Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανενα προβλημα αδερφε

 

μαλλον δυστυχως δεν γινεται ... οποτε θα μεινουμε με τις σπαστικες ειδοποιησεις για το παραμικρο!

εκτος αν καποιος αλλος ξερει κατι :whistle::whistle:

Για τσεκαρε λιγο το ειδοποιησεις εφαρμογης μηπως ειναι αυτο που ψαχνεις στην ιδια διαδρομη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάει το Μ7.

Βrickαρε...Λογικά απ΄ότι διαβάζω από παρόμοιες καταστάσεις μιλάμε για καμμένη motherboard. :(

Δε φορτίζει, όλοι οι συνδυασμοί κουμπιών δε λειτουργούν.Τα leds δεν ανάβουν.

Η εγγύηση είναι 1 ή 2 χρόνια;

Το κινητό το'χα πάρει μετέχειρο.Έχω κανονικά αποδείξεις από τον προηγούμενο αγοραστή από το kaishershop.

Να απευθυνθώ στο μαγαζί για το σερβις ή να πάω αμέσως ΑΡΒΑΤΟ;

Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

Το κινητό ήταν με custom rom, αλλά S-ON. Θα έχω πρόβλημα λέτε;

 

Απο απλη περιεργεια, τι εκανες πριν brick-αρει?

 

Κατα τ'αλλα, οπως σου εχουν ηδη γραψει, απο την στιγμη που δεν αναβει δεν σε νοιαζει τι του εχεις κανει, δεν θα καταλαβει κανενας τιποτα!!! :p

 

Το ιδιο ειχα παθει κι εγω παλιοτερα με το Galaxy S2 και μου αλλαξαν πλακετα κανονικα... Ουτε που πηραν χαμπαρι οτι ειχα φλασαρει 500 roms πριν... :lol::lol::lol:

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκαρε λιγο το ειδοποιησεις εφαρμογης μηπως ειναι αυτο που ψαχνεις στην ιδια διαδρομη.

 

ναι δικιο εχεις απο εκει λογικα θα επρεπε να γινεται κατι, αλλα δεν σου δινεται η δυνατοτητα πχ να ακυρωσεις ειδοποιησεις συστηματος η δεν ξερω πως αλλιως λεγονται αυτες

Link to comment
Share on other sites

ναι δικιο εχεις απο εκει λογικα θα επρεπε να γινεται κατι, αλλα δεν σου δινεται η δυνατοτητα πχ να ακυρωσεις ειδοποιησεις συστηματος η δεν ξερω πως αλλιως λεγονται αυτες

 

Αν πατήσεις συνεχόμενα την «ενοχλητική» ειδοποίηση, σου βγάζει ένα i δίπλα για να τη διαχειριστείς;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εεεεεεελα ρε φιλε δεν το ηξερα αυτο αλλα δυστυχως! η "εφαρμογη" που στελνει "ενοχλητικες" ειδοποιησεις ειναι οι "ρυθμισεις" και οταν πας να τις ακυρωσεις η μονη επιλογη που εχει διαθεσιμη ειναι να ρυθμισεις την προτεραιοτητα γμτ
Link to comment
Share on other sites

Απο απλη περιεργεια, τι εκανες πριν brick-αρει?

 

Κατα τ'αλλα, οπως σου εχουν ηδη γραψει, απο την στιγμη που δεν αναβει δεν σε νοιαζει τι του εχεις κανει, δεν θα καταλαβει κανενας τιποτα!!! :p

 

Το ιδιο ειχα παθει κι εγω παλιοτερα με το Galaxy S2 και μου αλλαξαν πλακετα κανονικα... Ουτε που πηραν χαμπαρι οτι ειχα φλασαρει 500 roms πριν... :lol::lol::lol:

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα! :)

 

Είχα περάσει ARHD στη θέση της Viper γιατί με το update του sense από το playstore οι μισές αλλαγές που είχα κάνει έπαψαν να λειτουργούν.

Μετά πέρασα xposed, έκανε πάλι τη μ@λ@κία με το android is upgrading, το κινητό ζεστάθηκε αρκετά εκείνη την ώρα, αλλά ξεκίνησε κανονικά.

Το άφησα λίγο να κρυώσει, είχα 45% μπαταρία, έκανα ενεργοποίηση του sense toolbox, κάνω restart κι όταν άνοιξε άρχισε τα κουλά.Βγήκε ο launcher χωρίς εικονίδια.Στο appdrawer όλα λειτουργούσαν κανονικά μπαίνω πάλι xposed απενεργοποιώ το module.Κάνω restart, έσβησε αλλά δε ξανάνοιξε ποτέ.

Δοκίμασα να το επαναφέρω και με έναν οδηγό που υπάρχει στο xda μέσω linux, αλλά το κινητό αναγνωρίζεται σαν modem, οπότε δε βλέπω να υπάρχει σωτηρία.

 

αν ειναι νεκρο τελειως τοτε πρεπει να εχει καψει πλακετα κ ετσι δεν μπορουν να δουν τι εχεις κανει στο τηλεφωνο

arvato κατευθειαν θα πας,2 χρονια πρεπει να εχεις..

σε samsung σε παρομοια κατασταση νεκρο τελιως τηλ. ουτε ανοιγε καν,ουτε εμπαινε σε download mode,ειχε καψει πλακετα k το καλυψαν.

htc δεν μου εχει τυχη.

παιξτο κινεζος,το εβαλες για φορτιση το βραδυ το εκλεισε κ δεν ξαναάνοιξε.

Θα πάω απο Δευτέρα.Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω άλλη συσκευή στα χέρια μου κι έχω μείνει χωρίς κινητό... Είναι και γερμανικό το μοντέλο οπότε λογικά θα φύγει Γερμανία..:(

 

Kριμα ρε μαμοτο :mad: αν δεν πας εσυ στην αρβατο μιλα με την htc στο chat απο δευτερα, θα σου στειλει κουριερ

να το παρει το μονο που χρειαζεται να δωσεις ειναι η αποδειξη αγορας , η αν πας απο εκει παλι την αποδειξη

πιστευω πως η θα στο φτιαξουν η θα σου δωσουν αλλο .

Εdit 2 χρονια εγγυηση απο την ημερομηνια αγορας.

 

Άντε να δούμε.Έρχεται και Πάσχα σε κανά μήνα κι αν θα έχω νέα από αυτούς...

Ευχαρτιστώ παίδες.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2305490&page=995

Δες εκεί που λέει thanks that worked.Όσο για αυτά που βρήκες,τι μπορούμε να κάνουμε;

 

Το ειδα αυτο που λες. Ειναι για κατι ασχετο που ρωτησε καποιος, δεν εχει να κανει με αυτο που θελουμε.

Στο λινκ που εβαλα μπορεις να κατεβασεις ξεχωριστα τα apk απο το sense 7 και να περασεις μονος σου το widget του καιρου-ρολοι. Λογικα το weather.apk απο το λινκ που εχει δωσει αυτος θα ειναι αυτο που αλλαζει το widget του καιρου.

Αμα δεν θελεις να μπλεξεις πιστευω οτι σχετικα συντομα θα παρει αναβαθμιση το HTC weather μεσω Google Play.

Αμα δεν δωσει, το κατεβαζουμε απο εκει και τελειωνει η ιστορια. Αλλα πιστευω θα το παρουμε απο τη στιγμη που το εδωσε στο lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει ARHD στη θέση της Viper γιατί με το update του sense από το playstore οι μισές αλλαγές που είχα κάνει έπαψαν να λειτουργούν.

Μετά πέρασα xposed, έκανε πάλι τη μ@λ@κία με το android is upgrading, το κινητό ζεστάθηκε αρκετά εκείνη την ώρα, αλλά ξεκίνησε κανονικά.

Το άφησα λίγο να κρυώσει, είχα 45% μπαταρία, έκανα ενεργοποίηση του sense toolbox, κάνω restart κι όταν άνοιξε άρχισε τα κουλά.Βγήκε ο launcher χωρίς εικονίδια.Στο appdrawer όλα λειτουργούσαν κανονικά μπαίνω πάλι xposed απενεργοποιώ το module.Κάνω restart, έσβησε αλλά δε ξανάνοιξε ποτέ.

Δοκίμασα να το επαναφέρω και με έναν οδηγό που υπάρχει στο xda μέσω linux, αλλά το κινητό αναγνωρίζεται σαν modem, οπότε δε βλέπω να υπάρχει σωτηρία.

 

Θα πάω απο Δευτέρα.Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω άλλη συσκευή στα χέρια μου κι έχω μείνει χωρίς κινητό... Είναι και γερμανικό το μοντέλο οπότε λογικά θα φύγει Γερμανία..:(

 

 

 

Άντε να δούμε.Έρχεται και Πάσχα σε κανά μήνα κι αν θα έχω νέα από αυτούς...

Ευχαρτιστώ παίδες.

Εγώ γιατί νομίζω ότι μάλλον έμεινε από μπαταρία?? Δοκίμασε να το αφήσεις αρκετά πάνω στο φορτιστή μπας και πάρει (πάνω από μια ώρα). Επίσης στο xda υπάρχει οδηγός unbrick για τις περιπτώσεις που αναγνωρίζεται η συσκευή σαν modem, δεν το τσεκάρεις λίγο..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2770684

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει ARHD στη θέση της Viper γιατί με το update του sense από το playstore οι μισές αλλαγές που είχα κάνει έπαψαν να λειτουργούν.

Μετά πέρασα xposed, έκανε πάλι τη μ@λ@κία με το android is upgrading, το κινητό ζεστάθηκε αρκετά εκείνη την ώρα, αλλά ξεκίνησε κανονικά.

Το άφησα λίγο να κρυώσει, είχα 45% μπαταρία, έκανα ενεργοποίηση του sense toolbox, κάνω restart κι όταν άνοιξε άρχισε τα κουλά.Βγήκε ο launcher χωρίς εικονίδια.Στο appdrawer όλα λειτουργούσαν κανονικά μπαίνω πάλι xposed απενεργοποιώ το module.Κάνω restart, έσβησε αλλά δε ξανάνοιξε ποτέ.

Δοκίμασα να το επαναφέρω και με έναν οδηγό που υπάρχει στο xda μέσω linux, αλλά το κινητό αναγνωρίζεται σαν modem, οπότε δε βλέπω να υπάρχει σωτηρία.

 

 

Θα πάω απο Δευτέρα.Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω άλλη συσκευή στα χέρια μου κι έχω μείνει χωρίς κινητό... Είναι και γερμανικό το μοντέλο οπότε λογικά θα φύγει Γερμανία..:(

 

 

 

Άντε να δούμε.Έρχεται και Πάσχα σε κανά μήνα κι αν θα έχω νέα από αυτούς...

Ευχαρτιστώ παίδες.

Kαι το εγραψα στο αλλο νημα μην αναβαθμισετε απο το store οχι οτι φταιει αυτο ,ενα μονο με προβληματιζει αν εχεις ξεκλειδωσει τον boot απο το htc dev φοβαμαι μηπως το δουνε και σου κοψει την εγγυηση , κανε τον κινεζο και πηγαινε το

και οτι γινει ,οτι νεο να μας πεις ,ρωτα για συσκευη αντικαταστασης μηπως εχουν και σου δωσουν .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικη αποψη : μετά από καθαρό install αξίζει.

 

Με το καθαρό εννοείς να φανταστώ wipe πριν και μετά, έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αυτο που λες. Ειναι για κατι ασχετο που ρωτησε καποιος, δεν εχει να κανει με αυτο που θελουμε.

Στο λινκ που εβαλα μπορεις να κατεβασεις ξεχωριστα τα apk απο το sense 7 και να περασεις μονος σου το widget του καιρου-ρολοι. Λογικα το weather.apk απο το λινκ που εχει δωσει αυτος θα ειναι αυτο που αλλαζει το widget του καιρου.

Αμα δεν θελεις να μπλεξεις πιστευω οτι σχετικα συντομα θα παρει αναβαθμιση το HTC weather μεσω Google Play.

Αμα δεν δωσει, το κατεβαζουμε απο εκει και τελειωνει η ιστορια. Αλλα πιστευω θα το παρουμε απο τη στιγμη που το εδωσε στο lockscreen.

 

Οκ ευχαριστώ.Αν το δοκιμάσεις κάποια στιγμή και γίνει πες το να το κάνουμε και μεις.

Όσο για το γλειφιτζούρι,ευχαριστώ αλλά δε θα πάρω.Θέλει πολύ δουλειά ακόμα σε όλους τους τομείς.

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί νομίζω ότι μάλλον έμεινε από μπαταρία?? Δοκίμασε να το αφήσεις αρκετά πάνω στο φορτιστή μπας και πάρει (πάνω από μια ώρα). Επίσης στο xda υπάρχει οδηγός unbrick για τις περιπτώσεις που αναγνωρίζεται η συσκευή σαν modem, δεν το τσεκάρεις λίγο..

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2770684

 

Κι εγώ στην αρχή αυτό φαντάστηκα. Από χθες το έχω αφήσει στη φόρτιση.Καμία αλλαγή όταν δοκιμάζω να το ανοίξω.

Δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς κουμπιών όπως προείπα. ακόμα και κάτω από πολύ φως το έβαλα μην τυχόν κι έχει σκαλώσει κανάς σένσορας αλλά τπτ.

Αυτό που μου έστειλες το δοκίμασα. Δεν έβγαλα και 100% άκρη βέβαια.

Κατ'αρχάς το sudo ./revive.sh δεν ολοκληρώνεται ποτέ καθώς λέει "Device can't be found, check connections. Aborting"

Και κάτι εντολές ( dmesg) που λένε εκεί στα comments εμφανίζουν το κινητό σαν "Qualcomm κάτι modem", πράμα που απ'ότι διαβασα δείχνει τελειωμένη πλακέτα.

Στα windows έμφανίζεται ως "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM3)"

Αν γνωρίζεις κάτι περαιτέρω ενημέρωσε..

 

Kαι το εγραψα στο αλλο νημα μην αναβαθμισετε απο το store οχι οτι φταιει αυτο ,ενα μονο με προβληματιζει αν εχεις ξεκλειδωσει τον boot απο το htc dev φοβαμαι μηπως το δουνε και σου κοψει την εγγυηση , κανε τον κινεζο και πηγαινε το

και οτι γινει ,οτι νεο να μας πεις ,ρωτα για συσκευη αντικαταστασης μηπως εχουν και σου δωσουν .

Θα δούμε.

Αν δε δίνουν θα πάω να πάρω κανα ΝΟΚΙΑ 520-530-630 ή κάτι τέτοιο και το δίνω στη μάνα μου μετά ξέρω γω να αποκτήσει κι αυτή smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Με το καθαρό εννοείς να φανταστώ wipe πριν και μετά, έτσι?

Αρχικά το έκανα ΟΤΑ. Είχα διάφορα θέματα (ξυπνητήρι, λάθος εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας και τελικά πρέπει να είχα και drain, διάφορα σπασίματα στο scroll που γενικά είναι άγνωστα στο one κλπ).

Αποφάσισα και έκανα wipe και είδα την υγεία μου παρά την ταλαιπωρία να το στήσω από την αρχή. Η μπαταρία είναι καλύτερη, καποια περιστασιακά bugs δεν υπάρχουν πια, και ρολλαρουν τα πάντα σφαίρα, όπως όταν ήταν καινούργιο.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικά το έκανα ΟΤΑ. Είχα διάφορα θέματα (ξυπνητήρι, λάθος εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας και τελικά πρέπει να είχα και drain, διάφορα σπασίματα στο scroll που γενικά είναι άγνωστα στο one κλπ).

Αποφάσισα και έκανα wipe και είδα την υγεία μου παρά την ταλαιπωρία να το στήσω από την αρχή. Η μπαταρία είναι καλύτερη, καποια περιστασιακά bugs δεν υπάρχουν πια, και ρολλαρουν τα πάντα σφαίρα, όπως όταν ήταν καινούργιο.

 

Έτσι κι αλλιώς έλεγα να κάνω wipe πριν και μετά! Ένα χρόνο τώρα που το έχω Έπρεπε! Χαχα Όχι ότι έχει Κανά θέμα, σφαίρα πάει, αλλά έχει κατέβει πολύ σαβούρα!

Σε λίγο καιρό που θα γυρισω Αθήνα, θα την περάσω Και ας ελπίσουμε όλα να κυλήσουν σωστά!

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε Lollipop ειχα διαφορα προβληματα οπως κολληματα του home button, εχανα notifications και γενικοτερα ολα τα γνωστα προβληματα.

Σημερα το πρωι ξαναεκανα factory reset και εστησα το κινητο απο την αρχη αλλα με γλωσσα English (Greek). Εδω να πω οτι και την πρωτη φορα που περασα Lollipop εκανα factory reset αλλα ειχα γλωσσα Ελληνικα.

Το κινητο μετα το σημερινο factory reset δεν εχει καμια σχεση με οτι ειχα συνηθισει. Μεχρι στιγμης δεν εχει κολλησει καθολου το home button, δεν εχω χασει ουτε ενα notification και γενικοτερα δειχνει πολυ πιο smooth σε οτι κανω σε σχεση με πριν.

Δεν ξερω αν δεν ειχε πατησει καλα η αναβαθμιση την πρωτη φορα που εκανα factory reset ή το γεγονος οτι εβαλα Αγγλικα (δυσκολο μου φαινεται αυτο) αλλα ειναι λες και πηρα νεα αναβαθμιση Lollipop...!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ είχα απογοητευθεί. Σκεφτόμουν να αλλάξω κινητό. Το WiFi έχανε σήμα, χανόταν το μισο wallpaper και γινόταν μαύρο (στη μέση, από πάνω μέχρι κάτω), πολλές εφαρμογές δεν έκαναν refresh μέσω WiFi, και έπρεπε να γυρίζω σε data, και άλλα πολλά που ποσταρα πιο πάνω.

Μετά το wipe όλα σωστά και το κινητο σφαίρα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ είχα απογοητευθεί. Σκεφτόμουν να αλλάξω κινητό. Το WiFi έχανε σήμα, χανόταν το μισο wallpaper και γινόταν μαύρο (στη μέση, από πάνω μέχρι κάτω), πολλές εφαρμογές δεν έκαναν refresh μέσω WiFi, και έπρεπε να γυρίζω σε data, και άλλα πολλά που ποσταρα πιο πάνω.

Μετά το wipe όλα σωστά και το κινητο σφαίρα.

 

Το περιεργο ειναι οτι και την πρωτη φορα ειχα κανει wipe μεσω recovery οπως και σημερα! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε Lοllipop δεν εμφανίζονται τα άσπρα εικονίδια notification (αναπάντητες, SMS κλπ) στην πάνω μπάρα όταν το τηλέφωνο είναι στην Lock Screen. Όταν ξεκλειδωθεί φαίνονται κανονικά.

Στα ξένα φόρουμ δεν βρήκα απάντηση που να λύνει αυτό το ζήτημα.

Edited by vasilistsit
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μετά την αναβάθμιση σε Lοllipop δεν εμφανίζονται τα άσπρα εικονίδια notification (αναπάντητες, SMS κλπ) στην πάνω μπάρα όταν το τηλέφωνο είναι στην Lock Screen. Όταν ξεκλειδωθεί φαίνονται κανονικά.

Στα ξένα φόρουμ δεν βρήκα απάντηση που να λύνει αυτό το ζήτημα.

Δεν πιστεύω να έχεις άσπρο background έτσι; ;)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, αναφέρομαι συγκεκριμένα στα εικονίδια που εμφανίζονται στα αριστερά της μπάρας και αφορούν ειδοποιήσεις μηνυμάτων, κλήσεων, email, skype Κλπ. Τα εικονίδια που είναι στα δεξιά (πχ ξυπνητήρι, ακουστικά) εμφανίζονται και στην lock screen.
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή, αναφέρομαι συγκεκριμένα στα εικονίδια που εμφανίζονται στα αριστερά της μπάρας και αφορούν ειδοποιήσεις μηνυμάτων, κλήσεων, email, skype Κλπ. Τα εικονίδια που είναι στα δεξιά (πχ ξυπνητήρι, ακουστικά) εμφανίζονται και στην lock screen.

Μάλιστα... Ούτε εμένα εμφανίζονται

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι βλέπεις απευθείας τις ειδοποιήσεις. Ούτε στην aosp φαίνονται.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και καλο πασχα αυτο το ειδατε ? η εφαρμογη που θα αντικαταστησει το sense tv ζηταει συνδεση σε λογαριασμο , συνχωρεστε την αγνοια μου σε ποιο λογαριασμο θελει συνδεση για να δουλεψη το peel smart remote?

http://s17.postimg.org/u06ex7h1n/Screenshot_2015_04_07_17_06_06.jpg

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...