Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέρμα οι αμφιβολίες!βρέθηκε λύση στα προβλήματά μας, εμάς των άσχετων! αρκεί να γνωρίζουμε Ελληνικά (γραφή -ανάγνωση).Πατάμε των κάτωθι σύνδεσμο και μαθαίνουμε τα βασικά, για να μιλάμε όλοι εδώ την ίδια γλώσσα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προηγουμένως είχες πει τί σου είχε πει ένας κινέζος πωλητής...τώρα έδωσες τον σύνδεσμο για τη κινέζικη ιστοσελίδα που πράγματι κάνει λόγο για Gorilla Glass (όπως μεταφράζεται)...το θέμα είναι ποιό από τα δύο είναι πιο πιθανό να ισχύει

- να έκαναν λάθος οι κινέζοι

- να κυκλοφόρησε στη Κίνα μόνο με Gorilla Glass

Νομίζω η πρώτη πιθανότητα είναι πιο λογική, ειδικά εφόσον υπάρχουν δοκιμές όπου αναφέρεται ότι η οθόνη δεν φαίνεται να έχει ειδική προστασία.

Gorilla ξεgorilla, tempered glass που δε χαράζεται έχει σίγουρα, όπως και πολλά κινέζικα, κι ας μην ειναι της Corning

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήση με Skype.Έχω την τελευταία έκδοση και ενώ οι υπόλοιπες λειτουργίες γίνονται κανονικότατα,δεν μου εμφανίζει πουθενά επιλογή για Βιντεοκλήση.Μπόρει κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Προηγουμένως είχες πει τί σου είχε πει ένας κινέζος πωλητής...τώρα έδωσες τον σύνδεσμο για τη κινέζικη ιστοσελίδα που πράγματι κάνει λόγο για Gorilla Glass (όπως μεταφράζεται)...το θέμα είναι ποιό από τα δύο είναι πιο πιθανό να ισχύει

- να έκαναν λάθος οι κινέζοι

- να κυκλοφόρησε στη Κίνα μόνο με Gorilla Glass

Νομίζω η πρώτη πιθανότητα είναι πιο λογική, ειδικά εφόσον υπάρχουν δοκιμές όπου αναφέρεται ότι η οθόνη δεν φαίνεται να έχει ειδική προστασία.

 

Δεν ανεφερα ποτε τιποτα για κινεζο πωλητη. Μαλλον με εχεις μπερδεψει με καποιον αλλον..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά partion resize σε Vibe rom δεν μπορούμε να κάνουμε?

Όσες φορές προσπάθησα κατέληξα να κάνω restore με flashtool και να μου βγαίνει μήνυμα για damaged internal sd που μόλις την κάνω format επανέρχεται στην αρχική κατάσταση.

Μήπως πρέπει να περάσω πρώτα την s135 να κάνω εκεί το repartition και μετά να βάλω την vibe που έχω πάρει back-up με TWRP??

Link to comment
Share on other sites

Τελικά partion resize σε Vibe rom δεν μπορούμε να κάνουμε?

Όσες φορές προσπάθησα κατέληξα να κάνω restore με flashtool και να μου βγαίνει μήνυμα για damaged internal sd που μόλις την κάνω format επανέρχεται στην αρχική κατάσταση.

Μήπως πρέπει να περάσω πρώτα την s135 να κάνω εκεί το repartition και μετά να βάλω την vibe που έχω πάρει back-up με TWRP??

 

Που ακριβώς αστοχεί; Εγω το είχα κάνει επιτυχημένα στην s125.

Πάντως εφόσον θέλεις την vibe, δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν το προσπαθήσεις. Ούτως ή άλλως μόνο έτσι θα μάθεις αν γίνεται.

Περνα με flashtool την s135, κάνε το repartition και μετά φλάσαρε μέσω recovery την vibe.

Το να κάνεις restore το backup που έχεις από την vibe ίσως να μην σου κάτσει γιατί το είχες πριν το repartition. Εάν θες δοκιμασε το, και αν πετύχει μας ενημερώνεις.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Στην vibe δεν γινεται repartition. Δεν ξερω γιατι, το εχω δοκιμασει δεκαδες φορες. Επισης, αν κανεις την διαδικασια που αναφερει ο vortex και μετα επαναφερεις το backup, παλι δεν θα πιασει. Κανε titanium backup εφαρμογες και με αλλο προγραμμα επαφες, μηνυματα κλπ και αφου βαλεις την vibe, μετα περασε τα πισω.
Link to comment
Share on other sites

@crusader21

Το ίδιο πράγμα δεν λέμε;

Που ακριβώς αστοχεί; Εγω το είχα κάνει επιτυχημένα στην s125.

Πάντως εφόσον θέλεις την vibe, δεν έχεις να χάσεις τίποτα αν το προσπαθήσεις. Ούτως ή άλλως μόνο έτσι θα μάθεις αν γίνεται.

Περνα με flashtool την s135, κάνε το repartition και μετά φλάσαρε μέσω recovery την vibe.

Το να κάνεις restore το backup που έχεις από την vibe ίσως να μην σου κάτσει γιατί το είχες πριν το repartition. Εάν θες δοκιμασε το, και αν πετύχει μας ενημερώνεις.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω από needrom thn vibero 1347 olk και κατεβαινει καπως μιση χωρισ mtk6589...scatter για να το χρησιμοποιησω με το flash tools..τι λαθος κανω??
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω από needrom thn vibero 1347 olk και κατεβαινει καπως μιση χωρισ mtk6589...scatter για να το χρησιμοποιησω με το flash tools..τι λαθος κανω??

 

Είναι για εγκατάσταση από recovery όχι από flashtool,γι'αυτο

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρη που μπορω να τη βρω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γιατι στο flastools δεν μου βγαζει την ενδειξη with battery?

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρη που μπορω να τη βρω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γιατι στο flastools δεν μου βγαζει την ενδειξη with battery?

 

Να σου πω ρε φίλε ,γινεσαι πολυ κουραστικός και κουράζεσαι και συ.Δες λίγο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=97 . Σε αυτη τη σελίδα η οποια είναι ήδη η 97 σελίδα ,αφού έχεις μπει στο φόρουμ και υποτίθεται έχεις αρχίσει να παρακολουθείς τις συζητήσεις ,στο ποστ #1453 υπάρχει αναλυτικά η απάντηση στην ερώτησή σου.Δεν είπαμε να διαβάζεις 100σελ. όπως οι περισσότεροι εδώ αλλά να κάνεις το αυτονόητο.Αν δεν ξέρεις πως περνάμε ρομ με recovery ή TWRP κατέβασε τον οδηγό που βρίσκεται στην υπογραφή του aloialone.Κατέβασμα οδηγού περίπου 5λεπτά.Βάλε και 15λεπτά για το διάβασμα.Βάλε κι άλλη 1ωρα με δοκιμή στην πράξη.Μάλλον θα γλιτώσεις όλο το απίστευτο παίδεμα όλων αυτών των ημερών που σε βλέπουμε να τραβάς άδικα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβαζω από needrom thn vibero 1347 olk και κατεβαινει καπως μιση χωρισ mtk6589...scatter για να το χρησιμοποιησω με το flash tools..τι λαθος κανω??

 

Είναι για εγκατάσταση από recovery όχι από flashtool,γι'αυτο

 

ολοκληρη που μπορω να τη βρω??

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και γιατι στο flastools δεν μου βγαζει την ενδειξη with battery?

 

Να σου πω ρε φίλε ,γινεσαι πολυ κουραστικός και κουράζεσαι και συ.Δες λίγο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=97 . Σε αυτη τη σελίδα η οποια είναι ήδη η 97 σελίδα ,αφού έχεις μπει στο φόρουμ και υποτίθεται έχεις αρχίσει να παρακολουθείς τις συζητήσεις ,στο ποστ #1453 υπάρχει αναλυτικά η απάντηση στην ερώτησή σου.Δεν είπαμε να διαβάζεις 100σελ. όπως οι περισσότεροι εδώ αλλά να κάνεις το αυτονόητο.Αν δεν ξέρεις πως περνάμε ρομ με recovery ή TWRP κατέβασε τον οδηγό που βρίσκεται στην υπογραφή του aloialone.Κατέβασμα οδηγού περίπου 5λεπτά.Βάλε και 15λεπτά για το διάβασμα.Βάλε κι άλλη 1ωρα με δοκιμή στην πράξη.Μάλλον θα γλιτώσεις όλο το απίστευτο παίδεμα όλων αυτών των ημερών που σε βλέπουμε να τραβάς άδικα..
με τη βοηθεια του φιλου aloialone όλα εγιναν;),συγνωμη αν γινομουν κουραστικος αλλα λυση δεν εβρισκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολύ aloialone

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Το θέμα είναι ότι είμαι άσχετος από root κι όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Με λίγα λόγια θέλω να το πάρω από το minideal έτοιμο.

 

Αξίζει να το αγοράσω ή θα μπλέξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα έχω στα χέρια μου το δικό μου. 19/1 η παραγγελία, χθες έφτασε Κρήτη. Φόραει την VIEROM_V1.0_1347_3y_ST_P780. Τι λέτε, να την κρατήσω; Μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει πλήκτρο για τον app drawer, ενώ δεν υπάρχει ούτε η εφαρμογή Lenovo Power.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σήμερα έχω στα χέρια μου το δικό μου. 19/1 η παραγγελία, χθες έφτασε Κρήτη. Φόραει την VIEROM_V1.0_1347_3y_ST_P780. Τι λέτε, να την κρατήσω; Μου κάνει εντύπωση ότι δεν υπάρχει πλήκτρο για τον app drawer, ενώ δεν υπάρχει ούτε η εφαρμογή Lenovo Power.

και εγω την ιδια εχω. το lenovo power το κατεβασα απο μια σελιδα (δεν θυμαμαι ποια), δουλευει αψογα! μονο καποια στιγμη εκανε μονο του επανεκκινηση κ δεν ακουγοταν το sms, λογικα θα το ειχα ''βουλωσει'' με τοσες εφαρμογες που ειχα τον πρωτο καιρο μετα απο μια επαφορα ολα οκ!!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω το lenovo power. Μια χαρα ολα. Ειναι ενα υπεροχο κινητο. Δουλευει αψογα. Σημα φουλ σε υπογειο ξενοδοχειου..!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Το θέμα είναι ότι είμαι άσχετος από root κι όλα αυτά που διαβάζω εδώ μέσα. Με λίγα λόγια θέλω να το πάρω από το minideal έτοιμο.

Αξίζει να το αγοράσω ή θα μπλέξω;

Προχωρα αφοβα. Πεστους επιθυμητη γλωσσα και αν το θελεις root ή οχι. Δεν το πειραζεις και δεν θα εχεις κανενα μπλεξιμο.

Το μασινι δεν παιζεται :)

Εβαλα και γω το lenovo power. Μια χαρα ολα. Ειναι ενα υπεροχο κινητο. Δουλευει αψογα. Σημα φουλ σε υπογειο ξενοδοχειου..!!

'Σ'ωραιος' :D

Welcome to the club ;)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και γω το lenovo power. Μια χαρα ολα. Ειναι ενα υπεροχο κινητο. Δουλευει αψογα. Σημα φουλ σε υπογειο ξενοδοχειου..!!

 

Καλησπέρα.Το lenovo power που κατεβάσατε έχει επιλογή battery calibration (στην επιλογή charging)? Εχω κατεβάσει 2-3 και κανενα δεν βγαζει αυτη την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το lenovo power που κατεβάσατε έχει επιλογή battery calibration (στην επιλογή charging)? Εχω κατεβάσει 2-3 και κανενα δεν βγαζει αυτη την επιλογή.

 

Στο μενου charging, εκει που λεει χρονο, γραφει και battery calibration.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βρεις το λινκ που το κατεβασες ή ποια εκδοση είναι;

 

Δεν θυμαμαι λινκ. Στο google εγραψα lenovo power apk download και μπηκα σε οτι μου εβγαλε. Επισης η εφαρμογη εχει δυνατοτητα αναβαθμισης. Σκαλισε τη λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...