Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑλημέρα παιδιά,

πήρα κ εγω Kitkat κ έχω θέμα σύνδεσης με wifi με linksys που πριν δεν ειχα. Ακόμα κ χωρίς κωδικό δεν μπορεί να συνδεθεί. Υπάρχει κάποια λύση εκτος του να αλλάξω modem?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑλημέρα παιδιά,

πήρα κ εγω Kitkat κ έχω θέμα σύνδεσης με wifi με linksys που πριν δεν ειχα. Ακόμα κ χωρίς κωδικό δεν μπορεί να συνδεθεί. Υπάρχει κάποια λύση εκτος του να αλλάξω modem?

 

Kαλημέρα. Δες εδώ στο ποστ #16 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5226483#post5226483 :)

Link to comment
Share on other sites

Mια που δεν έχουμε ακόμα τόπικ για το νέο One, φαίνεται ότι κι αυτό θα λέγεται απλά... One

Η ΗΤC άρχισε κάποια teaser videos:

 

http://www.youtube.com/watch?v=D0brzd7BfM4

Link to comment
Share on other sites

Καλά το όνομα..το ρεζιλίκι που θα φάνε άμα η Sammy βγάλει μεταλλικό s5 μετά απ αυτούς δε θα λέγεται.

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το ποστ σου δεν μου βγάζει νόημα. Μπορείς να το εξηγήσεις;

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλά το όνομα..το ρεζιλίκι που θα φάνε άμα η Sammy βγάλει μεταλλικό s5 μετά απ αυτούς δε θα λέγεται.

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει..

 

Γιατί να φάνε ρεζιλίκι; Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου. Το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβεί;

 

Το όνομα είναι μάλλον κόλπο σε στυλ άιπαντ. Δε ολ νιου άιπαντ τάδε.

Δεν ξέρω αν θα έχει επιτυχία. Καλό είναι πάντως να κρατήσουν το One σαν ονομασία.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάστηκαν να σχολιάσουν το s5, λέγοντας για τύψεις όσων το αγοράσουν κλπ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιστικά κόλπα είναι η αυτά παιδιά. Πατάνε στο γεγονός ότι το S5 δεν προσφέρει κάτι παραπάνω από το 4. 3mp παραπάνω κάμερα και καλύτερο επεξεργαστή. Τρίχες δλδ

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βιάστηκαν να σχολιάσουν το s5, λέγοντας για τύψεις όσων το αγοράσουν κλπ..

 

Ε μα το S5 με πλαστικό θα είναι και όσα είδαμε μέχρι τώρα. Για το συγκεκριμένο μιλάνε που ξέρουμε όλοι την σήμερον ήμερα. Γιατί να είναι ρεζιλίκι;

Ρεζιλίκι θα είναι για την Σάμσουνγκ να βγάλει καινούρια συσκευή 2-3 μήνες μετά την παρουσίαση της υποτίθεται ναυαρχίδας της. Εξαπάτηση του κοινού θα είναι κατ' εμέ. Δηλαδή αν αποφασίσει να βγάζει κάθε τρίμηνο νέα συσκευή η Σάμμυ τι θα πρέπει να κάνει η HTC;

 

Η ήττα για την HTC δεν θα είναι το τι θα κάνει από δω και πέρα η Σάμσουνγκ. Η ήττα θα είναι να τα λέει όλα αυτά και το νέο One να είναι απλά λίγο μεγαλύτερο και να έχει διαφορετικό επεξεργαστή μόνο επί της ουσίας.

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτη διαφορά με καλό σήμα κινητής τηλεφωνίας στην μπαταρία. Στη Θεσσαλονίκη, που πιάνω 2 γραμμές με το ζόρι στο σπίτι, μέχρι το 50% είχα με το ζόρι 2,5 ώρες οθόνη. Στην Πάτρα που είμαι με φουλ σήμα στους δικούς μου έχω 2 ώρες και 40 λεπτά και μπαταρία 62%.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω το galaxy s2 και θέλω να πάω στο HTC ONE....υπάρχουν διάφορες εκδόσεις ή μονο μία? Εγώ βρήκα το HTC one(silver) 99HTT010-00?HPFIN απο μαγαζι στην Αγγλιά και θα μου το φέρει γνωστός.....απλά έχω μπρεδευτει γιατι βλέπω διάφορα HTC one στο gsmarena και δε καταλαβαινω πιο ειναι αυτό που θα πάρω εγώ.....μπορείτε να με βοηθήσετε? Ευχαριστώ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, έχω το galaxy s2 και θέλω να πάω στο HTC ONE....υπάρχουν διάφορες εκδόσεις ή μονο μία? Εγώ βρήκα το HTC one(silver) 99HTT010-00?HPFIN απο μαγαζι στην Αγγλιά και θα μου το φέρει γνωστός.....απλά έχω μπρεδευτει γιατι βλέπω διάφορα HTC one στο gsmarena και δε καταλαβαινω πιο ειναι αυτό που θα πάρω εγώ.....μπορείτε να με βοηθήσετε? Ευχαριστώ

 

το ένα και μοναδικό http://www.gsmarena.com/htc_one-5313.php

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πήρε την 4.4 την περασμένη δευτερα:)

Είμαι στην mobilcom debitel αλλά χρησιμοποιώ το δίκτυο της T-mobile.

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πήρε την 4.4 την περασμένη δευτερα:)

Είμαι στην mobilcom debitel αλλά χρησιμοποιώ το δίκτυο της T-mobile.

 

Δεν έχει σχέση το δίκτυο που χρησιμοποιείς αλλά ποιανού παρόχου είναι branded η συσκευή. Για την ιστορία κι επειδή ρωτάτε T Mobile (TMOB101) έχω και δεν έχω πάρει ακόμα ούτε εγώ. Αλλά όπως γίνεται πάντα ένα μήνα μετά περίπου η T Mobile το δίνει το update από τους υπολοίπους οπότε αναμονή για update εντός Μαρτίου για μας.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

παλια θυμαμαι κατεβαζαμε απο την HTC ολοκληρες τις ρομ και τις φλασαραμε, επειδη εχω χαθει λιγακι, που θα βρω την τελευταια 4.4.2 International για να την περασω manual στο κινητο? ποια ειναι η μεθοδολογια πλεον
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παλια θυμαμαι κατεβαζαμε απο την HTC ολοκληρες τις ρομ και τις φλασαραμε, επειδη εχω χαθει λιγακι, που θα βρω την τελευταια 4.4.2 International για να την περασω manual στο κινητο? ποια ειναι η μεθοδολογια πλεον

 

Δεν θα τα βρεις στην ιστοσελίδα της HTC, ούτε τα ΟΤΑ updates ούτε σε RUU (Rom Update Utility)

 

Κάποια ΟΤΑ υπάρχουν εδώ

αλλά πρέπει να βρεις αυτό ακριβώς που είναι για την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Το htc one που αγόρασα σήμερα είχε την 4.2. Πάτησα για αναβάθμιση και μου εβγαλε την 4.3.πρεπει πρωτα να παω σ αυτην κ μετα κιτ κατ; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις προάλλες είχα ένα τεράστιο και ωραιότατο wakelock από κάποια εφαρμογή και σε 4.4.2 δε μπορούμε να δούμε τέτοιες πληροφορίες με καμία εφαρμογή εκτός αν έχουμε κάνει root, έψαξα και βρήκα μια λύση η οποία δούλεψε μια χαρούλα.

Η εφαρμογή wakelock detector έφτιαξε εφαρμογή για windows που μέσω adb παίρνει τις πληροφορίες.

Την κατεβάζετε από xda από εδώ, το αρχείο που λέγεται pc_version2.zip

Πρώτα βέβαια θα πρέπει να έχετε εγκαταστήσει τους drivers του one. Προσωπικά έβαλα όλο το htc sync που τους έχει μέσα.

Μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε το usb debugging στο κινητό πριν το συνδέσετε με τον υπολογιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.Το htc one που αγόρασα σήμερα είχε την 4.2. Πάτησα για αναβάθμιση και μου εβγαλε την 4.3.πρεπει πρωτα να παω σ αυτην κ μετα κιτ κατ; Ευχαριστω.

 

Θα στις κάνει μόνο του όλες με τη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τις προάλλες είχα ένα τεράστιο και ωραιότατο wakelock από κάποια εφαρμογή και σε 4.4.2 δε μπορούμε να δούμε τέτοιες πληροφορίες με καμία εφαρμογή εκτός αν έχουμε κάνει root, έψαξα και βρήκα μια λύση η οποία δούλεψε μια χαρούλα.

Η εφαρμογή wakelock detector έφτιαξε εφαρμογή για windows που μέσω adb παίρνει τις πληροφορίες.

Την κατεβάζετε από xda από εδώ, το αρχείο που λέγεται pc_version2.zip

Πρώτα βέβαια θα πρέπει να έχετε εγκαταστήσει τους drivers του one. Προσωπικά έβαλα όλο το htc sync που τους έχει μέσα.

Μην ξεχάσετε να ενεργοποιήσετε το usb debugging στο κινητό πριν το συνδέσετε με τον υπολογιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα στις κάνει μόνο του όλες με τη σειρά.

 

δεν μου την εβγαλε ουτε αυτη στο Notification bar.εγω την αναζητησα και τωρα την κανει.Δηλαδη τωρα που θα γινει η 4.3, να ψαξω και την αλλη και να την κανω αμεσως;χωρις factory reset κλπ;

Link to comment
Share on other sites

δεν μου την εβγαλε ουτε αυτη στο Notification bar.εγω την αναζητησα και τωρα την κανει.Δηλαδη τωρα που θα γινει η 4.3, να ψαξω και την αλλη και να την κανω αμεσως;χωρις factory reset κλπ;

 

Ψάξε και την άλλη αν είναι. Κάντες όλες (μέχρι την 4.4.2) και στο τέλος αν είναι κάνε το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...