Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτυπούσε όσο είχε τη γρήγορη εκκίνηση.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα. Στην kk δε χτυπούσε ούτε με γρήγορη εκκίνηση. Το είχαμε συζητήσει κι εδώ όταν πήραμε kk

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aπο την εποχη των win mobile σε κανενα htc δεν χτυπαγε το ξυπνητηρι σε κλειστη συσκευη

απλα προς ενημερωση.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Και όμως χτυπούσε.

Όσον αφορά το bug που έχει τώρα το ξυπνητήρι, δοκιμάστε να κάνετε ένα ξεκλικαρισμα και κλικαρισμα στο ξυπνητήρι που έχετε σεταρει για να σας δείξει στο κάτω μέρος της οθόνης ότι το ξυπνητήρι θα χτύπησε σε ΧΧ ώρες και χχ λεπτά.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Για αποφυγη παρεξηγησεων ξανα λεω και παλι σε καμια συσκευη htc δεν χτυπουσε το ξυπνητηρι οταν η συσκευη ηταν

κλειστη, το εδωσε σε καποια εκδοση του λειτουργικου και το ξανα πηρε πισω τωρα στην 5 αν καταλαβα καλα.

Αυτη ηταν παντα η φιλοσοφια της htc στο θεμα ξυπνητηρι.

Δυστυχως δεν υπαρχει και το forum της ace hellas και μεταγενεστερα imobile αυτο συζητουσαμε και τοτε το 2008.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των προβλημάτων, το home button κολλάει και δεν ανταποκρινεται πουθενά. Λύνεται, μόνο με restart. Υπάρχει τρόπος να γυρίσω πίσω πριν το lollipop? Δεν βλέπω κάτι καλύτερο πουθενά. Μόνο χειρότερα. Δεν ξέρω αν στη μπαταρία γίνεται καλύτερη διαχείριση.

 

Συνεχίζεται δυστυχώς το "home button gate". Το χρησιμοποιεί κανείς σε συνδυασμό με Nova Launcher, να δω μήπως φταίει κάποιος τέτοιος συνδυασμός?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ολο προβηματα αυτη η htc.εγω ειμαι ακομα σε αυτο με της κλεισεις κ χρησιμοποιω μονιμα bluetooth που δεν εμφανίζεται μεχρι να παρω το επομενο update για να συναντησω παλι αλλα προβληματα οπως αναφερετε.εγω ειμαι branded συσκευη 4.4.3...χαλαρα το επομενο τηλεφωνο μακρια απο htc.
Link to comment
Share on other sites

ολο προβηματα αυτη η htc.εγω ειμαι ακομα σε αυτο με της κλεισεις κ χρησιμοποιω μονιμα bluetooth που δεν εμφανίζεται μεχρι να παρω το επομενο update για να συναντησω παλι αλλα προβληματα οπως αναφερετε.εγω ειμαι branded συσκευη 4.4.3...χαλαρα το επομενο τηλεφωνο μακρια απο htc.

 

To Μ7 δούλευε άψογα, πριν. Χάριν της εξέλιξης έβαλα τη lollipop. Το μετάνιωσα. Αν έρθουν καποια bug fixes, θα παραβλέψω το οτι έγινε χειρότερο λειτουργικά και αισθητικά από ότι πριν. Πέρα από αυτά, αν είχα τα χρήματα HTC θα αγόραζα.

Φέτος έπεσε η htc στην συγκυρία η samsung να αλλάξει εμφάνιση και αυτή όχι. Ψυχολογικά πολλοί που ταλαντεύονταν θα αγνοήσουν την htc. Το Μ9 είναι ομορφότερο του samsung αλλά ίδιο με το Μ8. Ομως αν η κάμερα είναι καλή θα παραμένει καλύτερη λύση από τον (κύριο) αντίπαλό της...

Περιμένω στωικά και μαζεύω χρήματα για το Μ10 πλέον... αν δεν έχει αντίθετη άποψη το eurogroup φυσικά...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που νομιζα οτι το homε button εκανε τα δικα του λογω διαφορας θερμοκρασιας... Χαχαχα

Αρα αρκετος κοσμος αντιμετωπιζει προβλημα με το Home button και το ξυπνητηρι, αντε και τα recent apps...

Μαλιστα... Καλα παμε μεχρι στιγμης... :confused:

Link to comment
Share on other sites

To Μ7 δούλευε άψογα, πριν. Χάριν της εξέλιξης έβαλα τη lollipop. Το μετάνιωσα. Αν έρθουν καποια bug fixes, θα παραβλέψω το οτι έγινε χειρότερο λειτουργικά και αισθητικά από ότι πριν. Πέρα από αυτά, αν είχα τα χρήματα HTC θα αγόραζα.

Φέτος έπεσε η htc στην συγκυρία η samsung να αλλάξει εμφάνιση και αυτή όχι. Ψυχολογικά πολλοί που ταλαντεύονταν θα αγνοήσουν την htc. Το Μ9 είναι ομορφότερο του samsung αλλά ίδιο με το Μ8. Ομως αν η κάμερα είναι καλή θα παραμένει καλύτερη λύση από τον (κύριο) αντίπαλό της...

Περιμένω στωικά και μαζεύω χρήματα για το Μ10 πλέον... αν δεν έχει αντίθετη άποψη το eurogroup φυσικά...

 

http://techblog.gr/mobile/htc-one-m9-overheating-9876/

Link to comment
Share on other sites

 

Το είχα διαβάσει. Καλό είναι να δούμε στη πράξη σε 2-3 μήνες τις πρώτες παρτίδες πως θα πάνε. Αν είναι καθολικό το πρόβλημα, θα είναι λόγος "πτώχευσης" της HTC. Αν και δεν θα το τιμήσω, υπάρχουν χίλιοι λόγοι να ελπίζουν ακόμα και οι Sam fanboys, να μην ισχύει.

Το Μ7 αν και πια "ξεπερασμένο", θεωρώ ότι είναι το καλύτερο κινητό που κυκλοφόρησε και ας στεναχωρεί λίγο το χρήστη στις φωτογραφίες τοπίου.

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου δεν έχω εντοπίσει κάποιο bug δε ξέρω για ξυπνητήρι γιατί χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς άλλο app επίσης νομίζω έχει γίνει λίγο πιο σβέλτο
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεται δυστυχώς το "home button gate". Το χρησιμοποιεί κανείς σε συνδυασμό με Nova Launcher, να δω μήπως φταίει κάποιος τέτοιος συνδυασμός?

 

Τι πρόβλημα έχεις ακριβώς; Χρησιμοποιώ Nova μαζί με Blinkfeed κτλ και δεν έχω κάποιο θέμα, από Home Screen το έχω να πηγαίνει στο Blinkfeed πατώντας το Home.. Αν θέλεις πες μου να το δοκιμάσω γιατί προς το παρόν δεν έχω διαπιστώσει κάτι.

Και με το ξυπνητήρι δεν έχω παρατηρήσει κάτι, αλλά μια που δεν το χρησιμοποιώ συχνά θα πρέπει να το τσεκάρω.

 

Προσωπικά το είπα εξ αρχής, ότι σε μένα δεν βγήκε κανένα πρόβλημα με την Λόλιποπ. Ούτε ρισέτ, ούτε τίποτα. Το έβαλα, μπηκε και παίζει μια χαρά. Εννοείται ότι δεν αμφισβητώ πιθανά προβλήματα, αλλά προσωπικά είμαι ικανοποιημένος τόσο από μπαταρία όσο και από τα υπόλοιπα. Μόνο ότι τα notifications έχουν σχετικά μικρά fonts με ενοχλεί. Περισσότερα προβλήματα είχα στην ΚιτΚατ (γνωστό θέμα με τα ασύρματα δίκτυα σε συγκεκριμένα ρούτερ που μάλλον ήταν γενικότερο θέμα της ΚιτΚατ) παρά τώρα.

 

Όσον αφορά στον 810, η μόνη αναφορά είναι από ένα ρουμάνικο μπλογκ που βρήκε μια συσκευή να φορτίζει ανοιχτή μόνιμα και έβαλε να κάνει benchmark τεστ. Οπότε μέχρι να δω κάτι πιο σίγουρο είμαι επιφυλακτικός και περιμένω τα τελικά reviews μια που το σκέφτομαι ίσως κάποια στιγμή να πάρω το Μ9 αν πέσει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Μία συσκευή από τις τόσες που ήταν καρφωμένες σε φορτιστή και δούλευαν στο φουλ για κάμποσες ώρες έβγαλε το συγκεκριμένο μήνυμα. Κρίνοντας από το ιστορικό της HTC και ειδικά με τον 801 όπου ήταν ίσως η μοναδική συσκευή με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή που δεν έκανε throttling ποτέ, απλά περιμένω κάποιον να καταφέρει να ξαναεμφανίσει το συγκεκριμένο μήνυμα και να μας πει και πως το κατάφερε. Ακόμα και το gflex 2 με τον ίδιο επεξεργαστή δεν εμφάνισε τέτοιο πρόβλημα παρά τα όσα ακούστηκαν. Μάλιστα υπάρχει η άποψη ότι ο 810 είναι πιο κρύος από τον 801.

Το πραγματικό στοίχημα που πρέπει να κερδίσει φέτος η HTC για να έχει πάλι μια πληρέστατη συσκευή είναι αυτό της κάμερας. Κι επειδή μιλάμε για έναν ολοκαίνουριο φακό, με διαφορετική αρχιτεκτονική από τους υπόλοιπους (όσον αφορά το σχήμα τον pixels) θα χρειαστεί αρκετό χρόνο και πολλά update. Κάτι που ίσως στοιχίσει στην HTC αν δεν προλάβει να δώσει αρκετά καλά αποτελέσματα στα πρώτα δείγματα που θα πωληθούν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε και επίσημα απο την Google η αναβάθμιση του Android 5.1 (http://linkis.com/blogspot.com/ccL8y , http://www.phonearena.com/news/Android-5.1-is-announced-bringing-HD-voice-calls-security-enhancements-and-more_id67038)

Ελπίζω η HTC να την δωσει και στο m7 μια και τυπικά έιμαστε μέσα στα 2 χρόνια που έχει υποσχεθει οτι θα υποστηρίζει το κινητο.

Edited by mmathiou
Link to comment
Share on other sites

Αν σας παρουσιάζει μικρά κολληματάκια στη μετάβαση μεταξύ των αρχικών οθονών, τσεκάρετε τα widget που έχετε φορτώσει ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και το ξυπνητήρι σε μένα δουλεύει, ήρθε update στο Google Play για το ΗΤC Clock.

Ρίξτε μια ματιά μπας και λυθεί το θέμα που έχετε.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το home button, τελικά "παγώνοντας" κάποιες εφαρμογές για να απομονώσω το πρόβλημα, έλυσα (κατά πάσα πιθανότητα) το κόλημα. Εφταιγε το "full screen caller id" το αντικατέστησα με το "Ultimate Caller ID Screen HD" το οποίο δουλεύει άψογα 2 μέρες. Αυτά για όποιον πιθανότατα να είχε παρόμοιο θέμα.
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα και εγω χθες το update στο Google Play για το ΗΤC Clock. Εχω ηδη κατεβασει το Timely γιατι δεν μου δουλευε το ξυπνητηρι της HTC και εκανα την εξης δοκιμη:

Εβαλα το ρολοι την HTC να με ξυπνησει στις 7:30 και το Timely στις 7:35 ετσι ωστε να δω αμα μετα απο deep sleep το ρολοι της HTC θα χτυπησει.

Λοιπον, δεν χτυπησε ποτε το ρολοι της HTC και ευτυχως που ειχα βαλει και το Timely...

Επισης αυτο που παρατηρησα με το νεο ρολοι ηταν οτι αφου ρυθμιζες την ωρα που ηθελες να ξυπνησεις και την αποθηκευες το κινητο σου εβγαζε κανονικα σε ποση ωρα θα χτυπησει το ξυπνητηρι μαζι με το εικονιδιο του ξυπνητηριου στην μπαρα διπλα στο σημα. Οταν ξανακοιταζα το κινητο μετα απο 1-2 ωρες το εικονιδιο του ξυπνητηριου ειχε εξαφανιστει και επρεπε να ξανασωσω την ιδια ωρα στο ξυπνητηρι για να ξαναεμφανιστει το εικονιδιο.... Οτι να'ναι δλδ...

 

 

Επισης ενα νεο bug ειναι εχω παρατηρησει ειναι οταν μπαινω στα recent apps (τα οποια εχω να εμφανιζονται οπως στο ΚΚ και οχι οπως στο Lollipop) και παω να κανω swype καποια εφαρμογη που τρεχει για να την απομακρυνω απο τη μνημη παγωνει η οθονη των recent apps και πρεπει να βγω στην αρχικη οθονη και να ξαναμπω στα recent apps για να ξεκολλησει....

Πραγματικα ελπιζω να παρουμε 5.1 αλλιως το κινητο εχει καταντησει πολυ εκνευριστικο...

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου το εκανε αυτο με το ξυπνητηρι αλλα μονο μια φορα

κατεβασα καλου κακου το timely και τα εχω βαλει να χτυπανε καθημερινα με δυο λεπτα διαφορα

βεβαια αχρειαστο ειναι γιατι εκτος απο εκεινη την φορα χτυπαει κανονικα καθημερινα

καλου-κακου ομως το εχω και το αλλο προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με το ξυπνητήρι το έχω παρατήρηση κι γω!

Τσεκάρω το κουτάκι, βγαίνει το εικονίδιο στη μπάρα αλλά μετά από λίγο εξαφανίζεται! Όμως το κουτακι μέσα στο ξυπνητήρι είναι τσεκαρισμενο!

 

Να σημειώσω ότι δεν έχω κατεβάσει ακόμα το update!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πρόβλημα με το ξυπνητήρι το έχω παρατήρηση κι γω!

Τσεκάρω το κουτάκι, βγαίνει το εικονίδιο στη μπάρα αλλά μετά από λίγο εξαφανίζεται! Όμως το κουτακι μέσα στο ξυπνητήρι είναι τσεκαρισμενο!

 

Να σημειώσω ότι δεν έχω κατεβάσει ακόμα το update!

 

Αν δεν κάνω λάυος αυτό γινότανε πάντα, το θυμάμαι από εποχές HOX+ και Sense 4+. Και σε εμένα το ίδιο κάνει, αλλά χτες που το δοκίμασα το ξυπνητήρι χτύπησε κανονικά.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...