Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοηθεια παιδια. Επειδη θελω κινητο για δωρο και ειμαι αναμεσα σε αυτο και το lg g για το μινι εδω ποιο μαγαζι προτεινετε; Αξιοπιστο απο skroutz; Το θελω μεχρι τεταρτη. Για να μην γινει διαφημιση στειλτε μου σε πμ. Ευχαριστω πολυ.
Εγω θα σου προτεινα να διαλεξεις ενα μαγαζι που να λεει :ελληνικης αντιπροσωπειας.κι'ας ειναι λιγο ακριβοτερο....για να εχεις ελλ λογισμικο και το προνομιο αναβαθμισεων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος ενος S4 mini

Υστερα απο αρκετο καιρο παω σε Samsung απο τηνHtc και μετα απο μεγαλη σκεψη και επιφυλαξη.

Αφου λοιπον ασχοληθηκα μια ολοκληρη μερα με το κινητο μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι η Samsung αυτη τη φορα εκανε πολυ καλη δουλεια και με εξεπληξε ευχαριστα.

Μου αρεσε παρα πολυ το κινητο απο ολες του τις πλευρες και θεωρω οτι τα αξιζει τα λεφτα του.

Δυο ερωτησης εχω μονο προς τους κατοχους της συσκευης.

Η θερμοκρασια του παρολο που δεν γινετε αντιληπτη οταν το κρατας στο χερι βρισκετε σε γενικα επιπεδα με μεσο ορο σε απλη χρηση στους 38 με 41 βαθμους και οταν το ζοριζης λιγο ανεβαινει...ειναι φυσιολογικο ή εχω ψιλοανεβασμενες θερμοκρασιες;

Επισης εψαξα να βρω wiget επαφων οπως εχουν τα htc απο το senceκαι δεβ βρηκα κατι...υπαρχη κατι παρομοιο να βαλουμε στο τηλεφωνο;

Σε γενικες γραμμες παντως ειναι σφαιρα.

Edited by makouin
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

καθώς έχω επιδότηση με Wind, ξέρετε ποιο από τα ηλεκτρονικά καταστήματα που εμφανίζονται στο Skroutz μπορούν να περάσουν στην τιμή τους την επιδότηση; Τα γνωστά πολυκαταστήματα το δίνουν όπως όλοι γνωρίζεται 150 ευρώ πάνω.

 

Ευχαριστώ,

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ρε παιδια υποστηριζη flash player;

Εβαλα μια την τελευταια εκδοση που ειχα και παιζεισε ολα τα κινητα και δεν την βλεπει..φταει η εκδοση 4.2.2;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ρε παιδια υποστηριζη flash player;

Εβαλα μια την τελευταια εκδοση που ειχα και παιζεισε ολα τα κινητα και δεν την βλεπει..φταει η εκδοση 4.2.2;

Με ποιον broswer είσαι ;

Αν εισαι με stock δοκίμασε με κάποιον άλλον Firefox / Boat / Next

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο να πεσει 40% η μπαταρια με χρηση 5ωρων?Τις 3 ωρες ειχα wi-fi και το σκαλιζα γιατι μολις το πρωτοπηρα χτες...
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες αρκετή ώρα την οθόνη ανοικτή μια χαρά λογικό είναι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Δυο ερωτησης εχω μονο προς τους κατοχους της συσκευης.

Η θερμοκρασια του παρολο που δεν γινετε αντιληπτη οταν το κρατας στο χερι βρισκετε σε γενικα επιπεδα με μεσο ορο σε απλη χρηση στους 38 με 41 βαθμους και οταν το ζοριζης λιγο ανεβαινει...ειναι φυσιολογικο ή εχω ψιλοανεβασμενες θερμοκρασιες;

.

 

χτες το βραδυ το πηρα σημερα αρχισα να το πειραζω...οντως ανεβασε μια καποια θερμοκρασια και το καταλαβα γιατι το χερι μ ψιλοιδρωσε...

 

Αν είχες αρκετή ώρα την οθόνη ανοικτή μια χαρά λογικό είναι!

 

Να προσθεσω,αν παιζει ρολο,πως του εχω κανει μια φορτιση μονο..Εμενα μ φαινεται καπως φαγανο απο μπαταρια αλλα δεν ξερω μπορει να λανθανω καθως ειναι το πρωτο μ smartphone και τωρα μαθαινω τα μυστικα τους:p

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η μπαταρία θα στρώσει στις επόμενες φορτίσεις αλλά ο σημαντικότερος παράγοντας στην κατανάλωση της μπαταρίας είναι η οθόνη.

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις> Μπαταρία και δες πόση ώρα ήταν ανοικτή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον broswer είσαι ;

Αν εισαι με stock δοκίμασε με κάποιον άλλον Firefox / Boat / Next

 

Με τον στοκ ειμαι..θα δοκιμασω τον firefox

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι 12ωρες και 10λεπτα ανοιχτο το κινητο και η οθονη λεει 51% και χρονος λειτουργιας της 3ωρες και 15λεπτα...μπαταρια ειμαι στο 19%..δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω η οχι....
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειναι 12ωρες και 10λεπτα ανοιχτο το κινητο και η οθονη λεει 51% και χρονος λειτουργιας της 3ωρες και 15λεπτα...μπαταρια ειμαι στο 19%..δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω η οχι....

 

Καλα εισαι. Μην ανησυχης....

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κάρτα μνήμης 16αρα για τη γυναίκα μου και όταν θα έρθει θα δοκιμάσω αν περνάει τις εφαρμογές σε αυτή. :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην εξωτερική SDCard. Ίσως να μπορείς να περάσεις τα δεδομένα τους αλλά όχι τις εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η μπαταρια χειροτερεψε μετα το τελευταιο update. Και γι αυτο ευθυνεται το ιδιο το android. Οι "Υπηρεσιες Google" κανουν εξωφρενικα πολλα wakelocks και αδειαζουν γρηγοροτερα τη μπαταρια. Edited by inactiveaccount25012014
Link to comment
Share on other sites

εχω αρχισει και ξενερωνω απιστευτα,λιγο ασχολησαι μαζι του και η μπαταρια πεφτει γρηγορα...οι αλλοι κατοχοι εχετε το ιδιο προβλημα?απο εφαρμογες μονο το viber εχω κατεβασει,δεν το εχω φορτωσει δλδ...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η μπαταρια χειροτερεψε μετα το τελευταιο update. Και γι αυτο ευθυνεται το ιδιο το android. Οι "Υπηρεσιες Google" κανουν εξωφρενικα πολλα wakelocks και αδειαζουν γρηγοροτερα τη μπαταρια.

Ποιο firmware έχεις εγκαταστήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η μπαταρια χειροτερεψε μετα το τελευταιο update. Και γι αυτο ευθυνεται το ιδιο το android. Οι "Υπηρεσιες Google" κανουν εξωφρενικα πολλα wakelocks και αδειαζουν γρηγοροτερα τη μπαταρια.

 

Κατι τετοιο συμβαινει και στο s2. Και το κακο ειναι οτι δεν μπορεις να τα παγωσεις γτ μετα δεν θα δουλευει το store.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ποιο firmware έχεις εγκαταστήσει;

 

Το ΜG8 εχω τωρα, τελευταια αναβαθμιση. Και ισως επιστρεψω στην προηγουμενη γιατι νομιζω ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην εξωτερική SDCard. Ίσως να μπορείς να περάσεις τα δεδομένα τους αλλά όχι τις εφαρμογές.

 

Τα δεδομένα με ενδιαφέρουν.

π.χ. του Sygic.

Θα δούμε πάντως προσωπικά δε με ενδιαφέρει καθόλου απλά από περιέργεια καθώς για τη γυναίκα μου είναι υπέρ αρκεή η μνήμη που έχει! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το ΜG8 εχω τωρα, τελευταια αναβαθμιση. Και ισως επιστρεψω στην προηγουμενη γιατι νομιζω ηταν πολυ καλυτερα τα πραγματα.

 

Καλημέρα. Εγώ με την ίδια έκδοση δεν βλέπω ιδιαίτερο πρόβλημα με την μπαταρία. Υπάρχει μια μικρή χειροτέρευση αλλά όχι κάτι το τρομερό.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην εξωτερική SDCard. Ίσως να μπορείς να περάσεις τα δεδομένα τους αλλά όχι τις εφαρμογές.

Μπορείς να περάσεις εφαρμογές στην microSD. Σε προηγούμενα post υπάρχει συζήτηση γι' αυτό. Είναι πολύ εύκολο να δοκιμαστεί. Δείτε το υπόλοιπο χώρο της microSD, μετά μεταφέρετε 3 με 4 εφαρμογές σχετικά μεγάλες στην 'SD Card' όπως λέει στο menu, και μετά ελέγξτε το υπόλοιπο χώρο της microSD. Θα δείτε ότι έχει μειωθεί ακριβώς όσο το μέγεθος των εφαρμογών.

Αυτά ισχύουν και στο Mg4 αλλά και στο νέο Mg8 firmware.

Γιατί όλοι λένε ότι δεν ισχύει; Επειδή δεν βλέπουν τα αρχεία στους file managers; Περάστε την καρτούλα στο PC και θα τα δείτε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου προτεινα να διαλεξεις ενα μαγαζι που να λεει :ελληνικης αντιπροσωπειας.κι'ας ειναι λιγο ακριβοτερο....για να εχεις ελλ λογισμικο και το προνομιο αναβαθμισεων

 

Ευρωπαικης αντιπροσωπειας δεν αναβαθμιζονται; Δηλαδη αναβαθμιση σε 4.3 δεν θα παρουν τα ευρ. Αντιπροσωπειας;

Και κατι ακομα Το ελληνικο λογισμικο, διαφοροποιει τη χρηση καποιας εφαρμογης, σε σχεση με ενα ευρωπαικης αντιπρ; Γιατι υπαρχει μαγαζι που πουλαει με Ελληνικο μενου, ευρωπαικης αντιπρ. Υπαρχει αλλη διαφορα;

Edited by fame
Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαικης αντιπροσωπειας δεν αναβαθμιζονται; Δηλαδη αναβαθμιση σε 4.3 δεν θα παρουν τα ευρ. Αντιπροσωπειας;

Και κατι ακομα Το ελληνικο λογισμικο, διαφοροποιει τη χρηση καποιας εφαρμογης, σε σχεση με ενα ευρωπαικης αντιπρ; Γιατι υπαρχει μαγαζι που πουλαει με Ελληνικο μενου, ευρωπαικης αντιπρ. Υπαρχει αλλη διαφορα;

 

Το δικό μου πάντως είναι από Βουλγαρία και έβαλα κανονικά την αναβάθμιση της Ελλάδας MG8. Η εγγύηση σε όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές αφορά όλη την Ευρώπη!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...