Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι γελοιοι δε μου είπαν καν το κόστος επισκευής...

Θα ξαναρωτησω όμως,,,

 

Thanks

 

Πριν αποφασίσεις να το πουλήσεις μπορείς να αγοράσεις ένα πίσω καπάκι κ να το αλλάξεις

ή αν βαριέσαι ξήλωσε μόνο το σπασμένο τζαμί κ άλλαξε το με αυτό του ανταλλακτικού

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν αποφασίσεις να το πουλήσεις μπορείς να αγοράσεις ένα πίσω καπάκι κ να το αλλάξεις

ή αν βαριέσαι ξήλωσε μόνο το σπασμένο τζαμί κ άλλαξε το με αυτό του ανταλλακτικού

 

Μονό αν θέλει να το πετάξει,αντί να το πουλήσει θα κάνει αυτήν την απόπειρα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Μονό αν θέλει να το πετάξει,αντί να το πουλήσει θα κάνει αυτήν την απόπειρα :)

το να αλλάξεις το τζαμί τις κάμερας κ να κουμπώσεις το καινούργιο χωρίς να ανοίξεις το κινητό δεν είναι κ τίποτα δύσκολο αν δώσεις την δέουσα προσοχή ,

αν πιάνουν κ τα χεριά σου μια χαρά μπορείς να ανοίξεις κ το κινητό ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353895

Link to comment
Share on other sites

το να αλλάξεις το τζαμί τις κάμερας κ να κουμπώσεις το καινούργιο χωρίς να ανοίξεις το κινητό δεν είναι κ τίποτα δύσκολο αν δώσεις την δέουσα προσοχή ,

αν πιάνουν κ τα χεριά σου μια χαρά μπορείς να ανοίξεις κ το κινητό ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2353895

 

Φίλε μου και εύκολο να ήταν να ανοιχτή,που δεν είναι....(ρίξε άπλα μια μάτια στην δεύτερη φωτο να δεις τι έχει πάθει το κινητό του τύπου προσπαθώντας να το ανοίξει..) αυτομάτως χάνει την εγγύηση το κινητό,και να το κάνει αυτο για πιο λόγο,για ένα τζαμι?Η μεταπώληση σε κινητό χωρίς εγγύηση θα είναι πολύ κατώτερη από αυτήν που θα το δώσει τώρα με το σπασμένο τζαμι.Απο καμία άποψη δεν τον συμφέρει...

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρήκατε άνθρωπο που να πιάνουν τα χέρια του τώρα....:p

 

Δεν καίγομαι να το δώσω και αν το κάνω θα είναι για να το ξαναπάρω...το κινητό είναι κορυφαίο...Θα δοκιμάσω με την arvato μπας και πίσω απάντηση για το χρόνο αναμονής για επισκευή και ανάλογα θα πράξω...δέχτηκα ένα, δύο μηνύματα για το ενδεχόμενο να το πουλήσω τώρα αλλά δεν προχώρησα ακόμα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Arvato... 2 εβδομάδες ολόκληρες πια για μια επισκευή που δεν χρειαζόταν ανταλλακτικό. Απορώ πως οι HTC και Samsung εμπιστεύονται τέτοιον τραγικό συνεργάτη για κάτι τόσο σοβαρό όσο το σέρβις.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Arvato... 2 εβδομάδες ολόκληρες πια για μια επισκευή που δεν χρειαζόταν ανταλλακτικό. Απορώ πως οι HTC και Samsung εμπιστεύονται τέτοιον τραγικό συνεργάτη για κάτι τόσο σοβαρό όσο το σέρβις.

 

Μαλλον κατι θα ηθελε. Εγω πηγα αλκατελ φιλου και σε 2 μερες ετοιμο δωρεαν λογω εγγυησης.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κατι θα ηθελε. Εγω πηγα αλκατελ φιλου και σε 2 μερες ετοιμο δωρεαν λογω εγγυησης.

 

Τι να πω. Τόσα που άκουσα εδώ για τη συγκεκριμένη εταιρία αρχίζω και ανησυχώ όχι μόνο για το πότε αλλά και σε τι κατάσταση θα το πάρω.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Τόσα που άκουσα εδώ για τη συγκεκριμένη εταιρία αρχίζω και ανησυχώ όχι μόνο για το πότε αλλά και σε τι κατάσταση θα το πάρω.

Το μόνο που με ανησυχεί στην htc είναι το service. Δεν με απασχολήσει τίποτα άλλο ,ούτε οτι αργεί να δώσει ενημερώσεις ,ούτε οτι κάποια μοντέλα δεν τα υποστηρίζει όπως πρέπει ,αλλά το service για εμένα είναι κάτι σημαντικό και δυστυχώς δεν εχω ακούσει και τα καλύτερα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ανησυχεί στην htc είναι το service. Δεν με απασχολήσει τίποτα άλλο ,ούτε οτι αργεί να δώσει ενημερώσεις ,ούτε οτι κάποια μοντέλα δεν τα υποστηρίζει όπως πρέπει ,αλλά το service για εμένα είναι κάτι σημαντικό και δυστυχώς δεν εχω ακούσει και τα καλύτερα .

 

Δε φταίει η HTC για αυτό. Η Arvato συνεργάζεται με όλες τις μεγάλες εταιρίες οπότε είναι το ίδιο πιθανό να έχεις θέμα είτε με HTC είτε με Samsung είτε με Apple. Το θέμα της HTC είναι το quality control. Δυστυχώς από όσα ακούω έχει τη μεγαλύτερη πιθανότητα να σε οδηγήσει σε service για προβλήματα τελικού ελέγχου όπως πχ το δικό μου (κακώς τοποθετημένο digitiser).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγω να πας Samsung κινητό στην αρβατο όταν υπαρχει η σμαρτεκ?Αν συνεργάζεται και με την αρβατο δηλαδή...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δε φταίει η HTC για αυτό. Η Arvato συνεργάζεται με όλες τις μεγάλες εταιρίες οπότε είναι το ίδιο πιθανό να έχεις θέμα είτε με HTC είτε με Samsung είτε με Apple. Το θέμα της HTC είναι το quality control. Δυστυχώς από όσα ακούω έχει τη μεγαλύτερη πιθανότητα να σε οδηγήσει σε service για προβλήματα τελικού ελέγχου όπως πχ το δικό μου (κακώς τοποθετημένο digitiser).

 

Όλα αυτα είναι αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει αντιπρόσωπια της προκοπής με οργανωμένο service center των πολυεθνικών που ασχολούνται παρα μονο αντιπρόσωποι εισαγωγών συσκευών κινητών και τέλος.

Άρα και η κρίση και ανυποληψία σαν χώρα παίζει το ρόλο της και δεν φταίει μονο η HTC και η καθε HTC.

Και στα Nokia και Sony η Arvato είναι πάλι το service.

Και έχω τραβήξει ταλαιπωρία 2 μηνών ανα συσκευη δυστυχώς με Nokia και Sony είναι για πολλές κλοτσιες αυτή η Arvato.

Η Samsung δεν νομίζω να ασχολείται η Arvato είναι η μονη που έχει επισκευαστικο κέντρο εδώ στην Ελλάδα εκτός Arvato.

Είχα παει πέρσι προσωπικά να δώσω ένα από τα 2 κινητα και φωνές και γκρίνια είχαν την τιμητική τους όταν μπήκα μέσα.

Μονο εγω ήμουν ήρεμος παραδόξως........δεν είχα διάθεση παρ όλο που έπρεπε να μπω με φορα και γαλλικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ανησυχεί στην htc είναι το service. Δεν με απασχολήσει τίποτα άλλο ,ούτε οτι αργεί να δώσει ενημερώσεις ,ούτε οτι κάποια μοντέλα δεν τα υποστηρίζει όπως πρέπει ,αλλά το service για εμένα είναι κάτι σημαντικό και δυστυχώς δεν εχω ακούσει και τα καλύτερα .

 

ακριβως αυτο...τιποτα αλλο...

 

το κινητο επαναλαμβανω οτι θα το επαιρνα και παλι...

 

ΟΚ..εγινα beta user..το ιδιο επαθα και με το ΝΟΚΙΑ 920 , το ιδιο και ο πατερας μου με το S4 που με 3 λεπτα ομιλια ζεματαει ολοκλητο...

παντου συμβαινουν αυτα...

 

αλλα τουλαχιστον να αναγνωρισουν το προβλημα και να κανουν κατι....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Πωπω τι οικογενειακή γκαντεμιά είναι αυτή ρε συ...

 

Δυστυχώς πλέον φτιάχνονται προϊόντα με μικρότερο κύκλο ζωής και με πολλά παραπάνω προβλήματα. Απο λάπτοπ και τηλεοράσεις, μέχρι κινητά και δεν ξέρω γω τι άλλο.

Και όλα αυτά εναντίον του καταναλωτή, ειδικά όταν μπλέκει με εταιρείες με άθλιο service.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτα είναι αποτέλεσμα ότι δεν υπάρχει αντιπρόσωπια της προκοπής με οργανωμένο service center των πολυεθνικών που ασχολούνται παρα μονο αντιπρόσωποι εισαγωγών συσκευών κινητών και τέλος.

Άρα και η κρίση και ανυποληψία σαν χώρα παίζει το ρόλο της και δεν φταίει μονο η HTC και η καθε HTC.

Και στα Nokia και Sony η Arvato είναι πάλι το service.

Και έχω τραβήξει ταλαιπωρία 2 μηνών ανα συσκευη δυστυχώς με Nokia και Sony είναι για πολλές κλοτσιες αυτή η Arvato.

Η Samsung δεν νομίζω να ασχολείται η Arvato είναι η μονη που έχει επισκευαστικο κέντρο εδώ στην Ελλάδα εκτός Arvato.

Είχα παει πέρσι προσωπικά να δώσω ένα από τα 2 κινητα και φωνές και γκρίνια είχαν την τιμητική τους όταν μπήκα μέσα.

Μονο εγω ήμουν ήρεμος παραδόξως........δεν είχα διάθεση παρ όλο που έπρεπε να μπω με φορα και γαλλικά.

 

Εγώ δεν ασχολούμαι να πάω τη συσκευή αυτοπροσώπως κάπου. Στο τηλέφωνο μου είπαν να το πας εκεί και το πήγα. Το τι το κάνουν μετά θα μου ήταν αδιάφορο αν ο χρόνος που θα επιστραφεί στα χέρια μου ήταν εύλογος. Αν ήταν φυσιολογικός ο χρόνος δε θα ήξερα καν ποια είναι η Arvato. Αλλά 2 βδομάδες και συνεχίζουμε, για να βγάλουν και να βάλουν σωστά στη θέση του το digitiser είναι πολύ. Ακόμα κι αν πρέπει να κάνει ταξίδι στην Αθήνα. Απλά τέτοιες εταιρίες απορώ πως θεωρούνται εμπιστοσύνης από πολυεθνικές τέτοιου επιπέδου.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Tώρα που έμεινα μόνο με το HTC One Google Edition (είχα για αρκετές μέρες και ένα Developers Edition) και το μόνο παράπονο μου είναι ότι θα αργήσω να πάρω την 4.3, καλά γράφω εδώ ή είμαι O/T; :)
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε την δίνει η google την αναβάθμιση έτσι;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποιος ο λόγος του google edition τοτε πέραν του Pure android?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες εποχές θα μπορούσες να φοράς με υπερηφάνεια μπλουζάκι με script: "H@rDC0r AOSP"

Tώρα ούτε καν πια αυτό...

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα και απο μενα παιδια.Ειμαι κατοχος και γω ενος htc one.Παρατηρησα μετα απο ενα μηνα που το δουλεψα μερικα προβληματα.Ναι πανεμορφο ΝΑΙ κορυφαια υλικα κατασκευης ΝΑΙ καταπληκτικη οθονη αλλα μεχρι εκει!Τα μεγαλα κατα για μενα ειναι οτι ζεσταινεται υπερβολικα αλλα το χειροτερο ειναι οτι ειναι ΑΡΓΟ!Ναι καλα διαβασατε.Μετα απο επαννηλημενες δοκιμες και τεστ κατεληξα οτι ειναι αργο.Και δεν μιλαω σε σχεση με το s4 που μ αυτο συγκρινεται αλλα σε σχεση με παλιοτερα κινητα.Ανοιγει σελιδες πιο αργα απο s2!!!Κολλαει συνεχως σε βιντεο hd ενω τα αλλα προχωρουν ακαθεκτα.Σημερα εκανα δοκιμη μ ενα htc one x.Μ εσβησε απο το χαρτη....Το να ειναι γρηγορο το κινητο για μενα ειναι το πιο σημαντικο πραγμα σ ενα smartphone μαζι με την καλη οθονη γι αυτο και το επελεξα αλλα δυστυχως λαθος επιλογη!Ειμαι πολυ απογοητευμενος και μαλλον θα το πουλησω για να παρω s4!Αυτα απο μενα,ολες οι γνωμες και οι συμβουλες δεκτες και σεβαστες!!
Link to comment
Share on other sites

μήπως πήρες κάνα κινέζικό κλώνο του one και όχι το one

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε gsir.Aν αρχισαν και τα μαγαζια να πουλανε κινεζικες απομιμησεις τοτε καηκαμε.Τα 550 παντως εγω τα εδωσα για να παρω το αυθεντικο!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο μου ακούγεται όλο αυτό. Πραγματικά όμως πολύ.

Το κινητό είναι σφάιρα. Το ότι μπορεί να ανεβάσει θερμοκρασία μου συμβαίνει και εμένα όταν το ζωρίζω είναι λίγο και η εξωτερική θερμοκρασία καλοκαιριάτικα αλλά είναι σε υποφερτό βαθμό. Τώρα για την ταχύτητα μου κάνει τεράστια εντύπωση. Όπως είπα πριν, είναι σφαίρα. Ούτε lag ούτε τίποτα. Και λέω σφαίρα και το εννοώ. Για ψαξτο φίλε μου λίγο παραπάνω.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε gsir.Aν αρχισαν και τα μαγαζια να πουλανε κινεζικες απομιμησεις τοτε καηκαμε.Τα 550 παντως εγω τα εδωσα για να παρω το αυθεντικο!!

 

φίλε μου το πήρα λίγο στο χαβαλέ το ποστ σου γιατί πρώτον είναι το πρώτο σου ποστ και δεύτερον πολλοι απλά θέλουν να τσιγκλήσουν και να τρολλάρουν. αν πήρες το κινητό οπως λες απο γνωστό μαγαζί και έδωσες τοσα χρήματα και συμβαίνουν αυτά που λες κάποιο προβλημα έχει η συσκευή σου...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...