Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια η τιμη πεφτει με πολυ αργους ρυθμους. 537€ ειναι ακομα. Σε μεταχειρισμενο παιζει καμια καλη ευκαιρια; Το θελω πολυ το κινητο αλλα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια η τιμη πεφτει με πολυ αργους ρυθμους. 537€ ειναι ακομα. Σε μεταχειρισμενο παιζει καμια καλη ευκαιρια; Το θελω πολυ το κινητο αλλα...

Προφανώς αστειεύεσαι, ήδη έχει πέσει πολύ! 100€ σχεδόν σ'ένα μήνα. Αν δεν αντέχει η τσέπη σου μπορείς να πάρεις άλλη συσκευή..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αστειεύεσαι, ήδη έχει πέσει πολύ! 100€ σχεδόν σ'ένα μήνα. Αν δεν αντέχει η τσέπη σου μπορείς να πάρεις άλλη συσκευή..

 

Ειναι που βλεπω τους ρυθμους που πεφτει το s4. :D Δεν ειναι πως δεν αντεχει η τσεπη μου, αλλα να μην αισθανθω και κοροιδο αμα εχω δωσει τοσα λεφτα για ενα κινητο. Θελω να ειμαι σιγουρος. :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι που βλεπω τους ρυθμους που πεφτει το s4. :D Δεν ειναι πως δεν αντεχει η τσεπη μου, αλλα να μην αισθανθω και κοροιδο αμα εχω δωσει τοσα λεφτα για ενα κινητο. Θελω να ειμαι σιγουρος. :)

 

Oι τιμες στα htc πεφταν ανεκαθεν πολυ πιο αργα απ οτι στα samsung..

Υπομονη. Αν περιμενεις μεχρι Σεπτεμβρη θα πεσει κ αλλο γιατι θα ερθει το one max.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γνώμη είναι να ρωτήσεις αυτούς που είχαν και τα 2,πιο από τα 2 κράτησαν,όταν έφυγε ο πρώτος ενθουσιασμός.Και εύκολα θα καταλήξεις :) Είναι ακριβή αγορά και θέλει σκέψη και όχι ενθουσιασμό.

 

Υπάρχουν και πολλοί που έμειναν στο One και δεν ξανακοίταξαν ποτέ πίσω προς την Κορέα.

;)

 

Όσο για την κάμερα το One υπερέχει σε νυχτερινές λήψεις, όπου είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί, όπως επίσης και σε κάθε είδους φωτογραφία σε δύσκολες συνθήκες. Το S4 υπερέχει σε τοπία και εξωτερικές φωτογραφίες γιατί έχει παραπάνω λεπτομέρεια.

Είναι τι θέλει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πολυ ωραια θηκη και απο την HTC.Αυτη θα παρω και εγω.

 

το πήρες τελικά το κινητάκι; μεγειές! η συγκεκριμένη έχει καλή προστασία αλλά διάβασα ότι στο βαλε βγαλε θελει πολυ προσοχή μη κάνει σημάδι

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο το μοντέλο που κυκλοφορεί στην Αμερική με το ευρωπαϊκό?

 

Το Αμερικάνικο καλύπτεται από εγγύηση στην Ευρώπη/Ελλάδα?

 

Σκέφτομαι να το τσιμπίσω από το us play store για $599. Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο το μοντέλο που κυκλοφορεί στην Αμερική με το ευρωπαϊκό?

 

Το Αμερικάνικο καλύπτεται από εγγύηση στην Ευρώπη/Ελλάδα?

 

Σκέφτομαι να το τσιμπίσω από το us play store για $599. Τι λέτε?

 

https://play.google.com/store/devices/details?id=htc_one

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα δύο HTC One, ένα Google Edition και ένα Developer's Edition από amazon.com σε προσφορά μέσω amazon prime ($599 η developer και $529 η google) και μου τα έφερε συγγενικό μου πρόσωπο από Αμερική. Η εγγύηση ισχύει κανονικά και όπου γης έχει η HTC support.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι ίδιο το μοντέλο που κυκλοφορεί στην Αμερική με το ευρωπαϊκό?

 

Το Αμερικάνικο καλύπτεται από εγγύηση στην Ευρώπη/Ελλάδα?

 

Σκέφτομαι να το τσιμπίσω από το us play store για $599. Τι λέτε?

 

Εγώ έχω πάρει το αμερικάνικο από το HTC US Store. Αν έχεις κάποιον να στο φέρει τότε ναι αξίζει οικονομικά.

Όταν το πήρα ήταν περίπου 250€ πιο φτηνό.

Αν δεν έχεις κάποιον στην Αμερική τότε δεν μπορώ να δω πώς θα το πάρεις. Ούτε το Play ούτε το HTC Store στέλνουν εδώ. Μετά μόνη λύση το Άμαζον αλλά και πάλι αν δεν έχεις κάποιον θα φας τελωνείο.

 

Από εκεί και πέρα το Unlocked US παίζει μια χαρά εδώ, απλά δεν θα έχεις 4G. Αυτό για μένα δεν ήταν πρόβλημα, απλά αν το θες έχε το νου σου. Τώρα για εγγύηση, με την εδώ αντιπροσωπεία δεν ξέρω τι θα γίνει. Προσωπικά προσεύχομαι να μην την χρειαστώ ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Eκτός από τα unlocked υπάρχουν και τα international edition που υποστηρίζουν τις LTE μπάντες που υπάρχουν στην Ευρώπη (EMEA bands).
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα και εγώ τελικά, χθες το παρέλαβα. Η παραγγελία έγινε από το i-buy που βρήκα στο σκρουτζ στα 538.00, unbranded.

Δόξα το Θεό, το κινητό είναι άψογο, ούτε θέμα με το zero gap στα ηχεία, ούτε καμένα πίξελ στην κάμερα, όλα καλά!

Ευτυχισμένος με το θηρίο!!

Η θήκη που αναφέρθηκε στην προηγούμενη σελίδα είναι καινούργια; Εάν θυμάμαι καλά αυτή την είχε βγάλει μαζί με το κινητό, εκτός εάν την βελτίωσε καθώς δεν έδενε τόσο καλά με το κινητό και το πάνω κάλυμμα δεν καθόταν κάτω αλλά σηκωνόταν, με βάση reviews όλα αυτά.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

το πήρες τελικά το κινητάκι; μεγειές! η συγκεκριμένη έχει καλή προστασία αλλά διάβασα ότι στο βαλε βγαλε θελει πολυ προσοχή μη κάνει σημάδι

χαχαχ οχι ακομα..Βλεπεις φοιτητικο επιδομα σου λεει μετα...Ελληνικο κρατος λες εσυ μετα + γραφειοκρατια!Εχουμε λιγακι ακομα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδια ειμαι το τσακ να το παρω απο εδω, το πανω πανω καταστημα στη λιστα.

http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00BFC59T4/ref=sr_tr_sr_2_olp?ie=UTF8&qid=1378829312&sr=8-2&keywords=htc+one&condition=new

Βγαινει στα 460 το μαυρο αλλα το καταστημα εχει μονο δυο αξιολογησεις και η τιμη ειναι λιγο χαμηλη και με βαζει σε υποψιες.Να το τολμησω?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θα ηθελα την γνωμη σας.

 

Θελω να το παρω. Το δίλλημα μου ειναι να το παρω απο επίσημη εισαγωγή 720 € ή απο σκρουτζ 510€.

Εφοσον ειναι ελληνικο εαν παθει κατι μιλαω με αρβατο.

Απο σκρουτζ τι γινεται σε περιπτωση που εχει το θεμα me to gap zero ή με την οθονη που εξεχει πανω και κατω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Θα ηθελα την γνωμη σας.

 

Θελω να το παρω. Το δίλλημα μου ειναι να το παρω απο επίσημη εισαγωγή 720 € ή απο σκρουτζ 510€.

Εφοσον ειναι ελληνικο εαν παθει κατι μιλαω με αρβατο.

Απο σκρουτζ τι γινεται σε περιπτωση που εχει το θεμα me to gap zero ή με την οθονη που εξεχει πανω και κατω

 

Παθών και μαθών... Σκρουτζομάγαζο all the way, αρκεί να είναι ελληνικό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Η ελληνική αντιπροσωπεία καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές ?

Σας έχει τύχει να σας χαλάσει συσκευή HTC εντός εγγύησης, που δεν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας? Σας κάλυψαν εδώ ή το στείλατε εξωτερικό?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Η ελληνική αντιπροσωπεία καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές ?

Σας έχει τύχει να σας χαλάσει συσκευή HTC εντός εγγύησης, που δεν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας? Σας κάλυψαν εδώ ή το στείλατε εξωτερικό?

Ευχαριστώ

 

Πολυ σωστη η ερώτηση σου φιλε Νικο.

Ολα τα μαγαζιά στο σκρουτζ λενε χωρα προελευσης EU.

Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Η ελληνική αντιπροσωπεία καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές ?

Σας έχει τύχει να σας χαλάσει συσκευή HTC εντός εγγύησης, που δεν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας? Σας κάλυψαν εδώ ή το στείλατε εξωτερικό?

Ευχαριστώ

 

Είχα πάρει τηλέφωνο στην htc και ρώτησα αυτό ακριβώς. Η ακριβής απάντηση ήταν "καλύπτουμε κανονικά συσκευές της ευρωπαϊκής ένωσης εκτός αν είναι κλειδωμένες σε πάροχο (τύπου Vodafone ή t mobile), όπου εκεί έχουμε άλλη διαδικασία". Αν και δε ρώτησα παρακάτω γιατί δεν ήταν κλειδωμένο το δικό μου, μου έδωσαν την εντύπωση ότι αν είναι κλειδωμένο το αναλαμβάνει ο εκάστοτε πάροχος.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει τηλέφωνο στην htc και ρώτησα αυτό ακριβώς. Η ακριβής απάντηση ήταν "καλύπτουμε κανονικά συσκευές της ευρωπαϊκής ένωσης εκτός αν είναι κλειδωμένες σε πάροχο (τύπου Vodafone ή t mobile), όπου εκεί έχουμε άλλη διαδικασία". Αν και δε ρώτησα παρακάτω γιατί δεν ήταν κλειδωμένο το δικό μου, μου έδωσαν την εντύπωση ότι αν είναι κλειδωμένο το αναλαμβάνει ο εκάστοτε πάροχος.

 

Με "κλειδωμένες" εννοούν τις SIM-Locked (που παίζουν μόνο με συγκεκριμένο SIM) ή και τις συσκευές που είναι branded Vodafone / T-Mobile (με αντίστοιχο firmware) αλλά που παίζουν με όλα τα SIM?

Link to comment
Share on other sites

Με "κλειδωμένες" εννοούν τις SIM-Locked (που παίζουν μόνο με συγκεκριμένο SIM) ή και τις συσκευές που είναι branded Vodafone / T-Mobile (με αντίστοιχο firmware) αλλά που παίζουν με όλα τα SIM?

 

Νομίζω ότι αναφέρονταν σε branded συσκευές που άποψη μου είναι ότι καλύτερα να αποφεύγονται για διάφορους λόγους.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα

Η ελληνική αντιπροσωπεία καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές ?

Σας έχει τύχει να σας χαλάσει συσκευή HTC εντός εγγύησης, που δεν ήταν ελληνικής αντιπροσωπείας? Σας κάλυψαν εδώ ή το στείλατε εξωτερικό?

Ευχαριστώ

 

 

Ναι, καλύπτει όλες τις ευρωπαϊκές συσκευές, με την διαφορά ότι σε ταλαιπωρούν λίγο έως πολύ παραπάνω στο service.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά τι παίζει με τις καινούργιες παραλαβές? Έχουμε κάποιο κρούσμα από προβληματική κάμερα στις τελευταίες παρτίδες?

 

Θεωρητικά το πρόβλημα αντιμετωπίστηκε από τις παρτίδες Σεπτεμβρίου και μετά. Θεωρητικά...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...