Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για όσους δεν τα ψάχνουν και πολύ να πω ότι αν ισχύουν όσα λέγονται, στην 4.2 θα πάρουμε συντομεύσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων για wifi, bluetooth κτλ, widget στην οθόνη κλειδώματος, επαναφορά της επιλογής να κρύβεται το κουμπί μενού (που θα αντικατασταθεί με συντόμευση πάλι) καθώς και ποσοστό % της μπαταρίας στην μπάρα δίπλα στο σήμα της μπαταρίας. Και τα 4 απαραίτητα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για όσους δεν τα ψάχνουν και πολύ να πω ότι αν ισχύουν όσα λέγονται, στην 4.2 θα πάρουμε συντομεύσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων για wifi, bluetooth κτλ, widget στην οθόνη κλειδώματος, επαναφορά της επιλογής να κρύβεται το κουμπί μενού (που θα αντικατασταθεί με συντόμευση πάλι) καθώς και ποσοστό % της μπαταρίας στην μπάρα δίπλα στο σήμα της μπαταρίας. Και τα 4 απαραίτητα.

 

Για πότε ακούγεται η 4.2????

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σε κάνα δυο-τρεις εβδομάδες έλεγε κάποιος insider σε ένα τουίτ!

 

Δεν ξέρω. Υπάρχει και μια ακόμα ενημέρωση που μπήκε αυτές τις μέρες στο developer, η οποία διορθώνει την ευαισθησία των capacitive κουμπιών. Πρώτα πρέπει να δούμε αυτήν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Υπάρχει και μια ακόμα ενημέρωση που μπήκε αυτές τις μέρες στο developer, η οποία διορθώνει την ευαισθησία των capacitive κουμπιών. Πρώτα πρέπει να δούμε αυτήν.

 

Κατάλαβα...

Αν και παιδιά καλύτερα να μην την πάρει αν έχουμε τα ίδια όπως στο s4...

Είμαι βέβαιος ότι τα λαγκ αλλά και η μπαταρία οφείλονται αποκλειστικά στην 4.2.2

Ελπίζω να διαψευστω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...

Αν και παιδιά καλύτερα να μην την πάρει αν έχουμε τα ίδια όπως στο s4...

Είμαι βέβαιος ότι τα λαγκ αλλά και η μπαταρία οφείλονται αποκλειστικά στην 4.2.2

Ελπίζω να διαψευστω...

 

Το lag σίγουρα είναι ευθύνη της Samsung. Η 4.2.2 δεν έχει lag (σε nexus). Για την μπαταρία δεν ξέρω (είχα κακή εμπειρία αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έφταιγε η έκδοση). Πάντως η κακή απόδοση του s4 είναι αποτέλεσμα της κακής υλοποιησης, αφού κονόμησε και τα θέματα του s3 και βιάστηκαν να βγάλουν 4.2 για μάρκετινγκ. Όλοι οι σοβαροί χρήστες βλέπουν το πρόβλημα αλλά κανείς δεν παραδέχεται ότι έχει στα χέρια του ένα ημιτελές προϊόν. Οι υπόλοιποι χαίρονται που έχουν την τελευταία έκδοση και δε βλέπουν πουθενά προβλήματα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω. Υπάρχει και μια ακόμα ενημέρωση που μπήκε αυτές τις μέρες στο developer, η οποία διορθώνει την ευαισθησία των capacitive κουμπιών. Πρώτα πρέπει να δούμε αυτήν.

 

για ποια ευαισθησια μιλας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το lag σίγουρα είναι ευθύνη της Samsung. Η 4.2.2 δεν έχει lag (σε nexus). Για την μπαταρία δεν ξέρω (είχα κακή εμπειρία αλλά δεν είμαι σίγουρος αν έφταιγε η έκδοση). Πάντως η κακή απόδοση του s4 είναι αποτέλεσμα της κακής υλοποιησης, αφού κονόμησε και τα θέματα του s3 και βιάστηκαν να βγάλουν 4.2 για μάρκετινγκ. Όλοι οι σοβαροί χρήστες βλέπουν το πρόβλημα αλλά κανείς δεν παραδέχεται ότι έχει στα χέρια του ένα ημιτελές προϊόν. Οι υπόλοιποι χαίρονται που έχουν την τελευταία έκδοση και δε βλέπουν πουθενά προβλήματα.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

Φέτος η Σάμμυ τα ...

 

Μπράβο στην HTC που έβγαλε πραγματικά ένα υπέροχο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

για ποια ευαισθησια μιλας?

 

Υπάρχουν παράπονα για το ότι τα κουμπιά κάτω (back, home) δεν πιάνουν εύκολα. Στην Αμερική η sprint έβγαλε ένα update ειδικά γι αυτό και καπάκι βγήκε ένα update για την έκδοση developer. Σε αυτήν την ενημέρωση δεν βρήκαν τίποτα καινούριο οπότε υποθέτουν ότι είναι αυτή που έδωσε η Sprint (βλέπουν μια βελτίωση στην ευαισθησία των κουμπιών αλλά όχι σίγουρα).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να την κάνουν σημαντικά στελέχη της εταιρίας...Λέτε το One να είναι η τελευταία ναυαρχίδα της HTC ? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξαν το καλύτερο τηλέφωνο της αγοράς και δεν μπόρεσαν να ικανοποιήσουν την ζήτηση!!!

Δεν ειναι για πολλές σφαλιάρες οι άνθρωποι???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν να την κάνουν σημαντικά στελέχη της εταιρίας...Λέτε το One να είναι η τελευταία ναυαρχίδα της HTC ? :confused:

 

Χωρις να με παρεξηγησεις, τετοιου ειδους κουτσομπολια ειναι για τα πρωιναδικα του Antena και του Star...

Απο που μπορει να βγει ενα τετοιο συμπερασμα?

Εντελως φιλικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να μπώ και εγώ στην συζήτηση .

Μόλις παρέλαβα απο την Expansys το one σε μάυρο χρώμα . Όταν το ξεκίνησα παρατήρησα ότι δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα επιλογής , ομολογώ ότι αυτό δεν μου άρεσε καθόλου , τώρα τι κάνουμε ? , τους το στέλνω πίσω ή υπάρχει κάποια άλλη λύση ??

Ευχαριστώ , και περιμένω κάποια γνώμη γιατί έχω ψιλο εκνευριστεί με την expansys .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να μπώ και εγώ στην συζήτηση .

Μόλις παρέλαβα απο την Expansys το one σε μάυρο χρώμα . Όταν το ξεκίνησα παρατήρησα ότι δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα επιλογής , ομολογώ ότι αυτό δεν μου άρεσε καθόλου , τώρα τι κάνουμε ? , τους το στέλνω πίσω ή υπάρχει κάποια άλλη λύση ??

Ευχαριστώ , και περιμένω κάποια γνώμη γιατί έχω ψιλο εκνευριστεί με την expansys .

 

Οταν έβαλες την sim μέσα δεν έκανε restart το κινητό με ελληνική γλώσσα;

Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω βάλει ακόμα την Sim , λές όταν την βάλω να γυρίσει σε ελληνικά ?

Ο λόγος που δεν την έχω βάλει είναι γιατί πρέπει να πάω να την αλλάξω την παλιά στην νέα Micro Sim .

Λές να παίξει μετά με τα ελληνικά ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ , με ξε-άγχωσες .

Άν έχεις και εσύ το ίδιο κινητό πάρει , θα ήθελα να μου έλεγες τις εντυπώσεις σου .

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να μπώ και εγώ στην συζήτηση .

Μόλις παρέλαβα απο την Expansys το one σε μάυρο χρώμα . Όταν το ξεκίνησα παρατήρησα ότι δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα επιλογής , ομολογώ ότι αυτό δεν μου άρεσε καθόλου , τώρα τι κάνουμε ? , τους το στέλνω πίσω ή υπάρχει κάποια άλλη λύση ??

Ευχαριστώ , και περιμένω κάποια γνώμη γιατί έχω ψιλο εκνευριστεί με την expansys .

 

Έλα βρε, κατέβασε από το play το morelocale 2 και μια χαρά Ελληνικά θα έχεις. Έτσι έρχονται τα περισσότερα htc και όχι μόνον

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ , με ξε-άγχωσες .

Άν έχεις και εσύ το ίδιο κινητό πάρει , θα ήθελα να μου έλεγες τις εντυπώσεις σου .

 

Αν δεν δουλέψει με την κάρτα απλά βάλε morelocale 2 και είσαι κομπλέ!

Όσο για τη συσκευή είναι φοβερή

απόκριση τέλεια

μπαταριά μιάμιση μέρα τη βγάζεις με δεδομένα και wifi πάντα ανοιχτά!

40-50% καλύτερη αυτονομία από το HOX θα έλεγα

κάμερα παρα πολυ καλη σε νυχτερινές , κοντινές λήψεις και σε μακρινές μια χαρα ειναι εκτος αν εχεις μεγαλες απαιτησεις. Επισης στα πλανα σου χωραει περισσοτερη πληροφορία (ευρυγωνια λέγετε νομίζω :worry:)

Θηκη θελει οπωσδήποτε (αυτη εχω εγω http://www.ebay.co.uk/itm/400464499252?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#shId)

Κατι τελευταιο δε ξερω αν εχεις ξανα παρει htc συσκευη παντως αυτο το sence λυνει χερια! τα εχει ολα και δε χρειαζεται να φορτωσεις δεκαδες εφαρμογες!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά να μπώ και εγώ στην συζήτηση .

Μόλις παρέλαβα απο την Expansys το one σε μάυρο χρώμα . Όταν το ξεκίνησα παρατήρησα ότι δεν έχει ελληνικά σαν γλώσσα επιλογής , ομολογώ ότι αυτό δεν μου άρεσε καθόλου , τώρα τι κάνουμε ? , τους το στέλνω πίσω ή υπάρχει κάποια άλλη λύση ??

Ευχαριστώ , και περιμένω κάποια γνώμη γιατί έχω ψιλο εκνευριστεί με την expansys .

 

 

Επειδή δεν έχω δει πολλούς με το μαύρο, πώς σου φαίνεται με το θέμα με τις δαχτυλιές; Χρειάζεται απαραίτητα θήκη ή αρκεί μια pouch για την μεταφορά; Η παραγγελία πότε έγινε, έχουν φτιάξει οι χρόνοι ή εξακολουθείς να περιμένεις κανένα μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πρόσεξα σήμερα. Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη ενώ μέχρι χθες (είμαι σχεδόν σίγουρος) έπρεπε να σύρω ένα εικονίδιο προς τα πάνω για να ξεκλειδώσει ανοίγοντας την εφαρμογη σήμερα είδα ότι και η απλή πίεση ξεκλειδώνει τη συσκευή. Το ίδιο ισχύει και για την απάντηση σε μια κλήση. Σε κλειδωμένη οθόνη η απλή πίεση ενός κουμπιού απαντάει ή ακυρώνει μια κλήση. Είναι σε όλους έτσι (κακώς) ή μόνο σε μένα;
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πρόσεξα σήμερα. Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη ενώ μέχρι χθες (είμαι σχεδόν σίγουρος) έπρεπε να σύρω ένα εικονίδιο προς τα πάνω για να ξεκλειδώσει ανοίγοντας την εφαρμογη σήμερα είδα ότι και η απλή πίεση ξεκλειδώνει τη συσκευή. Το ίδιο ισχύει και για την απάντηση σε μια κλήση. Σε κλειδωμένη οθόνη η απλή πίεση ενός κουμπιού απαντάει ή ακυρώνει μια κλήση. Είναι σε όλους έτσι (κακώς) ή μόνο σε μένα;

 

Για την lock screen είχα δει αυτό

. Δεν είμαι σίγουρος αν είναι αυτό που λες.

 

Για τις κλήσεις δεν έχω ιδέα. Δεν το έχω το one δυστυχώς.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκλειδώνει ότι κι αν κάνω. Ακόμα κι αν απλά ακουμπήσω την οθόνη.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που πρόσεξα σήμερα. Όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη ενώ μέχρι χθες (είμαι σχεδόν σίγουρος) έπρεπε να σύρω ένα εικονίδιο προς τα πάνω για να ξεκλειδώσει ανοίγοντας την εφαρμογη σήμερα είδα ότι και η απλή πίεση ξεκλειδώνει τη συσκευή. Το ίδιο ισχύει και για την απάντηση σε μια κλήση. Σε κλειδωμένη οθόνη η απλή πίεση ενός κουμπιού απαντάει ή ακυρώνει μια κλήση. Είναι σε όλους έτσι (κακώς) ή μόνο σε μένα;

 

Όχι για να ξεκλειδωσω και να απαντήσω πρέπει να σύρω πρός τα επάνω . Δες μήπως πειραξες καμιά ρύθμιση .

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...