Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον περισσότερο χώρο τον καταλαμβάνουν τα διάφορα Features όπως τα Smart Scroll, Smart Pause, Air Gesture και Air View. Αυτά μπήκαν και ανέβηκε το μέγεθος του Firmware.

Εγώ είπα να δώσουν τις αναβαθμισμένες εφαρμογές. Πόσο χώρο να πιάσουν αυτές μέσα στο Firmware;

Aν δεν ειναι θεμα χωρου τοτε θα πρεπει να τις δωσει. Μεχρι στιγμης δειχνει να σεβεται τους πελατες της, ειδικα στις hi end συσκευες.

Για να δουμε.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις σήμερα άρχισα να βλέπω τα official hands-on videos για το νέο θηρίο... Αχ ρε Samsung τι μας κάνεις... Όσο κι αν προσπαθήσει κανείς να αντισταθεί, είναι πολύ δύσκολο να μην υποκύψει στον πειρασμό. Πάντως αν σκεφτούμε ότι το 2 έχει ανάλυση 720p, που σημαίνει ότι οι απαιτήσεις σε CPU/GPU είναι αρκετά μικρότερες από αυτές του 3, τότε πιστεύω πως άνετα το 2 θα μπορεί να σηκώσει τα καλούδια του 3 σε s/w. Αλλά κάτι μου λέει ότι αυτά θα αργήσουν να έρθουν (αν έρθουν)... Μου έρχεται στο μυαλό η ιστορία με το Siri και το iPhone 4...

 

Θα δώσει οτι επιτρέπει το hardware αλλά απο τον Δεκέμβριο και μετά. Το S3 θα πάρει τα καλουδια του S4 τέλη Οκτώβρη. Σχεδόν 6 μήνες μετά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πότε πιστεύετε από την εμπειρία σας ότι θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα;. Βασικά ενδιαφέρομαι μόνον για Πλαίσιο και Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Πότε πιστεύετε από την εμπειρία σας ότι θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα;. Βασικά ενδιαφέρομαι μόνον για Πλαίσιο και Vodafone.

 

Τέλος του μήνα. Το είπαν στο live.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

25/9 σε 149 χώρες και μέσα στον Οκτώβριο παντού. Αυτό είπαν στην παρουσίαση. Μακάρι η Ελλάδα να είναι στις πρώτες χώρες...
Link to comment
Share on other sites

25/9 σε 149 χώρες και μέσα στον Οκτώβριο παντού. Αυτό είπαν στην παρουσίαση. Μακάρι η Ελλάδα να είναι στις πρώτες χώρες...

 

Ποσο δυσκολο τους ηταν να ανακοινωσουν τη λιστα με τις χωρες? προφανως φοβουνται μηπως χασουν το λανσαρισμα σε καποιες χωρες και δε θελουν να εκτεθουν, αλλιως το τμημα μαρκετινγκ καπως θα επρεπε να δικαιολογησει τα χρηματα του να δωσει στον ειδικο τυπο τη λιστα.

εικαζω πως κι η Ελλαδα θα ειναι μεσα σε αυτες και απο βδομαδα λογικα θα εχουμε τις πρωτες αναφορες με τη λιανικη τιμη και καταχωρησεις "coming soon" στις αλυσιδες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή τη φορά θα το τρεναρω λίγο μέχρι να δω ότι όντως είναι όλα Ok και να πέσει λίγο η τιμή του μιας και αυτή τη φορά βαρέθηκα της δοκιμές και θα το κρατήσω, έτσι κι αλλιώς είναι το μόνο που με εκφράζει σχεδόν απόλυτα. Έχω και το S4 μαζί με το noteli 2 μου αλλά πιάνω τον εαυτό μου να ασχολούμαι πιο πολύ με το "παλιό" note παρ ότι με το φρέσκο S4 καθώς με καλύπτει πιο πολύ σε αυτά που κάνω. Η δε τεράστια διαφορά στην αίσθηση βάρους και μεγέθους που έχουν μου φαίνεται μόνο έξω σε βερμούδα και αυτό θα πάψει για μένα να είναι μείζον πρόβλημα απ τη στιγμή που το νέο νοτε είναι ελαφρώς πιο μαζεμένο σε πλάτος και πάχος και σαφώς ελαφρύτερο :) Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά μου αρέσουν περισσότερο οι καμπύλες οπότε ψηφίζω το Note II. Το καπάκι δεν με ενθουσίασε και θα προτιμούσα να είχαν σκεφτεί κάτι άλλο.

Σαν hardware δεν το συζητάμε ότι είναι κορυφαίο αλλά από την στιγμή που το Note II δεν κολλάει πουθενά για έναν μέσο χρήστη δεν αξίζει η αναβάθμιση. Τα καλούδια του software λογικά θα τα πάρει και το Note II οπότε...

Φυσικά αυτό δεν σημαίνει πως αν βρω την κατάλληλη ευκαιρία δεν θα πάω στο Note III!:D

 

Συμφωνώ απόλυτα :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια η μπαταρια θα ειναι τοσο καλη οπως στο νοτε 2;

 

βασει της αυξησης της χωρητικοτητας, του energy efficiency του σναπ 800 και των αριθμων που εδωσε η σαμμυ στην παρουσιαση φαινεται οτι θα ειναι και λιγο καλυτερη...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σε προσφορά της Samsung παλι τα Χριστούγεννα. Με αυτό που έκανε πέρυσι και κέρδισε τόσο κόσμο δεν την χάλασε
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποιος επεξεργαστής είναι καλύτερος;

Έχω την εντύπωση ότι ο s800 είναι ό,τι καλύτερο αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

βασει της αυξησης της χωρητικοτητας, του energy efficiency του σναπ 800 και των αριθμων που εδωσε η σαμμυ στην παρουσιαση φαινεται οτι θα ειναι και λιγο καλυτερη...

 

Βαγγέλη, δεν σου αρέσει, δεν σου αρέσει αλλά γύρω γύρω από τα νήματα του Νοτε 3 γυρνάς :).

Εντάξει αστειεύομαι, άλλωστε το δήλωσες ότι πιθανότατα εδώ θα καταλήξεις.

Μόλις το αποκτήσεις περιμένουμε με αγωνία τη γνώμη σου με το πάντα αντικειμενικο μάτι που σε διακρίνει.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ylP4DDwXZb8]Introducing Samsung GALAXY Note 3[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τέλεια επιλογή που έμεινε στα 5.7 η οθόνη και το μέγεθος δεν αυξήθηκε. Πραγματικά τέλεια. Και είχα άγχος τόσο καιρό γιατί κάποιος είχε πει(δε θυμάμαι ποιος) ότι ήταν σίγουρος ότι θα είναι η οθόνη 5.9 αλλά ευτυχώς που δε πήγε άλλο πάνω και με τη γενικότερη μείωση και του βάρους θα είναι ιδανικό για αυτούς που θέλουν μεγάλες οθόνες αλλά και φορητότητα όπως εγώ :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος παραπάνω για να πάω στο νοτε4, μακάρι να πιάσει τις 6 ή και λίγο παραπάνω!

 

Κωνσταντίνε τότε ίσως πρέπει να κοιτάξεις και προς το mega μεριά καθώς πάνω απ το φυσικό μέγεθος του note(2 k τώρα του 3) υπάρχει σαφώς θέμα μεταφοράς και χρήσεις σα τηλεφώνου

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε τότε ίσως πρέπει να κοιτάξεις και προς το mega μεριά καθώς πάνω απ το φυσικό μέγεθος του note(2 k τώρα του 3) υπάρχει σαφώς θέμα μεταφοράς και χρήσεις σα τηλεφώνου

 

Το mega ομως δεν έχει τα καλούδια του note οπως το spen.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά όπως βλέπεις note 3 μόνο στις 5.7 οπότε αν θέλει πιο μεγάλο δεν υπάρχει άλλη επιλογή έστω και με παραχωρήσεις

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θέλω παρακαλώ την γνώμη σας σε κάτι.Είμαι power user το note2 , μου το χρησιμοποιώ για τα πάντα έχω φέρει στα s3 και note όλη την οικογένεια,πολλούς φιλους, κοπέλα και τους τα έχω ρουταρει κλπ. Όμως το απλό ταπεινο FM και η εγγραφή του είναι τρομερό κομματι της εμπειρίας μου. Θα έρθει επίσημα πια η lte έκδοση.Και για μένα σημαίνει τέλος αναμονή για την 3g η για το note4 αν αλλάξουν μυαλά. Ενοχλεί και άλλους ή έλλειψη Ραδιοφώνου.ξέρω πως το s4 δεν πήγε ούτε για πλάκα όσο καλά το s,s2,s3 και βάζουν το Ραδιόφωνο σαν ένα από τους λόγους. Την γνώμη σας αν μπορείτε
oiwnos
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά όπως βλέπεις note 3 μόνο στις 5.7 οπότε αν θέλει πιο μεγάλο δεν υπάρχει άλλη επιλογή έστω και με παραχωρήσεις

 

Έχεις δίκιο και σε αυτό αλλα ρε παιδιά ποσο πιο μεγάλο δηλαδή; πιστεύετε οτι το 4 ας πούμε θα είναι ακόμα πιο μεγάλο; δηλαδή θα φτάσουμε στο σημείο να έχουμε mini tablet για τηλέφωνο; Δεν λεω πως το 2 είναι μικρό απλά σε φορητοτητα είναι στο όριο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το note 3 ειναι απλα ενα αναβαθμισμενο note 2,στο οποιο δεν θα δουμε και τιποτα κραυγαλεες διαφορεςΤο μπαμ θα γινει στο τεσσαρι το οποιο σιγουρα θα εχει ελαφρως μεγαλυτερη οθονη (ελαχιστα) με DDR3 μνημη,τις καινουριες γενιες επεξεργαστων, ακομη καλυτερη καμερα (την υπολογιζω στα 16mp πιθανοτατα να εχουμε και xenon) + τις οποιες διορθωσεις και βελτιωσεις σε πολλα σημεια.Εκει θα αξιζει η μεταβαση με χιλια. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ένας λόγος παραπάνω για να πάω στο νοτε4, μακάρι να πιάσει τις 6 ή και λίγο παραπάνω!

 

- Έτσι ακριβώς. Όσοι φίλοι αντιληφθήκαμε εδώ και 3 χρόνια ότι στις οθόνες αφής ,το μέγεθος κάνει τη διαφορά ,περιμένουμε υπομονετικά για την παρουσίαση συσκευής με τη μεγαλύτερη οθόνη στο μικρότερο δυνατόν σώμα ,η οποία θα μπορεί να μεταφερθεί και να χρησιμοποιηθεί εύκολα.

- Το μέγα αυτή τη στιγμή πληρεί την παραπάνω αξίωση και θεωρώ οτι είναι η τέλεια υλοποίηση για το μέγεθος της οθόνης του σε σχέση με τον ανταγωνισμό! Σε αυτό το σημείο μένω και περιμένω το επόμενο βήμα της Sammy .... ΚΑΙ ένα νότε κοντά στις 6,5 ιντσες ,ώστε όλα αυτά τα καλούδια που εφάρμοσε στο Ν3 να δώσουν περισσότερη ευχαρίστηση και λειτουργικότητα!!!

- Ένα μέγα νοτε στις 6,5" στο μέγεθος του υπάρχοντως 6,3" ,μαζεύοντας λιγο ακόμα τα περιθώρια του κάδρου και θα κατέβασε τα παντελόνια στα γόνατα .. του ανταγωνισμού!

- Το παραπάνω περίμενα να δω στην φετινή παρουσίαση της Sammy αλλά δεν το τόλμησε!

Δύο εκδόσεις του νότε ,μια συμβατική και μια phablet. Παρέμεινε όμως στη συμβατική και παρόλα αυτά ,πραγματικά με εντυπωσίασε! Όχι τόσο το hardware που ήταν αναμενόμενο όσο η εξέλιξη της επίμαχης εφαρμογής που το χαρακτηρίζει!

- Η on the fly λειτουργία όλα τα λεφτά. Πλέον copy paste - drag and drop σε όποιο σημείο των εφαρμογών (υποθέτω) βρίσκεσαι ,απλά με ένα άγγιγμα της οθόνης με το πενάκι και εμφανίζεται το μαγικό μενού!!! Είναι το τέλειο χαρακτηριστικό και αποκτά πλέον ενδιαφέρον το πενάκι για μένα!!!

- Η εμφάνιση του δεν με εντυπωσίασε στο κομμάτι του περιγράμματος του πλαισίου που το τετραγωνίζει, ... πιο ελκυστικό το περίγραμμα του μέγα-s4 για μένα ,αλλά όχι το πολύ οβάλ του s3-Ν2. Κατά τα άλλα μου αρέσει η διαφορετικότητα της πλάτης που του δίνει ένα πολυτελή αέρα δέρματος .. ιδίως στο μαύρο κάτω από τους επαγγελματικους προβολείς (το θέλω τώρα) !!!!

- Για τα σωθικά έχω γενικώς εκφραστεί σε άλλα θρεντς τελευταία και θα πώ οτι διατυμπανίζει την υπερβολή για χάρη εντυπωσιασμού και μάρκετιγκ. Θα μπορούσε να λειτουργήσει άνετα με χαμηλότερα specs ,μειώνοντας έτσι το κόστος απόκτησης.

- Όσο για την άμολεντ οθόνη παρότι στην αρχή τη θεωρούσα τέλεια λογω της έντονης απόδοσης των χρωμάτων, τώρα στη συμβίωση μου με το μέγα και την sc lcd ,μου ξενίζει .. η lcd δείχνει να απεικονίσει πιο ρεαλιστικά (σε συγκριση που έκανα με νότε2)!! ... Δεν θα ήταν άραγε καλύτερη επιλογή μια εξελιγμένη lcd;;

 

- Αυτό που μένει πλέον είναι να φτάσει στα καταστήματα για να μπορέσουμε να το δοκιμάσουμε-συγκρίνουμε εξ ιδίαν. Πάντως σε μένα θα δείχνει μικρό μιας και έχω πλέον συνηθίσει το μέγεθος του μέγα σε βαθμό που να το βλέπω τελείως φυσιολογικό μέγεθος!!!

 

- Ενδιαφέρον θα είχε αν η εφαρμογή με το on the fly μενού μπορούσε να περαστεί και σε άλλες συσκευές της Sammy :rolleyes: ... ή είναι ιδιαιτερότητα της τεχνολογίας της οθόνης του Ν3 και της πένας;

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...