Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι για το htc one max αλλα επειδή δεν βρήκα να υπάρχει θέμα ξεχωριστό θα ρωτήσω εδώ αφού πάνω κάτω τα ίδια κινητά είναι. Θέλω να το αγοράσω απλα βλέπω οτι κάποια μαγαζιά έχουν την ευρωπαϊκή έκδοση της T - Mobile υπάρχει καμία διαφορά ? έχει κανείς την έκδοση του htc one της T-Mobile να μου πει ?

 

Πολλοί την έχουν. Το μόνο "πρόβλημα" είναι ότι βασίζεσαι για τα updates στην T-Μοbile που γενικά τα καθυστερεί. Τα παιδιά που έχουν το One είναι οι τελευταίοι που δεν έχουν πάρει ΚιτΚατ ακόμα.

Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οθόνη κλειστή κατά τα άλλα; Wi-fi, 3G?

Βασικα ναι εκτός από λιγες εξαιρέσεις....τωρα έχω το galaxy s2 και το φορτιζω κάθε 3-4 μέρες....μπορει και περισότερο...αλλα χωρις χρηση ασυρματο ή 3γ ή gps.....μονο φωνη περιορισμενη χρηση.ΒΓάζει τις ίδιες μέρες και το HTC ή θα πρεέπι να το φορτιζω κάθε μερα ή μέρα παρα μέρα? ΕΥχαριστώ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια χρήση που κανεις στο s2 θα στις βγάλει τις 3 μέρες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν του αλλαξω CID και βαλω πχ το ευρωπαικο δεν θα ερθει η ΟΤΑ? τι πρεπει να κανουμε δλδ για να κανουμε πληρες Debranding
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν του αλλαξω CID και βαλω πχ το ευρωπαικο δεν θα ερθει η ΟΤΑ? τι πρεπει να κανουμε δλδ για να κανουμε πληρες Debranding

 

Μπορείς, αλλά δεν έχει ιδιαίτερο νόημα

Αν μπεις στην διαδικασία να κάνεις bootloader unlocking και S-OFF, μετά μπορείς απλά να περάσεις μια custom rom, δεν χρειάζεται καν να περιμένεις για OTA updates

Το kitkat υπήρχε σε custom roms (ίδιες στην εμφάνιση με τη stock) 2-3 μήνες πριν έρθει εδώ το OTA update του kitkat

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]41937[/ATTACH]

 

Τα στατιστικά μου ως τώρα. Θεωρώ ότι είναι μια χαρά!

Το R πανω απο το σημα τι ειναι...?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Η Q φαίνεται ότι λειτουργεί σε περιαγωγή οπότε το R είναι το σήμα του roaming

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη αν του αλλαξω CID και βαλω πχ το ευρωπαικο δεν θα ερθει η ΟΤΑ? τι πρεπει να κανουμε δλδ για να κανουμε πληρες Debranding

 

Όχι δεν αρκεί. Πρέπει να έχεις και το κατάλληλο firmware αλλά και τη σωστή έκδοση mainver.

Πχ το OTA για τα ευρωπαϊκά αναβαθμιζει σύστηματα που έχουν μόνο 3.63.401.1

Εσύ και CID να αλλάξεις θα έχεις 3.63.111.1 οπότε το ΟΤΑ θα αποτύχει

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ναι εκτός από λιγες εξαιρέσεις....τωρα έχω το galaxy s2 και το φορτιζω κάθε 3-4 μέρες....μπορει και περισότερο...αλλα χωρις χρηση ασυρματο ή 3γ ή gps.....μονο φωνη περιορισμενη χρηση.ΒΓάζει τις ίδιες μέρες και το HTC ή θα πρεέπι να το φορτιζω κάθε μερα ή μέρα παρα μέρα? ΕΥχαριστώ

 

Όχι καμία σχέση.

Εγώ το φορτίζω κάθε 1,5 μέρα περίπου με δυο ώρες οθόνη και ανοιχτά wifi-3g εκτός από όταν πέφτω για ύπνο και έχω ακόμα 20% μπαταρία το λιγότερο (ποτέ δεν το αφήνω να πέσει πιο χαμηλά).

Συνεπώς με τη δική σου χρήση έτσι όπως το λες, νομίζω ότι θα στις βγάζει τις 3 μέρες άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω για καινουργιο HTC one και HTC one mini ποια πρεπει να ειναι η πρωτη φορτιση?Ισχυουν οι 8 ωρες που ξεραμε παλια?
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχυει. Αφου το ανοιξεις αφηνεις τη μπαταρία να πεσει γύρω στο 10%. Φορτίζεις μέχρι το 100% και το βγαζεις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχυει. Αφου το ανοιξεις αφηνεις τη μπαταρία να πεσει γύρω στο 10%. Φορτίζεις μέχρι το 100% και το βγαζεις

 

Εγω τελικα το εβαλα στην πριζα με οσο ειχε απο το εργοστασιο και το εχω αφησει μεχρι και τωρα 4 ωρες οπου δειχνει οτι φορτισε πληρως, λεω να τα βγαλω απο την πριζα σε λιγο και τα δυο.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Ημέρα παντόφλας σήμερα και χάρηκα πολύ με την αναμονή της μπαταρίας. Με την 4.4.2 τα πράγματα βελτιώθηκαν ακόμα περισσότερο στην αναμονή.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω και κάτι σπουδαίο ως χρήση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω και κάτι σπουδαίο ως χρήση

 

Η αναμονή δεν είχε πέσει ποτέ κάτω από το 1% την ώρα. Για την ακρίβεια τον πρώτο καιρό ήταν πάνω από 2%. Η αναμονή ήταν πάντα θέμα για την HTC. Με όλα όσα τρέχει από κάτω είναι εξαιρετική επίδοση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ωχ..καταλαβα θα φορτιζω καθημερινα τελικα το εχει η μοιρα των αντροιντ....ε; γενικα θελει πολυ δρομο ακομα σαν λειτουργικο με το θεμα εξοικονομηση ρευματος/παρεχομενες υπηρεσιες/υπολογιστικη ισχυς......σε αναμονη του Ητc λοιπον

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

...

Όχι δεν αρκεί. Πρέπει να έχεις και το κατάλληλο firmware αλλά και τη σωστή έκδοση mainver.

Πχ το OTA για τα ευρωπαϊκά αναβαθμιζει σύστηματα που έχουν μόνο 3.63.401.1

Εσύ και CID να αλλάξεις θα έχεις 3.63.111.1 οπότε το ΟΤΑ θα αποτύχει

 

Υποθετικά, αν πάρουμε ένα t-mobile branded, κάνουμε bootloader unlocking, S-OFF, περάσουμε TWRP, περάσουμε την odexed version αυτής της ρομ, αλλάξουμε το CID σε κάποιο από τα HTC που αντιστοιχούν στη WWE version x.xx.401.x (π.χ. HTC__001, HTC__E11, HTC__102, HTC__203, HTC__405 κλπ), περάσουμε το 4.19.401.8 firmware του από εδώ, περάσουμε πίσω το original recovery, θα λάβει το ΟΤΑ 4.19.401.9 ?

(δεν το έχω δοκιμάσει)

 

Ωχ..καταλαβα θα φορτιζω καθημερινα τελικα το εχει η μοιρα των αντροιντ....ε; γενικα θελει πολυ δρομο ακομα σαν λειτουργικο με το θεμα εξοικονομηση ρευματος/παρεχομενες υπηρεσιες/υπολογιστικη ισχυς......σε αναμονη του Ητc λοιπον

 

Ναι, μπορείς να πάρεις ένα cradle, να το ακουμπάς να φορτίζει το βράδυ και το πρωί θα ξεκινάς τη μέρα έτοιμος

 

Δυστυχώς είναι η μοίρα των smartphones (και όχι αποκλειστικά του android), λόγω ισχυρότερων επεξεργαστών και μεγάλης οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Οι φωτογραφίες χωρίς φλας είναι πολύ καλές κ ιδιαίτερα σε χαμηλό φωτισμό,όπως άλλωστε ξέρετε.Με φλας όμως καίγονται αρκετά συχνά...Έχει το δικό μου θέμα ή είναι γενικά Έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Οι φωτογραφίες χωρίς φλας είναι πολύ καλές κ ιδιαίτερα σε χαμηλό φωτισμό,όπως άλλωστε ξέρετε.Με φλας όμως καίγονται αρκετά συχνά...Έχει το δικό μου θέμα ή είναι γενικά Έτσι;

 

Δοκίμασε να εστιασεις χειροκίνητα, καμιά φορά παίζει ρόλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικά, αν πάρουμε ένα t-mobile branded, κάνουμε bootloader unlocking, S-OFF, περάσουμε TWRP, περάσουμε την odexed version αυτής της ρομ, αλλάξουμε το CID σε κάποιο από τα HTC που αντιστοιχούν στη WWE version x.xx.401.x (π.χ. HTC__001, HTC__E11, HTC__102, HTC__203, HTC__405 κλπ), περάσουμε το 4.19.401.8 firmware του από εδώ, περάσουμε πίσω το original recovery, θα λάβει το ΟΤΑ 4.19.401.9 ?

(δεν το έχω δοκιμάσει)

 

 

Ναι, μπορείς να πάρεις ένα cradle, να το ακουμπάς να φορτίζει το βράδυ και το πρωί θα ξεκινάς τη μέρα έτοιμος

 

Δυστυχώς είναι η μοίρα των smartphones (και όχι αποκλειστικά του android), λόγω ισχυρότερων επεξεργαστών και μεγάλης οθόνης

 

Σωστά τα είπες

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ρε παιδιά μια ερώτηση μετά την αναβάθμιση σε kit kat δε μου ανάβει η πράσινη λυχνία ειδοποίησης. Συμβαίνει και σε άλλους, το έχετε παρατηρήσει?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ρε παιδιά μια ερώτηση μετά την αναβάθμιση σε kit kat δε μου ανάβει η πράσινη λυχνία ειδοποίησης. Συμβαίνει και σε άλλους, το έχετε παρατηρήσει?

 

σε εμένα όποτε θέλει ανάβει. με τις ώρες του είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ρε παιδιά μια ερώτηση μετά την αναβάθμιση σε kit kat δε μου ανάβει η πράσινη λυχνία ειδοποίησης. Συμβαίνει και σε άλλους, το έχετε παρατηρήσει?

 

σε εμένα όποτε θέλει ανάβει. με τις ώρες του είναι.

 

Νομίζω σταματάει μετά από 5'.

Ίσως να υπάρχει κάποιο xposed module που να μπορεί να αλλάξει το χρόνο.

 

Εναλλακτικά, μπορείτε να βάλετε Bulletproof Kernel και να ορίσετε να ανάβουν τα capacitative buttons όταν υπάρχει notification.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετικά, αν πάρουμε ένα t-mobile branded, κάνουμε bootloader unlocking, S-OFF, περάσουμε TWRP, περάσουμε την odexed version αυτής της ρομ, αλλάξουμε το CID σε κάποιο από τα HTC που αντιστοιχούν στη WWE version x.xx.401.x (π.χ. HTC__001, HTC__E11, HTC__102, HTC__203, HTC__405 κλπ), περάσουμε το 4.19.401.8 firmware του από εδώ, περάσουμε πίσω το original recovery, θα λάβει το ΟΤΑ 4.19.401.9 ?

(δεν το έχω δοκιμάσει)

 

 

μια χαρα οδηγουλης ευχαριστω , θα το δοικμασω σημερα για να δουμε.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σταματάει μετά από 5'.

Ίσως να υπάρχει κάποιο xposed module που να μπορεί να αλλάξει το χρόνο.

 

Εναλλακτικά, μπορείτε να βάλετε Bulletproof Kernel και να ορίσετε να ανάβουν τα capacitative buttons όταν υπάρχει notification.

 

Nίκο το γνωρίζω ότι μετά από 5 λεπτά σταματάει. Εδώ λέω για αναπάντητη ή sms και δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

bouss είναι παρα πολύ καλή η κατανάλωσή σου με ανοιχτό ασύρματο. Εμένα με τα δεδομένα ανοιχτά και χωρίς οθόνη είναι σχεδόν διπλάσια. Έχεις κλείσει πολλά πράγματα;

 

Ωχ..καταλαβα θα φορτιζω καθημερινα τελικα το εχει η μοιρα των αντροιντ....ε; γενικα θελει πολυ δρομο ακομα σαν λειτουργικο με το θεμα εξοικονομηση ρευματος/παρεχομενες υπηρεσιες/υπολογιστικη ισχυς......σε αναμονη του Ητc λοιπον

 

Μας λες τη χρήση σου, σου λέμε ότι με βάση αυτά που μας λες θα σου κρατάει άνετα 2-3 μέρες και το συμπέρασμά σου είναι ότι θα φορτίζεις καθημερινά; Πώς γκένεν αυτό;

 

Επίσης δεν είναι θέμα του λειτουργικού. Ναι μεν αυξάνονται οι μπαταρίες, αλλά αυξάνεται και η κατανάλωση ενέργειας από τις όλο και μεγαλύτερες και ενεργοβόρες οθόνες και από τους επεξεργαστές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...