Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα. Χθες μου ήρθε μία ενημέρωση και την έκανα. Είμαι στην 5,0,2 με αριθμό λογαριασμού από χθες 7.19.401.22, στην αρχή όλα καλά έως ότου μπήκα στο clash of clans που το χαζοπαίζω. Εκεί έχω μεγάλο θέμα που δεν το έχω δει όμως κάπου αλλού στο κινητό. Μπάινοντας στο παιχνίδι όλα καλά αλλά όταν πάω σε υποσελίδες του τα εμφανίζει όλα σαν να είναι λιωμένη η οθόνη πχ. Ρώτησα και κάτι άλλα παιδιά μήπως έφταιγε το παιχνίδι καθαυτό αλλά όχι. Έκανα κατάργηση της εφαρμογής και ξανά εγκατάσταση και πάλι τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα; Συμβαίνει σε κανέναν άλλον; :confused:

 

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς. Αν έχεις και το twodots έχουν χαλάσει τα γραμματάκια πάνω αριστερά

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα. Χθες μου ήρθε μία ενημέρωση και την έκανα. Είμαι στην 5,0,2 με αριθμό λογαριασμού από χθες 7.19.401.22, στην αρχή όλα καλά έως ότου μπήκα στο clash of clans που το χαζοπαίζω. Εκεί έχω μεγάλο θέμα που δεν το έχω δει όμως κάπου αλλού στο κινητό. Μπάινοντας στο παιχνίδι όλα καλά αλλά όταν πάω σε υποσελίδες του τα εμφανίζει όλα σαν να είναι λιωμένη η οθόνη πχ. Ρώτησα και κάτι άλλα παιδιά μήπως έφταιγε το παιχνίδι καθαυτό αλλά όχι. Έκανα κατάργηση της εφαρμογής και ξανά εγκατάσταση και πάλι τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα; Συμβαίνει σε κανέναν άλλον; :confused:

 

Και σε εμένα το ίδιο ακριβώς. Αν έχεις και το twodots έχουν χαλάσει τα γραμματάκια πάνω αριστερά

 

Το εγκατεστησα, το δοκιμασα και δεν διαπιστωσα κατι τετοιο (επαιζα εντελως στη τυχη, χωρις να ξερω τι κανω)... Εχω Android 5.0.2 (InsertCoin 7.0), Sense 7, Build Number 7.19.401.2........

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα, το δοκιμασα και δεν διαπιστωσα κατι τετοιο (επαιζα εντελως στη τυχη, χωρις να ξερω τι κανω)... Εχω Android 5.0.2 (InsertCoin 7.0), Sense 7, Build Number 7.19.401.2........

Μετά από ψάξιμο στον γούγλη το αντιμετωπίζουν πάρα πολλοί με htc one αλλά και oneplus και με κάποιες άλλες συσκευές. Δεν γνωρίζουν και εκείνοι τι ακριβώς φταίει αλλά από ό,τι φαίνεται ευθύνεται η 7.19.401.22. Δεν είναι μόνο στο coc αλλά και σε άλλα από όσα διαβάζω. :confused:

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα, το δοκιμασα και δεν διαπιστωσα κατι τετοιο (επαιζα εντελως στη τυχη, χωρις να ξερω τι κανω)... Εχω Android 5.0.2 (InsertCoin 7.0), Sense 7, Build Number 7.19.401.2........

Έχεις custom εσύ. Πιθανόν να μη στο κάνει. Πιθανόν να μη μπήκες εκεί που πρέπει ;)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Επειδή θέλω να κάνω κάποιες δοκιμές με διάφορες ROMs, το HTC Backup κρατάει τις ρυθμίσεις (home screens, σειρά των apps στον app drawer) του Sense;

Αν όχι, υπάρχει κάποιο app που να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Επειδή θέλω να κάνω κάποιες δοκιμές με διάφορες ROMs, το HTC Backup κρατάει τις ρυθμίσεις (home screens, σειρά των apps στον app drawer) του Sense;

Αν όχι, υπάρχει κάποιο app που να το κάνει;

 

αν εννοεις για custom roms τοτε κρατα ενα nandroid backup απο των custoum recovery.

οταν το χρησιμοποιησεις το κινητο θα γινει ακριβως οπως ηταν πριν.οποτε δεν χριαζεται τπτ παραπανω.

διαφορετικα αν δεν το κανεις θα πρεπει να ξαναπερασεις την ρομ που εχεις απο την αρχη αν θες να ξαναγυρίσεις σε αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Nandroid έχω κρατήσει, απλά θα ήθελα μία εφαρμογή που να κρατάει backup των ρυθμίσεων του Sense, για να μην το ρυθμίζω χειροκίνητα κάθε φορά που αλλάζω ROM. Μάλλον με Titanium Bacup θα γίνεται το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Nandroid έχω κρατήσει, απλά θα ήθελα μία εφαρμογή που να κρατάει backup των ρυθμίσεων του Sense, για να μην το ρυθμίζω χειροκίνητα κάθε φορά που αλλάζω ROM. Μάλλον με Titanium Bacup θα γίνεται το παραπάνω.

Με titanium γίνεται παίρνοντας τις αντίστοιχες εφαρμογές backup δηλαδή blinkfeed κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το courier για service για το μωβ στην κάμερα. Θα πάει Γερμανία... Είδωμεν.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε το courier για service για το μωβ στην κάμερα. Θα πάει Γερμανία... Είδωμεν.

 

Υπομονη τωρα μεχρι να σου ερθει... Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα εμενα μου ηρθε μετα απο 2 μηνες... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. 40 μέρες μου είπαν. Να πω ότι τελικά έστειλαν άνθρωπο να το πάρει με την τρίτη προσπάθεια. Κάπου χανόταν το αίτημά μου...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για την μωβ κάμερα εμένα έκανε 3 βδομάδες να γυρίσει από Γερμανία όταν τους πίεσα ότι ο χρόνος που ζητάνε υπερβαίνει κατά πολύ την ευρωπαϊκή νομοθεσία περί service! Όταν μάλιστα ξαναχάλασε μετά το κράξιμο πήγε και γύρισε Γερμανία σε 1 εβδομάδα!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει σε καμία των περιπτώσεων αντικατάσταση με ανώτερο από m7?Εχω φίλο που αφού έστειλε το HTC one X,τον πήραν και του είπαν να διαλέξει ένα κινητό με 200 ευρώ περίπου κ μόλις τους είπε ότι παραβιάζουν τους όρους εγγύησης κ όπως γράφουν κ οι όροι ότι θα πρέπει να αντικατασταθεί με ένα όμοιο η' ανώτερο του έστειλαν το επόμενο κ καινούργιο μοντέλο HTC one m7.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει σε καμία των περιπτώσεων αντικατάσταση με ανώτερο από m7?Εχω φίλο που αφού έστειλε το HTC one X,τον πήραν και του είπαν να διαλέξει ένα κινητό με 200 ευρώ περίπου κ μόλις τους είπε ότι παραβιάζουν τους όρους εγγύησης κ όπως γράφουν κ οι όροι ότι θα πρέπει να αντικατασταθεί με ένα όμοιο η' ανώτερο του έστειλαν το επόμενο κ καινούργιο μοντέλο HTC one m7.

Περίπτωση με αντικατάσταση με ανώτερο ξέρω μόνο μια. Ένας φίλος είχε αγοράσει στο τέλος της ζωής του ένα Samsung Galaxy Nexus. Στα δύο χρόνια παρά κάτι μέρες έπαθε κάτι η συσκευή και δεν άνοιγε κι επειδή δεν είχαν το ίδιο να του το αντικαταστήσουν του έδωσαν πιστωτικό όσο το αγορασε για να πάρει ό,τι ήθελε.

Μόνο έτσι πιστεύω μπορεί να γίνει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει κι εμένα σε ελληνική συσκευή κερδισμένη από διαγωνισμό της HTC που η arvato δήλωσε αδυναμία επισκευής λόγω έλλειψης ανταλλακτικού!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Μου έχει τύχει κι εμένα σε ελληνική συσκευή κερδισμένη από διαγωνισμό της HTC που η arvato δήλωσε αδυναμία επισκευής λόγω έλλειψης ανταλλακτικού!

 

μακάρι να γίνει και σε εμένα,αλλα πιστεύω στα htc one, δεν θα έχει πρόβλημα στα ανταλλακτικά γιατί πρέπει να υπάρχει πληθώρα, τα προβλήματα που έχει εμένα είναι 1)μωβ στην κάμερα 2) με τα ηχεία ελαφρά πτώση στην απόδοση απο το ένα 2) το γνωστό θέμα με την κλήση που ο συνομιλητής δεν σε ακούει αλλά ούτε εσύ αυτόν 3)drain battery 4) Μετά την lollipop official εμφάνισε ξαφνικά τα εκνευριστικά μυνήματα pop up ότι το Google apps process απέτυχε(το συγκεκριμένο μήνυμα το έβγαζε τόσο συχνά σε σημείο που απελπιστικο δεν μπορούσα να κάνω ούτε κλήση, Αυτά τα ολίγα:)

 

Υ.Γ. Έχω ένα μήνα σχεδόν που το έχω στείλει και ακόμη τίποτα, έχω μείνει χωρίς συσκευή και μάλλον από όσα διαβάζω έχω δρόμο ακόμη.....

Edited by spontios
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που μου έχει παραμείνει μετά την αναβάθμιση σε lollipop είναι ότι κάποιες εφαρμογές (οι οποίες χρειάζονται internet - πχ "Eurobank Επιστροφή" και όχι μόνο) δεν λειτουργούν από το wifi του σπιτιού μου (:dizzy: ) ενώ λειτουργούν από άλλα wifi που μπορεί να τύχει να μπω και φυσικά λειτουργούν με 3G/4G κλπ. Δεν το κάνουν όλες οι εφαρμογές, μόνο κάποιες, οι οποίες μάλιστα προ αναβάθμισης λειτουργούσαν κανονικά. Μάλιστα σε μία εφαρμογή μίλησα με τον developer (είναι app που συνδέεται με εφαρμογή της εργασίας μου και έχω την δυνατότητα πρόσβασης σε helpdesk στις ΗΠΑ) αλλά δεν μπορούσε να δώσει λύση. Οι υπόλοιπες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά.

Έχω δοκιμάσει επανεκκίνηση του router, έχω κανει wipe cache partition κάμποσες φορές, και τα δύο σε διάφορες ακολουθίες ή ταυτόχρονα, αλλά το πρόβλημα επιμένει. Έχω διαγράψει τη σύνδεση με επανασύνδεση αλλά τα ίδια.

Καμιά ιδέα;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχουμε κάποιο fix για τοψιλολαγκαρισμα στα recent apps?Στο grid view τρώει και χοντρά κολλήματα,στο card view ψιλοκολληματα. Είναι εκνευριστικό γιατί με kit Kat πετούσε.Δεύτερο θέμα, όταν γράφω κάτι σε κάποιο φόρουμ πχ(εδώ δε συμβαίνει) και πατάω να βγει το πληκτρολόγιο,κρύβεται το κείμενο.Το κάλυπτει δηλαδή και δε βλέπω τι γράφω.Σε κιτ κατ δεν είχα θέμα.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Παιδιά εχουμε κάποιο fix για τοψιλολαγκαρισμα στα recent apps?Στο grid view τρώει και χοντρά κολλήματα,στο card view ψιλοκολληματα. Είναι εκνευριστικό γιατί με kit Kat πετούσε.Δεύτερο θέμα, όταν γράφω κάτι σε κάποιο φόρουμ πχ(εδώ δε συμβαίνει) και πατάω να βγει το πληκτρολόγιο,κρύβεται το κείμενο.Το κάλυπτει δηλαδή και δε βλέπω τι γράφω.Σε κιτ κατ δεν είχα θέμα.Ευχαριστώ.

Για το πρώτο ερώτημα δεν μπορώ να σου πω κάτι,αλλα για το δεύτερο δοκίμασες διαφορετικό browser η' πληκτρολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Για το πρώτο ερώτημα δεν μπορώ να σου πω κάτι,αλλα για το δεύτερο δοκίμασες διαφορετικό browser η' πληκτρολόγιο;

Δεν θέλω να αλλάξω τον browser kai το πληκτρολόγιο της HTC.Μέχρι πριν τη λολιποπ ήταν όλα καλά.Έχει κανείς άλλος αυτά τα δύο θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας θεματάκι με το location; Στο άσχετο με βγάζει για λίγο Αθήνα (μόνο ο καιρός, αλλά και άλλες εφαρμογές, όχι οι χάρτες) και μετά πάλι Άλιμο. Σήμερα μάλιστα το Foursquare μου έβγαλε ειδοποίηση «Welcome to Pefkakia!».

 

Παίζει να φταίει και καμία κεραία εδώ κοντά; Γιατί δεν έχω προσέξει να συμβαίνει οπουδήποτε αλλού εκτός από την περιοχή μου.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έβαλα την ViperOne v8.0 και είδα ότι δεν έχει πια αρκετά από τα stock live wallapers, μπορώ να τα βρω κάπου αυτά να τα βάλω?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα!

 

Δεν θυμαμαι αν εχει αναφερθει ξανα (αν εχει, ας το διαγραψουν οι admins), αλλα δεν εχω βρει ακομα τροπο να συγχρονισω τον stock browser της HTC με τα bookmarks του Chrome.

 

Δεν εννοω το export σε αρχειο και το import στη συνεχεια, εννοω οταν κανω αλλαγη στο Chrome στο pc μου, να το βλεπω ΚΑΙ στο stock browser στο κινητο (οπως γινεται με τον Chrome στο κινητο).

 

Ο λογος που το ζηταω αυτο ειναι διοτι ο Chrome δεν μπορει να στοιχησει το κειμενο ενος site κατα το zoom (ή τουλαχιστον δεν εχω βρει εγω τον τροπο), κατι που το κανει ανετα ο stock browser.

 

Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρε το συγκεκριμένο κινητό η αδερφή μου σαν αντικατάσταση από χαλασμένο htc one x.

Ως τώρα όλα καλά. Έλαβε απόψε σαν ειδοποίηση πως μπορεί να κατεβάσει την έκδοση 7.19.401.22. Είναι οκ; Δοκιμασμένη; Θα την πάει σε lollipop ή διορθώνει προβλήματα; Να προχωρήσει; Τι προτείνετε;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...