Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά και το δικό μου παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα! Νόμιζα πως ήταν θέμα SIM, γιατί ειναι παλιά και κομμένη!

Είμαι stock, 4.4.3, sense 6 και Δίκτυο cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.ebay.com/itm/HTC-One-M7-Android-4-1-32GB-Smartphone-4G-LTE-Sprint-Glacial-Silver-/361070516228?pt=Cell_Phones&hash=item54117ad804 Καλησπερα. ενδιαφερομαι γι αυτο το κινητό μπορειτε να μου πειτε αν ειναι Locked και επισης να το εμπιστευτω ή οχι επειδη ειναι refurbished;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, σας κάνει τίποτα τρελά με την τοποθεσία το κινητό; Ώρες ώρες, αλλάζει μόνη της η ώρα και με βγάζει σε άκυρες τοποθεσίες. Πριν μία βδομάδα με έβγαζε Κίνα, χτες Μεξικό. Και κρατάει για λίγο, περίπου 30 δευτερόλεπτα. Δεν ξέρω τι παίζει πραγματικά. Μάλλον πάω για factory reset.
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/HTC-One-M7-Android-4-1-32GB-Smartphone-4G-LTE-Sprint-Glacial-Silver-/361070516228?pt=Cell_Phones&hash=item54117ad804 Καλησπερα. ενδιαφερομαι γι αυτο το κινητό μπορειτε να μου πειτε αν ειναι Locked και επισης να το εμπιστευτω ή οχι επειδη ειναι refurbished;ευχαριστω

 

 

Γράφει ότι είναι της Sprint (μάλλον Locked). Επίσης στα Αμερικάνικα μοντέλα, εκτός ότι δεν έχει εγγύηση στην Ελλάδα, νομίζω δεν λειτουργεί και το 4G.

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω το εξεις θεμα.

οταν περνω ενα τηλ. καποιες φορες ενω χτιπαει του αλλου κανωνικα κ το σηκώνει εγω δεν ακουω τιποτα, ουτε αυτος επισεις.

οταν το κλισω και παρω το 1314 της κοσμοτε ξεκολαει κατευθειαν και μετα δουλευει κανονικα. δεν εχει κολησει καμια φορα στο νουμερο αυτο.

αυτο γινεται κανα 2-3 φορες την μερα τελευταια

να πω οτι το 1314 δεν το εχω αποθηκευμενο στης επαφες ενω τα αλλα ναι.

επισεις σε καποια τηλ. οταν περνω και το σηκωνουν δονητε το τηλ. σε αλλα ομως νουμερα οχι.

σε handsfree δεν υπαρχει προβλημα.

αντιμετοπιζει κανενας τιποτα παρομιο θεμα?

ευχαρηστω.

Link to comment
Share on other sites

Τα προηγουμενα ποστ αναφερουν το ιδιο προβλημα με το δικο σου.οπως επισης και εγω το αντιμετοπιζω.αλλα επειδη ολοι εχουμε κοσμοτε απο οτι καταλαβα,μαλλον ειναι θεμα δικτυου
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κι εγώ με cosmote αλλά ευτυχώς δε μου το έχει παρουσιάσει (φτου φτου φτου)
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα update που διορθώνει , το πρόβλημα με τις φωτογραφίες επαφών από Facebook . Δουλεύει super !

 

Αναβάθμισή εφαρμογής ή firmware?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπαίνουν οι φωτογραφίες του facebook στις επαφές έχουν γίνει Λίνκ και έκανα και εγώ την αναβάθμιση

 

Αφού έχεις κάνει συγχρονισμό επαφών με το facebook, μπαίνεις σε μία μία τις επαφές σου, πατάς στις 3 τελεέιες, σύνδεσμος κ σου έχει επιλογή facebook, watsapp, twiter κλπ. Επιλέγεις facebook κ μετά την επαφή facebook που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις κάνει συγχρονισμό επαφών με το facebook, μπαίνεις σε μία μία τις επαφές σου, πατάς στις 3 τελεέιες, σύνδεσμος κ σου έχει επιλογή facebook, watsapp, twiter κλπ. Επιλέγεις facebook κ μετά την επαφή facebook που θέλεις.

 

Σου βγαίνουν σε κανονική ανάλυση ή πιξελιασμένες και με τις τελίτσες; Παλιά δεν είχα θέμα, αλλά νομίζω μετά την 4.4.3 το έχω.

Το update που λες ήταν της εφαρμογής του Facebook;

 

 

Για το άλλο πρόβλημα που λέτε Cosmote είμαι κι εγώ, αλλά δεν το έχω παρατηρήσει προς το παρόν. Θα το κοιτάξω να δω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνιμο το πρόβλημα με τις κλήσεις στην κοσμοτε οπότε μπορεί να μην σου έχει τύχει. Πρέπει να εξαρτάται και από την περιοχή που κινείσαι....
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνιμο το πρόβλημα με τις κλήσεις στην κοσμοτε οπότε μπορεί να μην σου έχει τύχει. Πρέπει να εξαρτάται και από την περιοχή που κινείσαι....

 

Παντως ειναι πολυ ενοχλητικο, εμενα μου συμβαινει απο το καλοκαιρι και μετα...... (παρακολουθω την συγκεκριμενη συζητηση και με την ευκαιρια το επιβεβαιωνω ΚΑΙ εγω...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας, βάλτε την επιλογή "μόνο gsm".Από τότε που άλλαξα τη ρύθμιση δε μου ξανάκανε αυτό το πρόβλημα που ήταν πολύ ενοχλητικό. Δίκτυο cosmote κι εγώ.
Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις δικτύου κινητής τηλεφωνίας, βάλτε την επιλογή "μόνο gsm".Από τότε που άλλαξα τη ρύθμιση δε μου ξανάκανε αυτό το πρόβλημα που ήταν πολύ ενοχλητικό. Δίκτυο cosmote κι εγώ.

Και είσαι χωρίς 3g.....

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να "βάψεις" την περιοχή πάνω περνώντας το δάχτυλο σου πολλές φορές από εκεί. Δες ποια σημεία δεν δουλεύουν. Αν υπάρχει έστω και το παραμικρό σημείο που δεν δουλεύει συνεχώς τότε έχεις θέμα. Δοκίμασε το και πες μου.

 

To εκανα αυτο πυ λες αλλα και παλι τιποτα...Ειδα στο xda οτι πολλοι το εχουν αυτο το προβλημα που τους δημιουργηθηκε απο την μια μερα στην αλλη...Τωρα τι ακριβως συνεβει δεν γνωριζω!!

Link to comment
Share on other sites

To εκανα αυτο πυ λες αλλα και παλι τιποτα...Ειδα στο xda οτι πολλοι το εχουν αυτο το προβλημα που τους δημιουργηθηκε απο την μια μερα στην αλλη...Τωρα τι ακριβως συνεβει δεν γνωριζω!!

Σε μένα είχε συμβεί σε μια λωρίδα περίπου στο ύψος της δεύτερης γραμμής του πληκτρολογίου. Κάποια στιγμή η συσκευή είχε κολλήσει έκανε μια επανεκκίνηση μόνο του ενώ δεν "ένιωθε" και απέκτησε αυτό το πρόβλημα. Φυσικά η συσκευή ήταν για σέρβις το οποίο έγινε κανονικά (αντικατάσταση όπως πάντα).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

HTC One (801e)

HTC ONE (801n)

τι διαφορα υπαρχει?

 

HTC One 801n (M7) Specifications

Network

2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G: UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

4G: LTE 700 / 850 / 1700 / 1900 / 2100 MHz

 

 

 

HTC One 801e (M7) Specifications

 

 

Network

2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

3G: UMTS 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz

Δεν έχει 4G

Edited by Lippi
διευκρίνηση
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σήμερα παρατήρησα, ότι ή στο εσωτερικό της οθόνης έχει μπει κάτι σαν πολυ μικρή σκόνη (το πιο πιθανό), ή κάποιο pixel παράγει μόνο μαύρο χρώμα.

Εδώ να σημειώσω πως στο πάνω μέρος του κινητού, έψω κι εγώ το κλασσικό πρόβλημα με το gap, όπτε φοβάμαι πως μπορεί να έχει περάσει τίποτα, μιας το σημείο που εντοπίζεται το πρόβλημα έιναι πάνω πάνω αριστερά.

Είναι πιναθόν να συμβεί κάτι τέτοιο;

Επίσης, αξίζει να μιλήσω με αντιπροσωπεία, ή έχουν ακόμα για service την Αρβάτο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αρβατο και ξερο ψωμι...

κι εγω εστειλα την Τριτη το κινητο μου(μεσω HTC με courier) για το γνωστο ροζ-μωβ στην καμερα σε σκοτεινη ληψη και τωρα στην ΥΥΥΥΥΥΥπομονΗΗΗΗΗΗΗΗ για να επιστρεψει σε κανα μηνα και βαλε (4-6 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ εβδομαδες)....

Link to comment
Share on other sites

Σε καινούργια συσκευή ενός φίλου με 4.3.

Ήρθε ενημέρωση για 4.4 864mb. Την κατέβασα παει να την περάσει και κλείνει και βγάζει σ ενα σημείο κόκκινο τριγωνάκι με θαυμαστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...