Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Edit Βρήκα, αλλά χρειάστηκε να περάσω πρώτα την S135 με flashing tools και μετα με flash-αρισμα την Vibe Root.

 

Προσπάθησα να κανω repartition και στο TWRP δεν με αφηνε να κανω factory reset (failed), το κινητό μετά δεν έκανε καν boot. Προσπάθησα να κάνω recovery (2) backup που είχα και μου βγαζε fail. Τελικά ξανά από την αρχή, flash S135 και μετά vibe.

 

Εχει καταφέρει κάποιος να το κάνει repartion? Τι κάνω λάθος? Ακολούθησα τον οδηγό στην σελίδα 28..

 

Βρηκες ροοτ για την vibe αν καταλαβα καλα?Για το repartition δεν ξερω να σου απαντησω γιατι δεν το εχω κανει ποτε. Backup την vibe απο οτι εχω καταλαβει δεν την κανει.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nαι βρηκα κανονικα... Το backup δουλευει κανονικα, μετα το repartition δεν δουλευει. απο τι καταλαβα αυτο συμβαινει λογω του recovery που χρησιμοποιω (TWRP). Εχει καταφερει λοιπον κανεις το repartition με P780 και αν ναι ποιο recovery χρησιμοποιησε?
Link to comment
Share on other sites

Nαι βρηκα κανονικα... Το backup δουλευει κανονικα, μετα το repartition δεν δουλευει. απο τι καταλαβα αυτο συμβαινει λογω του recovery που χρησιμοποιω (TWRP). Εχει καταφερει λοιπον κανεις το repartition με P780 και αν ναι ποιο recovery χρησιμοποιησε?

 

Εγώ, φίλε, το έκανα repartition. Με cwm recovery.

Αν θες διαβασε τα post μου στην σελίδα 28.

Σημείωσε μόνο ότι, από ότι διάβασα το repartition χάνεται αν φλασάρεις ρομ με flashtool.

Δεν το έχω δοκιμάσει για να ξέρω σίγουρα. Και ούτε θέλω ;)

Πρέπει να σου πω, όμως, ότι με το cwm είχα θέματα όταν προσπαθούσα να φλασαρω ρομ από recovery. Έβαλα κι εγώ TWRP recovery. Τώρα φοράω, ακόμα, την miui 3.11.29.

Για οτιδήποτε χρειαστείς, ξαναμιλάμε.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Nαι βρηκα κανονικα... Το backup δουλευει κανονικα, μετα το repartition δεν δουλευει. απο τι καταλαβα αυτο συμβαινει λογω του recovery που χρησιμοποιω (TWRP). Εχει καταφερει λοιπον κανεις το repartition με P780 και αν ναι ποιο recovery χρησιμοποιησε?

 

Αφου βρηκες γιατι δεν το βαζεις εδω να το κανουν και οσα παιδια θελουν. Εκανες ροοτ την official vibe η απλα εβαλες την ροοταρισμενη που υπαρχει ετοιμη? Αν εκανες την official βαλε εδω τις οδηγιες να το κανουν και οσοι αλλοι θελουν.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Αφου βρηκες γιατι δεν το βαζεις εδω να το κανουν και οσα παιδια θελουν. Εκανες ροοτ την official vibe η απλα εβαλες την ροοταρισμενη που υπαρχει ετοιμη? Αν εκανες την official βαλε εδω τις οδηγιες να το κανουν και οσοι αλλοι θελουν.

 

Όχι, την official δεν κατάφερα να την κάνω root ότι πρόγραμμα και να δοκίμασα (framaroot, vroot κλπ). Απλά από την unroot Vibe, γύρισα σε S135 (με flashtool) και μετά έβαλα με recovery την rooted Vibe.

 

Εγώ, φίλε, το έκανα repartition. Με cwm recovery.

Αν θες διαβασε τα post μου στην σελίδα 28.

Σημείωσε μόνο ότι, από ότι διάβασα το repartition χάνεται αν φλασάρεις ρομ με flashtool.

Δεν το έχω δοκιμάσει για να ξέρω σίγουρα. Και ούτε θέλω

Πρέπει να σου πω, όμως, ότι με το cwm είχα θέματα όταν προσπαθούσα να φλασαρω ρομ από recovery. Έβαλα κι εγώ TWRP recovery. Τώρα φοράω, ακόμα, την miui 3.11.29.

Για οτιδήποτε χρειαστείς, ξαναμιλάμε.

 

To διάβασα το post σου, έκανα ακριβώς ότι έγραφες και εσύ αλλά και τα παιδιά στο main topic. Δυστυχώς κατά το (προεραιτικό τελικά) factory reset έπερνα συνεχώς μήνυμα fail. Λέω δεν πειράζει, συνεχίζω για restore και πάλι λαμβάνω μήνυνα fail. Δοκιμάζω ξανά, πάλι fail. Δοκιμάζω άλλο backup για restore πάλι fail. Κάνω reboot, συνεχές loop. Μετά μάλιστα δεν με άφηνε καν να κάνω install firmware μέσω recovery και αναγκάστηκα να flash-άρω με flash tool. Η αλήθεια είναι πως με CMW δεν δοκίμασα και ίσως δουλέψει από εκεί. Αλλά ποιό CMW recovery να χρησιμοποιήσω? Ρωτάω γιατί π.χ. ξέρω ότι υπάρχουν 2 διαφορετικά recovery ανάλογα τι ROM version φοράς. Εννοώ η vibe τι θεωρείται, κινέζικη ή international (ROW)? Έχεις quick link για download?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, την official δεν κατάφερα να την κάνω root ότι πρόγραμμα και να δοκίμασα (framaroot, vroot κλπ). Απλά από την unroot Vibe, γύρισα σε S135 (με flashtool) και μετά έβαλα με recovery την rooted Vibe.

 

 

 

To διάβασα το post σου, έκανα ακριβώς ότι έγραφες και εσύ αλλά και τα παιδιά στο main topic. Δυστυχώς κατά το (προεραιτικό τελικά) factory reset έπερνα συνεχώς μήνυμα fail. Λέω δεν πειράζει, συνεχίζω για restore και πάλι λαμβάνω μήνυνα fail. Δοκιμάζω ξανά, πάλι fail. Δοκιμάζω άλλο backup για restore πάλι fail. Κάνω reboot, συνεχές loop. Μετά μάλιστα δεν με άφηνε καν να κάνω install firmware μέσω recovery και αναγκάστηκα να flash-άρω με flash tool. Η αλήθεια είναι πως με CMW δεν δοκίμασα και ίσως δουλέψει από εκεί. Αλλά ποιό CMW recovery να χρησιμοποιήσω? Ρωτάω γιατί π.χ. ξέρω ότι υπάρχουν 2 διαφορετικά recovery ανάλογα τι ROM version φοράς. Εννοώ η vibe τι θεωρείται, κινέζικη ή international (ROW)? Έχεις quick link για download?

Η vibe είναι κινέζικη rom.Quick link για cwm recovery για κινέζικη rom δεν έχω,γιατί καλύφθηκα με το recovery που εγκατέστησα με τον τρόπο που θα σου περιγράψω παρακάτω κι έτσι δεν ψάχτηκα παραπέρα.

Υπενθύμιση...Δεν γνωρίζω εάν ο τρόπος που θα σου πω θα δουλέψει με την vibe....Δοκίμασε.

Εγώ είχα περασμένη την s125 όταν έκανα το repartition.

Λοιπόν,κατεβάζεις τα MTK DROID TOOLS http://www24.zippyshare.com/v/10463966/file.html και τα αποσυμπιέζεις.Μην προσπαθήσεις να περάσεις το recovery.img με την εφαρμογή DROID TOOLS,γιατί κάνει μα.....:X

Μέσα στο αποσυμπιεσμένο αρχείο θα δεις εναν φάκελο recovery.Τον ανοίγεις και μέσα υπάρχουν 2 αρχεία.Το ένα λέγεται boot-patched,αν θυμάμαι καλά, και το άλλο recovery.Μετονομάζεις το recovery σε recovery-p780 και το αντιγράφεις στην sd.ΠΡΟΣΟΧΗ...Αυτό το cwm recovery είναι μόνο για κινέζικες romΑνοίγεις το mobile uncle tools και επιλέγεις update recovery.Βρίσκεις το αρχείο που μετονόμασες recovery-p780 και το επιλέγεις.Θα σε ρωτήσει για reboot,εσύ πατάς ακύρωση και επιλέγεις από το μενου του uncle tools το into recovery mode.Voila,cwm recovery.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Η vibe είναι κινέζικη rom.Quick link για cwm recovery για κινέζικη rom δεν έχω,γιατί καλύφθηκα με το recovery που εγκατέστησα με τον τρόπο που θα σου περιγράψω παρακάτω κι έτσι δεν ψάχτηκα παραπέρα.

Υπενθύμιση...Δεν γνωρίζω εάν ο τρόπος που θα σου πω θα δουλέψει με την vibe....Δοκίμασε.

Εγώ είχα περασμένη την s125 όταν έκανα το repartition.

Λοιπόν,κατεβάζεις τα MTK DROID TOOLS http://www24.zippyshare.com/v/10463966/file.html και τα αποσυμπιέζεις.Μην προσπαθήσεις να περάσεις το recovery.img με την εφαρμογή DROID TOOLS,γιατί κάνει μα.....:X

Μέσα στο αποσυμπιεσμένο αρχείο θα δεις εναν φάκελο recovery.Τον ανοίγεις και μέσα υπάρχουν 2 αρχεία.Το ένα λέγεται boot-patched,αν θυμάμαι καλά, και το άλλο recovery.Μετονομάζεις το recovery σε recovery-p780 και το αντιγράφεις στην sd.ΠΡΟΣΟΧΗ...Αυτό το cwm recovery είναι μόνο για κινέζικες romΑνοίγεις το mobile uncle tools και επιλέγεις update recovery.Βρίσκεις το αρχείο που μετονόμασες recovery-p780 και το επιλέγεις.Θα σε ρωτήσει για reboot,εσύ πατάς ακύρωση και επιλέγεις από το μενου του uncle tools το into recovery mode.Voila,cwm recovery.

 

Φιλε σε ευχαριστω για την βοηθεια, αλλα αρχειο recovery δεν υπαρχει στο rar που εδωσες link..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα φοράω, ακόμα, την miui 3.11.29.

 

Ποια ROM ειχες και εβαλες αυτη ? Προσπαθησα να τη βαλω και ενω εκανε εγκατασταση μετα δεν μου ανοιγει το κινητο.

Ειχα τη VIBE ROM 1347 , εβαλα την S135 και μετα αυτη αλλα τιποτα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM ειχες και εβαλες αυτη ? Προσπαθησα να τη βαλω και ενω εκανε εγκατασταση μετα δεν μου ανοιγει το κινητο.

Ειχα τη VIBE ROM 1347 , εβαλα την S135 και μετα αυτη αλλα τιποτα.

 

Την s125.Χθές κατέβασα να δοκιμάσω αυτή https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Entry&entryID=3173 Δεν είναι multilanguage,δεν βγήκε ακόμα.Θα δοκιμάσω αυτή για να δω μήπως δεν έχει τα θέματα που έχει η multilanguage.

Εγώ πάλι δεν μπορώ με τίποτα να περάσω από recovery καμμία vibe.Ούτε τις rooted,ούτε τις official.

@crusader-21-

Φίλε,ανέβασα το δικό μου...http://www52.zippyshare.com/v/96410141/file.html

Μην ξεχάσεις μετά να διαβάσεις εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=28 το post μου #412

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Η S125 δεν μου εκανε το χατηρι να περασει.

Εβαλα την S135,μετα περασα την 3.11.29 (αυτη που μου εκανε τα restart ξαφνικα ) και τωρα περναω

τηνν 3.12.6

Για να δουμε τι θα δουμε

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Η S125 δεν μου εκανε το χατηρι να περασει.

Εβαλα την S135,μετα περασα την 3.11.29 (αυτη που μου εκανε τα restart ξαφνικα ) και τωρα περναω

τηνν 3.12.6

Για να δουμε τι θα δουμε

 

Πέρασέ τη Λάζαρε,να μου πεις κι εμένα.Ωραία η miui,φίλε,αν εξαιρέσεις τα θεματάκια της.Εσένα δούλεψε το YouTube όταν την πρωτοπέρασες;

Βγήκε νέο update,μπαμ-μπαμ:)...3.12.13 https://xiaomi-miui.gr/

Σταδιακά θα δοθεί σε όλες τις συσκευές:D

EDIT:Η vibe σου άρεσε;

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασέ τη Λάζαρε,να μου πεις κι εμένα.Ωραία η miui,φίλε,αν εξαιρέσεις τα θεματάκια της.Εσένα δούλεψε το YouTube όταν την πρωτοπέρασες;

Βγήκε νέο update,μπαμ-μπαμ:)...3.12.13 https://xiaomi-miui.gr/

Σταδιακά θα δοθεί σε όλες τις συσκευές:D

EDIT:Η vibe σου άρεσε;

 

Η VIBE ηταν ωραια .......

Λοιπον περασα την 3.12.6 αλλα οταν ανοιγε δεν δουλευε η φωτηνοτητα στην οθονη.

Ηταν ολα σκοταδια.

 

EDIT: Δεν μπορω να τη βρω .......αν τεχεις λινκ βαλτο και ερχομαι σε λιγο και παλι

Παω να βρω την νεα να δουμε τι λεει.....

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, παρέλαβα το Lenovo P780 πριν 5 ημέρες και όλα ήταν μια χαρά μέχρι την στγμή που ενεργοποίησα το Bluetooth για να συνδέσω κάποιο ακουστικό "SONY SBH50", αρχικά δούλεψε - η εγκατάσταση έγινε με το προτεινόμενο από την SONY πρόγραμμμα- μετά από λίγο όμως σε κάθε κλήση το τηλέφωνο έμπαινε σε "airplane mode" και κλείδωνε την SIM ενώ μου έβγαζε μύνημα να ελέγξω την SIM2 η οποία δεν υπάρχει - δεν έχω - , όταν αποσυνδέω το Bluetooth όλα είναι μια χαρά, μόλις το ενοργοποιήσω ξανά τα ίδια, μπορεί κάποιος να βοηθήσει, σημείωση δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με smartphones....
Link to comment
Share on other sites

Η VIBE ηταν ωραια .......

Λοιπον περασα την 3.12.6 αλλα οταν ανοιγε δεν δουλευε η φωτηνοτητα στην οθονη.

Ηταν ολα σκοταδια.

 

EDIT: Δεν μπορω να τη βρω .......αν τεχεις λινκ βαλτο και ερχομαι σε λιγο και παλι

Παω να βρω την νεα να δουμε τι λεει.....

 

Η 3.12.13 δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το δικό μας.

@Michail1969

Ποιά rom φοράς;

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Την P780_ROW-S116_130828 με αυτή το αγόρασα, σε προηγούμενα post σελ.62 αναφέρθηκε το ίδιο πρόβλημα αλλά δεν μπόρεσα να βρώ εαν υπάρχει κάποια οριστική λύση, μια και κάποιοι που άλλαξαν την rom είχαν πάλι τα ίδια - εκτός και εάν λόγο απειρίας δεν κατάλαβα κάτι...... Edited by Michail1969
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Μια προσωρινή λύση, που δοκιμάστηκε με επιτυχία από τον φίλο Michail1969, για το πρόβλημα με το bluetooth που ειχαν κάποια παιδιά είναι να ενεργοποιησουν από τις ρυθμίσεις Μόνο το Gsm.

Settings - all settings - more - mobile network - network mode - select wcdma only(Gsm είναι στην ουσία γιατί οι ρυθμίσεις για το δίκτυο είναι ανάποδα.)

Αφού το κάνετε δοκιμάστε το bluetooth να δειτε αν έστρωσε.

Κάποια μοντέλα πρέπει να έχουν πρόβλημα conflict μεταξύ 3g και bluetooth.

Να και το link με την απάντηση http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-Phones/Lenovo-S820-problem-in-call-with-bluetooth-headset/td-p/1268351

Edited by athanaso77
Απαγορεύεται η εκτεταμένη μορφοποίηση κειμένου

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μερικα αποτελεσματα απο το σημερινο μενου.

Περασα την 3.11.29 MIUI και το αποτελεσμα ηταν και παλι το ιδιο.Δηλαδη εκανε restart το τηλεφωνο στα ξαφνικα.

Περασα μετα την αναβαθμιση 3.12.6 και το αποτελεσμα ηταν να ανοιγει το κινητο αλλα να μην αναβει η οθονη.

Πατωντας το Power On/Off διακοπτη μονο τοτε ανοιγε και ετσι καταφερα και το εκλεισα. Δεν μπορουσα να μπω

γιατι δεν εβλεπα τιποτα. Πληρες σκοτος :mad:

Ετσι λοιπον ξαναγυρισα στην VIBE ROM 1347.

Μεσα στο Xiaomi-miui.gr forum ψαχνοντας βρηκα miuiandroid_lang_P780-3.10.18.zip το οποιο ειναι πακετο

γλωσσων και εχει και Ελληνικα.

Εχω την VIBE τωρα και σκεφτομαι να το δοκιμασω να το περασω.Εκτος αν ειναι μονο για τη 3.10.18 ROM της Xiaomi οποτε

πιστευω οτι απλα δεν θα κατσει.

Το μονο που βαριεμε ειναι οτι πρεπει να στεισω παλι το κινητο απο την αρχη.

Παρολο που κανω backup με το TWRP οταν παω να κανω επαναφορα βγαζει fail.

Προς το παρον αυτα........οτι νεοτερο θα ενημερωσω

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι εγώ χρόνο και φλάσαρα την miui 3.12.6. Δεν είναι η multilanguage, δεν βγήκε ακόμα. Καλύτερα όμως :p

Όλα τα προβλήματα που ανέφερα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=64 post #956 σε αυτή δεν υπάρχουν :D Επίσης δουλεύει άψογα και το YouTube και η στοκ εφαρμογή του καιρού. Τελικά όντως, όπως διάβασα στο αγγλικό φόρουμ της miui, έχουν περισσότερα bugs οι multilanguage versions.

Σε αυτή το πρόβλημα που έχω είναι ότι πρέπει να παρέλειψαν τις στοκ ρυθμίσεις της lenovo και δεν μπορώ να βάλω ως προεπιλεγμένη θέση εγκατάστασης εφαρμογών την εξωτερική sd, και δεν έχω led notification για τον ίδιο λόγο.

Πάντως στην επόμενη ενημέρωση την 3.12.13 που είναι ήδη διαθέσιμη για κάποιες συσκευές αναφέρει στο changelog

[settings]

New - Default app settings. Θα εγκαταστήσω το patch του update, όταν θα είναι διαθέσιμο για το δικό μας τηλ, και θα ενημερώσω.

Εδώ το changelog http://en.miui.com/thread-12050-1-1.html

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας είμαι καινούριος στο forum.Έχει 3 ημέρες που πήρα στα χέρια μου το Lenovo P780..Όλα καλά αλλά έχει ένα θεματάκι με το wifi, η χρήση δεδομένων λειτουργεί μια χαρά.Όταν το έχω ανοιχτό βρίσκει τα δίκτυα και συνδέεται κανονικά, μετά από δευτερόλεπτα μου βγάζει ότι το σήμα είναι κακό, ταχύτητα 0 Mbps. Αυτό γίνετε κατευθείαν και όταν μπαίνω στο Play Store ή σε κάποια ιστοσελίδα.Το έχω δοκιμάσει σε αρκετά ρούτερ.Το έψαξα γενικά, αλλά δεν βρήκα λύση.

 

Αυτό είναι το site που το πήρα http://www.etotalk.com/lenovo-p780_p3798.html

Edited by idiam
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κι εγώ χρόνο και φλάσαρα την miui 3.12.6.

Καλημερα.....

Εμενα γιατι δεν μου εκατσε αυτη η ROM.....μετα την εγκατασταση απλα ηταν ολα σκοταδια.

Ερωτηση : Εχει gapps μεσα ή θελει να τα βαλεις ?

Αν δεν εχει τοτε λαθος δικο μου που δεν εβαλα και ισως για αυτο να μην ειχα οθονη.

 

Δεν είναι η multilanguage, δεν βγήκε ακόμα.

 

Στο Needrom λεει οτι ειναι multilanguage και αν δεν κανω λαθος οταν παταγα το on/off διακοπτη

μου εβγαζε επιλογες για χωρα χωρις βεβαια να μπορω να επιλεξω λογο του οτι μπροστα ηταν

η επιλογη για Power Off---Quick boot κτλ. οποτε το εκλεινα απλα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....

Εμενα γιατι δεν μου εκατσε αυτη η ROM.....μετα την εγκατασταση απλα ηταν ολα σκοταδια.

Ερωτηση : Εχει gapps μεσα ή θελει να τα βαλεις ?

Αν δεν εχει τοτε λαθος δικο μου που δεν εβαλα και ισως για αυτο να μην ειχα οθονη.

 

Καλημέρα,Λάζαρε.

Η rom είναι από εδώ https://xiaomi-miui.gr/forums/downloads/index.php?page=Entry&entryID=3173 Είναι ανεπίσημη miui,από developers,και ενημερώνεται κάθε εβδομάδα μετά από τον εντοπισμό των bugs από τους χρήστες.Δεν έχει Gapps,δεν είναι multilanguage και δεν είναι root.Τα Gapps τα φλασάρεις εσύ και το root είναι γελοίο να το κάνεις.

 

Στο Needrom λεει οτι ειναι multilanguage και αν δεν κανω λαθος οταν παταγα το on/off διακοπτη

μου εβγαζε επιλογες για χωρα χωρις βεβαια να μπορω να επιλεξω λογο του οτι μπροστα ηταν

η επιλογη για Power Off---Quick boot κτλ. οποτε το εκλεινα απλα.

 

Του needrom είναι custom με Gapps και multilanguage.Αλλά όπως έγραψα πιο πάνω οι multilanguage έχουν πολλά bugs.

Για να σου δώσω να καταλάβεις είναι 2 τα site που δίνουν miui roms...Το en.miui.com που δίνει την miui μονο με Αγγλικά και Κινέζικα.Και το miuiandroid.com που δίνει την multilanguage.Εννοείται και οι 2 χωρίς root και Gapps.

Πάντως κάνε μια ακόμη απόπειρα να την περάσεις αυτή που δίνω στο link.Είναι πολύ καλή.Εκτός αν θες τα Ελληνικά.Τότε είναι μονόδρομος η multilanguage.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

OK θα δοκιμασω να την κατεβασω (απο το σπιτι) γιατι εδω στη δουλεια σερνετε το ιντερνετ.

Ηθελα να βαλω μια ROM με Ελληνικα ......ο λογος ειναι οτι οταν με περνουν ή περνω τηλ

βγαζει κινεζικα στην τοποθεσια και μου τι σπαει λιγο. Κατα τα αλλα δεν εχω κανενα θεμα με τα Αγγλικα.

Στο ποστ #992 αναφερω οτι μεσα στο xiaomi-miui.gr εχω βρει ενα πακετο για γλωσσες.

Θα δοκιμασω να περασω τη ROM με το TWRP απο το λινκ που εδωσες και να φλασαρω gapps και αυτο το πακετο.

Το πολυ πολυ να μην κατσει :lol:

1)BTW..... τι στραβο μου εχει κατσει ,κανω backup με το TWRP και οταν του λεω να μου κανει recovery βγαζει fail ?

και 2) Οταν το κλεινω (Power OFF,οχι Quick boot) και το ανοιγω δεν μου ανοιγει οπως το ειχα σεταρει και

πρεπει ξανα μανα απο την αρχη να τα βαζω ολα.Υπαρχει καπου καμια ρυθμιση να ανοιγει οπως το ειχα ?

Note: Εχω το Lenovo launcher και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος....

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

OK θα δοκιμασω να την κατεβασω (απο το σπιτι) γιατι εδω στη δουλεια σερνετε το ιντερνετ.

Ηθελα να βαλω μια ROM με Ελληνικα ......ο λογος ειναι οτι οταν με περνουν ή περνω τηλ

βγαζει κινεζικα στην τοποθεσια και μου τι σπαει λιγο. Κατα τα αλλα δεν εχω κανενα θεμα με τα Αγγλικα.

Στο ποστ #992 αναφερω οτι μεσα στο xiaomi-miui.gr εχω βρει ενα πακετο για γλωσσες.

Θα δοκιμασω να περασω τη ROM με το TWRP απο το λινκ που εδωσες και να φλασαρω gapps και αυτο το πακετο.

Το πολυ πολυ να μην κατσει :lol:

1)BTW..... τι στραβο μου εχει κατσει ,κανω backup με το TWRP και οταν του λεω να μου κανει recovery βγαζει fail ?

και 2) Οταν το κλεινω (Power OFF,οχι Quick boot) και το ανοιγω δεν μου ανοιγει οπως το ειχα σεταρει και

πρεπει ξανα μανα απο την αρχη να τα βαζω ολα.Υπαρχει καπου καμια ρυθμιση να ανοιγει οπως το ειχα ?

Note: Εχω το Lenovo launcher και ειμαι πολυ ευχαριστιμενος....

 

Λάζαρε,

1.Στη miui που σου δίνω,την 3.12.6,αυτό με την τοποθεσία δουλεύει ΆΡΙΣΤΑ.Και ας είναι στα αγγλικά.Τα κινητά τα βγάζει ως Greece ενώ τα σταθερά ανάλογα τον αυτόματο:)Το μόνο περίεργο είναι όταν σου στέλνουν μήνυμα,όχι όταν στέλνεις,δεν σου βγάζει το όνομα αλλά τον αριθμό με το πρόθεμα +30 για Ελλάδα.Μάλλον θα λύνεται αν προσθέσεις το +30 στις επαφές ή το διορθώσουν σε επόμενο update.Εμένα δεν με ενοχλεί γιατί δεν ασχολούμαι με τα μηνύματα.Περί ορέξεως...:p Επίσης έχει μια επιλογή,Identify Unknown Numbers Smartly,για αναγνώριση αριθμών που δεν τον έχεις στις επαφές.Δεν την δοκίμασα όμως,δεν μπήκα ακόμα στον πειρασμό:lol:

2.Το έχουν αναφέρει και άλλα παιδιά ότι το restore με το TWRP για την vibe δεν δουλεύει:what:

3.Αυτό με το σεταρισμα δεν το γνωρίζω.Δεν πέρασα την vibe.Μήπως δεν εγκαταστάθηκε σωστά;

Και μια συμβουλή....Δεν πρέπει να εγκαθιστάς πακέτο γλώσσας που προορίζεται για συγκεκριμένη ρομ σε άλλη.Θα σου γίνουν όλα μαντάρα.Άλλο μενού και ρυθμίσεις η μία άλλο η άλλη.

Edited by vortex78
Λάθος ορισμός Identify Unknown Numbers Smartly

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για το restore της vibe σημερα καταλαβα οτι πρεπει να ειναι η ρομ που κανουμε backup root. Ειχα πανω την 1349 ροοτ και μου εκανε κανονικα backup kai restore σε δοκιμη που εκανα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...