Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλάξαμε ηδη! Μετα το Μ8 και το Ε8 (που δεν μου αρεσαν) βρήκα τον αντικαταστατη του Μ7 μου οταν πήρα HTC One ME (M9ew). Προφανώς και ο νέος snapdragon, το +1GB Ram και υποθέτω η καλύτερη κάμερα δεν αποτελούν λόγο για να πάρω το Μ10. Αυτό που πραγματικά θα ηθελα είναι λιγο μικρότερη οθόνη, αλλα και αυτό πάλι στις 5.1 ιντσες μεγάλο μου φαινεται! Δεν θελουμε τηλεορασεις, τηλεφωνο αγοραζουμε βρε HTC!

Και άλλα πέντε χρόνια τη βγάζω με το M7.....φέτος όμως θα βρω διαφορες..

Αν η κάμερα είναι12 ultra.......yesss

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να αλλάξουμε τη μπαταρία εκτός Άρβατο;

Και τιμή αν ξέρει κάποιος καλό θα ήτανε :p

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει φθίνουσα πορεία γμτ.

Εκεί που κράταγε 1 1/2 μέρα , τώρα περίπου μισή και κάτι....

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

E να σου πω λογικό είναι...

2 χρόνια πόσα να αντέξει κι αυτή; Πάντως εγώ υπο-αναβαθμιστηκα (όπως το πάρει κανείς :P) σε ένα xiaomi RN2 και το m7 το έδωσα στη γυναίκα που έμεινε χωρίς κινητό αφού της έσπασε το 920.Είδε το φως το αληθινό λέμε!:lol:

 

Δε λέω καλούλι το MIUI αλλά sense ΔΕΝ είναι!

Δε λέω το πιο όμορφο κινητό ever το M7 (για μένα) αλλά κινητό χωρίς αποσπώμενη μπαταρία ΔΕ ξαναπαίρνω...

Και για να γίνω πιο σαφής.Αν είχα τη δυνατότητα να έπαιρνα κάθε χρόνο καινούριο κινητό δε θα με ένοιαζε καν το θέμα της μπαταρίας.Αλλά εφόσον το κινητό, εκτός απροόπτου πάντα, μένει στα χέρια μου 2 χρόνια τουλάχιστον δε το ξανακάνω το λάθος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια, εδω και λιγο καιρο καποιες μεμονομενες εφαρμογες εχουν αρχισει να κολλανε και δε ξερω τι στην ευχη φταιει. Εχω την ιδια ρομ πολυ καιρο (google play+ edition), εχω αλλαξει διαφορους kernel μηπως εφταιγε αυτο και σε 2 εφαρμογες (συγκεκριμενα πες βρες και mr phone) τρωει σκαλωματα. Το κινητο τρεχει κανονικα, οπως και ολες οι αλλες εφαρμογες. Εχω κανει format και δεν εφτιαξε. Εχει κανεις καμια ιδεα; Μπορει καποιος που εχει την ιδια ρομ να δοκιμασει την εφαρμογη να μου πει αν τρεχει σωστα σε αυτον;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εδω και λιγο καιρο καποιες μεμονομενες εφαρμογες εχουν αρχισει να κολλανε και δε ξερω τι στην ευχη φταιει. Εχω την ιδια ρομ πολυ καιρο (google play+ edition), εχω αλλαξει διαφορους kernel μηπως εφταιγε αυτο και σε 2 εφαρμογες (συγκεκριμενα πες βρες και mr phone) τρωει σκαλωματα. Το κινητο τρεχει κανονικα, οπως και ολες οι αλλες εφαρμογες. Εχω κανει format και δεν εφτιαξε. Εχει κανεις καμια ιδεα; Μπορει καποιος που εχει την ιδια ρομ να δοκιμασει την εφαρμογη να μου πει αν τρεχει σωστα σε αυτον;

Ευχαριστω

Εγώ πάντως που δοκίμασα καθαρή 6 και 5.0.2 με sense, μόνο προβλήματα έχω. Γι αυτό ξαναέβαλα την revolution και είμαι μια χαρά. Αυτή η Rom σχεδιάστηκε γι αυτή τη συσκευή. Αυτή δουλεύει και καλύτερα από όλες τελικά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μου κρασαρει συνέχεια η native εφαρμογή του email. Συγκεκριμένα έχω ένα οποιοδήποτε αρχείο. Το επισυνάπτω σε νεο mail, επιλέγω παραλήπτες (to, cc, bcc, δεν έχει σημασία) και μόλις αγγίξω για να γράψω στο μέιλ κρασαρει η εφαρμογή. Αν δεν δοκιμάσω να γράψω φεύγει κανονικά. Το ίδιο και αν κανω reply, forward.

Έχω δοκιμάσει clear cache partition αλλά τζίφος.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μου κρασαρει συνέχεια η native εφαρμογή του email. Συγκεκριμένα έχω ένα οποιοδήποτε αρχείο. Το επισυνάπτω σε νεο mail, επιλέγω παραλήπτες (to, cc, bcc, δεν έχει σημασία) και μόλις αγγίξω για να γράψω στο μέιλ κρασαρει η εφαρμογή. Αν δεν δοκιμάσω να γράψω φεύγει κανονικά. Το ίδιο και αν κανω reply, forward.

Έχω δοκιμάσει clear cache partition αλλά τζίφος.

Έκανα ακριβώς τα βήματα που περιέγραψες και κράσαρε και σ' εμένα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνουμε τώρα;

Τελικά γα να κάνω τη δουλειά μου κατέβασα την Microsoft outlook εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να πω ότι με βολεύει. Ίσως να είναι και θέμα συνήθειας.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει τους λογαριασμούς μου στην εφαρμογή του Gmail. Και τη native δεν την χρησιμοποιώ. Για να την τεστάρω μπήκα για να καταλάβεις.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και διαγραφή όλων των λογαριασμών και στήσιμο από την αρχή, αλλά τζίφος. Οπότε native πάπαλα και μένουμε με εφαρμογή τρίτου. Καλο το outlook αλλά θα δοκιμάσω και το gmail.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο. Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για την εφαρμογή HTC mail.

 

Update: δουλεύει κανονικά τώρα

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει δοκιμάσει κανείς από εσάς βρε παλικάρια να κάνει uninstall το news republic που μας φόρτωσαν; Πώς δουλεύει το BlinkFeed μετά;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς από εσάς βρε παλικάρια να κάνει uninstall το news republic που μας φόρτωσαν; Πώς δουλεύει το BlinkFeed μετά;

 

Αν το βγάλεις δε θα δουλεύει.Ουσιαστικά το news republic έχει αντικαταστήσει το blinkfeed

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Έλεγα μήπως είχε κάποιο rss reader ανεξάρτητο από το news republic και μπορούσαμε τουλάχιστον να προσθέσουμε τις πηγές που μας ενδιαφέρουν. Τζίφος και δεν το πάω κάστανο το παλιόπραμα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Έλεγα μήπως είχε κάποιο rss reader ανεξάρτητο από το news republic και μπορούσαμε τουλάχιστον να προσθέσουμε τις πηγές που μας ενδιαφέρουν. Τζίφος και δεν το πάω κάστανο το παλιόπραμα.

 

Καλημερα ριξε μια ματια στο post # 5380 μηπως και σε βοηθηση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6501515#post6501515

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Είναι στο thread του M8 αυτό αλλά δεν πειράζει. Ξέρω ότι μπορώ να βάλω rss στο news republic. Έλεγα μήπως μπορούσα να αφαιρέσω αυτήν την εφαρμογή τελείως και ας χάσω όλες τις άλλες πηγές που έχει και να κρατήσω το BlinkFeed γυμνό μόνο με τις πηγές που βάζω εγώ. Δε γίνεται δυστυχώς. Ευχαριστώ παίδες!

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Εδώ και μερικές μέρες μου εμφανίζεται αυτό το λευκό τετράγωνο όταν έχω ειδοποιήσεις (πχ τηλέφωνο, ξυπνητήρι)

 

Το έχει ξαναδεί κανείς ή απλά τα έπαιξε? Χαχα

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχε βγάλει κι εμένα αλλά δε θυμάμαι τι ήταν. Πάτα παρατεταμένα πάνω του να σου βγάλει πληροφορίες.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται μόνο αν είναι κλειστή η οθόνη και με πάρουν πχ τηλέφωνο και δεν μου επιτρέπεται να κατεβάσω την μπάρα για να δω λεπτομέριες!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...