Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε καλώδια κοβεις ουτε ταινίες

Έχει Φις την ξεκολάς και κουμπώνεις το φις

Είναι σίγουρο φίλε;Το έχεις τσεκάρει-δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι σίγουρο φίλε;Το έχεις τσεκάρει-δοκιμάσει;

 

Έχω εφεδρική γνήσια την μπαταρία ,δεν την άλαξα αλλα βλέπω πως είναι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εφεδρική γνήσια την μπαταρία ,δεν την άλαξα αλλα βλέπω πως είναι.

Από αυτονομία και από Gps,πως πάει;
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτονομία δεν μπορώ να σου πώ γιατί δεν το έχω για πρώτο τηλέφωνο και βγάζω πολλές μέρες,το gps δεν έχω πρόβλημα όσες φορές το χρησιμοποίησα για πλοήγηση δεν είδα διαφορά σε σχέση με πλοηγό που χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω η μπαταρία του δεν είναι αφαιρούμενη και αν ναι δεν υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί;

 

Εδώ η μπαταρία http://www.youtube.com/watch?v=E8qe484hLtQ. Αν και είναι ενσωματωμένη η Lenovo στο site της την αναφέρει ως user replaceable http://shop.lenovo.com/ae/en/smartphones/p-series/p780/#tab-tech_specs.

Κι εδώ το gps

. Edited by vortex78
Άλλαξα τα link

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα είμαι νέος στο κλάμπ καί άσχετος , αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει για το πώς μεταφέρω τις 900 επαφές που έχω απο την μνήμη SDΗC στο lenovo p780 . ( τη μνήμη την έβγαλα απο το νοκια Ε52 ) . Η ας με παραπέμψει σε κάποια σελίδα γιατί με την αναζήτηση δεν βγηκε τίποτα . ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυριο θα ειναι η τελευταια μερα μου με το κινητο αυτο...:cry: Πραγματικα αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα δεν θα το εδινα... Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα και εγω σε αυτο το topic και συγνωμη αν δεν μπορεσα για καποιους αλλους. Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα είμαι νέος στο κλάμπ καί άσχετος , αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει για το πώς μεταφέρω τις 900 επαφές που έχω απο την μνήμη SDΗC στο lenovo p780 . ( τη μνήμη την έβγαλα απο το νοκια Ε52 ) . Η ας με παραπέμψει σε κάποια σελίδα γιατί με την αναζήτηση δεν βγηκε τίποτα . ευχαριστώ

Κανε μεταφορα των επαφων σου σε λογαριασμο google/gmail και καθαρισες.

Ξεκινα αναλογα με το ειδος του backup των επαφων σου, σε τι μορφη ειναι.

Αν ειναι πχ αρχειο csv θα δεις εδω απειρες λυσεις:

https://www.google.gr/search?q=gmail+import+contacts&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb&gws_rd=cr&ei=xdT7Uu-KJq3s0gX_jYHYCw#channel=sb&q=gmail+import+contacts+csv&rls=org.mozilla:en-US:official

 

Μετα, μολις εισαγεις στο κινητο σου τα στοιχεια του λογαριασμου θα κανει πλεον αυτοματα συγχρονισμο.

 

Μαλλον αυριο θα ειναι η τελευταια μερα μου με το κινητο αυτο...:cry: Πραγματικα αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα δεν θα το εδεινα... Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα και εγω σε αυτο το topic και συγνωμη αν δεν μπορεσα για καποιους αλλους.

 

Παμε παιδια, ολοι μαζι, αναβαθμιση τωρα σε K910 και να τον κυνηγησουμε, να μην τον αφησουμε σε ησυχια, χαχα :p

 

Και εμεις ευχαριστουμε για το "ταξιδι" στο P780 φιλτατε aloialone, για ολα οσα μοιραστηκες και τον χρονο που διεθεσες και την υπομονη που επεδειξες. Μπορει να ξαναβρεθουμε στο μελλον σε αλλο θεμα, εχε γεια.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα είμαι νέος στο κλάμπ καί άσχετος , αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει για το πώς μεταφέρω τις 900 επαφές που έχω απο την μνήμη SDΗC στο lenovo p780 . ( τη μνήμη την έβγαλα απο το νοκια Ε52 ) . Η ας με παραπέμψει σε κάποια σελίδα γιατί με την αναζήτηση δεν βγηκε τίποτα . ευχαριστώ

Αν το backup που εχεις στην sd είναι αρχείο .vcf θα πας στις επαφές,και καπου δεξιά κάτω θα βρεις τις ρυθμίσεις.Εκει θα βρεις την επιλογή import-export των επαφών και θα κάνεις import τις επαφές απο την κάρτα sd.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυριο θα ειναι η τελευταια μερα μου με το κινητο αυτο...:cry: Πραγματικα αν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα δεν θα το εδινα... Ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα και εγω σε αυτο το topic και συγνωμη αν δεν μπορεσα για καποιους αλλους.

Με υγεία το άλλο κινητό που θα έχεις. Πάντως οι γνώσεις και οι εμπειρίες που μοιράστηκες εδώ, σίγουρα βοήθησαν αρκετούς και θα βοηθήσουν ακόμα περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία το άλλο κινητό που θα έχεις. Πάντως οι γνώσεις και οι εμπειρίες που μοιράστηκες εδώ, σίγουρα βοήθησαν αρκετούς και θα βοηθήσουν ακόμα περισσότερους.

 

Να στε καλα για τα καλα σας λογια. Προσπαθησα οσο μπορουσα να τα πω οσο πιο απλα. Τωρα υπαρχουν πλεον πολλα παιδια που εχετε και πιο πολλες γνωσεις απο εμενα πανω στο κινητο.

Σημερα εκανα την παραγγελια του K910. Πλεον ειμαι με ενα παλιο αλκατελ 806d....:wacko: xaaxaxaxax. Υπομονη 20-25 μερες. Αντε ελπιζω να βρεθουμε με καποιους στο θεμα του K910. Πλεον ξεκιναω και εγω σαν rookie στο θεμα του κινητου. Σιγα σιγα να μαθουμε και τι παιζει με τον snapdragon!!!

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, χθες παρέλαβα το lenovo p780 και δούλευε κανονικά, σήμερα όμως το πρωί (ενώ το φόρτισα χθες το βράδυ) δεν λειτουργεί η οθόνη αφής. Το κινητό ανοίγει κανονικά απλά όταν πάω να πατήσω για να ξεκλειδωθεί πχ δεν πατιέται, ούτε και τα τρία κουμπάκια που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης, ούτε απενεργοποίηση δεν μπορώ να κάνω. Δοκίμασα να πατήσω reset δούλεψε η οθόνη μπορούσα να πατήσω αλλά μετά ξαφνικά χάλασε πάλι. Πάτησα ξανά 2-3 φορές reset κάποιες φορές δούλευε και κάποιες όχι. Παρατήρησα ότι όταν πάτησα reset και δούλευε στην εκκίνηση φόρτωνε το next launcher,όταν δεν δούλευε δεν φόρτωνε. Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία που το πήρα αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εσείς τι νομίζετε υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή είναι ελαττωματικό και πρέπει να το επιστρέψω να το φτιάξουν;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, χθες παρέλαβα το lenovo p780 και δούλευε κανονικά, σήμερα όμως το πρωί (ενώ το φόρτισα χθες το βράδυ) δεν λειτουργεί η οθόνη αφής. Το κινητό ανοίγει κανονικά απλά όταν πάω να πατήσω για να ξεκλειδωθεί πχ δεν πατιέται, ούτε και τα τρία κουμπάκια που έχει στο κάτω μέρος της οθόνης, ούτε απενεργοποίηση δεν μπορώ να κάνω. Δοκίμασα να πατήσω reset δούλεψε η οθόνη μπορούσα να πατήσω αλλά μετά ξαφνικά χάλασε πάλι. Πάτησα ξανά 2-3 φορές reset κάποιες φορές δούλευε και κάποιες όχι. Παρατήρησα ότι όταν πάτησα reset και δούλευε στην εκκίνηση φόρτωνε το next launcher,όταν δεν δούλευε δεν φόρτωνε. Έχω επικοινωνήσει με την εταιρεία που το πήρα αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα. Εσείς τι νομίζετε υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω εγώ ή είναι ελαττωματικό και πρέπει να το επιστρέψω να το φτιάξουν;

 

Ουπς, σχεδον ιδια συμπτωματα με το 1ο μου που ηταν ελαττωματικο τελικα, αφου εκανε τα ιδια και με αλλη rom. Μερα με την μερα γινοταν και συχνοτερα το κολλημα. Θα βρεις πληροφοριες καπου στα μηνυματα Σεπ, αν θυμαμαι, εδω στο νημα. Ειχα ανεβασει και βιντεο στο youtube (να σου στειλω με Pm αν θες) που μου ειχαν ζητησει οι παρλαπιπες του pandawill...

Ελπιζω να πληρωσες με paypal. Δωσε τους 1-2 μερες και αν δεν σου απαντησουν ανοιξε θεμα στο paypal, μην αφησεις σε καμια περιπτωση να σε καθυστερησουν οι Κινεζοι, ειναι το κολπο τους για να περασει το 40ημερο, μολις ανοιξεις paypal, απαντανε αμεσως.

Θα χρεωθεις τα μεταφορικα πισω, προσοχη μονο με συστημενο. Εκει θα σε καθυστερησουν, οτι δεν το λαβανε κλπ, με το tracking number βλεπεις που ειναι και πιεζεις. Μην δεχθεις partial refund, στο κατω-κατω πληρωνεις εξτρα και το συστημενο πισω.

 

Δοκιμασε και οτι αλλο σου πουνε τα παιδια εδω, μηπως και δεν ειναι ιδια περιπτωση.

Αν τυχον ειναι, μην σε παρει απο κατω, ειναι πολυ καλο το κινητο, ξαναπαρτο, δεν θα το μετανιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, σχεδον ιδια συμπτωματα με το 1ο μου που ηταν ελαττωματικο τελικα, αφου εκανε τα ιδια και με αλλη rom. Μερα με την μερα γινοταν και συχνοτερα το κολλημα. Θα βρεις πληροφοριες καπου στα μηνυματα Σεπ, αν θυμαμαι, εδω στο νημα. Ειχα ανεβασει και βιντεο στο youtube (να σου στειλω με Pm αν θες) που μου ειχαν ζητησει οι παρλαπιπες του pandawill...

Ελπιζω να πληρωσες με paypal. Δωσε τους 1-2 μερες και αν δεν σου απαντησουν ανοιξε θεμα στο paypal, μην αφησεις σε καμια περιπτωση να σε καθυστερησουν οι Κινεζοι, ειναι το κολπο τους για να περασει το 40ημερο, μολις ανοιξεις paypal, απαντανε αμεσως.

Θα χρεωθεις τα μεταφορικα πισω, προσοχη μονο με συστημενο. Εκει θα σε καθυστερησουν, οτι δεν το λαβανε κλπ, με το tracking number βλεπεις που ειναι και πιεζεις. Μην δεχθεις partial refund, στο κατω-κατω πληρωνεις εξτρα και το συστημενο πισω.

 

Δοκιμασε και οτι αλλο σου πουνε τα παιδια εδω, μηπως και δεν ειναι ιδια περιπτωση.

Αν τυχον ειναι, μην σε παρει απο κατω, ειναι πολυ καλο το κινητο, ξαναπαρτο, δεν θα το μετανιωσεις.

 

 

Ναι αν μπορείς στείλε το βίντεο και επειδή είμαι καινούρια εδώ που βλέπω τα pm;

Στην δική σου περίπτωση δεν σε καθοδήγησαν μήπως το διορθώσεις σου είπαν μόνο να το στείλεις;

Όταν λες και με άλλη rom; γίνεται να το κάνω εγώ αυτό;

Ναι ευτυχώς πλήρωσα με paypal.

Συστημένο όταν λες είναι να έχει tracking number ή είναι άλλο αυτό;

Θα με καθυστερήσουν αν δεν έχει tracking number ή αν έχει;

Αν δεν γίνεται κάτι ελπίζω στην ολική επιστροφή των χρημάτων εφόσον είναι ελαττωματικό ή στην αλλαγή με νέο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν μπορείς στείλε το βίντεο και επειδή είμαι καινούρια εδώ που βλέπω τα pm;

Στην δική σου περίπτωση δεν σε καθοδήγησαν μήπως το διορθώσεις σου είπαν μόνο να το στείλεις;

Όταν λες και με άλλη rom; γίνεται να το κάνω εγώ αυτό;

Ναι ευτυχώς πλήρωσα με paypal.

Συστημένο όταν λες είναι να έχει tracking number ή είναι άλλο αυτό;

Θα με καθυστερήσουν αν δεν έχει tracking number ή αν έχει;

Αν δεν γίνεται κάτι ελπίζω στην ολική επιστροφή των χρημάτων εφόσον είναι ελαττωματικό ή στην αλλαγή με νέο.

 

Ειναι πολυ ευκολο να περασεις νεα ROM στο κινητο. Μονο 3 πραγματακια θελεις. Drivers , Flash Tool και τη νεα ROM.

Εγω το εχω ξεζουμισει το κινητο συνεχεια αλλαζω ROM.Τωρα εχω την VIBE 1347 και με Ελληνικα.

Αν ψαξεις λιγο στο νημα θα βρεις τη λυση για ολα.Παντως αυτο που αναφερεις σαν προβλημα πιθανο να λυθει με την αλλαγη της ROM.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ευκολο να περασεις νεα ROM στο κινητο. Μονο 3 πραγματακια θελεις. Drivers , Flash Tool και τη νεα ROM.

Εγω το εχω ξεζουμισει το κινητο συνεχεια αλλαζω ROM.Τωρα εχω την VIBE 1347 και με Ελληνικα.

Αν ψαξεις λιγο στο νημα θα βρεις τη λυση για ολα.Παντως αυτο που αναφερεις σαν προβλημα πιθανο να λυθει με την αλλαγη της ROM.

 

Άλλο ένα πρόβλημα.. Μου έδωσαν οδηγίες τι να κάνω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως εγκαθιστώ το usb driver που θέλουν, δεν είναι .exe και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται. ξέρει κανείς να με βοηθήσει ή να μου στείλει λινκ με οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα πρόβλημα.. Μου έδωσαν οδηγίες τι να κάνω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως εγκαθιστώ το usb driver που θέλουν, δεν είναι .exe και δεν καταλαβαίνω πως γίνεται. ξέρει κανείς να με βοηθήσει ή να μου στείλει λινκ με οδηγίες;

 

Εχεις πμ.............

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν μπορείς στείλε το βίντεο και επειδή είμαι καινούρια εδώ που βλέπω τα pm;

Στην δική σου περίπτωση δεν σε καθοδήγησαν μήπως το διορθώσεις σου είπαν μόνο να το στείλεις;

Όταν λες και με άλλη rom; γίνεται να το κάνω εγώ αυτό;

Ναι ευτυχώς πλήρωσα με paypal.

Συστημένο όταν λες είναι να έχει tracking number ή είναι άλλο αυτό;

Θα με καθυστερήσουν αν δεν έχει tracking number ή αν έχει;

Αν δεν γίνεται κάτι ελπίζω στην ολική επιστροφή των χρημάτων εφόσον είναι ελαττωματικό ή στην αλλαγή με νέο.

- Σου εστειλα το βιντεο με pm. Με πολλους τροπους μπορεις να δεις τα pm, σου ερχεται και ειδοποιηση. Ειδαλλως, πανω στο ονομα σου, θα δεις εχει βελακι, κατεβαινει μενου και διαλεγεις "προσωπικα μηνυματα"

 

- Δεν ασχολουνται οι κινεζοι εμποροι με τετοιου ειδους support...

 

- Για την rom θα βρεις τα παντα εδω διαβαζοντας, αλλα υποψιαζομαι οτι δεν εχεις γνωσεις, νομιζω θα ειναι πολυ δυσκολο και χρονοβορο να το κανεις μονη σου. Ειτε βρες καποιον κοντα στο μερος που εισαι να σε βοηθησει (εγω ειμαι σε νησι), ειτε ξεχνα το.

Σωστα σου ειπαν οτι καλο θα ηταν να δοκιμαστει νεα rom προτου το στειλεις πισω. Προσωπικα δεν νομιζω να λυθει το προβλημα αλλα προκειμενου να γλυτωσεις ταλαιπωρια-διαδικασια, εστω και για 10% πιθανοτητα, θα ηταν καλο να δοκιμασεις.

 

- Μια χαρα με το paypal. Στα συστημενα, στην αποδειξη κατω-κατω, ειναι το tracking number, ρωτα οταν το στειλεις, θα σου πουν ολοι οι υπαλληλοι των ΕΛΤΑ.

 

- Το συστημενο ειναι για δικη σου ασφαλεια, για να μην εχουν δικαιολογιες του τυπου, δεν το λαβαμε, εχει αργησει, περιμενετε να φανει, ακομη και να πουν οτι χαθηκε!, κλπ κλπ.

 

- Ναι, οταν φτασει η ωρα, ενα απο τα 2 να διαλεξεις, ειτε αντικατασταση, ειτε επιστροφη χρηματων. Απο ποιο μαγαζι το πηρες?

 

- Μην ανησυχεις γενικοτερα, λογω paypal, θα την βρεις την ακρη ευκολα, το μονο που θα χασεις οικονομικα στελνοντας το πισω, ειναι το κοστος των μεταφορικων για το συστημενο στην Κινα.

Αλλά, η ψυχολογικη ταλαιπωρια και η απογοητευση του να περιμενεις το νεο σου κινητο τοσες μερες πως και πως και να ερχεται και να ειναι προβληματικο, ειναι ακρως 'σπαστικη" εμπειρια, επειδη το περασα, σε νιωθω...

Κουραγιο και υπομονη σου ευχομαι προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

- Σου εστειλα το βιντεο με pm. Με πολλους τροπους μπορεις να δεις τα pm, σου ερχεται και ειδοποιηση. Ειδαλλως, πανω στο ονομα σου, θα δεις εχει βελακι, κατεβαινει μενου και διαλεγεις "προσωπικα μηνυματα"

 

- Δεν ασχολουνται οι κινεζοι εμποροι με τετοιου ειδους support...

 

- Για την rom θα βρεις τα παντα εδω διαβαζοντας, αλλα υποψιαζομαι οτι δεν εχεις γνωσεις, νομιζω θα ειναι πολυ δυσκολο και χρονοβορο να το κανεις μονη σου. Ειτε βρες καποιον κοντα στο μερος που εισαι να σε βοηθησει (εγω ειμαι σε νησι), ειτε ξεχνα το.

Σωστα σου ειπαν οτι καλο θα ηταν να δοκιμαστει νεα rom προτου το στειλεις πισω. Προσωπικα δεν νομιζω να λυθει το προβλημα αλλα προκειμενου να γλυτωσεις ταλαιπωρια-διαδικασια, εστω και για 10% πιθανοτητα, θα ηταν καλο να δοκιμασεις.

 

- Μια χαρα με το paypal. Στα συστημενα, στην αποδειξη κατω-κατω, ειναι το tracking number, ρωτα οταν το στειλεις, θα σου πουν ολοι οι υπαλληλοι των ΕΛΤΑ.

 

- Το συστημενο ειναι για δικη σου ασφαλεια, για να μην εχουν δικαιολογιες του τυπου, δεν το λαβαμε, εχει αργησει, περιμενετε να φανει, ακομη και να πουν οτι χαθηκε!, κλπ κλπ.

 

- Ναι, οταν φτασει η ωρα, ενα απο τα 2 να διαλεξεις, ειτε αντικατασταση, ειτε επιστροφη χρηματων. Απο ποιο μαγαζι το πηρες?

 

- Μην ανησυχεις γενικοτερα, λογω paypal, θα την βρεις την ακρη ευκολα, το μονο που θα χασεις οικονομικα στελνοντας το πισω, ειναι το κοστος των μεταφορικων για το συστημενο στην Κινα.

Αλλά, η ψυχολογικη ταλαιπωρια και η απογοητευση του να περιμενεις το νεο σου κινητο τοσες μερες πως και πως και να ερχεται και να ειναι προβληματικο, ειναι ακρως 'σπαστικη" εμπειρια, επειδη το περασα, σε νιωθω...

Κουραγιο και υπομονη σου ευχομαι προς το παρον.

 

 

Το είδα το βίντεο σου δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, το κινητό ανοίγει και δεν σβήνει μόνο του, μόνο που όταν ανοίγει δεν πατιέται τίποτα στην οθόνη.

Έχω κάποιες λίγες γνώσεις σχετικά με υπολογιστές όμως, πιστεύω με ψάξιμο θα το βρω.

Το πήρα από Etotalk και μου έστειλαν οδηγίες να κατεβάσω drivers και νέα rom.

Πριν ξεκινήσω να κάνω αυτά που μου είπαν, πάτησα το κουμπί της λειτουργίας για 10 - 15 δευτερόλεπτα έκανε επαννεκίνηση και όταν άνοιξε δούλευε. Το άφησα να δω αν συνεχίζει ακόμα να δουλεύει και όντως είναι οκ. Το απενεργοποίησα, το ξανα άνοιξα, έβαλα και έβγαλα την sim και λειτουργεί η οθόνη. Με όλη αυτή τη διαδικασία εδώ και 6 ώρες λειτουργεί κανονικά.

Απλά για να αποφύγω τυχόν μελλοντικά προβλήματα σκέφτομαι να ακολουθήσω τις οδηγίες για drivers και νέα rom. Υπάρχει περίπτωση να μην δουλέψει ή να χαθεί η ελληνική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο μου, αν το προσεξεις καλυτερα ή το δεις ολο, θα δεις οτι το κυριως προβλημα ηταν οτι κολλαει η οθονη ανοιχτη και δεν πατιεται τιποτε, εγω το εκανα restart με το ζορι, ελαχιστες φορες εκανε restart μονο του, τις περισσοτερες απλα κολλαγε τελειως με οθονη μονιμα ανοιχτη και καμια αποκριση στα κουμπια.

 

Anyway, αν σου παιζει τωρα καλα, πιθανοτατα δεν εχει σχεση με το δικο μου παλαιο προβλημα, μην βαλεις rom ακομη, παρακολουθησε το μερικες μερες.

 

(Με την διαδικασια της αλλαγης rom, αν δεν την κανεις σωστα, το κινητο δεν θα δουλευει αλλα δεν χαλαει, αν την κανεις σωστα ή ξαναδοκιμασεις, θα το επαναφερεις, δεν υπαρχει περιπτωση να μην φτιαχνεται, αυτο το καλο εχει το P780, ουσιαστικα δεν γινεται να "brick-αρει". Παρολα αυτα, αν διαβασεις το νημα, θα δεις οτι πολλοι δυσκολευονται, μην βιαστεις αν σου παιζει καλα τωρα. Τα Ελληνικα εξαρτωνται απο το ποια ρομ βαζεις, το Etotalk εδινε μια modified "δικη" του rom που εχει Ελληνικα οπως τα βλεπεις τωρα, πηγαινε στο system-about και δες/γραψε ποια ρομ αναφερει, προ μηνων εβαζαν μια εκδοση ROW).

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει παιδες? Πολυ σιωπη στο θεμα!!!! Δεν εχουμε καμια νεα Vibe? Διαβασα στο site της Lenovo οτι η Vibe θα κανει πλεον συνεχεια updates καθε 1-2 εβδομαδες οπως ειναι πχ η MIUI ρομ. Για να δουμε. Εγω παντως εχω τα δικα μου προβληματα.Εχω παραγγειλει απο Minideal το K910 απο την Πεμπτη και ακομα να μου το στειλουν. Απο την Παρασκευη δεν εχει κανεις τους μεσα ουτε στα chat ουτε στο skype.... Ενας φιλος που μενει Κινα μου ειπε εχουν κατι αργιες(γιορτη του αλογου) Ημαρτον αυτοι οι Κινεζοι...:lol: Ακου εκει γιορτη του αλογου!!!!

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εγραψες οτι θα παρεις αλλο κινητο, δεν σου μιλαει κανεις, σε σνομπαρουν, χαχα :lol:

Ναι οι κινεζοι δεν παιζονται και εχουν κατι πολυημερες αργιες, το καλυτερο κολπο για διακοπες.

Ελα ανυπομονε, κανε λιγο υπομονη, που θα παει, θα περασουν οι μερες!

Αν υποσχεθεις οτι θα μπαινεις και εδω να γραφεις, θα σου κανουμε παρεα στο μεταξυ :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εγραψες οτι θα παρεις αλλο κινητο, δεν σου μιλαει κανεις, σε σνομπαρουν, χαχα :lol:

Ναι οι κινεζοι δεν παιζονται και εχουν κατι πολυημερες αργιες, το καλυτερο κολπο για διακοπες.

Ελα ανυπομονε, κανε λιγο υπομονη, που θα παει, θα περασουν οι μερες!

Αν υποσχεθεις οτι θα μπαινεις και εδω να γραφεις, θα σου κανουμε παρεα στο μεταξυ :)

 

Εννοειται οτι δεν θα αφησω το θεμα εδω. Ακομα βλεπω στα σιτε για τις ρομς του 780. Ασε γιατι σημερα μπηκαν οι Κινεζες τις ρωτησα αν θα το στειλουν και μου ειπαν ναι σημερα και καλα και μετα πηγαν offline...(Το επαιξαν κινεζες) χαχααχχααχαχ

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...