Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια ευχαριστω για την αμεση απαντηση σας μετα απο ψαξιμο οντως η καμερα ετσι ειναι κατασκευασμενη οσο για την οθονη οι πιο παλιες αμολεντ το εχουν!

 

το μονο που λυπει απο αυτο το μωρο ειναι η unbranded greek rom... αν και χρεισημοποιω την euro cv καλητερα απο της vodafone πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το που το εκανα αναβαθμιση στην Black και μετα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν αλλαξε ρομ.Δεν νομιζω να γινεται να αλλαξει ρομ με επαναφορα

 

Data sense είχε πριν την αναβάθμιση? Αν ναι μετά την επαναφορά παρέμεινε ή χάθηκε?

 

 

 

 

 

και η επομενη ερωτηση ειναι ολοι οι κατοχοι λουμια και λουμια 1020 εχουν θεμα στο μαυρο φοντο σε σκοτεινο φωτισμο δωματιου ενφανιζει κηλιδες και γραμμες σαν μελανι? γιατι και στα 2 μου κινητα το ιδιο φαινομενο εχω παρατηρησει θυμαμαι παλιες ασχημες εποχες σ3...

Ναι και το 925 που είχα και το 1020 και το Motorola razr xt 910 είχε αυτές τις κηλίδες. Δεν θεωρείται πρόβλημα αλλά είναι ένα από τα ελαττώματα της τεχνολογίας amoled. Ακόμη και να το αλλάξεις, το επόμενο μπορεί να το έχει σε μεγαλύτερο βαθμό. Αντίθετα στο note 3 δεν υπάρχει κηλίδα ούτε για Δείγμα.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται κάποια vodafone να είχαν το data sense και κάποια όχι; Δεν το καταλαβαίνω. Το δικό μου δεν είχε και επειδή τυχαίνει να το θέλω και το ελληνικό product code παραμένει άγνωστο αναγκάστηκα και έβαλα την ιταλική rom.
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται κάποια vodafone να είχαν το data sense και κάποια όχι; Δεν το καταλαβαίνω. Το δικό μου δεν είχε και επειδή τυχαίνει να το θέλω και το ελληνικό product code παραμένει άγνωστο αναγκάστηκα και έβαλα την ιταλική rom.

 

ουτε εμενα ειχε φιλε μου, προσωπικα εχω βαλει την euro.gb cv και παει πολυ καλα!

 

μακαρι να μπρορεσουμε να βρουμε το ελληνικο product code συντομα!

Link to comment
Share on other sites

ουτε εμενα ειχε φιλε μου, προσωπικα εχω βαλει την euro.gb cv και παει πολυ καλα!

 

μακαρι να μπρορεσουμε να βρουμε το ελληνικο product code συντομα!

 

ρε παιδια και εγω ιταλικη εβαλα απο την βονταφονε που ειχε απλα ριξτε μια ματια στο Lockscreen μεχρι που ειναι οι τιμες;

Εμενα βγαζει μεχρι 5 λεπτα. αν εχει κανεις καποια καλη ρομ να προτεινει ας ριξει καμια ιδεα.

κατα τα αλλα δεν εχω αλλο θεμα απο την ρομ μια χαρα ειναι.

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και εγω ιταλικη εβαλα απο την βονταφονε που ειχε απλα ριξτε μια ματια στο Lockscreen μεχρι που ειναι οι τιμες;

Εμενα βγαζει μεχρι 5 λεπτα. αν εχει κανεις καποια καλη ρομ να προτεινει ας ριξει καμια ιδεα.

κατα τα αλλα δεν εχω αλλο θεμα απο την ρομ μια χαρα ειναι.

 

καλημέρα το δικό μου αγορασμένο απο Γερμανία έχει VODAFONE DE ROM

με DATA SENSE και πάει μιά χαρά.

ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - NEXUS 4- HTC M8 -NOKIA 1020 -XPERIA Ζ5-Lumia 950xl
Link to comment
Share on other sites

εμενα η euro.gb cv που χρησημοποιω εχει 30δευτ 1λεπτ 2λπτ και 5λεπτ επιλωγης!

 

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα η ιταλικη. Μια αλλη ερωτηση αν πατησετε το back button οπου ανοιγουν οι εφαρμογες που τρεχουν σε μικρα παραθυρακια

αν σκρολαρετε αργα δεξια αριστερα παρατηρητε να παραμορφωνονται στο επανω μερος τους τα παραθυρακια?

Edited by snakething
Link to comment
Share on other sites

Ξανά αμεσα διαθεςιμο απο Vodafone.

Όσοι πιστοί προσέλθετε :p

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Nokia-Lumia-1020/characteristics#tabs-nav-0

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο και σε εμενα η ιταλικη. Μια αλλη ερωτηση αν πατησετε το back button οπου ανοιγουν οι εφαρμογες που τρεχουν σε μικρα παραθυρακια

αν σκρολαρετε αργα δεξια αριστερα παρατηρητε να παραμορφωνονται στο επανω μερος τους τα παραθυρακια?

 

Όταν λες πααμορφώνονται; Στο δικό μου δεν παρατήρησα κάτι. Απλά στην τέρμα δεξιά ή αριστερά εφαρμογή όταν την σπρώχνεις στην άκρη της οθόνης κάνει ένα εφέ σαν να συμπιέζεται το παράθυρο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες πααμορφώνονται; Στο δικό μου δεν παρατήρησα κάτι. Απλά στην τέρμα δεξιά ή αριστερά εφαρμογή όταν την σπρώχνεις στην άκρη της οθόνης κάνει ένα εφέ σαν να συμπιέζεται το παράθυρο.

 

Εννοω καπου πανω εκει που εχει το Χ κανει σαν να ξεκολλαει απο το υπολοιπο.

Και επισης εκει που ειναι οι εφαρμογες αν κανετε πανω κατω σκρολ βλεπετε τα ασπρα γραμματα να κανουν λιγο blur?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω καπου πανω εκει που εχει το Χ κανει σαν να ξεκολλαει απο το υπολοιπο.

Και επισης εκει που ειναι οι εφαρμογες αν κανετε πανω κατω σκρολ βλεπετε τα ασπρα γραμματα να κανουν λιγο blur?

 

Κατάλαβα τι λες. Ναι όντως το κάνει και σε εμένα. Μάλλον είναι θέμα της pen-tile amoled. Στο 920 δεν έκανε κάτι από αυτά. Γενικά μπορώ να διακρίνω σε άσπρα μεγάλα γράμματα στα μενού κάτι σαν πίξελ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες. Ναι όντως το κάνει και σε εμένα. Μάλλον είναι θέμα της pen-tile amoled. Στο 920 δεν έκανε κάτι από αυτά. Γενικά μπορώ να διακρίνω σε άσπρα μεγάλα γράμματα στα μενού κάτι σαν πίξελ.

 

Εχω και εγω ενα 920 και σε εμενα δεν κανει κατι οπως το 1020, απλα ηθελα να το επιβεβαιωσω οτι συμβαινει και σε αλλους

γιατι αρχισα να σκεφτομαι μηπως ειναι προβλημα της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.και εμένα μου το κάνει η οθόνη την μαύρη πινελιά λιγο πριν πάρω φωτο στο σκοτάδι.....Υπαρχει τρόπος να αλλαξω χρωμα σε κάθε πλακάκι ξεχωριστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.και εμένα μου το κάνει η οθόνη την μαύρη πινελιά λιγο πριν πάρω φωτο στο σκοτάδι.....

 

Τι εννοείς σου κάνει την μαύρη πινελιά? Αν εννοείς κάτι τέτοιο , μην σε ανησυχεί μιας και είναι γενικό θέμα των οθονών αυτών (amoled)! Σε άλλους το κάνει περισσότερο και σε άλλους λιγότερο ως και καθόλου! Λαχείο είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... Σε 2-3 ώρες θα το έχω στα χέρια μου και εγώ... Έχω μία απορία.. Βρήκα αυτό το κάλυμμα μπαταρίας (http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Cover_zpsedf0bcb2.png) στο ίντερνετ.. Ερώτηση προς εσάς που το έχετε είδη το κινητό: Γίνεται να το βάλω μόνος μου ή πρέπει να πάω σε ένα Nokia Care??
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο μου κάνει,μια όμως στα αριστερά σε landscape mode.Τα πλακάκια μπορούν να αλλάξουν χρωμα ξεχωριστά?
Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο μου κάνει,μια όμως στα αριστερά σε landscape mode.Τα πλακάκια μπορούν να αλλάξουν χρωμα ξεχωριστά?

 

Οχι δεν γινεται αυτο απο μαμα.Δεν ξερω αν υπαρχει καποια εφαρμογη αλλα και παλι χλωμο....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα... Σε 2-3 ώρες θα το έχω στα χέρια μου και εγώ... Έχω μία απορία.. Βρήκα αυτό το κάλυμμα μπαταρίας (http://i797.photobucket.com/albums/yy259/alexgate7/Cover_zpsedf0bcb2.png) στο ίντερνετ.. Ερώτηση προς εσάς που το έχετε είδη το κινητό: Γίνεται να το βάλω μόνος μου ή πρέπει να πάω σε ένα Nokia Care??

 

 

Εγω ειχα δει ενα βιντεο πως να ανοιγεις το κινητο ,αλλα καλο ειναι να μην βαλεις χερι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που προέρχεται απο 925 να μας πει εντυπώσεις απο μπαταρία?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που προέρχεται απο 925 να μας πει εντυπώσεις απο μπαταρία?

Με την black και στα 2 νομίζω πάνω κάτω τα ίδια. Ίσως ελαφρώς καλύτερη το 1020.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά.

Το πήρα κ'εγώ σήμερα σε μαύρο (είχε και άσπρο) πρώτο windows phone για εμένα ελπίζω να μη το μετανιώσω !!! Απο vodafone (Χανιά) κουπόνι δεν είχε (δεν τους εχουν στείλει απο τα κεντρικά) έχει ακόμα amber πως μπορούμε να βρούμε την ημερομηνία κατασκευής ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...