενου μην. κανει μια βλακεια τουρουρου και σου ανοιγει τις ρυθμισεις για φωνητικες οδηγιες . . .

Τι ειν'τουτο παλι . . . ???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αντιλαμβάνομαι ότι ακομα και η ενδειξη μπαταριας μεσα απο τις ρυθμισεις δεν ειναι απολυτα αξιοπιστη...Τι παρατηρησα χθες και σημερα...

 

Αρχικα να πω οτι δεν εχω θεμα αυτονομιας αφου με κανονικη χρηση εχω ηδη 1 μερα και 12 ωρες αυτονομια και εχω ακομα 15% αυτη τη στιγμη...

 

Χθες το βραδυ ειμαι στο 36% στο οποιο πηγε αποτομα απο το 49% με 10 λεπτα ιnstagram...Κανω επανεκινηση τηλεφωνου και μου δειχνει αμεσως 24%....Βαζω αφυπνιση και υστερα απο 7 ωρες υπνου σηκωνομαι και το βρισκω στο 15%...Υστερα απο 4 ωρες ειναι ακομα στο 15% και πιστευω οτι θα αγγιξει ευκολα τη μια μερα και 18 ωρες...Απλα καποιες στιγμες ο τροπος που πεφτουν τα ποσοστα ειναι περιεργος και τονιζω ότι δεν εχω εφαρμογες μετρησης μπαταριας ή κατι αμφιβολης προελευσης μεσα στο κινητο..

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι το ιnstagram τρώει πολύ μπαταρία. Χρησιμοποίησε το 6tag

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς σας πρόβλημα στις κλήσεις;δεν ακουω καλά τον αλλο και το έχω τέρμα το ακουστικο

 

έχεις αυτο το πρόβλημα με όλους? Αν ναι, κάνε μια επανεκκίνηση. Αλλα μήπως το έχεις με συγκεκριμένο νούμερο και "φταίει" εκείνος?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με όλους...εκτος και αν γενικα πάσχει σε αυτον τον τομέα...εκανα επανεκκίνηση ,τα ίδια.

 

Φοβάμαι πως έχεις hardware θέμα με το ακουστικό σου. Πήγαινε σε ένα Nokia care

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κακο εγινε,και ειμαι να σκασω.

Μου επεσε και εσπασε η οθονη.Αποκριση εχει κανονικα βεβαια αλλα να το χ@σω.

Πηρα σε Νοκια care μου ειπαν 180.Aν παω σε γερμανο κλπ ή καποιο τοπικο καταστημα με ηλεκτρικα υπαρχει περιπτωση να μην μου βαλουν το αυθεντικο της Nokia?

Kαι το τραγικο της υποθεσης μολις ηρθε η θηκη μου ειχα παραγγειλει απο Ebay πριν 1,5 μηνα.

Ωραια.

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...