Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Φοράω την VIBEROM_V1.0_1347_3y_ST_P780 (αυτή που δίνει το minideal). Προσπαθώ από το recovery να βάλω το update (1405) αλλά μου βγάζει ότι δεν μπορε να κάνει την ενημέρωση (failed to update). Κάνω κάτι λάθος? Την 1347 την δουλεύω εδώ και 3 βδομάδες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Φοράω την VIBEROM_V1.0_1347_3y_ST_P780 (αυτή που δίνει το minideal). Προσπαθώ από το recovery να βάλω το update (1405) αλλά μου βγάζει ότι δεν μπορε να κάνει την ενημέρωση (failed to update). Κάνω κάτι λάθος? Την 1347 την δουλεύω εδώ και 3 βδομάδες.

 

Οπως εχουμε ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ εδω... δεν μπορεις να κανεις update σε μια custom rom. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να περασεις ολη τη νεα ρομ απο την αρχη.

 

Η vibe που κατεβαζεις απο το official site μπορει να μπει μονο μεσω recovery και οχι με flashtool!!!

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι λινκ. Στο google εγραψα lenovo power apk download και μπηκα σε οτι μου εβγαλε. Επισης η εφαρμογη εχει δυνατοτητα αναβαθμισης. Σκαλισε τη λιγο.

 

Μαλλον επειδη το εχω βαλει σε ευρωπαικη ρομ (SLX) δεν βγαζει αυτη την επιλογη;;;;;!!!! Αν μπορεις γραψε σε παρακαλω την εκδοση απο το settings-about.

 

Οκ.. Άρα με flashtools. Ευχαριστώ :)

 

Oχι με flash tools.Μονο με recovery η VIBE

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι λινκ. Στο google εγραψα lenovo power apk download και μπηκα σε οτι μου εβγαλε. Επισης η εφαρμογη εχει δυνατοτητα αναβαθμισης. Σκαλισε τη λιγο.

Βοηθεια :

Προτου σκαλισει, πεστου ποια εκδοση εχεις.

Επισης, μπορεις πανευκολα να την ανεβασεις οπουδηποτε (ειναι μικρα αρχεια), ωστε να την κατεβασει ο φιλος κατευθειαν.

Μπορειτε και με pm ολα αυτα, οπως θελετε εσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επειδη το εχω βαλει σε ευρωπαικη ρομ (SLX) δεν βγαζει αυτη την επιλογη;;;;;!!!! Αν μπορεις γραψε σε παρακαλω την εκδοση απο το settings-about.

 

Βοηθεια :

Προτου σκαλισει, πεστου ποια εκδοση εχεις.

Επισης, μπορεις πανευκολα να την ανεβασεις οπουδηποτε (ειναι μικρα αρχεια), ωστε να την κατεβασει ο φιλος κατευθειαν.

Μπορειτε και με pm ολα αυτα, οπως θελετε εσεις.

 

Το Lenovo Power , η τελευταία έκδοση https://www.dropbox.com/s/bhu2gzpjt0v35p6/LenovoPower-v1.6.7.1101.apk

Το ίδιο και η camera https://www.dropbox.com/s/prqdl83qep6m33b/Lenovo%20SNAPit.and.SEEit%20v3.5.6.0085.140102.24456.b.6140102%20Permissions%20Removed.apk

 

Όσο αναφορά την camera θα πρέπει πρώτα να βγάλεται την παλιά έκδοση με κάποιο πρόγραμμα (θα πρέπει να έχετε κάνει ROOT το κινητό, εγώ προτίνω το AppMaster για το uninstall), κάντε reboot και μετά κάντε εγκατάσταση το καινούργιο apk.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο netm2005, τωρα μπορει τοσο ο fotius332 οσο και αλλοι ενδιαφερομενοι, να δοκιμασουν γρηγορα.

(tip: καντε backup -πχ με titanium- σε οσες εφαρμογες αντικαταστησετε)

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo Power , η τελευταία έκδοση https://www.dropbox.com/s/bhu2gzpjt0v35p6/LenovoPower-v1.6.7.1101.apk

Το ίδιο και η camera https://www.dropbox.com/s/prqdl83qep6m33b/Lenovo%20SNAPit.and.SEEit%20v3.5.6.0085.140102.24456.b.6140102%20Permissions%20Removed.apk

 

Όσο αναφορά την camera θα πρέπει πρώτα να βγάλεται την παλιά έκδοση με κάποιο πρόγραμμα (θα πρέπει να έχετε κάνει ROOT το κινητό, εγώ προτίνω το AppMaster για το uninstall), κάντε reboot και μετά κάντε εγκατάσταση το καινούργιο apk.

 

Σέυχαριστώ πολύ.Τελικα μάλλον ειναι θεμα της ρομ.Εγκατεστησα το lepower που εχεις και συ ,όπως και πολλά άλλα,και δεν εχει επιλογή calibration

 

Οσο αφορά την κάμερα,στην SLXrom που έχω, λειτουργεί χωρις bugs μόνο η camera που περνιέται μεσω recovery σε zip αρχειο

Edited by fotius332
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κάποια φάση και ενώ μετακινούσα καποιες εφαρμογές στην sd, είχα πατήσει πολλές φορές το "μεταφορά" και μετά έβγαζε επανειλλημένα το μήνυμα ότι μεταφέρθηκαν. Για να σταματήσει το μηνυμα έκανα καθαρισμό της ram και εκεί ξαφνικά το κινητό κόλλησε και έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Τι λέτε να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κάποια φάση και ενώ μετακινούσα καποιες εφαρμογές στην sd, είχα πατήσει πολλές φορές το "μεταφορά" και μετά έβγαζε επανειλλημένα το μήνυμα ότι μεταφέρθηκαν. Για να σταματήσει το μηνυμα έκανα καθαρισμό της ram και εκεί ξαφνικά το κινητό κόλλησε και έκανε μόνο του επανεκκίνηση. Τι λέτε να φταίει;

 

Με τι έκανες την μεταφορά? Δεν μου έχει τύχει αυτό που μου λες. Έχω δοκιμάση μεταφορά στην SD με το Link2SD και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με τι έκανες την μεταφορά? Δεν μου έχει τύχει αυτό που μου λες. Έχω δοκιμάση μεταφορά στην SD με το Link2SD και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Την έκανα από το μενού. Απλά "μετακίνηση". Δεν ξέρω αν είχε ή όχι αποτέλεσμα. Απλά, είχα επιλέξει πολλές και μετά για κάθε μια (;) έβγαζε μήνυμα επιτυχίας. Εγώ για να το σταματήσω, έκανα καθαρισμό ραμ. Αυτό το μήνυμα σταμάτησε αμέσως, αλλά μετά έγινε αυτό που είπα. Λες να είναι κανά bug της rom; Φοράω την vibe και το έχω όπως μου ήρθε από minideal.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έκανα έτσι μετακίνηση , μετά από reboot στο κινητό δεν μου αναγνώριζε τις εφαρμογές , σαν να μην τις είχα κάνει ποτέ εγκατάσταση. Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις το Link2SD και μέσα από εκεί να κάνεις την μετακίνηση. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έκανα έτσι μετακίνηση , μετά από reboot στο κινητό δεν μου αναγνώριζε τις εφαρμογές , σαν να μην τις είχα κάνει ποτέ εγκατάσταση. Εγώ θα σου έλεγα να βάλεις το Link2SD και μέσα από εκεί να κάνεις την μετακίνηση. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Αν χρησιμοποιήσω αυτό που λες, θα μεταφέρονται ολόκληρες στην sd, ή και πάλι κάποιο μέρος θα μένει στην εσωτερική μνήμη;

 

Και κάτι άλλο που είδα. Βάζω το κινητό να φορτίσει κλειστό. Ξυπνάω το πρωί, η οθόνη έγραφε 100%. Ανοίγω το κινητό και είχε ακριβώς το ίδιο ποσοστό με το οποίο το είχα κλείσει, δηλ. 54%. Δεν φορτίζει κλειστό, τι γίνεται;

,

Edited by Dihnekis300
Link to comment
Share on other sites

Πάντα μα πάντα υπάρχει ένα πολύ μέρος του προγράμματος στην εσωτερική , αλλά είναι αμελητέο.

Όσο αναφορά για την μπαταρία, μια φορά μου έτυχε σε μένα σε μίση ώρα από 100% σε 34% ! Τι ρομ φοράς? Έχεις κάνει calibration ?

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσω αυτό που λες, θα μεταφέρονται ολόκληρες στην sd, ή και πάλι κάποιο μέρος θα μένει στην εσωτερική μνήμη;

 

Και κάτι άλλο που είδα. Βάζω το κινητό να φορτίσει κλειστό. Ξυπνάω το πρωί, η οθόνη έγραφε 100%. Ανοίγω το κινητό και είχε ακριβώς το ίδιο ποσοστό με το οποίο το είχα κλείσει, δηλ. 54%. Δεν φορτίζει κλειστό, τι γίνεται;

,

 

Είναι root? Μπορεί να φταίει το recovery που φοράει

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μα πάντα υπάρχει ένα πολύ μέρος του προγράμματος στην εσωτερική , αλλά είναι αμελητέο.

Όσο αναφορά για την μπαταρία, μια φορά μου έτυχε σε μένα σε μίση ώρα από 100% σε 34% ! Τι ρομ φοράς? Έχεις κάνει calibration ?

 

Φοράω την vibe του minideal. Οσον αφορά την μπαταρία, πέφτει πολύ αργά, αλλά δεν φόρτισε, ενώ το κινητό ήταν κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχει κανει αγορες κανεις απο το Pandawill?

 

Εγώ πήρα μια μπαταρία όλα οκ απλά αργεί πολύ παρέλαβα μετά απο καμιά σαρανταριά μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχει κανει αγορες κανεις απο το Pandawill?

 

Γεια σου φιλε!

Απο εκει ειχα ψωνισει το 1ο προβληματικο P780 τοτε που σας "επρηξα" εδω.

Δεν με πειραξε τοσο που μου εκατσε ελαττωματικο μοντελο, οσο η κακη αντιμετωπιση απο το μαγαζι.

Τελικα παρηγγειλα εκ νεου απο αλλου, χανοντας πολυ χρονο και ηρεμια.

 

Οπως εχω γραψει και αλλου "Γενικα θεωρειται αξιοπιστο ως προς την συναλλαγη και την αποστολη του προιοντος, αλλά ησυχος να μην εισαι σε καμια περιπτωση, παρακαλα να μην σου κατσει στραβη με το προιον, ετσι και μπλεξεις μαζι τους για σερβις/αντικατασταση, την εβαψες, τουλαχιστον θα υποστεις πολυ ταλαιπωρια και πιθανοτατα εξτρα χασουρα χρηματων. Εκτος απο ιδία εμπειρια, ειναι γεματα τα σχετικα site με μεμονωμενα παραδειγματα".

Δυστυχως τα αλλα σχόλια τα ειδα κατοπιν παραγγελιας και ενιωσα στο πετσι μου τι περιγραφουν.

Στην διαθεση σου για αναλυτικες λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό απλά δεν ξέρω αν έχει σαν διαθέσιμη γλώσσα τα ελληνικά. Κανείς που το έχει αγοράσει ή ξέρει μπορεί να μου απαντήσει ; Επίσης είμαι ανάμεσα και στο s920(ούτε για αυτό ξέρω αν έχει ελληνικά). Ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο ; Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το κινητό απλά δεν ξέρω αν έχει σαν διαθέσιμη γλώσσα τα ελληνικά. Κανείς που το έχει αγοράσει ή ξέρει μπορεί να μου απαντήσει ; Επίσης είμαι ανάμεσα και στο s920(ούτε για αυτό ξέρω αν έχει ελληνικά). Ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο ; Ευχαριστώ :)

 

Φιλε σε αυτο το θεμα κανεις δεν το εχει αγορασει!!!! :rolleyes: αχαχχααχαχαχ

Πλακα κανω. Ελληνικα εχει αλλα οχι 100% στο μενου. Για το 920 ρωτα το θεμα του 920 που να ξερουμε εμεις!!;)

 

Ακυρο για το pandawill...Μολις το εβαλε το Minideal το κινητο που θελω και σε σχετικα καλη τιμη. http://www.minideal.net/lenovo-k910-vibe-z-smartphone-snapdragon-800-quad-core-2-2ghz-with-5-5-inch-fhd-screen-2gb-16gb.html

 

Το μονο που πρεπει να κανω τωρα ειναι να δωσω το P780 (με βαρια καρδια)

Ευχαριστω για τις απαντησεις απο τα παιδια.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε αυτο το θεμα κανεις δεν το εχει αγορασει!!!! :rolleyes: αχαχχααχαχαχ

Πλακα κανω. Ελληνικα εχει αλλα οχι 100% στο μενου. Για το 920 ρωτα το θεμα του 920 που να ξερουμε εμεις!!;)

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω η μπαταρία του δεν είναι αφαιρούμενη και αν ναι δεν υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω η μπαταρία του δεν είναι αφαιρούμενη και αν ναι δεν υπάρχει τρόπος να αφαιρεθεί;

Δεν είναι αφαιρούμενη, εκτός αν κόψεις ταινίες κ καλώδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...