Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα σήμερα το g3 και έχω να πω ότι το ui είναι τραγικά βαρύ.Δεν φεύγω από το sense ποτέ!Ο,τι δοκιμάζω μου φαίνεται αργό και κουραστικό γεμάτο άχρηστα πράγματα.Αν το m9 είναι όπως στις φήμες μιλάμε για διαστημικές καταστάσεις.

 

To M9 φαίνεται καλύτερο σε επιμέρους σημεία (cpu, camera κλπ) αλλά όχι τόσο καλύτερο ώστε κάποιος που είναι ήδη κάτοχος του M7 ή του M8 να έχει ιδιαίτερο λόγο να πάει στο Μ9

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6891&idPhone2=6074

Ίσως θα είχε νόημα να προσπαθούσε να συμπιέσει λίγο μεγαλύτερη οθόνη, στις 5.5"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To M9 φαίνεται καλύτερο σε επιμέρους σημεία (cpu, camera κλπ) αλλά όχι τόσο καλύτερο ώστε κάποιος που είναι ήδη κάτοχος του M7 ή του M8 να έχει ιδιαίτερο λόγο να πάει στο Μ9

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6891&idPhone2=6074

Ίσως θα είχε νόημα να προσπαθούσε να συμπιέσει λίγο μεγαλύτερη οθόνη, στις 5.5"

 

Ναι για τα επιμέρους αυτά σημεία μιλάω.Συμφωνώ σ αυτό π είπες για την οθόνη.Αν και εγώ διάβασα για 5,2 ιντσών οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν τηρησε η htc την δευσμευση για update σε lollipop? Εκτος και αν εχει ξεκινησει σε αλλες χωρες, αλλα απο οσο εψαξα δεν βρηκα κατι....
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν τηρησε η htc την δευσμευση για update σε lollipop? Εκτος και αν εχει ξεκινησει σε αλλες χωρες, αλλα απο οσο εψαξα δεν βρηκα κατι....

 

Ποτέ δεν είπε η HTC ότι θα δώσει update αρχές Γενάρη. Όλο αυτό ήταν απλά μια φήμη που κάποιοι επιμένουν να αναπαραγάγουν εσκεμμένα. Είχε πει 90 μέρες μετά την επίσημη παρουσίαση, οπότε μιλάμε για 2 Φλεβάρη.

 

Μη λέμε λοιπόν ότι θέλουμε για την κάθε εταιρία, ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά παίδες :)

 

Επέστρεψα επιτέλους στο Μ7, και η συσκευή μου έχει ένα ανεπαίσθητο ελάττωμα. Έχει ένα πολύ μικρό κενό στο κάτω μέρος της οθόνης, εκεί που ενώνεται με το κάλλυμα των ηχείων, ενώ στο ίδιο σημείο η οθόνη είναι «βυθισμένη» σε σχέση με τα ηχεία, περίπου 1/4 του χιλιοστού.

 

Αν και «ψείρας» γενικά με τις συσκευές μου το έχω πια συνηθίσει. Μου τη σπάει όμως που όταν κολλάνε σκονάκια στο κενό, επειδή είναι μαύρο το κινητό, φαίνεται αρκετά άσχημα, ενώ εκτός αυτού σκέφτομαι την πιθανότητα να περάσει σκόνη μέσα στη συσκευή και την οθόνη.

 

Γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο «πρόβλημα» μπορεί να επισκευαστεί; Αν π.χ. λυθεί και δεθεί σωστά η συσκευή; Γιατί το να το στείλω για σέρβις μάλλον το αποκλείω, είναι γερμανική συσκευή και θα περιμένω αρκετά. Οπότε αφού δεν μιλάμε για τεράστιο κενό που να δημιουργεί σοβαρό πρόβλημα, αν δε φτιάχνεται, προτιμώ να το αφήσω έτσι.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είπε η HTC ότι θα δώσει update αρχές Γενάρη. Όλο αυτό ήταν απλά μια φήμη που κάποιοι επιμένουν να αναπαραγάγουν εσκεμμένα. Είχε πει 90 μέρες μετά την επίσημη παρουσίαση, οπότε μιλάμε για 2 Φλεβάρη.

 

Μη λέμε λοιπόν ότι θέλουμε για την κάθε εταιρία, ειδικά όταν δεν γνωρίζουμε.

 

Φιλε εγω δεν εχω να κερδισω κατι απο αυτο... Εγω οτι διαβαζω λεω, αν κοιταξεις παντου για 3 Γεναρη λεγανε....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος μια φήμη ήταν που ξεκίνησε ένα Ολλανδικό blog και διαδόθηκε χωρίς να επιβεβαιωθεί επίσημα.

 

Για το Μ7, σύμφωνα με την HTC, είμαστε στο πρώτο (από τα 3 νομίζω) στάδια:

 

Unlocked HTC One (M7)

 

This device is in the 1 - Development stage of the Android Lollipop Release.

The HTC Eye Experience for this device is currently in the Development stage.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω δεν εχω να κερδισω κατι απο αυτο... Εγω οτι διαβαζω λεω, αν κοιταξεις παντου για 3 Γεναρη λεγανε....

Και ξαναλέω πρώτα τσεκάρουμε και μετά ανεβάζουμε κάτι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω πρώτα τσεκάρουμε και μετά ανεβάζουμε κάτι..

Πάντως δεν είχε αναφερθεί σα φήμη ούτε όταν δημοσιεύθηκε στο φόρουμ μας. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406952

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω πρώτα τσεκάρουμε και μετά ανεβάζουμε κάτι..

 

Ενα σχολιο σε φορουμ εκανα δεν εφτιαξα και την φορολογικη μου δηλωση, χαλαρωσε λιγο, μπορεις να εισαι πιο ευγενικος.....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είχε αναφερθεί σα φήμη ούτε όταν δημοσιεύθηκε στο φόρουμ μας. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406952

Ααα τα παράπονα στον Nagata, θα τον επιπλήξω..!

Ενα σχολιο σε φορουμ εκανα δεν εφτιαξα και την φορολογικη μου δηλωση, χαλαρωσε λιγο, μπορεις να εισαι πιο ευγενικος.....

 

Ευγενέστατος ήμουν φίλε μου ούτε σε έβρισα ούτε τίποτα.. Ίσως λίγο εριστικός, αλλά ήταν πιο πολύ σαν πείραγμα στο μυαλό μου..

Sorry αν σε έθιξα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι να πάρουμε ένα update σε L το οποίο να είναι απροβληματιστο και να μην ξεσκίσει τη συσκευή όπως έχει συμβεί πολλές φορές από πολλούς κατασκευαστές.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει εκνευριστικό η μπαταρία από το 15% και μετά να φεύγει νεράκι. Ειδικά όταν σου δείχνει υψηλό ποσοστό (>7%) και ξαφνικά πέφτει στο 1% κατευθείαν. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει εκνευριστικό η μπαταρία από το 15% και μετά να φεύγει νεράκι. Ειδικά όταν σου δείχνει υψηλό ποσοστό (>7%) και ξαφνικά πέφτει στο 1% κατευθείαν. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

Αφήνεις τη συσκευή να ξεφορτίσει αρκετά; Σε ποιο επίπεδο φορτίζεις συνήθως;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τις πιο πολλές φορές κάτω από 10% πλέον

Δεν είναι καλό να φέρνεις συχνά την μπαταρία στα όρια της. Και το χειρότερο είναι να κλείνει η συσκευή από μπαταρία. Δε μιλάω για μια στις τόσες (αυτό είναι και καλό για να παίρνει η μπαταρία τα μέτρα της) αλλά για συχνά. Έτσι είχα χαλάσει εγώ μπαταρία παλιότερης συσκευής και μου έκλεινε από το 17%.

Φρόντιζε να φορτίζεις περίπου όταν βλέπεις την προειδοποίηση και μια φορά τον μήνα άστο να κλείνει από μπαταρία. Πρακτικά φόρτιζε οπότε θέλεις. Αυτό είναι το καλό των καινούριων μπαταριών. Απλά μην την φτάνεις στα όρια της.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει εκνευριστικό η μπαταρία από το 15% και μετά να φεύγει νεράκι. Ειδικά όταν σου δείχνει υψηλό ποσοστό (>7%) και ξαφνικά πέφτει στο 1% κατευθείαν. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Φτιάχνει με το να αφήνεις την συσκευή να σου κλείσει εντελώς από μπαταρία και να κάνεις τη φόρτιση με κλειστό κινητό. Όταν θα ξανακάνεις τις επόμενες φορτίσεις σε νορμάλ πλαίσια ( από 40% σε 100%) θα αρχίζει πάλι σιγά σιγά να σου δείχνει λάθος στάθμη μπαταρίας. Κλασικό παράδειγμα δείχνει 90%, κάνεις restart δείχνει για 5 δευτερόλεπτα 80% και μετά κατευθείαν πάλι 90% ή 89%...

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο πρόβλημα. Φτιάχνει με το να αφήνεις την συσκευή να σου κλείσει εντελώς από μπαταρία και να κάνεις τη φόρτιση με κλειστό κινητό. Όταν θα ξανακάνεις τις επόμενες φορτίσεις σε νορμάλ πλαίσια ( από 40% σε 100%) θα αρχίζει πάλι σιγά σιγά να σου δείχνει λάθος στάθμη μπαταρίας. Κλασικό παράδειγμα δείχνει 90%, κάνεις restart δείχνει για 5 δευτερόλεπτα 80% και μετά κατευθείαν πάλι 90% ή 89%...

Νομίζω ότι είναι προσωρινή λύση. Θυμάμαι κι εγώ φορές που η συσκευή έκλεινε με κανονική πορεία ως το μηδέν αλλά αυτό ήταν κάτι που συνέβαινε μια δυο φορές και μετά ξαναέκλεινε στο 17-18%. Πολύ φοβάμαι ότι αν μπει σε αυτόν τον κύκλο η μπαταρία δεν έχει επιστροφή.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι προσωρινή λύση. Θυμάμαι κι εγώ φορές που η συσκευή έκλεινε με κανονική πορεία ως το μηδέν αλλά αυτό ήταν κάτι που συνέβαινε μια δυο φορές και μετά ξαναέκλεινε στο 17-18%. Πολύ φοβάμαι ότι αν μπει σε αυτόν τον κύκλο η μπαταρία δεν έχει επιστροφή.

 

Παιδιά δείτε τα posts 6406 και 6407. Εμένα έστρωσε και είχε φάει πολύ μεγαλύτερη φρίκη. Δείτε μπας και.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταντήσει εκνευριστικό η μπαταρία από το 15% και μετά να φεύγει νεράκι. Ειδικά όταν σου δείχνει υψηλό ποσοστό (>7%) και ξαφνικά πέφτει στο 1% κατευθείαν. Αντιμετωπίζει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα;

 

Αν έχεις περάσει άλλη ρομ από την αρχική, σβήσε τα battery stats για να δημιουργηθούν από την αρχή

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτή την εφαρμογή για να τα σβήσεις: Battery Calibration

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δοκίμασα τον τρόπο στο ποστ 6406. Ξεκίνησα να το κάνω όταν η μπαταρία ήταν στο 16%. Μόλις άνοιξε το κινητό (μετά από περίπου 5 λεπτά) έδειχνε 43%. :shock:

 

Θα δω πως θα πάει, κι αν έχω ακόμα πρόβλημα θα δοκιμάσω και τις άλλες λύσεις. Να'στε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί χώρος USB OTG όπως π.χ. το meenova που περιμένω για μεταφορά εφαρμογών (όπως π.χ. παιχνίδια σαν το FIFA που έχουν σχεδόν 2GB data) ή έστω τα δεδομένα αυτών στην sd;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε τα posts 6406 και 6407. Εμένα έστρωσε και είχε φάει πολύ μεγαλύτερη φρίκη. Δείτε μπας και.

 

Δοκίμασα και εγώ τον πρώτο τρόπο που αναφέρεται στο post 6406 και απο 78% πριν το τεστ η μπαταρία πήγε στο 95% !

Θα κάνω δοκιμές τις επόμενες μέρες για να δω πως θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χρειάστηκε να κάνω και clear cache, αλλά έστρωσε το θέμα της μπαταρίας. Βλέπω αρκετά καλύτερη απόδοση μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...