Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, εσείς που έχετε το μαύρο HTC One - αν το πήρατε από online κατάστημα - και είναι "ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας", είναι branded, με λογότυπα vodafone επάνω κλπ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 316
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι, εσείς που έχετε το μαύρο HTC One - αν το πήρατε από online κατάστημα - και είναι "ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας", είναι branded, με λογότυπα vodafone επάνω κλπ?

Το πήρα πριν ακριβώς μια εβδομάδα και το μόνο που θυμίζει T-Mobile είναι το cid που βρίσκεις με το πρόγραμμα cid getter.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν ακριβώς μια εβδομάδα και το μόνο που θυμίζει T-Mobile είναι το cid που βρίσκεις με το πρόγραμμα cid getter.

 

χμμ πήρα τηλ σε 2 σκρουτζομάγαζα (από τα "καλά) που το είχαν και μου είπαν ότι ίσως να έχει τέτοιο λογότυπο επάνω (στο 1 ήταν σίγουροι ότι έχει στο άλλο μου είπαν ότι κάποια κομμάτια το έχουν και κάποια όχι). Επίσης ανέφεραν ότι μάλλον έχει και εγκατεστημένα 1-2 apps σχετικά με τον πάροχο. Το σκέφτομαι να το πάρω αλλά το θέλω καθαρό και ξάστερο χωρίς λογότυπα και σαχλαμάρες εγκατεστημένες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα

Μετά από 3 χρόνια με το Desire έχω γίνει fan της HTC και όταν πρωτοείδα από κοντά το One έπαθα ένα... κάτι! Ξέρω είναι καλύτερο το LG G2 αλλά η ποιότητα κατασκευής του One και ο σχεδιασμός είναι από άλλο πλανήτη. Κάνω λοιπόν συνειδητή επιλογή για το One.

Όλα καλά ως εδώ, κοιτώντας όμως στα άπειρα σκρουτζομάγαζα ποιος έχει unbranded ασημί One και με εγγύηση για Ελλάδα; Δε θέλω (και δε μπορώ) να διαθέσω τα χρήματα που ζητάνε ελληνικές αλυσίδες ηλεκτρονικών για να είμαι σίγουρος για τα specs. Επίσης θέλω να είναι από τις τελευταίες παρτίδες με όλα τα προβλήματα διορθωμένα. Αγοράζω κι από δεύτερο χέρι (το Desire που έχω μου το είχε πουλήσει ο costsa από εδώ κι ακόμα τόσα χρόνια μετά είναι αστέρι) αρκεί να είναι σαν καινούργιο και καινούργια παρτίδα. Μπορείτε να βοηθήσετε και να με κατευθύνετε κάπου;

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις αγορές από απέξω τσεκαρε στο αμαζον. Επίσης μπορείς να βάλεις και μια αγγελία μέσα στο φόρουμ και να το πάρεις από κάποιον έμπιστο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει κανείς κανένα ασημί τελευταίας γενιάς χωρίς θέματα με κάμερες κλπ από εδώ; Ας μου στείλει pm.

Κατά τα άλλα στο Amazon πρώτον δεν ξέρω σε ποιας χώρας Amazon να μπω (.de ή .com ή κάποιο άλλο) και δεύτερον δεν ξέρω ποιον πωλητή διαλέγω για αξιοπιστία και ξεκλείδωτο τηλέφωνο... Είναι λίγο χαοτικό.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τα links gsir! Έχω έρωτα με το ασημί, το μπλε δε μου κολλάει καθόλου... Το μαύρο επίσης ωραίο αλλά έχω φάει σκάλωμα σου λέω:lol:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

ασημι θα βρεις μπολικα. μπες στο insomnia η στις αγγελιες του myphone και βαλε μια αγγελια ζητησης για ασημι unbranded. θα το βρεις και κατω απο 400

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι αλλά δεν θα ξέρω αν είναι από τα τελευταία που έχουν λυμένα τα προβλήματα ... Οι περισσότεροι που τα πουλάνε τα πουλάνε λόγω θέματος με το zero gap ή/και την κάμερα και θέλουν να τα ξεφορτωθούν...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

βαλε να μην εχει θεματα με τη καμερα στην περιγραφή και ζητα να σου δωσουν το serial number να διαπιστωσεις αν ειναι απ τις καινουργιες παρτιδες

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι αλλά δεν θα ξέρω αν είναι από τα τελευταία που έχουν λυμένα τα προβλήματα ... Οι περισσότεροι που τα πουλάνε τα πουλάνε λόγω θέματος με το zero gap ή/και την κάμερα και θέλουν να τα ξεφορτωθούν...

 

oι περισσοτεροι τα πουλανε απλα για αλλαγη.υπερβολες ολα αυτα.τι zero gap.Οσο για τη καμερα αυμβαινει σε ολα.software ειναι.Και το δικο μου εχει αλλα δεν ειναι λογος να το δωσω γιατι με τη καταλληλη ρυθμιση φτιαχνει συν οτι δεν ειναι κατι που υπαρχει σε καθε φωτογραφια.ειναι αναλογα τις συνθηκες φωτισμου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το μπλε δε μου αρέσει για να πω την αλήθεια. Αν ήταν θα διάλεγα το κόκκινο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

oι περισσοτεροι τα πουλανε απλα για αλλαγη.υπερβολες ολα αυτα.τι zero gap.Οσο για τη καμερα αυμβαινει σε ολα.software ειναι.Και το δικο μου εχει αλλα δεν ειναι λογος να το δωσω γιατι με τη καταλληλη ρυθμιση φτιαχνει συν οτι δεν ειναι κατι που υπαρχει σε καθε φωτογραφια.ειναι αναλογα τις συνθηκες φωτισμου.

 

Ε όχι και όλα! Το δικό μου που είναι από τις νέες παρτίδες (39), δεν έχει θέμα ούτε με την κάμερα ούτε με το gap.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα τιμές και στο Amazon και δεν έχουν διαφορά από τα φθηνότερα σκρουτζομάγαζα που φέρνουν προφανώς από Γερμανία κι αυτοί άρα δεν καταλαβαίνω το πλεονέκτημα του Amazon.

Από την άλλη ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για το πού θα βλέπω πριν το ανοίξω τι παρτίδα είναι και ποιες πρέπει να αποφύγω.

Εσύ ας πούμε tsicrete πού είδες το 39 στο δικό σου;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα τιμές και στο Amazon και δεν έχουν διαφορά από τα φθηνότερα σκρουτζομάγαζα που φέρνουν προφανώς από Γερμανία κι αυτοί άρα δεν καταλαβαίνω το πλεονέκτημα του Amazon.

Από την άλλη ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για το πού θα βλέπω πριν το ανοίξω τι παρτίδα είναι και ποιες πρέπει να αποφύγω.

Εσύ ας πούμε tsicrete πού είδες το 39 στο δικό σου;

 

Σε μια απο τις πλευρες του κουτιου θα βρεις ενα αυτοκολητο με το IMEI, P/N, αυτο που σε ενδιαφέρει ειναι το S/N στο δικο μου ξεκιναει απο 39

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα τιμές και στο Amazon και δεν έχουν διαφορά από τα φθηνότερα σκρουτζομάγαζα που φέρνουν προφανώς από Γερμανία κι αυτοί άρα δεν καταλαβαίνω το πλεονέκτημα του Amazon.

Από την άλλη ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για το πού θα βλέπω πριν το ανοίξω τι παρτίδα είναι και ποιες πρέπει να αποφύγω.

Εσύ ας πούμε tsicrete πού είδες το 39 στο δικό σου;

 

Συνηθως ειναι unbranded τα τηλέφωνα απ το amazon, που στην Ελλάδα κανένα σκρουτζομαγαζο δεν εχει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατανοητά όλα. Ψάχνω λοιπόν για serial number από 39 και πάνω για να είμαι καλυμμένος. Όσο για το μαγαζί αγοράς ακόμα το σκέφτομαι. Θα δοκιμάσω να βάλω μια αγγελία ζήτησης αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες να βρω κάτι καινούργιο και από τελευταίες παρτίδες. Πληρώνω μέχρι και πάνω από 400 αν είναι λιγότερο από ενός μήνα και καινούργια παρτίδα χωρίς πρόβλημα και εννοείται unbranded κλπ.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατανοητά όλα. Ψάχνω λοιπόν για serial number από 39 και πάνω για να είμαι καλυμμένος. Όσο για το μαγαζί αγοράς ακόμα το σκέφτομαι. Θα δοκιμάσω να βάλω μια αγγελία ζήτησης αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες να βρω κάτι καινούργιο και από τελευταίες παρτίδες. Πληρώνω μέχρι και πάνω από 400 αν είναι λιγότερο από ενός μήνα και καινούργια παρτίδα χωρίς πρόβλημα και εννοείται unbranded κλπ.

 

Και branded να το παρεις ολα καλα, το αλλαζεις σε google device η οτι αλλο θες... γιατι να πληρωσεις κερατιατικα αλλωστε; Εμενα το branded θα με χαλαγε εαν υπηρχε λογοτυπο χτυπημενο στο σωμα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και όλα! Το δικό μου που είναι από τις νέες παρτίδες (39), δεν έχει θέμα ούτε με την κάμερα ούτε με το gap.

οι παρτίδες από 39 και μετά έχουν beatsaudio?

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποιος φίλος είχε γράψει ότι λόγω διακοπής της συνεργασίας με τον Drdre (Ηχεία) οι καινούργιες παρτίδες δεν θα τα έχουν !!!!!

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αφορά νέα μοντέλα και όχι τα ήδη κυκλοφορούντα. Δεν θα διακοπεί η συνεργασία, η Beats εξαγόρασε το ποσοστό που κατείχε σε αυτήν η HTC.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ αυτό είχα δει και δεν θυμόμουν λεπτομέρειες !!!

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Sn: FA362W900918

Αυτός ο σειριακος αριθμός τι λεει; Ποια παρτιδα είναι; Το βρήκα στο insomnia και περιμενει απάντηση οπότε όποιος μπορεί ας απαντήσει γρήγορα!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...