Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά νομίζω υπάρχει ένα "workaround" γιαυτό το θέμα. Περνάς έναν παλιότερο κερνελ (πχ τον CNE6) μέσω Odin, το κάνεις ρουτ, και ξαναπερνάς τον καινούριο κέρνελ.

Ναι έτσι γίνεται απλά αναφερόμουν στο ποστ που έκανε ο φίλος παραπάνω ότι βάζεις towelroot και τελειώνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι αλλά νομίζω υπάρχει ένα "workaround" γιαυτό το θέμα. Περνάς έναν παλιότερο κερνελ (πχ τον CNE6) μέσω Odin, το κάνεις ρουτ, και ξαναπερνάς τον καινούριο κέρνελ.

Οπως παντα ενημερωμένος φιλε κυριλλε σε παρακολουθω χρονια μιας και ημουνα κατοχος ενος i5800 παλιος κερνελ υπαρχει ειμαι ροοτ με την I9195XXUCNH5 (υπηρχαν οι κερνελς στους XDA ) για πιο καινουργιες ομως ροομ λιγο δυσκολο για μας τους σχετικα απειρους για δωσε τα φωτα σου...:) που μπορουμε να κατεβασουμε???

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά νομίζω υπάρχει ένα "workaround" γιαυτό το θέμα. Περνάς έναν παλιότερο κερνελ (πχ τον CNE6) μέσω Odin, το κάνεις ρουτ, και ξαναπερνάς τον καινούριο κέρνελ.

 

Τον kernel τον καταλαβαίνω από την κατάληξη του firmware;

Link to comment
Share on other sites

Τον kernel τον καταλαβαίνω από την κατάληξη του firmware;

Ναι

 

ΟΤ: Κάτι κανει το LTE

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

ΟΤ: Κάτι κανει το LTE

 

Οπότε εμένα που είναι CNE6 είναι εντάξει. Οπότε πάω κατευθείαν για root και μετά περνάω το τελευταίο firmware; Το firmware μπορεί να είναι και από άλλη χώρα απ' αυτή που έχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση εχω το Samsung Galaxy S4 mini ασπρο εχει μεσα περασμενει την εκδοση 4.2.2 ειδα σε ξενα φορουμ οτι κατεβαζεις την εκδοση 4.4.2 η οποια ειναι πιο τελευταια και την περνας με ενα προγραμμα μεσω υπολογιστη μηπως ξερεται πια ειναι η τελευταια εκδοση και πως το κανω αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια Καιγομαι!!!

Αφησα το βραδυ το κινητο μου ανοικτο σε λειτουργια πτησης και το πρωι που ξυπνησα ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει. Δεν κανει τιποτα απολυτως, δεν νιωθει καθολου. το απολυτο μηδεν. Την συσκευη την ειχα root σε 4.2.2 και ειναι γαλλικης αντιπροσωπειας.

Τί μπορω να κανω για να ανοιξει? Αν παω στην αντιπροσωπεια θα ειναι εκτος εγγυησης λογω root. Μπορω να κανω κατι μονος μου?

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι έχει βγει γαλλική I9195XXUCNK1 (XEF). Την έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Υπενθυμίζω το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω το παραπάνω.

 

την έχω βάλει εγώ σίγουρα διορθώνει κάποια πράγματα. αλλά δεν έχω δει κάποια διαφορά όπως ήταν είναι και είναι πολύ γρήγορο το δικό μου σφαίρα και από μπαταρία τα πάει πάρα πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

την έχω βάλει εγώ σίγουρα διορθώνει κάποια πράγματα. αλλά δεν έχω δει κάποια διαφορά όπως ήταν είναι και είναι πολύ γρήγορο το δικό μου σφαίρα και από μπαταρία τα πάει πάρα πολύ καλά

 

Τι διορθώνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση εχω το Samsung Galaxy S4 mini ασπρο εχει μεσα περασμενει την εκδοση 4.2.2 ειδα σε ξενα φορουμ οτι κατεβαζεις την εκδοση 4.4.2 η οποια ειναι πιο τελευταια και την περνας με ενα προγραμμα μεσω υπολογιστη μηπως ξερεται πια ειναι η τελευταια εκδοση και πως το κανω αυτο ?

Μπες sammobile.com έχει και οδηγίες..

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια Καιγομαι!!!

Αφησα το βραδυ το κινητο μου ανοικτο σε λειτουργια πτησης και το πρωι που ξυπνησα ουτε ανοιγει ουτε φορτιζει. Δεν κανει τιποτα απολυτως, δεν νιωθει καθολου. το απολυτο μηδεν. Την συσκευη την ειχα root σε 4.2.2 και ειναι γαλλικης αντιπροσωπειας.

Τί μπορω να κανω για να ανοιξει? Αν παω στην αντιπροσωπεια θα ειναι εκτος εγγυησης λογω root. Μπορω να κανω κατι μονος μου?

 

Δεν μπαίνει ούτε σε download mode; Δοκίμασες με άλλη μπαταρία - φορτιστή;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχω ένα πρόβλημα με το τηλ της κοπέλας μου. Εχουμε και οι δυο το S4 mini. Στο δικό της αφου σβήσει τα mail που δεν χρειαζεται μετα απο λίγη ώρα (προφανως μετα απο συγχρονισμο) επανερχονται όλα, σα να μην τα εσβησε ποτε. Εκανα εναν ελεγχο με τις συσκευες διπλα διπλα και ολες οι ρυθμισεις ειναι ιδιες με το δικο μου.

 

Έχει συμβει σε κάποιον? Μπορει καποιος να βοηθησει? Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει ούτε σε download mode; Δοκίμασες με άλλη μπαταρία - φορτιστή;

 

Δεν ενιωθε τιποτα. Το πηγα στην αντιπροσωπεια και το εστειλαν Αθήνα τελικα. Τι να επαθε ποιος ξερει?

Ποσο καιρο θα κανουν να το φτιαξουν ???? Εγω το ειχα root σε 4.2.2 σε γαλλικη εκδοση. Μπορουν αυτοι εκει αφου δεν αναβε καν το κινητο να καταλαβουν εαν το ειχα rootαρει?

"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση και εγώ αλλά ίσως να μην είμαι και στο κατάλληλο θέμα, γνωρίζει κάποιος αν έχω ένα αρχείο Excel στο Dropbox και κατά λάθος σβήσω κάποια δεδομένα από μεσα γίνεται να το επαναφέρω όπως ήταν εχθές για παράδειγμα?

 

(υπαρχει τροπος για οποιον ενδιαφερεται ευκολος πολυ μαλιστα (με μια αναζητηση στο google εχει την λυση) δεξι κλικ πανω στο αρχειο πατας previous version και διαλεγεις ημερομηνια!)

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου στο country of origin γράφει: made in Korea και όταν κάνω check για updates με ΟΤΑ , μου λέει ότι το τηλέφωνο έχει το τελευταίο firmware. Είμαι στο 4.2.2, ξέρει κανείς πότε θα πάρω update?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενιωθε τιποτα. Το πηγα στην αντιπροσωπεια και το εστειλαν Αθήνα τελικα. Τι να επαθε ποιος ξερει?

Ποσο καιρο θα κανουν να το φτιαξουν ???? Εγω το ειχα root σε 4.2.2 σε γαλλικη εκδοση. Μπορουν αυτοι εκει αφου δεν αναβε καν το κινητο να καταλαβουν εαν το ειχα rootαρει?

 

Αυτό ήθελα να σου πω.. Σε παρόμοια περίπτωση ενός γνωστού έκαναν αντικατάσταση πλακέτας χωρίς πολλά πολλά.. Root και αυτός αλλά πως θα το διαπίστωναν; :ninja:

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως επαναφερουμε το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση; Οπως αγοραστηκε δηλαδη. Θελω να διαγραφουν τα παντα, επαφες, κωδικοι, φωτογραφιες, εφαρμογες...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια ποσό κρατάει η μπαταρία με το lte ανοικτό;;;

 

Μισή μέρα αν το δουλεύεις.. :blink:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Πως επαναφερουμε το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση; Οπως αγοραστηκε δηλαδη. Θελω να διαγραφουν τα παντα, επαφες, κωδικοι, φωτογραφιες, εφαρμογες...

 

Ρυθμίσεις > Λογαριασμοί > Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας > Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να περάσω με ODIN μια παλαιότερη 4.4.2 και μου έβγαλε σφάλμα οπότε ξαναπέρασα την τελευταία που είχα και πριν. Παρατήρησα όμως ότι το ΚΝΟΧ έγινε 0x1 (πράγμα που μου προκάλεσε απορία). Πέρα από τη χαμένη εγγύηση, τι άλλο συνεπάγεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια ποσό κρατάει η μπαταρία με το lte ανοικτό;;;

Περίπου όσο και με 3G.

 

OT: Φωτογραφίες από πρώιμη CM12 (σχεδόν AOSP δηλαδή)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...