Jump to content

Αξεσουάρ για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τους ξαναστείλω να το διευκρινήσω ότι ενδιαφέρομαι για μαλακή σιλικόνη μόνο. Αν είναι πλαστικό σκληρό όπως αυτή που μου στείλανε δε με ενδιαφέρει.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 538
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως την βλέπετε αυτή την θήκη? Είχαν πάρει κάποια μια αντίστοιχη για One X και ήταν ευχαριστημένοι απ΄ ότι έλεγαν. Μήπως την έχει δοκιμάσει κανείς? Φαίνεται πιο βολικό από απλό εξωτερικό φορτιστή για ώρα ανάγκης ή ένα ταξίδι ας πούμε.

 

http://www.miniinthebox.com/gr/3800mah-external-battery-back-case-power-pack-with-stand-for-htc-one-htc-m7-optional-colors_p777357.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

2 μήνες δεν είχα βάλει screen protector και το δούλευα έτσι παρόλο που είχα αγοράσει της sgp το ultra clear. Ήθελα να νιώθω το γυαλί. Σήμερα αποφάσισα να το βάλω και είναι πολύ καλό. Συνήθως αγόραζα το ultra oleophobic, αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι ελαφρώς πιο καλό και τελικά θα το αφήσω στο κινητό. Το μόνο που μένει να δω είναι αν θα βρωμίζει τόσο εύκολα όσο το oleophobic και πόσο εύκολα θα καθαρίζεται.
Link to comment
Share on other sites

2 μήνες δεν είχα βάλει screen protector και το δούλευα έτσι παρόλο που είχα αγοράσει της sgp το ultra clear. Ήθελα να νιώθω το γυαλί. Σήμερα αποφάσισα να το βάλω και είναι πολύ καλό. Συνήθως αγόραζα το ultra oleophobic, αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό είναι ελαφρώς πιο καλό και τελικά θα το αφήσω στο κινητό. Το μόνο που μένει να δω είναι αν θα βρωμίζει τόσο εύκολα όσο το oleophobic και πόσο εύκολα θα καθαρίζεται.

Εγώ πήρα αυτό: http://mimeusa.com/product/htc-one-feather-glass-tempered-glass-screen-protector/

Πραγματικά αξίζει τα λεφτά του.. Σχεδόν σαν να μην υπάρχει και δαχτυλιές σπάνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό: http://mimeusa.com/product/htc-one-feather-glass-tempered-glass-screen-protector/

Πραγματικά αξίζει τα λεφτά του.. Σχεδόν σαν να μην υπάρχει και δαχτυλιές σπάνια.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ τέτοιου είδους προστασία. Θα κοιτάξω κανένα βίντεο στο YouTube καταρχήν να μου λυθούν μερικές απορίες κυρίως για το υλικό.

Έχει κανένα αρνητικό σε σχέση με τα κλασικά screen protectors; Λογικά είναι πιο παχύ και βαρύ, αλλά σε αίσθηση θα υπερισχύει. Στο touch ισάξια με και χωρίς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι το καταλαβαίνεις ότι υπάρχει κάτι στην οθόνη όταν περνάς το δάχτυλό σου από τα ηχεία προς την οθόνη. Για το βάρος μιλάμε για αμελητέα διαφορά οπότε σε καθημερινή χρήση δεν το καταλαβαίνεις. Στο θέμα touch σκέψου ότι είναι ακριβώς το ίδιο με την οθόνη του κινητού γυμνή. Και αυτός ακριβώς ήταν και ο λόγος που το επέλεξα.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο αρνητικό είναι ότι το καταλαβαίνεις ότι υπάρχει κάτι στην οθόνη όταν περνάς το δάχτυλό σου από τα ηχεία προς την οθόνη. Για το βάρος μιλάμε για αμελητέα διαφορά οπότε σε καθημερινή χρήση δεν το καταλαβαίνεις. Στο θέμα touch σκέψου ότι είναι ακριβώς το ίδιο με την οθόνη του κινητού γυμνή. Και αυτός ακριβώς ήταν και ο λόγος που το επέλεξα.. ;)

 

Κολλητό πάει αυτό όπως οι ζελατίνες ή θέλει σαπουνόνερο όπως κάποια άλλα?

Λογικά θα προστατεύει και από καμιά πτώση έ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Κολλητό πάει αυτό όπως οι ζελατίνες ή θέλει σαπουνόνερο όπως κάποια άλλα?

Λογικά θα προστατεύει και από καμιά πτώση έ?

 

Απλά το ακουμπάς πάνω κι εφάπτεται μόνο του.. Για προστασία όμως δεν ξέρω να σου πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

κλασικη θηκη μαλακη ειναι ρε συ οπως είδες στις φωτο που ανεβασα και οπως φαινεται στις φωτο και στο ebay και στο amazon..δεν πιστευω οτι ηθελαν να σε κοροιδεψουν, καποιο λαθος πρέπει να γινε..

 

Φίλε Αντώνη, ευχαριστώ για την θήκη δώρο προκαταβολικά :p και πρότεινε μου και καμιά καλή ζελατίνα προστασίας, γιατί βλέπω να έρχεται το One και να μην το βγάζω από το κουτί του. :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μπιλυ αφού τα παμε. Για ζελατίνα ψάχνομαι κι εγώ

Spigen που επαιρνα δεν βρίσκεις πια σε νορμάλ τιμή. Εκεί στο 10Ε δεν ξέρω καμιά καλή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μπιλυ αφού τα παμε. Για ζελατίνα ψάχνομαι κι εγώ

Spigen που επαιρνα δεν βρίσκεις πια σε νορμάλ τιμή. Εκεί στο 10Ε δεν ξέρω καμιά καλή..

 

για ζελατίνα θα πάω από το πλαίσιο να δω αυτές που έχει. έστω και για προσωρινή λύση. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μπιλυ αφού τα παμε. Για ζελατίνα ψάχνομαι κι εγώ

Spigen που επαιρνα δεν βρίσκεις πια σε νορμάλ τιμή. Εκεί στο 10Ε δεν ξέρω καμιά καλή..

 

Για mediadevil έχω ακούσει καλά πράγματα και είναι πολύ λεπτές.

Δεν την έχω δοκιμάσει όμως, προτίμησα να πάω σε spigen.

Τις πουλάει και το Amazon, αλλιώς από το site τους έχει δωρεάν μεταφορικά.

mediadevil.com/eu/browse-by-device/htc/one.html

Link to comment
Share on other sites

Για mediadevil έχω ακούσει καλά πράγματα και είναι πολύ λεπτές.

Δεν την έχω δοκιμάσει όμως, προτίμησα να πάω σε spigen.

Τις πουλάει και το Amazon, αλλιώς από το site τους έχει δωρεάν μεταφορικά.

mediadevil.com/eu/browse-by-device/htc/one.html

 

φίλε karx εγώ ήθελα αυτό το σετάκι από κάτω που έχει στα 8.43 λίρες

http://www.amazon.co.uk/Neoprene-Pouch-Case-Cover-Shocksock-Black/dp/B00BN8R5WO

αλλά με τα έξοδα αποστολής έφτανε κοντά στα 25 ευρώ και δεν την έκανα την παραγγελία. γνωρίζεις καμιά pouch θήκη μαλακή?

Link to comment
Share on other sites

φίλε karx εγώ ήθελα αυτό το σετάκι από κάτω που έχει στα 8.43 λίρες

http://www.amazon.co.uk/Neoprene-Pouch-Case-Cover-Shocksock-Black/dp/B00BN8R5WO

αλλά με τα έξοδα αποστολής έφτανε κοντά στα 25 ευρώ και δεν την έκανα την παραγγελία. γνωρίζεις καμιά pouch θήκη μαλακή?

 

Για pouch πήρα αυτό, αλλά είναι πιο ακριβό. Διαλέγεις χρώμα, ανθρακι ή γκρι ανοιχτό, και μετά χρώμα κλωστών. Μ' αρέσει γιατί είναι αρκετά όμορφη. Βάλε χώρα Ελλάδα να δεις πόσο θα σου βγει.

http://www.etsy.com/se-en/listing/150089427/htc-one-m7-one-x-case-cover-sleeve?ref=shop_home_active

Link to comment
Share on other sites

Καλή πρόταση του karx. Βασίλη τώρα είδα την υπογραφή σου..δε παιζεσαι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Για pouch πήρα αυτό, αλλά είναι πιο ακριβό. Διαλέγεις χρώμα, ανθρακι ή γκρι ανοιχτό, και μετά χρώμα κλωστών. Μ' αρέσει γιατί είναι αρκετά όμορφη. Βάλε χώρα Ελλάδα να δεις πόσο θα σου βγει.

http://www.etsy.com/se-en/listing/150089427/htc-one-m7-one-x-case-cover-sleeve?ref=shop_home_active

 

Καλή πρόταση του karx. Βασίλη τώρα είδα την υπογραφή σου..δε παιζεσαι..

 

karx στα 15,40 ευρώ μαζί με έξοδα αποστολής

 

Αντώνη σιγά μην άφηνα το λαμόγιο να αλωνίζει. να μάθει όλο το φόρουμ τι λιμό είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

Για κανά καλό ζευγάρι ακουστικών έχετε να προτείνετε κάτι? Χαλάστηκα που δεν έχουν τα μαμά ακουστικά volume +/-
Link to comment
Share on other sites

Για κανά καλό ζευγάρι ακουστικών έχετε να προτείνετε κάτι? Χαλάστηκα που δεν έχουν τα μαμά ακουστικά volume +/-

 

Δεν ξέρω τι σημαίνει καλό με απόλυτους όρους, αλλά εμένα με βόλεψε ένα του Πλαισίου με πλατύ καλώδιο (tangle free), με τα κλασικά στρογγυλά ακουστικά (προσωπικά τα προτιμώ έναντι των in ear) στα 13,0€ περίπου

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι σημαίνει καλό με απόλυτους όρους, αλλά εμένα με βόλεψε ένα του Πλαισίου με πλατύ καλώδιο (tangle free), με τα κλασικά στρογγυλά ακουστικά (προσωπικά τα προτιμώ έναντι των in ear) στα 13,0€ περίπου

 

δικό μου λάθος. το καλό για μένα είναι, πλατύ καλώδιο, in ear και να έχουν καλή ακουστική. Είδα κάτι Jagg και κάτι Ajays αν θυμάμαι καλά. Θα ψάξω να βρω τιμές και αν υπάρχουν σε κανά κατάστημα εδώ Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για κανά καλό ζευγάρι ακουστικών έχετε να προτείνετε κάτι? Χαλάστηκα που δεν έχουν τα μαμά ακουστικά volume +/-

 

Ειχα παρει στις αρχες αυτα εδω γυρω στα 20€ και εχουν αποδειχθει μια χαρα..Αλλα δε τα βρισκω τωρα απο κει που τα πηρα.Αν το βρω θα στειλω λινκ.

 

Οριστε λινκ απο skroutz:

https://www.skroutz.gr/s/4232692/HTC-RC-E240.html?keyphrase=rc+e240

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει στις αρχες αυτα εδω γυρω στα 20€ και εχουν αποδειχθει μια χαρα..Αλλα δε τα βρισκω τωρα απο κει που τα πηρα.Αν το βρω θα στειλω λινκ.

 

Οριστε λινκ απο skroutz:

https://www.skroutz.gr/s/4232692/HTC-RC-E240.html?keyphrase=rc+e240

 

Αυτά φαίνεται σαν να είναι τα ίδια με αυτά που δίνουν, σε μαύρα, αλλά έχουν και τα κουμπιά για ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει στις αρχες αυτα εδω γυρω στα 20€ και εχουν αποδειχθει μια χαρα..Αλλα δε τα βρισκω τωρα απο κει που τα πηρα.Αν το βρω θα στειλω λινκ.

 

Οριστε λινκ απο skroutz:

https://www.skroutz.gr/s/4232692/HTC-RC-E240.html?keyphrase=rc+e240

 

Αυτά φαίνεται σαν να είναι τα ίδια με αυτά που δίνουν, σε μαύρα, αλλά έχουν και τα κουμπιά για ένταση.

 

και αυτά με κάνουν. θα αλλάξω μόνο το μαυρο μαξιλαράκι που έχουν, με το κόκκινο των μαμά . απλά πρέπει να τα βρω σε μαύρο, γιατί πολύ σε άσπρο παίζει. Ευχαριστώ πολύ παίδες :)

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα αυτή την θηκούλα, όχι κάτι το ιδιαίτερο. αλλά και με 9,90 μην περιμένεις και πολλά :p
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα αυτή την θηκούλα, όχι κάτι το ιδιαίτερο. αλλά και με 9,90 μην περιμένεις και πολλά :p

Εγώ αγόρασα αυτή εδώ σε carbon !!!:p

-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...