Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι να τα σωησεις ανθρωπε μου; Δεν χρειαζεται, δεν εκανε τιποτα και για αυτο και το βγαλανε.

 

Δες με το GSAM Battery monitor ή το betterbatterystats (δωρεαν στο XDA)

 

Kαι εκει χανουν τα στατιστικα, αλλα αν μια εφαρμογη οντως τρωει πολυ, θα μπορεις να την εντοπισεις.

Είπα μήπως δεν κράταγε σωστά στατιστικά, όχι ότι θα έδινε χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μαγαζι καλο ειναι και η τιμη καλη, ομως sold out το βλεπω εγω..

Δες και στο minideal τι παιζει. Στη θεση σου εγω θα επαιρνα το Τ..

 

Υ.Γ. Ειπαμε, εγω το απλο εχω και τα παει καλα το GPS...post 668, 680

 

Συγνώμη για την ερώτηση. Αλλά πια η διαφορά του απλού με το Τ?

Link to comment
Share on other sites

Είπα μήπως δεν κράταγε σωστά στατιστικά, όχι ότι θα έδινε χρόνο.

Δεν θα το διορθωνε αυτο που λες.

 

anyway, παρακολουθα με το GSAM και δες αν θα σου κανει τιποτα καμια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι τη μπαταρία τη βρίσκω εξαιρετική. Ίσως φταίει η νέα ρομ ίσως φταίει που πέρασαν τα πρώτα φορτισματα και τώρα αναδεικνύει την δύναμη της, πάντως μια μέρα με μέτρια χρήση δεν ξοδεύει περισσότερο από 40%

 

 

Και κάτι άσχετο τώρα . screenshot με ποιον τρόπο / app προτείνετε να βγάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι τη μπαταρία τη βρίσκω εξαιρετική. Ίσως φταίει η νέα ρομ ίσως φταίει που πέρασαν τα πρώτα φορτισματα και τώρα αναδεικνύει την δύναμη της, πάντως μια μέρα με μέτρια χρήση δεν ξοδεύει περισσότερο από 40%

 

 

Και κάτι άσχετο τώρα . screenshot με ποιον τρόπο / app προτείνετε να βγάζουμε;

 

Power+vol-

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ ότι τη μπαταρία τη βρίσκω εξαιρετική. Ίσως φταίει η νέα ρομ ίσως φταίει που πέρασαν τα πρώτα φορτισματα και τώρα αναδεικνύει την δύναμη της, πάντως μια μέρα με μέτρια χρήση δεν ξοδεύει περισσότερο από 40%

 

 

Και κάτι άσχετο τώρα . screenshot με ποιον τρόπο / app προτείνετε να βγάζουμε;

 

Ποια rom εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Δυο ερωτήσεις ακόμα σας παρακαλώ:

 

1. Έχει τύχει να έχει παραγγείλει κάποιος τηλέφωνο ή κάτι άλλο από αυτό το site --> w*w.aliexpress.com

θέλω να πάρω κάτι από εδώ και θα ήθελα να δω αν έχει παραγγείλει κάποιος άλλος... για να δω αν είναι αξιόπιστο το site.

 

2. έχει τρόπο αποστολής FEDEX IE , DHL & USP. εγώ τα κινήτά που έφερα , επέλεξα SG post. Με αυτούς τους τρόπους (FEDEX που είναι και ο προτεινόμενος) υπάρχει μεγάλος κίνδυνος φόρων;

 

edit: μόλις είδα ότι έχει και EMS αποστολή... τι να προτιμήσω;

 

Ευχαριστώ και πάλι !

Edited by Einstein69
Link to comment
Share on other sites

Προς nikchris: Αν γνωρίζεις, σε σύγκριση ΑΜΟΙ Ν828 και Jiayu G3s πιο προτιμάς. Γιατί από χαρακτηριστικά περίπου ίδια είναι. Την διαφορά στη τιμή την κάνει μόνο η οθόνη? Για απλή χρήση, ιντερνετ και λιγο χάρτες με βλέπω. Σ' ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προς nikchris: Αν γνωρίζεις, σε σύγκριση ΑΜΟΙ Ν828 και Jiayu G3s πιο προτιμάς. Γιατί από χαρακτηριστικά περίπου ίδια είναι. Την διαφορά στη τιμή την κάνει μόνο η οθόνη? Για απλή χρήση, ιντερνετ και λιγο χάρτες με βλέπω. Σ' ευχαριστώ.

 

To AMOI ειναι

1) πιο οικονομικο αλλα με χειροτερη αναλυση

2) ειναι το ιδιο σε μεγεθος αλλα εχει χειροτερη μπαταρια (2750 vs 2050)

3) Το ΑΜΟΙ τραβαει video σε 3gp, απαραδεκτο φορματ και λογικα με χειροτερη ποιοτητα.

 

G3S με τον MTK6589T χωρις δευτερη σκεψη, μεταξυ των 2

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είχα παραγγείλει το Jiayu G3S Mtk6589T από το jiayumobileshop στην τιμή των 183$ στις 19/08.Ολοκλήρωσα τη παραγγελία μου και πήγα στο site για να δω την παραγγελία μου αλλα τίποτα...τα χρήματα είχαν δεσμευθεί κανονικά.Μετά από 4 email που έστειλα στο service@jiayumobileshop.com και στο paypal@jiayumobileshop.com μου απάντησαν την Τρίτη 20/08 και μου είπαν οτι χρειάζονται ημέρες για να φανεί η παραγγελία,περίμενα...στη σελίδα στο section my orders δεν φαίνεται ακόμη τίποτα,σκεφτόμουν να ακυρωσω την παραγγελία
Link to comment
Share on other sites

Αδηφαγο το G3S;

Εχεις ξανα smartphone?

 

Και προφανως κραταει 2 μερες, για κοιτα τις εφαρμογες σου να δεις ποια ειναι η σαπια.

 

οχι ειναι το πρωτο και την εχω καταβρει :D

Τρωει πολυ μπαταρια κυριως η οθονη που την γκαζωσει.....

 

Το σκεπτικο μου ηταν οτι τετοιες συσκευες, θελουν πολυ χωρητικότητα,

και καλο θα ηταν οσοι ψαχνουν, να βαζουν κριτηριο την μεγαλη μπαταρια.

πχ η κοπελα μου αρνειτε να αλλαξει κινητο επειδη το αυτο που εχει κραταει μερες... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είχα παραγγείλει το Jiayu G3S Mtk6589T από το jiayumobileshop στην τιμή των 183$ στις 19/08.Ολοκλήρωσα τη παραγγελία μου και πήγα στο site για να δω την παραγγελία μου αλλα τίποτα...τα χρήματα είχαν δεσμευθεί κανονικά.Μετά από 4 email που έστειλα στο service@jiayumobileshop.com και στο paypal@jiayumobileshop.com μου απάντησαν την Τρίτη 20/08 και μου είπαν οτι χρειάζονται ημέρες για να φανεί η παραγγελία,περίμενα...στη σελίδα στο section my orders δεν φαίνεται ακόμη τίποτα,σκεφτόμουν να ακυρωσω την παραγγελία

 

Εστειλες 4 mail την ιδια μερα;

 

Γιατι τρελενεσαι αρχηγε μου;

Πολλα μαγαζια αργουν λιγο οντως, μην φοβασαι τιποτα, εχεις πληρωσει με paypal

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι το πρωτο και την εχω καταβρει :D

Τρωει πολυ μπαταρια κυριως η οθονη που την γκαζωσει.....

 

Το σκεπτικο μου ηταν οτι τετοιες συσκευες, θελουν πολυ χωρητικότητα,

και καλο θα ηταν οσοι ψαχνουν, να βαζουν κριτηριο την μεγαλη μπαταρια.

πχ η κοπελα μου αρνειτε να αλλαξει κινητο επειδη το αυτο που εχει κραταει μερες... :cool:

 

To καταλαβα οτι ειναι το πρωτο.

Που να επαιρνες και κανα σαπιο δλδ που δε βγαζει μερα ουτε με βαλέ.

 

anyway, στα βουνα τρεχει η κοπελα σου;

Τι διαφορα εχει αν κραταει 1-2 ή 7 μερες, εκτος και αν δεν το εχει καθολου με την τεχνολογια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Δυο ερωτήσεις ακόμα σας παρακαλώ:

 

1. Έχει τύχει να έχει παραγγείλει κάποιος τηλέφωνο ή κάτι άλλο από αυτό το site --> w*w.aliexpress.com

θέλω να πάρω κάτι από εδώ και θα ήθελα να δω αν έχει παραγγείλει κάποιος άλλος... για να δω αν είναι αξιόπιστο το site.

 

2. έχει τρόπο αποστολής FEDEX IE , DHL & USP. εγώ τα κινήτά που έφερα , επέλεξα SG post. Με αυτούς τους τρόπους (FEDEX που είναι και ο προτεινόμενος) υπάρχει μεγάλος κίνδυνος φόρων;

 

edit: μόλις είδα ότι έχει και EMS αποστολή... τι να προτιμήσω;

 

Ευχαριστώ και πάλι !

 

νομιζω οτι ειναι ασφαλες το aliexpress ωστοσο δεν το εχω χρησιμοποιησει για να το προτεινω :X

Το EMS ειναι πιο γρηγορο, αλλα 99% θα πληρωσεις ταχυδρομικα 15-20 ευρω.... (ειναι ομως και πιο ασφαλες, δεν παει στα γνωστα ελτα, αλλα στα elta-courrier)

Εγω χρησιμοποιησα SG και ηταν παρα πολυ γρηγορη, λιγοτερο απο 10 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα 2 mail την πρώτη μέρα γιατι στο live chat ρωτούσα αλλα δεν απαντούσε κάνεις,τελικά βρήκα άκρη μου στειλαν και tracking number Hong Kong post,σημερα είδα δουλεύει και το tracking number όλα καλα ευτυχώς!Τρελάθηκα γιατι πρώτη φορά παραγγέλνω απο Κίνα κτλ
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι ασφαλες το aliexpress ωστοσο δεν το εχω χρησιμοποιησει για να το προτεινω :X

Το EMS ειναι πιο γρηγορο, αλλα 99% θα πληρωσεις ταχυδρομικα 15-20 ευρω.... (ειναι ομως και πιο ασφαλες, δεν παει στα γνωστα ελτα, αλλα στα elta-courrier)

Εγω χρησιμοποιησα SG και ηταν παρα πολυ γρηγορη, λιγοτερο απο 10 μερες.

 

Τι του λες ωρε του ανθρωπου;

Εκτος απο ταχυδρομικα θα πληρωσει και τελωνειο, ενας Θεος ξερει ποσο.

 

SG post και τελειωνει το θεμα.

Εστειλα 2 mail την πρώτη μέρα γιατι στο live chat ρωτούσα αλλα δεν απαντούσε κάνεις,τελικά βρήκα άκρη μου στειλαν και tracking number Hong Kong post,σημερα είδα δουλεύει και το tracking number όλα καλα ευτυχώς!Τρελάθηκα γιατι πρώτη φορά παραγγέλνω απο Κίνα κτλ

 

Μια αναζητηση εδω επεφτε δυσκολη, ε;

Link to comment
Share on other sites

To καταλαβα οτι ειναι το πρωτο.

 

εκτος και αν δεν το εχει καθολου με την τεχνολογια.

 

βουλωμενο γραμμα διαβαζεις :geek:

ασε που με κοροιδευει γκατζετακια κλπ κλπ....

 

anyway δεν διαφωνω οτι κατι κανω λαθος,

αλλα ειμαι ακομα στο στρωσιμο.... βαζω - βγαζω εφαρμογες και δεν το εχω φερει εκει

που θελω ακομα.

 

Σε γενικα γραμμες οπως ειπα και πιο πριν,

αξιζε και με το παραπανω η αγορα του, και θα το συστηνα για αγορα,

οπως επισης και το minideal + SG,

πηρα αυτο που ηθελα σε χρονο dt!

 

Τι του λες ωρε του ανθρωπου;

Εκτος απο ταχυδρομικα θα πληρωσει και τελωνειο, ενας Θεος ξερει ποσο.

 

SG post και τελειωνει το θεμα.

 

 

 

κοιτα εχω παρει αλλα πραγματα με EMS (κοστους 100-200 ευρω) και δεν περασε τελωνειο....

αλλα ναι, τελικα και εμενα η SG με βολεψε πολυ.

Τωρα με τα κινητα δεν ξερω τι παιζει :worry:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια εγω το παρηγγειλα σημερα απο minideal.net με sg post αντε να δουμε ποτε θα ερθει παντως ειναι πολυ εξυπηρετικη εγω ηθελα να το παραγγειλω με DHL και τους ρωτησα και μου ειπαν οχι επιδει οταν ερθει θα εχεις καποια προσθετη επιβαρυνση περιπου στα 35 ευρω μου ειπαν καλυτερα με sg post θα ερθει και γρηγορα και δεν θα πληρωσεις και τιποτα !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,είχα παραγγείλει το Jiayu G3S Mtk6589T από το jiayumobileshop στην τιμή των 183$ στις 19/08.Ολοκλήρωσα τη παραγγελία μου και πήγα στο site για να δω την παραγγελία μου αλλα τίποτα...τα χρήματα είχαν δεσμευθεί κανονικά.Μετά από 4 email που έστειλα στο service@jiayumobileshop.com και στο paypal@jiayumobileshop.com μου απάντησαν την Τρίτη 20/08 και μου είπαν οτι χρειάζονται ημέρες για να φανεί η παραγγελία,περίμενα...στη σελίδα στο section my orders δεν φαίνεται ακόμη τίποτα,σκεφτόμουν να ακυρωσω την παραγγελία

 

Πες τους οτι θα κανεις claim στο paypal. Συνηθως θα σου πουν οτι θα σου επιστρεψουν τα χρηματα. Αν σου απαντησουν καποιο αλλο παπατζιλικι κανε το claim και θα παρεις τα χρηματα πισω. Το εχω κανει με το merimobiles και το etotalk...

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Πες τους οτι θα κανεις claim στο paypal. Συνηθως θα σου πουν οτι θα σου επιστρεψουν τα χρηματα. Αν σου απαντησουν καποιο αλλο παπατζιλικι κανε το claim και θα παρεις τα χρηματα πισω. Το εχω κανει με το merimobiles και το etotalk...

 

Μπραβο παιχταρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Τι του λες ωρε του ανθρωπου;

Εκτος απο ταχυδρομικα θα πληρωσει και τελωνειο, ενας Θεος ξερει ποσο..

EMS και τελωνειο? Αλλο παλι και τουτο.

Δεν τόχω ξανακουσει..:confused:

 

Συγνώμη για την ερώτηση. Αλλά πια η διαφορά του απλού με το Τ?

Ο Τ χρονιζει πιο ψηλα, στους 1,5Ghz οπότε ειναι πιο γρηγορος. Ομως απ οτι λενε καποιοι ειναι και 10-15% πιο ενεργοβόρος.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι;; Συγχωρείστε με αν δεν είμαι στο κατάλληλο thread..

 

Ενδιαφέρομαι για κινητά της Jiayu, κυρίως για το G3S, για το G5 που θα βγει και για το S1. Προτού αποφασίσω ποιο κλπ, θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες:

1) Τι παίζει με τα SAR αυτής της εταιρείας;; Διαβάζω σε πολλά sites για 1,2 που είναι πολύ μεγάλο κι ότι κόσμος έχει πονοκεφάλους, γι'αυτό και τα πουλάει μετά. Ξέρουμε νούμερα από manuals κλπ ή γενικότερα τι παίζει;

2) Είναι καλής ποιότητας κινητά; Εσείς που έχετε δει το G3S, μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας; Δεν έχω πάρει ποτέ κινέζικο κινητό και ψιλοανησυχώ..

3) Τέλος, σαν εταιρεία είναι εμπιστοσύνης από άποψη εγγύησης και service κλπ; Γιατί έχω μια ανησυχία σε περίπτωση που συμβεί κάτι...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!

Edited by Photis
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα διάφορα ποστ και αξιολογήσεις που κάνατε. Μετά απο πολυ διάβασμα πήρα και ΄γω αυτό : http://www.aliexpress.com/snapshot/258089136.html με EMS και περιμένω με αγωνία. Να ειστε ολοι καλά

 

αα ξέχασα καμμία ιδέα για igo χάρτες android ?

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...