Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!!

:)

λέω να αγοράσω 2

από ποιο site μου προτείνετε?

τι πρέπει να προσέξω?

 

Οι περισσότεροι το πήραν από minideal. Αρκετά αξιόπιστο κατάστημα.

Τίποτα δεν χρειάζεται να προσέξεις. Την ξέρουν την δουλειά τους.

Μιλα με αυτούς στο chat τι θες π. χ Ελληνικά, root, να το μαρκάρουν ως gift, το τελευταίο το κάνουν και μόνοι τους και επέλεξε Singapore post για την αποστολή. Για να γλιτώσεις το τελωνείο. Σε 2 βδομάδες το αργότερο θα το έχεις.

Στείλε και ένα μήνυμα όταν κάνεις το checkout στην PayPal τι θες για το κινητό. Έτσι για να είσαι καλυμμένος.

EDIT :Να και ένα μήνυμα για να πάρεις μία εικόνα.

I want the Greek language (multilanguage Rom) , Root, Google Play and also the European Union charger. Please, also declare the package with the lowest possible price and mark it as a gift.

Thanks in advance.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@raftoput

Εγώ θα πρότεινα αφού κάνεις αυτά που λέει ο Vortex να περάσεις την rooted Vibe.Εγώ κάπως έτσι κατέληξα στην official Vibe και τώρα για να περάσω την rooted πρέπει να κάνω την διαδικασία από την αρχή (πρώτα την S125 με flash tool,μετά TWRP κλπ).Καλυτερα να δοκιμασεις την rooted και μετά ευκολα πιστευω μεσω TWRP περνας την official αν κατι δεν παει καλα

 

Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που το τηλέφωνο είναι της γυναίκας πείραγμα δεν θα υπάρχει, επομένως (και για λόγους ασφάλειας για να μην τρέχω πάλι) θα προτιμήσω την αυθεντική μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι το πήραν από minideal. Αρκετά αξιόπιστο κατάστημα.

Τίποτα δεν χρειάζεται να προσέξεις. Την ξέρουν την δουλειά τους.

Μιλα με αυτούς στο chat τι θες π. χ Ελληνικά, root, να το μαρκάρουν ως gift, το τελευταίο το κάνουν και μόνοι τους και επέλεξε Singapore post για την αποστολή. Για να γλιτώσεις το τελωνείο. Σε 2 βδομάδες το αργότερο θα το έχεις.

Στείλε και ένα μήνυμα όταν κάνεις το checkout στην PayPal τι θες για το κινητό. Έτσι για να είσαι καλυμμένος.

 

να κάνω την παραγγελία από αυτό το link?τι λες?

http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-P780-MTK6589-Android-4-2-Smart-phone-quad-core-1-2GHZ-5-0-Gorilla/1497692406.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

No feedback score........

Σε τρωει ο κ....ος σου? Παρτο απο minideal να εισαι 100% σίγουρος.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένω feedback score και βλέπουμε

αλλιώς μετά minideal

 

Έχει δίκιο ο aloialone. Όταν λες να περιμένεις, τι εννοείς; :confused:105$?Μόνο; Κάτι βρωμάει...

Παρτο από minideal που είναι τσεκαρισμένο από πολλούς.

Αν θες κάνε μία αναζήτηση στο φόρουμ για τα δύο αυτά καταστήματα.

Παιδιά, είναι εργαλείο το φόρουμ αυτό. Χρησιμοποιήστε το ανάλογα. Για αυτό το λόγο είναι το search επάνω δεξιά :)

 

Επειδή έγινε μπέρδεμα με την vibe παραθέτω τα παρακάτω μηνύματα του aloialone ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ

Φλασαρισμα με flashtool.ΜΟΝΟ Το λέει κιόλας :p

Κι αυτές μέσω recovery. ΜΟΝΟ

Σας εχω νεα.

Αυτο ειναι απο το official site της Lenovo για το κινητο.

 

P780 latest system firmware version

System firmware latest version

P780 latest system firmware version VIBEROM_V1.0_1347_3_ST_P780.

Detailed inquiry and upgrade firmware version can refer Sticky solution:

1, mobile phone firmware version query methods;

2, the system firmware upgrade; hope our solutions can solve your problem, thank you for your support for Lenovo products!

 

και αυτο ειναι το link για να την κατεβασει οποιος θελει.

http://rom.lenovo.com/xiazai_p780_olk.html

 

Πλεον απο οτι καταλαβα τα Lenovo (τουλαχιστον τα νεοτερα μοντελα) Θα φορουν πλεον Vibe roms.

 

Αυτα ειναι τα Gapps (Google store-hangouts-gmail)

http://goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip

Οποιος αποφασησει να την βαλει καλο θα ηταν πριν να εχει κανει την διαδικασια που εχω γραψει για να περασει TWRP RECOVERY οποτε μετα το install της rom κλεινει το κινητο και κανει την διαδικασια που γραφω απο κλειστο να μπει στο TWRP και να κανει install τα gapps. Παντα πριν και μετα το install των ROMS ΚΑΙ ΤΩΝ GAPPS κανουμε format cache- danvlin cache-factory reset.

 

Την ρομ εγω την περασα με install απο το TWRP.

 

Η ρομ ειναι καλυτερη απο την τελευταια official και πλεον ειμαστε και στο 4.2.2 απο 4.2.1 android που ειμασταν. Πηραμε και Update!!

 

 

http://bbs.lenovo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=119555

Καντε μεταφραση ειναι οδηγιες για το update.

 

Νεα VIBE ROM και ειναι και ροοτ.

Παρα πολυ καλη ρομ και πολυ ομορφη.

 

http://pan.baidu.com/s/1iTLwU

pass 08sr

Πιστεύω να το ξεκαθαρίσαμε :lol:

@fotius332,

Σωστή παρατήρηση. Διορθώθηκε.

Edited by vortex78
συνεχόμενα posts

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που βλέπω που μάλλον θελει διορθωση ειναι ότι οι ρομ από το τελευταιο λινκ του needrom δεν είναι root όπως θα μπορουσε κάποιος να συμπεράνει με τα συμφραζόμενα
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που το τηλέφωνο είναι της γυναίκας πείραγμα δεν θα υπάρχει, επομένως (και για λόγους ασφάλειας για να μην τρέχω πάλι) θα προτιμήσω την αυθεντική μάλλον.

Φίλε, εάν και εφόσον αποφασίσεις για το repartition διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=28 και κάτω τα post μου.

Εάν δεν καταφέρεις κάτι το ξανασυζητάμε.

Βασικά όμως καλό θα ήταν να ρίξεις μια ματιά σε όλο το νήμα, γιατί υπάρχουν αρκετά μηνύματα που μιλάνε για το recovery. Ενα ιδιαίτερο θέμα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

 

Κοιτα, μπορεις να περιμενεις οσο θελεις και για να βοηθησω να πειραματιστεις, μπορεις να παρεις και ενα τεμ επιπλεον για μενα και θα στο πληρωσω + 30 ευρω περισσοτερα!

Αλλα αν δεν παραλαβεις, δεν εχω καμια ευθυνη.

Σου συστηνω παραυτα να μην το παρεις, διοτι ειναι 110% κομπινα.

Αν ομως τρωγεσαι, ισχυει το κινητρο που σου παρεθεσα :-)

 

Επειδή έγινε μπέρδεμα με την vibe παραθέτω τα παρακάτω μηνύματα του aloialone ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ... Πιστεύω να το ξεκαθαρίσαμε :lol:

Αψογο ξεκαθαρισμα vortex78, θα λειτουργει εως ποστ αναφορας στις επομενες ιδιες ερωτησεις :-)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-4/

Καυεβασε και βαλε αυτη. Το flashtool ειναι 1000% εγγυημένο. Περασε την και μετα κανε την διαδικαδια απο την αρχη για την vibe. Για το flashtool thn ξεζιπαρεις την ρομ και εχει ενα φακελο το P780_S125_130529_camera_fixπου αν θυμαμαι καλα μεσα εκει εχει το MT6589_Android_scatter_emmc.txt αρχειο. Να θυμασαι το κινητο δεν μπορει να παθει κατι και να περασεις τους drivers σωστα. Οτι αλλο θες εδω ειμαστε ολα τα παιδια να σε βοηθησουμε. Θα φτιαξω ενα πληρη οδηγο για ολα σε λιγο. Αν με αφήσει η κορη μου γιατι θελει συνεχεια αγκαλιά !!

 

Καλησπέρα σε όλα την ομάδα,

 

Θα ήθελα την επιβεβαίωση στο παρακάτω...

Από την στιγμή που έχω περάσει την ρουταρισμένη S125 και από ότι βλέπω δεν είναι ROW να υποθέσω ότι προκειμένου να ξανακάνω εγκατάσταση το αγγλικό twrp που έχεις παραθέσει εδώ και πολύ καιρό θα πρέπει να κατεβάσω πλέον το πρώτο recovery και όχι αυτό που είναι για ROW ROM?

Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι μπερδεμα αυτο που λες εσυ θες το αγγλικο νομιζω δεν ειμαι 100% σιγουρος ομως.

Στο κατω κατω αν περασεις το λαθος και εχεις το προβλημα με το lenovo που ανοιγει συνεχεια το κινητο , ξαναπερνας την 125 με το flashtool.

Αυτο που εχω καταλαβει με την βοηθεια του aloialone ειναι οτι αν δεν το δοκιμασουμε εμεις οι ιδιοι , οτι κι αν μας πει ο aloialone θα ειναι απ το ενα αυτι μπαινει απ το αλλο βγαινει ...εγω επρεπε να κανω την χαζομαρα μου με το κινητο ωστε να μαθω !!

εγω τωρα αν ημουν στην θεση σου θα εβαζα αυτο που δεν ειναι RoW , αφου λες οτι η rom σου δεν ειναι Row ,και αν εκανα το ιδιο λαθος θα την ξαναεβαζα με το flashtools .αλλλιως περιμενεις να σου πει καποιος τι να κανεις ακριβως.

παντως ειχα το ιδιο προβλημα με σενα ,

εβαλα την 125, εβαλα το αγγλικο recovery , εβαλα την vibe στην sd karta , μετα μπηκα στο recovery (πριν την βαλω την vibe εκανα backup την 125 ) και μετα περασα μεσα απ το αγγλικο recovery την vibe και ειμαι οκ .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα την ομάδα,

 

Θα ήθελα την επιβεβαίωση στο παρακάτω...

Από την στιγμή που έχω περάσει την ρουταρισμένη S125 και από ότι βλέπω δεν είναι ROW να υποθέσω ότι προκειμένου να ξανακάνω εγκατάσταση το αγγλικό twrp που έχεις παραθέσει εδώ και πολύ καιρό θα πρέπει να κατεβάσω πλέον το πρώτο recovery και όχι αυτό που είναι για ROW ROM?

Σωστά?

 

Εχεις την επιβεβαιωση αλλα Πιστευω οτι τα εχω γραψει οσο πιο απλα μπορω. Τωρα και λαθος να κανεις δεν χαλασε και ο κοσμος σε 5 λεπτα το εχεις φτιαξει με flashtool. Απο το αγχος σας κανετε ασκοπες ερωτησεις. Παρε λιγο Θάρρος και παιξε με το κινητο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, εάν και εφόσον αποφασίσεις για το repartition διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=368063&page=28 και κάτω τα post μου.

Εάν δεν καταφέρεις κάτι το ξανασυζητάμε.

Βασικά όμως καλό θα ήταν να ρίξεις μια ματιά σε όλο το νήμα, γιατί υπάρχουν αρκετά μηνύματα που μιλάνε για το recovery. Ενα ιδιαίτερο θέμα.

 

Εν τέλει χθες, γύρω στις 00:30, μετά από αλλεπάλληλες διακοπές ηλεκτροδότησης και εν μέσω πλημμύρας κατάφερα να το φτιάξω όπως το ήθελε, με repartition και τα συναφή. Διατηρήθηκε αυτή που χρησιμοποίησα για να το ξεκολλήσω, μιας και η vibe δεν της άρεσε, αν και η λήψη ήταν σαφέστατα καλύτερη. Μάλλον τα κινέζικα την ενόχλησαν και το ότι έχει συνηθίσει τις ευρωπαϊκές ROM.

Για ακόμα μια φορά σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει χθες, γύρω στις 00:30, μετά από αλλεπάλληλες διακοπές ηλεκτροδότησης και εν μέσω πλημμύρας κατάφερα να το φτιάξω όπως το ήθελε, με repartition και τα συναφή. Διατηρήθηκε αυτή που χρησιμοποίησα για να το ξεκολλήσω, μιας και η vibe δεν της άρεσε, αν και η λήψη ήταν σαφέστατα καλύτερη. Μάλλον τα κινέζικα την ενόχλησαν και το ότι έχει συνηθίσει τις ευρωπαϊκές ROM.

Για ακόμα μια φορά σας ευχαριστώ όλους που ασχοληθήκατε με το θέμα!

Τέλος καλό,όλα καλά:)

Να το χαρεί.

Welcome to the club...:lol:

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!;Θα ήθελα να μοιραστώ (μήπως βοηθήσω και γω λίγο) το ιστορικό αγοράς και μεχρι στιγμης χρήσης ενός P780.Αγορά από alliexpress αρχές Σεπτέμβρη.Ήρθε μετά από 2βδομάδες με την root S125 (multilang).Αφού το 'ξέκανα' δοκιμάζοντας διάφορα πάνω του και έφτασε στο σημείο να μην ανοίγει καν,το φλάσαρα με flashtool ξανα με την root S125.Κατόπιν του πέρασα αγγλικό TWRP με uncletools.Στη συνέχεια πέρασα με τον απλό τρόπο (TWRP) την official Vibe 3.Προσπάθησα μετά να του περάσω την root Vibe 3 με τον εύκολο τρόπο (TWRP) αλλά μετά το reboot κολλούσε στο σήμα της lenovo.Ξαναφλάσαρα λοιπόν με flashtool την root S125 και τέλος πέρασα με TWRP την root Vibe 3. Και φυσικά ένα μεγάλο ευχαριστώ σε aloialone,vortex 78 και λοιπούς γνώστες για την βοήθεια που πρόσφεραν! :D
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν παραγγέλνετε από το MINIDEAL ζητάτε ελληνική γλώσσα και ροοτ για να ανοίξουν τη συσκευή και να τσεκάρουν αν δουλεύει καλά, καμμένα Pixel κτλ; Ρωτάω διότι δεν με χαλάνε τα αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω, όταν παραγγέλνετε από το MINIDEAL ζητάτε ελληνική γλώσσα και ροοτ για να ανοίξουν τη συσκευή και να τσεκάρουν αν δουλεύει καλά, καμμένα Pixel κτλ; Ρωτάω διότι δεν με χαλάνε τα αγγλικά.

 

ακου να δεις τι εγινε με μενα ,

κανω παραγγελεια το κινητο , τους λεω ΘΕΛΩ ροοτ, ελληνικα και google play στο μηνυμα στο PAYPAL !

τους στελνω ΚΑΙ εμαιλ και τους λεω τα ιδια

και τους κανω add στο σκυπε και μιλαω μαζι με την Κατερινα του Minideal και την λεω ροοτ , ελληνικα και google play

μετα απο 20 μερες μου ερχεται , το κινητο με μπαταρια 48% ΧΩΡΙΣ ροοτ ,χωρις ΕΛΛΗΝΙΚΑ !!!Μονο google play!!ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ!

οτι να ναι με λιγα λογια....

το κινητο παντως ειναι οκ ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Πουλαω το κινητο μου.Ουτε μηνα δε το εχω.Ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα εχω φαει σκαλωμα με το Κ900 μιας και η γυναικα μου εχει και εκεινη P780 εγω θα παραγγειλω το k900.Το δινω 180€ μαζι με θηκη που εχω φερει.Αν καποιος ενδιαφερεται ας μου πει για να επικοινωνησουμε.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή αύριο θα ασχοληθώ με το κιν του αδερφού μιας κ αντιμετωπίζει πρόβλημα με το σήμα της Vodafone,θα του βάλω μάλλον την official s135 αν θυμάμαι καλά,reoartition,GPS setup kτλ.Το κιν φοράει την row s116 και είναι με τα κινέζικα γράμματα. Επειδή τωρα διαβάζω το θέμα κ ενημερώνομαι μια πρώτη ερωτηση.Το GPS setup είναι απαραίτητο στη συγκεκριμένη συσκευή γτ λίγο που τοτεσταρα με το gps test μου φάνηκαν όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Λοιπον εχουμε και λεμε.....εχω βαλει την VIBE ROM και ενω ολα ειναι μια χαρα (σημα , γραφικα πολυ ομορφα), ξαφνικα χαθηκαν ολα.

Τι εννοω. Καποια στιγμη κολλησε το κινητο και για να το ξεκολησω επρεπε να το κανω Power Off.(Οχι Quick Boot).

Περιμενω λιγο και οταν το ανοιγω ειχε ερθει στην κατασταση σαν να περασα τη ROM για πρωτη φορα.Ειχε χασει

ολες τις ρυθμισεις που του ειχα κανει,επανεφερε οτι του ειχα βγαλει (κινεζιες),δεν ειχε τον Lenovo Launcher και

γενικα ηταν ενα μπαχαλο.Εκανα ενα Back Up με ενα προγραμμα που εχω βαλει μιας και η ROM αυτη δεν εχει

(εκτος αν ειναι καπου και δεν το ειδα) αλλα και παλι τιποτα.Πρεπει να περασω το Lenovo Launcher και παλι

και να αρχισω παλι να σβηνω και να το στηνω απο την αρχη.

Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλημα με μενα ή ειμαι ο ενας και μοναδικος με αυτο το θεμα ?

Υπαρχει καμια λυση σε αυτο ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.

Λοιπον εχουμε και λεμε.....εχω βαλει την VIBE ROM και ενω ολα ειναι μια χαρα (σημα , γραφικα πολυ ομορφα), ξαφνικα χαθηκαν ολα.

Τι εννοω. Καποια στιγμη κολλησε το κινητο και για να το ξεκολησω επρεπε να το κανω Power Off.(Οχι Quick Boot).

Περιμενω λιγο και οταν το ανοιγω ειχε ερθει στην κατασταση σαν να περασα τη ROM για πρωτη φορα.Ειχε χασει

ολες τις ρυθμισεις που του ειχα κανει,επανεφερε οτι του ειχα βγαλει (κινεζιες),δεν ειχε τον Lenovo Launcher και

γενικα ηταν ενα μπαχαλο.Εκανα ενα Back Up με ενα προγραμμα που εχω βαλει μιας και η ROM αυτη δεν εχει

(εκτος αν ειναι καπου και δεν το ειδα) αλλα και παλι τιποτα.Πρεπει να περασω το Lenovo Launcher και παλι

και να αρχισω παλι να σβηνω και να το στηνω απο την αρχη.

Εχει παρατηρησει κανεις το ιδιο προβλημα με μενα ή ειμαι ο ενας και μοναδικος με αυτο το θεμα ?

Υπαρχει καμια λυση σε αυτο ?

Εγω το θεμα που εχω ειναι πως οταν μια εφαρμογη κολλαει οπως πχ η καμερα η το facebook τοτε το κινητο παγωνει δεν ανταποκρινεται (ειναι μαυρη η οθονη) και κανει restart μονο του αλλα επανερχεται σε ολα οσα εχω ρυθμισει δεν εχω τετοιο θεμα οπως εσυ δλδ..ελπιζω να τα φτιαξουν στο επομενο upgrade ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφεροντα και τα 2 προβληματα που αναφερετε...

Αναμενουμε feedback.

 

Σημαντικο tip:

Θα βολευε πολυ, οποιος αναφερει καποιο προβλημα, να αναγραφει ποια rom εχει ακριβως.

Εν τω προκειμενω, εχετε βαλει την official ή την rooted, vibe rom?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το θεμα που εχω ειναι πως οταν μια εφαρμογη κολλαει οπως πχ η καμερα η το facebook τοτε το κινητο παγωνει δεν ανταποκρινεται (ειναι μαυρη η οθονη) και κανει restart μονο του αλλα επανερχεται σε ολα οσα εχω ρυθμισει δεν εχω τετοιο θεμα οπως εσυ δλδ..ελπιζω να τα φτιαξουν στο επομενο upgrade ολα αυτα

Ναι μερικες φορες μου εκανε και εμενα το ιδιο πραμα, αναγκαζομουν και το εκλεινα εντελως

οποτε μετα το Restart εχανε ολες τις ρυθμισεις.Δεν το δοκιμασα ετσι να το αφησω αλλα λογικα οπως λες και εσυ

θα πρεπει να ερχοταν στα ισα του κανονικα.

 

Ενδιαφεροντα και τα 2 προβληματα που αναφερετε...

Αναμενουμε feedback.

 

Σημαντικο tip:

Θα βολευε πολυ, οποιος αναφερει καποιο προβλημα, να αναγραφει ποια rom εχει ακριβως.

Εν τω προκειμενω, εχετε βαλει την official ή την rooted, vibe rom?

 

Η ROM που μου εκανε αυτο το προβλημα ειναι η Official VIBE ROM απο το needrom.com.

Σημερα δοκιμασα και περασα μια αλλη που βρηκα http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-miui/ η οποια ανεβηκε στις 2/12/2013 ,ειναι και ROOT ,εχει και Ελληνικο μενου αλλα δεν ειχα καλο

σημα στη Vodafone οπως εχω με την VIBE οποτε γυρισα πισω στη VIBE. Κατα τα αλλα ηταν αρκετα καλη,εβαλα και τον Lenovo Launcher και ολα καλα.

EDIT: Μπορει το απογευμα αν βρω λιγο χρονο να περασω και παλι την παραπανω ROM και να δω τι παιζει στο σπιτι σχετικα με τα σηματα

Vodafone & Cosmote μιας και εδω στη δουλεια δεν ειναι και οτι καλυτερο μπορω να εχω.

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βρισκουν δυσκολο να περασουν μια ρομ στην οποια πρεπει να φλασαρουν τα gapps και να βαλουν και twrp δινω δυο Link με την OFFICIAL S135 και την official ROW S119 οι οποιες ειναι ετοιμες rooted και εχουν και twrp recovery κατευθειαν χωρις να κανετε κατι. Τις περνατε με flashtool. ;)

 

Chinese version : S135

http://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760972494

 

Worldwide version :ROW S119

http://www.androidfilehost.com/?fid=23252070760972493

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Οποιος έχει την ROW116 και έχει το σχετικό πρόβλημα στη λήψη με βονταφον βάζει το μοντεμ V51+S820.zip απο εδώ http://lenovo-forums.ru/topic/1702-прошивка-радиомодуля-p780/.

 

 

Δοκιμασμένο πολύ μεγάλη βελτίωση στη λήψη.:)

 

Πηγαίνετε στο recovery επιλέξετε και να εγκαταστήσετε, ως συνήθως

 

Wipe Cash partition point

-reboot

Edited by papg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...