Jump to content

Al Pacino Vs Robert de Niro


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Al Pacino vs Robert de Niro  

188 members have voted

  1. 1. Al Pacino vs Robert de Niro

    • Al Pacino
      93
    • Robert de Niro
      95


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλο ακουγεται για να το δουμε ομως παντως η πιο προσφατη ταινια και μαλιστα κωμωδια του robert de niro που πηγα και ειδα να πω οτι ηταν ευχαριστη σαν ταινια αλλα μου χει λειψει ο παλιος καλος robert de niro

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Tι ειναι αυτα που μας κανεις βρε ταξιδιωτη.... :p :X

Και οι δυο ειναι τρομεροι ηθοποιοι αλλα "ελαφρος" γερνει η πλαστιγκα προς τον Al Pacino. ;)

Οποτε η ψηφος μου παει εκει αν καιτους δυο τους θεωρω απαιχτους! ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι πολλοι καλοι και οι 2 φιλε μου αν και ο de niro μας το χει γυρισει σε κωμωδιες τωρα τελευταια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου αρεσε κωδικας τιμης με τον de niro απλα φοβερος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα πα πα , θα το κλειδώσω το θέμα. :p

 

Robert de Niro , Al pacino, Dustin Hoffman είναι Α Εθνική από μόνοι τους. Δεν υπάρχουν συγκρίσεις μεταξύ τους. :!: :up:

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

ηθοποιαρες φιλε μου δε το συζητω καθολου ειναι οντως το βαρυ πυροβολικο του κινηματογραφου και πιστεψτε με δεν υπαρχουν τετοια ταλεντα πια οι περισσοτεροι απο τους καινουριους κοιταζουν μονο τη κρουστα τους δηλαδη το look τους και τιποτα αλλο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ηθοποιαρες φιλε μου δε το συζητω καθολου ειναι οντως το βαρυ πυροβολικο του κινηματογραφου και πιστεψτε με δεν υπαρχουν τετοια ταλεντα πια οι περισσοτεροι απο τους καινουριους κοιταζουν μονο τη κρουστα τους δηλαδη το look τους και τιποτα αλλο

 

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Einai idea mu h o Pacino paizei synexeia me ton idio tropo? Ligo trela,ligo fwnh parapanw , liga xespasmata kai etoimos o ka8e rolos....O de Niro exei megalyterh ekfrastikh gama kata thn tapeinh mu apopsh...

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

πολλοι ηθοποιοι ειναι ετσι φιλε μου ισως ετσι να τον προτιμανε,σιγουρα παντως τα τελευταια χρονια βγαζει καλυτερες ταινιες απο τον de niro αν και θα ηθελα καποια στιγμη να τους ξαναδω μαζι σε μια ταινια στυλ heat

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πολλοι ηθοποιοι ειναι ετσι φιλε μου ισως ετσι να τον προτιμανε,σιγουρα παντως τα τελευταια χρονια βγαζει καλυτερες ταινιες απο τον de niro αν και θα ηθελα καποια στιγμη να τους ξαναδω μαζι σε μια ταινια στυλ heat

 

Gia mena otan o tyflos sto arwma gynaikas tha boruse aneta na einai o astynomikos sto heat (enas psuxakias fwnaklas) shmainei oti o h8opoios autos de borei na vgalei to kati parapanw s ena rolo kai adi na bei sto petsi tu rolou ton prosarmozei sto styl tu. G auto exallou kai de borei na paixei kwmikous rolous (oi pio dyskoloi) .....

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

μπορει και να μη γουσταρει ομως τους κωμικους ρολους γενικα τγο στυλ του πατσινο ειναι σοβαρο και συμφωνω οτι οχι πως δε μπορει να παιξει σε κωμωδιες αλλα απλα δε του πανε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

H διαφορα ειναι οτι ο De Niro δεν φοβαται να δοκιμασει περισσοτερα ειδη ταινιων.Εχει μεγαλυτερη γκαμα και εχω την εντυπωση οτι ειναι ποιοτικοτερος και καλυτερος ηθοποιος.

Πιο συναισθηματικος ηθοποιος ο Pacino.

Σε τετοιο επιπεδο παντως,δεν μπορεις να κρινεις και να συγκρινεις.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω κανέναν από τους 2. Τόσο ο Al όσο και o Robert μαζί με τον Dustin και τον Jack, αποτελούν θρύλους....

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Πραγματικά δεν μπορώ να ξεχωρίσω κανέναν από τους 2. Τόσο ο Al όσο και o Robert μαζί με τον Dustin και τον Jack, αποτελούν θρύλους....

 

ακριβως οπως το λες.θρυλους πραγματικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

al pacino... :)

ο de niro εχει κατι που μου την σπαει :(

Δεν πιστευω οτι εγραψα εγω κατι τετοιο ε. Δεν παιζει.Το αρνουμαι.:worry:

 

Λοιπον ειναι κι οι 2 Θεοι(στο Heat εδιναν ρεστα με τους διαλογους τους) αλλα προσωπικη αδυναμια ειναι ο Pacino.

Ισως ο αγαπημενος μου ηθοποιος ever.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο έχουν κάνει πολύ καλές ερμηνείες στο παρελθόν, - παρά το ότι πρόσφατα έχουν ρίξει κατα πολύ ή λίγο τα στάνταρντ τους.

 

Δύσκολο.... θα πω Robert De Niro

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικά χρόνια θα ψήφιζα Robert De Niro χωρίς δεύτερη σκέψη. Ο Pacino όσο και αν είναι μεγάλος ηθοποιός με κουράζει λίγο με τις συνεχές overacting του, προτιμώ το πιο εσωστρεφές και εγκεφαλικό στυλ του De Niro.

Αλλά σήμερα δυστυχώς και οι δύο έχουν τραυματίσει πάρα πολύ το θρύλο τους με συνεχείς άστοχες επιλογές ταινιών. Ειδικά ο De Niro πρέπει επειγόντως να σταματήσει να παίζει σε όποια βλακεία του πασάρει ο ατζέντης του.

Σε κάθε περίπτωση De Niro for old time's sake.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ειναι κι οι 2 Θεοι(στο Heat εδιναν ρεστα με τους διαλογους τους) αλλα προσωπικη αδυναμια ειναι ο Pacino.

Ισως ο αγαπημενος μου ηθοποιος ever.

 

 

Συμφωνώ μέχρι και στην τελεία..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ σκεψη κ συλλογισμο...θα πω Ντε Νιρο μονο κ μονο επειδη οπως αναφερθηκε κ παραπανω εχει παιξει εξισου απιστευτα κ σε αλλου ειδους ταινιες οπως κωμωδιες.

(μηδαμινη διαφορα απο τον Πατσινο...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κακός που στην δημοσκόπηση δεν μπήκε και η επιλογή "Μ' αρέσουν και οι 2 , δεν μπορώ να διαλέξω" ...ή κάτι τέτοιο! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Robert De Niro

Kαι οι δύο είναι εξαιρετικοί, μορφές του κινηματογράφου, αλλά De Niro ακόμα κ αν οι επιλογές του τα τελευταία χρόνια δεν είναι κ οι καλύτερες....

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον δίλημμα... Εκπληκτικοί και οι δύο.

Θα πω ΝτεΝίρο, επειδή έχει μεγαλύτερη γκάμα, και επειδή ακόμα και όταν παίζει σε κατώτερες του ταλέντου του ταινίες, ξεχωρίζει.

Το λέω αυτό έχοντας στο νου μου πχ το Simone, που ο Pacino πιστεύω ότι δεν κολλούσε τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...