Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Αγορά από aliexpress.com HTC ONE M7 στα € 144,37 και είναι Refurbished

τι γνωμη έχετε;

Βαζεις αλλα 30 και περνεις ενα μεταχειρισμένο από εδώ, με εγγύηση και το βλέπεις και απο κοντά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα θέμα με την μπαταρία. Έστρωσε όμως.Εδώ και 2 μέρες έχω άλλο πρόβλημα. Όταν η μπαταρία είναι κάτω από 30% ή 35% και πάω να βγάλω φωτογραφία κλείνει η συσκευή και δεν ανοίγει. Μόνο αν την συνδέσω με τον φορτιστή ανοίγει και τότε έχει 2% μπαταρία. Κάποιος άλλος με τέτοιο θέμα? Θέλω να την κρατήσω την συσκευή για 2η αλλά με τα κόλπα που μου κανει με σπρώχνει για αγορά άλλης :-(

Μήπως έχει θέμα η μπαταρία;Θέλει καλιμπραρισμα;Λέω μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την μπαταρία. Έστρωσε όμως.Εδώ και 2 μέρες έχω άλλο πρόβλημα. Όταν η μπαταρία είναι κάτω από 30% ή 35% και πάω να βγάλω φωτογραφία κλείνει η συσκευή και δεν ανοίγει. Μόνο αν την συνδέσω με τον φορτιστή ανοίγει και τότε έχει 2% μπαταρία. Κάποιος άλλος με τέτοιο θέμα? Θέλω να την κρατήσω την συσκευή για 2η αλλά με τα κόλπα που μου κανει με σπρώχνει για αγορά άλλης :-(

 

Δοκίμασε τη διαδικασία εδώ και ρίξε και ένα καθάρισμα στην cache (γράφει πως στο κάτω κάτω του post) Κολλητός είχε το ίδιο πρόβλημα με ακατάστατο ποσοστό (άλλο ποσοστό είχε, άλλο έδειχνε) και του έκλεινε στο 20%. Με τα παραπάνω λύθηκε το πρόβλημα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clear Cache Partition (Έδειχνε ότι να ναι ποσοστό μπαταρίας) και έστρωσε. Από τότε έπεφτε η μπαταρία σε κανονικούς ρυθμούς. Θα δοκιμάσω και την συμβουλή σας για να δω αν το κάνει πάλι..ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με Bluetooth αυτοκινήτου; Έχω ένα θέμα με τις επαφές.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει ασχοληθεί κανείς με Bluetooth αυτοκινήτου; Έχω ένα θέμα με τις επαφές.

 

Εγώ φίλε μου εδώ και κάνα δυό μήνες, χωρίς προβλήματα. Τί πρόβλημα έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές μέρες ήρθε και στο δικό μου το update σε LP (είχα να το ανοίξω καιρό) και μετά τσεκάροντας τo νέο λογισμικό, παρατήρησα ότι υπήρχε μέσα το Clean Master. Είμαι 100% σίγουρος ότι δεν το έχω βάλει εγώ το app και μάλιστα δεν εμφανίζεται και στα apps μου στο google play. Υπάρχει περίπτωση να είναι bundled μεσα στο update? Το έχει παρατηρήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Είχα θέμα με την μπαταρία. Έστρωσε όμως.Εδώ και 2 μέρες έχω άλλο πρόβλημα. Όταν η μπαταρία είναι κάτω από 30% ή 35% και πάω να βγάλω φωτογραφία κλείνει η συσκευή και δεν ανοίγει. Μόνο αν την συνδέσω με τον φορτιστή ανοίγει και τότε έχει 2% μπαταρία. Κάποιος άλλος με τέτοιο θέμα? Θέλω να την κρατήσω την συσκευή για 2η αλλά με τα κόλπα που μου κανει με σπρώχνει για αγορά άλλης :-(

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα, το έστειλα στο Service και επειδή είχε και ένα θέμα με το Down Volume μου αντικατέστησαν τη συσκευή.

Γενικά από όσο έχω καταλάβει η μπαταρία του δεν είναι ότι καλύτερο.

 

Η συσκευή αντικατάστασης που μου έστειλαν, μου βγάζει άνετα μία ημέρα πλέον, ενώ στην προηγούμενη, έμενα από μπαταρία στα μισά της ημέρας.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε μου εδώ και κάνα δυό μήνες, χωρίς προβλήματα. Τί πρόβλημα έχεις;

Δουλεύουν όλα κανονικά εκτός από τον τηλεφωνικό κατάλογο. Δε μπορεί να τον διαβάσει το Bluetooth του αυτοκινήτου με καμία δύναμη. Μου λέει ότι είναι κενός. Βρήκα μια άκρη με μια εφαρμογή που λέγεται bluetooth phonebook αλλά ψάχνω μια λύση χωρίς επιπλέον εφαρμογές και δε βρίσκω.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα, το έστειλα στο Service και επειδή είχε και ένα θέμα με το Down Volume μου αντικατέστησαν τη συσκευή.

Γενικά από όσο έχω καταλάβει η μπαταρία του δεν είναι ότι καλύτερο.

 

Η συσκευή αντικατάστασης που μου έστειλαν, μου βγάζει άνετα μία ημέρα πλέον, ενώ στην προηγούμενη, έμενα από μπαταρία στα μισά της ημέρας.

 

Με την μπαταρία τελικά συνεχίζεται το ίδιο πρόβλημα. (έχω κάνει calibration και όλα τα σχετικά..) Τώρα είχε υπόλοιπο 31% και έβγαλα φωτογραφία και έκλεισε. Το άνοιξα και είχε υπόλοιπο 8%. Μόνο αυτό μου κάνει. Αλλιώς πέφτει σε νορμάλ επίπεδο η μπαταρία. Εγγύηση στην μπαταρία μόνο 6 μήνες έχει,σωστά? Πρέπει να ρωτήσω πόσο κοστίζει αλλαγή. Βασικά αν μου βγάζει την ημέρα το κινητό δεν με ενοχλεί αυτό με την κάμερα.Φωτογραφίες έτσι και αλλιώς βγάζω από το note 4.

Υποψιάζομαι ίσως φταίει το viber. Στο note όσο είχα viber δεν δούλευε η κάμερα. Θα το σβήσω από το Μ7 και θα ποσταρω το απόγευμα αν φταίει το viber

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες πήρα πίσω από το σέρβις τη συσκευή μου. Η συσκευή είναι αντικατάσταση της παλιάς και μέχρι στιγμής είναι άψογη σε όσα έλεγξα (βασικά μόνο η μπαταρία έμεινε να ελεγχθεί). Χαίρομαι που μου έδωσαν συσκευή όχι μόνο χωρίς πέπλα και άλλα τέτοια αλλά και με τον omnivision sensor. Δεν ξέρω για εσάς, εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος από την arvato. Ίσως στο χρόνο να μπορούνε και καλύτερα αλλά αυτό που πήρα πίσω δείχνει προς το παρόν άψογο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα κανονικά εκτός από τον τηλεφωνικό κατάλογο. Δε μπορεί να τον διαβάσει το Bluetooth του αυτοκινήτου με καμία δύναμη. Μου λέει ότι είναι κενός. Βρήκα μια άκρη με μια εφαρμογή που λέγεται bluetooth phonebook αλλά ψάχνω μια λύση χωρίς επιπλέον εφαρμογές και δε βρίσκω.

Και στο δικό μου bt του αυτοκινήτου τα ίδια. Βλέπω εισερχόμενες και εξερχόμενες αλλά κατάλογο δεν βλέπω.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου bt του αυτοκινήτου τα ίδια. Βλέπω εισερχόμενες και εξερχόμενες αλλά κατάλογο δεν βλέπω.

 

Πωπω.... Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Τώρα δε δουλεύει ούτε η εφαρμογή. Μικρό το κακό αλλά για έτσι για τη φάση....

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη λολιποπ το παρατηρησα. Πριν ήταν μια χαρά.

 

Άρα με το κινητό κάτι παίζει...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα της κάμερας που έκλεινε το κινητό μου με 35% και κάτω. Αυτή την στιγμή είμαι με 26% και έβγαλα αρκετές χωρίς να κλείσει. HDR απλές Όλες χωρίς φλας. Βγάζω το συμπέρασμα ότι έφταιγε το φλας. Παράξενο πολύ αλλά άλλη εξήγηση δεν βλέπω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα να κατεβάσω μια ενημέρωση λογισμικού και όταν πήγα να την τρέξω δεν μπόρεσα. Μετά για να επιστρέψει και πάλι το τηλέφωνο σε λειτουργία πάτησα power off. Όταν πάω μετά να ανοίξω το τηλέφωνο κολλάει. Ανάβει αλλά δείχνει μόνο το λογότυπο της HTC και μένε εκεί, χωρίς να κλείνει. Εχω πελαγώσει. Ξέρει κανείς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήγα να κατεβάσω μια ενημέρωση λογισμικού και όταν πήγα να την τρέξω δεν μπόρεσα. Μετά για να επιστρέψει και πάλι το τηλέφωνο σε λειτουργία πάτησα power off. Όταν πάω μετά να ανοίξω το τηλέφωνο κολλάει. Ανάβει αλλά δείχνει μόνο το λογότυπο της HTC και μένε εκεί, χωρίς να κλείνει. Εχω πελαγώσει. Ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

Τι εννοείς δεν μπόρεσες να την τρέξεις;

Το τελευταίο update αργούσε πολύ στα restart του ελπίζω να μην το έσβησες αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν μπόρεσες να την τρέξεις;

Το τελευταίο update αργούσε πολύ στα restart του ελπίζω να μην το έσβησες αμέσως.

 

Εννοώ ότι μπήκα στο teamwin, βρήκα το αρχείο αλλά μου έδειξε ότι απέτυχε. Μετά πήγα να επαναφέρω το τηλέφωνο και δεν φορτώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι μπήκα στο teamwin, βρήκα το αρχείο αλλά μου έδειξε ότι απέτυχε. Μετά πήγα να επαναφέρω το τηλέφωνο και δεν φορτώνει.

Αν δεν έκανες backup μάλλον πρέπει να ξαναπεράσεις τη Rom από την αρχή. Μάλλον σε άλλο thread έπρεπε να γράψεις για custom Rom.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το να είναι ο καιρός sense 7 style στην lockscreen και όταν ξεκλειδώνεις να ναι sense 6, παίζει να διορθώθηκε;Είμαι 5.0.1 με custom Rom maximus hd.Και πριν με kit kat το ίδιο θέμα υπήρχε.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν όλα κανονικά εκτός από τον τηλεφωνικό κατάλογο. Δε μπορεί να τον διαβάσει το Bluetooth του αυτοκινήτου με καμία δύναμη. Μου λέει ότι είναι κενός. Βρήκα μια άκρη με μια εφαρμογή που λέγεται bluetooth phonebook αλλά ψάχνω μια λύση χωρίς επιπλέον εφαρμογές και δε βρίσκω.

 

Φίλε μου κατ΄αρχήν συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω αλλά τώρα ξαναμπήκα στο νήμα.

Στην δικιά μου περίπτωση το bluetooth δουλεύει άψογα, κάνω κλήσεις, βλέπω τον κατάλογο των επαφών αλφαβητικά, έχω ιστορικό κλήσεων ακούω μουσική. Όλα αυτά από το τηλέφωνο μέσω των χειριστηρίων του αυτοκινήτου. Συνέβηκε όμως το εξής που μπορεί να σχετίζεται με το πρόβλημά σου. Κάποτε μετά από προτροπή φίλου εγκατέστησα στο τηλέφωνο την εφαρμογή viber (για δωρεάν κλήσεις). Όταν πήγα στο αυτοκίνητο διαπίστωσα ότι το bluetooth είχε τρελαθεί, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά δεν λειτουργούσε πια. Απεγκατέστησα την εφαρμογή viber και όλα καλά όπως πριν. ψάξε λοιπόν μήπως καμιά εφαρμογή με δικαιώματα στο bluetooth σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατ΄αρχήν συγγνώμη που άργησα να σου απαντήσω αλλά τώρα ξαναμπήκα στο νήμα.

Στην δικιά μου περίπτωση το bluetooth δουλεύει άψογα, κάνω κλήσεις, βλέπω τον κατάλογο των επαφών αλφαβητικά, έχω ιστορικό κλήσεων ακούω μουσική. Όλα αυτά από το τηλέφωνο μέσω των χειριστηρίων του αυτοκινήτου. Συνέβηκε όμως το εξής που μπορεί να σχετίζεται με το πρόβλημά σου. Κάποτε μετά από προτροπή φίλου εγκατέστησα στο τηλέφωνο την εφαρμογή viber (για δωρεάν κλήσεις). Όταν πήγα στο αυτοκίνητο διαπίστωσα ότι το bluetooth είχε τρελαθεί, δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά δεν λειτουργούσε πια. Απεγκατέστησα την εφαρμογή viber και όλα καλά όπως πριν. ψάξε λοιπόν μήπως καμιά εφαρμογή με δικαιώματα στο bluetooth σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Έχω κι εγώ το viber αλλά μου είναι απαραίτητο. Θα δω αν μπορώ να κάνω πείραμα. Ευχαριστώ.

 

Edit: απενεργοποίησα το viber για να κάνω πείραμα αλλά δεν είδα φώς. Πρέπει να υπάρχει κάποια ασυμβατότητα μεταξύ των δύο συσκευών. Ίσως να φταίει και η lollipop. Θα δοκιμάσω με άλλο android τηλέφωνο με παλιότερη έκδοση. Ευχαριστώ ξανά

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το να είναι ο καιρός sense 7 style στην lockscreen και όταν ξεκλειδώνεις να ναι sense 6, παίζει να διορθώθηκε;Είμαι 5.0.1 με custom Rom maximus hd.Και πριν με kit kat το ίδιο θέμα υπήρχε.

 

 

Δεν διορθωθηκε δυστηχως... Και εγινε πριν απο λιγες μερες αναβαθμιση του HTC Sense μεσω Play Store.

 

Εγω ειμαι με εργοστασιακη 5.0.2 με εκδοση 7.19.401.22

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Χθες μου ήρθε μία ενημέρωση και την έκανα. Είμαι στην 5,0,2 με αριθμό λογαριασμού από χθες 7.19.401.22, στην αρχή όλα καλά έως ότου μπήκα στο clash of clans που το χαζοπαίζω. Εκεί έχω μεγάλο θέμα που δεν το έχω δει όμως κάπου αλλού στο κινητό. Μπάινοντας στο παιχνίδι όλα καλά αλλά όταν πάω σε υποσελίδες του τα εμφανίζει όλα σαν να είναι λιωμένη η οθόνη πχ. Ρώτησα και κάτι άλλα παιδιά μήπως έφταιγε το παιχνίδι καθαυτό αλλά όχι. Έκανα κατάργηση της εφαρμογής και ξανά εγκατάσταση και πάλι τίποτα. Έχει κανείς καμία ιδέα; Συμβαίνει σε κανέναν άλλον; :confused:

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...