Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως είμαι με CarbonKK 4.4.3 πλεον! (Ναι, βγήκε)

Απο την μέρα που πήρα το κιν φροντισα να σουτάρω τον Knox οπότε η εγγύηση μου δεν κινδυνεύει και του κανω οτι θέλω άφοβα! Η Ρομ είναι άψογη και η μπαταρία πολύ καλύτερη απο stock!

 

Μεγάλη μαγκια να μην το αναβαθμισω όταν το πήρα ΟΤΑ αλλα χειροκίνητα με knox-off rom και μόλις βγήκαν οι cm11 έπαιζα αφοβα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Αντώνη για άμεση κλήση δοκίμασε swipe-right πάνω απο την επαφή που θέλεις να καλέσεις και swipe-left για άμεσο μήνυμα.

Ωραίο αυτό ,δεν το ήξερα!:)

Link to comment
Share on other sites

dialer οπου στη λιστα των κλησεων και των επαφων να εχει το σηματακι για αμεση κληση γιατι αυτος που εχει το mini ειναι λιγο δυσχρηστος

Ισχύει ότι είναι λίγο δυσχρηστος. Θέλει να αγγίζεις αρκέτα αριστερά και να συρείς μέχρι τέρμα δεξιά. Αρκετές φορές όταν είμαι εν κινήση δεν τα καταφέρνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Κι ευχαριστω για την ενημερωση.. Παρουσιαζεται το εξης προβλημα,δυο μερες που το χρησιμοποιω...

Ζεσταινεται απιστευτα.. Μιλησα λιγο μεσω viber και τσουρουφλουσε... Τωρα που ειναι στη φορτιση η θερμοκρασια του αγγιζει τους 43.5 βαθμους... Ειναι φυσιολογικο αυτο;; (Που δε νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό.Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων και ξαναδοκίμασε το viber, αν στο ξανακάνει πήγαινε σέρβις
Όσο ζω , μαθαίνω ...
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνετε για Cloud -σαν εναλλακτικό του Drive και του Dropbox- πρόσφατα εγκατέστησα το Copy και σου δίνει 15GB (και άλλα 5GB εάν εγγραφείτε από εδώ), λειτουργεί καλά και συγχρονίζει τα αρχεία σας σε pc-android κρυπτογραφημένα, υποστηρίζει αυτόματο συγχρονισμό φωτογραφιών από κινητό, κλπ κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι ψάχνετε για Cloud -σαν εναλλακτικό του Drive και του Dropbox- πρόσφατα εγκατέστησα το Copy και σου δίνει 15GB (και άλλα 5GB εάν εγγραφείτε από εδώ), λειτουργεί καλά και συγχρονίζει τα αρχεία σας σε pc-android κρυπτογραφημένα, υποστηρίζει αυτόματο συγχρονισμό φωτογραφιών από κινητό, κλπ κλπ.

 

Το έχω και είναι πολύ καλό.Επίσης έχω το mega, one drive, και φυσικά drive και Dropbox και είμαι καλυμμένος!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και είναι πολύ καλό.Επίσης έχω το mega, one drive, και φυσικά drive και Dropbox και είμαι καλυμμένος!

 

Θα σας πρότεινα να επενδύσετε σε ενα synology μηχάνημα... Προσωπικά έχω ενα εδώ και δυο χρόνια και ξεμπέρδεψα απο όλα τα cloud εταιρειών... :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω κι εγώ το s4 mini δυστυχώς με σπασμένη οθόνη από χθες. (Έπεσε ανάποδα από το τραπέζι...) Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι για την επισκευή του?? Ο μηχανισμός αφής δουλεύει κανονικά μόνο το τζάμι ράγισε. Μένω Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ

Edited by chrissek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω κι εγώ το s4 mini δυστυχώς με σπασμένη οθόνη από χθες. (Έπεσε ανάποδα από το τραπέζι...) Μπορεί κάποιος να προτείνει κάτι για την επισκευή του?? Ο μηχανισμός αφής δουλεύει κανονικά μόνο το τζάμι ράγισε. Μένω Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ

 

Κάτι τέτοιο ίσως:

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-mini-i9190-Black-Front-Screen-Glass-Lens-Replacement-Tool-Kit-/151292326080?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item2339b9b0c0

 

αλλά λέει ότι είναι δύσκολο να το περάσεις μόνος σου!

Επίσης δεν διευκρινίζει αν περιέχει και το τζάμι και αν είναι gorilla glass αλλά προκειμένου να σου ζητήσουν καμμιά 150€ για την επισκευή ίσως αξίζει η προσπάθεια...

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι με CarbonKK 4.4.3 πλεον! (Ναι, βγήκε)

Απο την μέρα που πήρα το κιν φροντισα να σουτάρω τον Knox οπότε η εγγύηση μου δεν κινδυνεύει και του κανω οτι θέλω άφοβα! Η Ρομ είναι άψογη και η μπαταρία πολύ καλύτερη απο stock!

 

Μεγάλη μαγκια να μην το αναβαθμισω όταν το πήρα ΟΤΑ αλλα χειροκίνητα με knox-off rom και μόλις βγήκαν οι cm11 έπαιζα αφοβα

 

Σούταρες τον ΚΝΟΧ με custom rom εννοείς;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

μετα απο update στην εφαρμογη youtube η μεγιστη αναλυση για το s4 mini εχει περιοριστει στα 360p...Πως γινετε να προσθεσουμε 540p?

Link to comment
Share on other sites

Σούταρες τον ΚΝΟΧ με custom rom εννοείς;

πριν κάνω update κατέβασα την επισημη Ρομ και μέσω linux εβγαλα τον knox..

 

μετα απο λίγο καιρό άρχισα να παίζω με cm11 και αλλες customιες άφοβα..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Γιατί στις κλήσεις η μπαταρία πέφτει τόσο γρήγορα;

 

ποσο γρηγορα πεφτει η μπαταρια φιλε μου?ειναι λογικο να παιφτει λιγο 1-2% αναλογα και ποση ωρα μιλας κιολας

Link to comment
Share on other sites

πριν κάνω update κατέβασα την επισημη Ρομ και μέσω linux εβγαλα τον knox..

 

μετα απο λίγο καιρό άρχισα να παίζω με cm11 και αλλες customιες άφοβα..

 

Το γεγονος ομως οτι εχεις (ουμε) διαφορετικη εκδοση bootloader απο rom δεν πειραζει ? :!:

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω οτι τελευταία εχει σπασιματα ο ηχος.

Το εχω σε lte/3g/2g και δυσκολεύομαι να ακουσω τι μου λεει ο αλλος σε διαφορα σημεία στην πολη !! οχι μονο στο σπιτι μου.

πηρα τη vod δεν μου εδωσε κάποια λύση. εχουν αναφερθεί προβλήματα ποτε ;; η να ξαναπάρω τη vod ;

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω οτι τελευταία εχει σπασιματα ο ηχος.

Το εχω σε lte/3g/2g και δυσκολεύομαι να ακουσω τι μου λεει ο αλλος σε διαφορα σημεία στην πολη !! οχι μονο στο σπιτι μου.

πηρα τη vod δεν μου εδωσε κάποια λύση. εχουν αναφερθεί προβλήματα ποτε ;; η να ξαναπάρω τη vod ;

 

Μήπως δεν επιανες καλό σήμα; Εγώ δεν έχω πρόβλημα πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω οτι τελευταία εχει σπασιματα ο ηχος.

Το εχω σε lte/3g/2g και δυσκολεύομαι να ακουσω τι μου λεει ο αλλος σε διαφορα σημεία στην πολη !! οχι μονο στο σπιτι μου.

πηρα τη vod δεν μου εδωσε κάποια λύση. εχουν αναφερθεί προβλήματα ποτε ;; η να ξαναπάρω τη vod ;

 

Εγω τον τελευταιο χρονο ειχα απελπιστει με την vodafone, και επειδη χρειαζομαι το τηλεφωνο για την δουλεια αλλαξα σε cosmote, δεν ειναι μεγαλες οι διαφορες αλλα τουλαχιστον δεν χανω κληση και εχω καλυτερη ποιοτητα σε ηχο και σημα.

 

Το προβλημα πρεπει να εχει δημιουργηθει απο τοτε που αρχισε να μοιραζεται το δικτυο της με την wind, γιατι παλιωτερα δεν ειχα ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

σε άλλο σημείο της πολης σήμερα μίλησα άνετα κανα 10λεπτο χωρίς σπασίματα στον ηχο. Αρα λογικά στην περιοχή που μένω πρέπει να υπάρχει θέμα χωρητικότητας στην κυψέλη. Δεν εξηγείται αλλιώς δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η αναβαθμιση σε 4.4.2. το παρακατω firmware λεει οτι ειναι για Βελγιο, απλα αναφερω οτι αρχισαμε!

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=30856

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

ποσο γρηγορα πεφτει η μπαταρια φιλε μου?ειναι λογικο να παιφτει λιγο 1-2% αναλογα και ποση ωρα μιλας κιολας

 

Εννοείται ότι πηγαίνει αναλογικά, αλλά σε περίπου 1 ώρα κλήσης έπεσε 20%! Επίσης για τον φίλο που έχει παράπονο για τις κλήσεις και άλλαξε πάροχο, έχω να πω ότι σε αρκετές κλήσεις εκεί που μιλάω ξαφνικά ακούω μόνο "χιόνια" και ξανακαλώ. Μήπως τελικά δεν είναι μόνο θέμα παρόχου;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε η αναβαθμιση σε 4.4.2. το παρακατω firmware λεει οτι ειναι για Βελγιο, απλα αναφερω οτι αρχισαμε!

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=30856

 

Κατεβάζω. Εγκαθιστώ. Αναφέρω.

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω. Εγκαθιστώ. Αναφέρω.

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

χαχαχα..Έτσι μας θέλω.με το δάχτυλο στη σκανδάλη...:-)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε τι ψαράκια θα πιάσουμε με την 4.4.

 

Μακάρι να μην έχει lag.

Για να κάνουμε Root πρέπει να περιμένουμε νέα από xda ή μπορούμε με τον ίδιο τρόπο με την 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...