Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχω φάει σκάλωμα, κάτι έχω πειράξει στις ρυθμίσεις κάπου και παίρνω viber msgs μόνο over wifi!!! δεν παίρνω τπτ όταν είμαι σε data ενώ λαμβάνω κανονικά notifications απο άλλα app! Ξέρει κανείς που να κοιτάξω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιεί κανείς τον Kernel από teaMseven να μας δώσει feedback;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκίμασα, μια εβδομάδα, την πλήρωσα κιόλας για να έχω full support.

Όσο με είχε ενθουσιάσει στην αρχή τόσο με ξενέρωνε μέρα με τη μέρα.

Αισθητά πιο αργή απ'την ARHD 13.4 που είμαι τώρα (και ξαναγύρισα). Βασικά όχι μόνο αισθητά, η μέρα με τη νύχτα θα'λεγα.

Μπορούσες κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης να μη κάνεις install τον Sense, έλα που όμως μετά τα εικονίδια της lockscreen δεν υπήρχαν, και δεν υπήρχε και τρόπος να τα προσθέσεις. Κι όλα αυτά με τη τελευταία ViperOne 2.1.0. Και τρόπος να βρεθεί όμως, και μόνο για τη βραδυπορία της δε θα τη ξαναέβαζα.

 

Περιεργο...εγω δεν εχω τετοιο προβλημα και εχω την rom αρκετο καιρο, προσφατα περασα και το νεο 2.5.0 update και παει σφαιρα. Γενικα δεν βλεπω ιδιαιτερη διαφορα στην ταχυτητα με αλλες roms, stock και custom.

Μηπως υπηρξε καποιο λαθος στην εγκατασταση ή εγινε καποιο μπερδεμα με αλλα mods πχ xposed?...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα σημερα πηρα ενα one και εγω απο ενα απο τα γνωστα skroutzομαγαζα ειμαι συνδρομητης wind και το κινητο ειναι branded vodafone και δεν μπορω με τιποτα να κατεαβασω δεδομενα μεσω κινητης τηλεφωνιας περασα apn χειρωκινητα αλλα και παλι δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα ειμαι απογοητευμενος μεχρι εκει που δεν παει.... υαπρχει καποιος που μπορει να βοηθησει???? ευχαριστω.

Καλημερα ,στην περιπτωση σου εχεις 2 επιλογες, η αλλαζεις παροχο ,λιγο δυσκολο φανταζομαι, η περνας μια custom rom

και μετα θα μπορεις να κατεβαζεις δεδομενα μεσω του παροχου σου, μην παιδευεσε αδικα,δεν θα συνδεθει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,στην περιπτωση σου εχεις 2 επιλογες, η αλλαζεις παροχο ,λιγο δυσκολο φανταζομαι, η περνας μια custom rom

και μετα θα μπορεις να κατεβαζεις δεδομενα μεσω του παροχου σου, μην παιδευεσε αδικα,δεν θα συνδεθει.

 

δεν υπαρχει official που να μην ειναι κλειδωμενη σε καποιο παροχο? η περιπτωση να παει στο service της htc και να το φλασηαρου??? αν δεν παιξει τπτ απο τα παραπανω υπαρχει κανενας ελληνικος οδηγος για ρουτ???

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει official που να μην ειναι κλειδωμενη σε καποιο παροχο? η περιπτωση να παει στο service της htc και να το φλασηαρου??? αν δεν παιξει τπτ απο τα παραπανω υπαρχει κανενας ελληνικος οδηγος για ρουτ???

 

Δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο στην υποστήριξη της wind πρώτα; Ούτε εμένα έμπαινε αλλά πήρα στην cosmote και με έφτιαξαν. Είναι και το δικό μου branded Vodafone

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και πως το καταλαβαίνω ;;

 

Δυστυχώς δεν μπορείς. Και αν κρίνουμε οτι είναι η αρβατο..παρόλα αυτά μπορει να ειναι και μια χαρά. Αν η συσκευή είναι άψογη γιατι δεν τη κρατάς να περιμενεις το update;

 

 

 

 

 

παιδια καλημερα σημερα πηρα ενα one και εγω απο ενα απο τα γνωστα skroutzομαγαζα ειμαι συνδρομητης wind και το κινητο ειναι branded vodafone και δεν μπορω με τιποτα να κατεαβασω δεδομενα μεσω κινητης τηλεφωνιας περασα apn χειρωκινητα αλλα και παλι δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα ειμαι απογοητευμενος μεχρι εκει που δεν παει.... υαπρχει καποιος που μπορει να βοηθησει???? ευχαριστω.

 

Ρε παιδιά το τηλέφωνο δεν είναι κλειδωμένο branded είναι κανονικα δε θα πρεπε να χει θεμα. ΠΑΡΕ τον πάροχο σου τηλέφωνο να σου πει τις ρυθμίσεις για το vpn

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα αρχικα μου εστειλα ν τις ρυθμισεις αλλα μου εγραψε το κινητο οτι δεν υποστηριζοντε απο την συσκευη μετα μιλησα με τεχνικο και τις περασαμε χειροκηνιτα αλλα και παλι τζιφος....
Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα αρχικα μου εστειλα ν τις ρυθμισεις αλλα μου εγραψε το κινητο οτι δεν υποστηριζοντε απο την συσκευη μετα μιλησα με τεχνικο και τις περασαμε χειροκηνιτα αλλα και παλι τζιφος....

Kαλησπερα το sensation που εχω ειναι branded vodafone ,ειμαι συνδρομητης cosmote , οσο και αν προσπαθησα ποτε δεν καταφερα να κατεβασω δεδομενα ,μολις εβαλα custom rom ,αυτο το θεμα λυθηκε.

Τωρα δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι και γινετε σε branded,οσο για το root καλο θα ηταν να σου πει καποιος που το εχει κανει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιλησα με το καταστημα και μου ειπαν οτι μπορω να επιστρεψω την συσκευη και να μου δωσουν τα λεφτα μου πισω ευχαριστω πολυ ολους σασ....
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα μόνο τη νύχτα συμβαίνει...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα μόνο τη νύχτα συμβαίνει...

 

Τη νυχτα δεν ειχα κανενα προβλημα. Με το που εμφανιστηκε το συγκεκριμενο προβλημα εκανα αμεσως δοκιμη στο σκοταδι και ολα ηταν οκ. Οπως και στην ημερα. Πριν απο 4 μερες τραβηξα ολοκληρο γαμο την ημερα και οι φωτος ηταν τελειες. Και σημερα π επινα το καφεδακι πηγα να βγαλω φωτο και τα αποτελεσματα τα βλεπετε παραπανω.. πιστευω οτι εμφανιστηκε ξαφνικα το προβλημα ιδιως μετα το τελευταιο update. Οποτε θα διορθωθει στο επομενο.

Link to comment
Share on other sites

εχει συνδεσει καποιος το htc one σε mac με Mountain Lion λειτουργικο και να φαινεται σα δισκος ?

Ειχα το htc one x και ο mac δε μπορουσε να δει με τιποτα το htc , εκτος απο το htc sync manager που ειναι τραγικο σε μακ.

 

Αν το εχει καταφερει καποιος με το htc one, ας μας πει τις εντυπωσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Τη νυχτα δεν ειχα κανενα προβλημα. Με το που εμφανιστηκε το συγκεκριμενο προβλημα εκανα αμεσως δοκιμη στο σκοταδι και ολα ηταν οκ. Οπως και στην ημερα. Πριν απο 4 μερες τραβηξα ολοκληρο γαμο την ημερα και οι φωτος ηταν τελειες. Και σημερα π επινα το καφεδακι πηγα να βγαλω φωτο και τα αποτελεσματα τα βλεπετε παραπανω.. πιστευω οτι εμφανιστηκε ξαφνικα το προβλημα ιδιως μετα το τελευταιο update. Οποτε θα διορθωθει στο επομενο.

 

δοκίμασες και κάνα restart? μακαρι να είναι θέμα software και να διορθωθεί όπως αναφέρουν τα παιδια

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για root? Αυτο με το root toolkit είναι αρκετά μπερδεμα.. που πρέπει να κάνεις και λογαριασμό dev στην HTC... Κάτι με ένα κλικ που να δουλεύει δεν έχει? Όπως με το galaxy s4

 

δεν έχω κανένα πρόβλημα με το htc μου ούτε στην καμερα ούτε πουθενά. είναι σχετικά πρόσφατη παρτίδα. απλά είναι vodafone branded και θέλω να το κάνω root μόνο και μόνο για να βγάλω τα προγράμματα που έχει μέσα.... κατά τα άλλα δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε σε lag ούτε σε τίποτα. πάει σφαίρα... δεν είχα σκοπό να περάσω custom rom γιατί δεν έχω κάποιο θέμα, αλλά μόνο και μόνο που είναι vodafone με χαλάει....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξαφνικα.δε βλεπω καποιες επαφες του gmail μου. Εκανα clear cache, συγχρονισμο, reboot, αλλα τιποτα. Καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

εχει συνδεσει καποιος το htc one σε mac με Mountain Lion λειτουργικο και να φαινεται σα δισκος ?

Ειχα το htc one x και ο mac δε μπορουσε να δει με τιποτα το htc , εκτος απο το htc sync manager που ειναι τραγικο σε μακ.

 

Αν το εχει καταφερει καποιος με το htc one, ας μας πει τις εντυπωσεις του.

Χρησιμοποιεί map που δεν υποστηρίζουν τα Mac οπότε δεν θα το δει ποτέ. Εγώ παίζω με αυτό http://www.android.com/filetransfer/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε? έχω ξεκλειδώσει το bootloader, έχω βάλει το supersu.zip στο τηλέφωνο, μετά επιλέγω όπως λέει στο βίντεο boot into recovery αλλά κάνει boot kai δείχνει μία μπαταρία με ένα πράσινο στην μέση. πατάω το power όταν γίνει κόκκινο και κάνει reboot πάλι και ανοίγει στο μενού..... τι κάνω λάθος? το δοκιμάσα όπως λέει στο βίντεο 2-3 φορές αλλά δεν κάνει boot στο TMW recovery......:( θέλω να το κάνω root.... αλλά μόνο το bootloader ξεκλείδωσα
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, ξαφνικα.δε βλεπω καποιες επαφες του gmail μου. Εκανα clear cache, συγχρονισμο, reboot, αλλα τιποτα. Καμια ιδεα;

 

Στο gmail σου τις βλέπεις; Μήπως έχεις επιλέξει να μην εμφανίζονται κάποιες επαφές στις ρυθμίσεις του κινητού;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορείτε να με βοηθήσετε? έχω ξεκλειδώσει το bootloader, έχω βάλει το supersu.zip στο τηλέφωνο, μετά επιλέγω όπως λέει στο βίντεο boot into recovery αλλά κάνει boot kai δείχνει μία μπαταρία με ένα πράσινο στην μέση. πατάω το power όταν γίνει κόκκινο και κάνει reboot πάλι και ανοίγει στο μενού..... τι κάνω λάθος? το δοκιμάσα όπως λέει στο βίντεο 2-3 φορές αλλά δεν κάνει boot στο TMW recovery......:( θέλω να το κάνω root.... αλλά μόνο το bootloader ξεκλείδωσα

Έκανες την διαδικασία μέσω htc dev ή έκανες s-off με revone ?

Πέρασες πρώτα το recovery ώστε να κάνεις μετά install το superu ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έκανες την διαδικασία μέσω htc dev ή έκανες s-off με revone ?

Πέρασες πρώτα το recovery ώστε να κάνεις μετά install το superu ???

 

όχι δεν είχα περάσει το recovery, έκανα clear cashe και άνοιξε! μετά φλασαρα το αρχείό gia root και όλα κομπλέ! επιτέλους θα ξεφορτωθώ τη vodafone!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί map που δεν υποστηρίζουν τα Mac οπότε δεν θα το δει ποτέ. Εγώ παίζω με αυτό http://www.android.com/filetransfer/

 

λειτουργει κανονικα στη τελευταια εκδοσην OSX ?

το εχεις δοκιμασει ?

Link to comment
Share on other sites

Στο gmail σου τις βλέπεις; Μήπως έχεις επιλέξει να μην εμφανίζονται κάποιες επαφές στις ρυθμίσεις του κινητού;

 

Ναι στο pc τις βλεπω κανονικα. Και στις επαφες του κινητου εχω επιλεξει μονο gmail αλλα δε φαινονται ξαφνικα παρα πολλες.

Επισης στο ιστορικο κλησεων οι εν λογω επαφες που εχω παρε-δωσε συνεχως εξαφανιστηκαν.

Δε μπορω να καταλαβω τι εγινε ξαφνικα και δε μπορω κιολας να αποκαταστησω το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...