Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν παρακολουθώ τα στατιστικά της μπαταρίας βλέπω στη μπάρα "Σε αναμονή" και πιο συγκεκριμένα από κάτω στις λεπτομέρειες χρήσης "Χρόνος χωρίς σήμα..6% " (Το νούμερο είναι ενδεικτικό). Το ποσοστό τον τελευταίο καιρό κυμαίνεται από 5% και πάνω.Το τηλέφωνο είναι μόνιμα ρυθμισμένο στο LTE/GSM/WCDMA.(To άλλαξα βέβαια τώρα GSM/WCDMA και θα παρακολουθήσω το πως θα πάει.)

Θεωρώ το νούμερο "Χωρίς σήμα" ιδιαίτερα υψηλό και δεν πρέπει να φταίει ο φορέας μου(Voda).Έχει παρατηρήσει κάποιος φίλος αντίστοιχο πρόβλημα;

 

Τόσο μικρό χρόνο χωρίς σήμερα έχεις ? Εγώ συνήθως είμαι από 25%-45% ...

 

Αυτή τη στιγμή είμαι 29% μετά από 1 μέρα και 15 ώρες εκτός φόρτισης

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις αυτή τη κάρτα?

http://Http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html

Είναι συμβατη για το κινητό μας?

Tωρα μπορει να βγουν μερικοι και να σου πουν μαπα το καρπουζι, εγω ομως εβαλα μια 16g 10class στο B5512 που πηρα τωρα τελευταια μεταχειρισμενο για να παιζω και ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις αυτή τη κάρτα?

http://Http://www.skroutz.gr/s/336152/Kingston-microSDHC-32GB-Class-10-with-Adapter.html

Είναι συμβατη για το κινητό μας?

 

Αυτην εχω κι εγω.Δουλευει αψογα μεχρι στιγμης.Στο xda forums ειχα διαβασει για ασυμβατοτητες με διαφορες καρτες,που εμφανιζονται σε μια-δυο εβδομαδες χρησης περιπου.Αλλα την εχω πανω απο μηνα και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο μικρό χρόνο χωρίς σήμερα έχεις ? Εγώ συνήθως είμαι από 25%-45% ...

 

Αυτή τη στιγμή είμαι 29% μετά από 1 μέρα και 15 ώρες εκτός φόρτισης

Δηλαδή το ποσοστό "χωρίς σήμα" στο κινητό σου δείχνει από 25%-45%:confused:

Μου φαίνεται εξωπραγματικό νούμερο.Δίνει την εντύπωση οτι είσαι συνεχώς σε υπόγειο ή βαζεις συχνά (το βράδυ ας πούμε) τη λειτουργία πτήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ποσοστό "χωρίς σήμα" στο κινητό σου δείχνει από 25%-45%:confused:

Μου φαίνεται εξωπραγματικό νούμερο.Δίνει την εντύπωση οτι είσαι συνεχώς σε υπόγειο ή βαζεις συχνά (το βράδυ ας πούμε) τη λειτουργία πτήσης.

 

Καλημέρα . Ούτε καν . Λειτουργία πτήσης ποτέ . Συνέχεια με WCDMA είμαι με φουλ σήμα. Αυτή τη στιγμής έχω 17% μετά από 16 ώρες σε αναμονή

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα σήμερα ήρθε αλλά το κινητό το πούλησα. Δεν έχει στο παράθυρο πλαστικό οποίος θέλει του την χαρίζω είμαι Ηράκλειο

 

Την θέλω.Αν εισαι απο Ηράκλειο Κρήτης

Link to comment
Share on other sites

Την θέλω.Αν εισαι απο Ηράκλειο Κρήτης

 

Πάει αυτή.κατοχυρώθηκε από εμου...

Να ναι καλά ο φίλος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πού δυστυχώς σημαίνει όχι εγγύηση πλέον αν γίνει root η συσκευή.ζήλεψε την apple και είπαν να δώσουν ένα τρόπο κλειδώματος κι αυτοί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απλος τροπος να κοψω ολες τις εφαρμογες Samsung υπαρχει;

 

Υπαρχει η απενεργοποιηση! Δε θα τρεχουν , Δε θα φαινονται πουθενα... απλα δεν τις διαγραφεις θα υπαρχουν στη μνημη του κινητου και δε θελει ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το s4 mini (LTE) και από την πρώτη στιγμή που το αγόρασα έχω ένα πρόβλημα. Δεν αναγνωρίζει την κάρτα micro sd που του έχω βάλει. Την κάρτα αυτή την είχα προηγουμένως σε ένα NOKIA 5630 XPRESS MUSIC και την έβγαλα για να την βάλω στο νέο μου κινητό. Στο NOKIA όταν το συνέδεα με τον υπολογιστή έβρισκε την κάρτα sd και την αναγνώριζε κανονικά στον υπολογιστή με όλα τα αρχεία μέσα. Όμως στο καινούριο μου s4 mini όχι μόνο δεν την αναγνωρίζει και δεν την εμφανίζει πουθενά, αλλά και όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή δεν την εμφανίζει ως εξωτερική συσκευή. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το s4 mini (LTE) και από την πρώτη στιγμή που το αγόρασα έχω ένα πρόβλημα. Δεν αναγνωρίζει την κάρτα micro sd που του έχω βάλει. Την κάρτα αυτή την είχα προηγουμένως σε ένα NOKIA 5630 XPRESS MUSIC και την έβγαλα για να την βάλω στο νέο μου κινητό. Στο NOKIA όταν το συνέδεα με τον υπολογιστή έβρισκε την κάρτα sd και την αναγνώριζε κανονικά στον υπολογιστή με όλα τα αρχεία μέσα. Όμως στο καινούριο μου s4 mini όχι μόνο δεν την αναγνωρίζει και δεν την εμφανίζει πουθενά, αλλά και όταν συνδέω το κινητό στον υπολογιστή δεν την εμφανίζει ως εξωτερική συσκευή. Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει;

 

Βάλτην πίσω στο νοκια, κανε στην καρτα φορματ και βάλτο πίσω στο s4 mini.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Βάλτην πίσω στο νοκια, κανε στην καρτα φορματ και βάλτο πίσω στο s4 mini.

 

Προσπάθησα να το κάνω. Έκανα φορμάτ και σε fat32 και σε ntfs, αλλά απ' ότι καταλαβαίνω η κάρτα αυτή έχει προσαρτηθεί στο NOKIA και δεν μπορώ να την συνδέσω μόνη της σε καμία συσκευή... Δοκίμασα μια μικρότερης χωρητικότητας sd κάρτα στο s4 mini και την δέχτηκε, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα η υποδοχή του κινητού. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το φτιάξω;

Link to comment
Share on other sites

Βάλτην πίσω στο νοκια, κανε στην καρτα φορματ και βάλτο πίσω στο s4 mini.

 

Οχι φορματ στο νοκια. Φορματ σε ΗΥ σε fat32.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους έχουν πρόβλημα με το σήμα του κινητού:

 

Στη Λειτουργία Δικτύου επιλέξτε: Μόνο GSM

 

Το ίδιο ίσχυε και στο S3 mini.

 

Καλό το S4 mini. Καλύτερο σε όλα από το S3 mini. Και εγώ το πήρα για τη γυναίκα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους έχουν πρόβλημα με το σήμα του κινητού:

Στη Λειτουργία Δικτύου επιλέξτε: Μόνο GSM

Το ίδιο ίσχυε και στο S3 mini.

Καλό το S4 mini. Καλύτερο σε όλα από το S3 mini. Και εγώ το πήρα για τη γυναίκα.

Μόλις έβγαλα την λειτουργία LTE ελαχιστοποιήθηκε και η ένδειξη "Χωρίς σήμα"

Link to comment
Share on other sites

Για όσους φίλους έχουν πρόβλημα με το σήμα του κινητού:

 

Στη Λειτουργία Δικτύου επιλέξτε: Μόνο GSM

 

Το ίδιο ίσχυε και στο S3 mini.

 

Καλό το S4 mini. Καλύτερο σε όλα από το S3 mini. Και εγώ το πήρα για τη γυναίκα.

 

Λολ ωραία λύση ... με λίγα λόγια μην έχετε 3G για να μην έχετε πρόβλημα με το σήμα του κινητού

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Λολ ωραία λύση ... με λίγα λόγια μην έχετε 3G για να μην έχετε πρόβλημα με το σήμα του κινητού

 

Κ γω έτσι το έχω κ μόνο όταν είναι να δουλέψω data. ..το γυρίζω σε 3G. ..

Link to comment
Share on other sites

Λολ ωραία λύση ... με λίγα λόγια μην έχετε 3G για να μην έχετε πρόβλημα με το σήμα του κινητού

Αυτο εχει να κανει με την ενταση του σηματος της καθε εταιριας,οχι με το κινητο.Το ιδιο εχω κανει κι εγω σε κινητο ZTE που ειναι στη wind η οποια εχει αδυναμο σημα στο σπιτι μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...