Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε αυτό που λέει ο sotnem

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5226483#post5226483

 

Απίστευτο δούλεψε!

Τα εχει χάσει η Google, τι κουφό ήταν αυτό...

 

Σας ευχαριστώ και τους 2!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απίστευτο δούλεψε!

Τα εχει χάσει η Google, τι κουφό ήταν αυτό...

 

Σας ευχαριστώ και τους 2!

 

Πολύ καλά νέα! Άρα πάει το πρόβλημα με το wifi.

Κάντε άφοβα την αναβάθμιση παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό που λέει ο sotnem

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5226483#post5226483

 

Απίστευτο δούλεψε!

Τα εχει χάσει η Google, τι κουφό ήταν αυτό...

 

Σας ευχαριστώ και τους 2!

 

respect!μολις εκανα αναβαθμιση, δεν συνδεοταν και ηταν μια απλη μετονομασια!τι να πεις!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα! Άρα πάει το πρόβλημα με το wifi.

Κάντε άφοβα την αναβάθμιση παιδιά.

 

Το placebo είναι απίστευτο. Την έκανα στο δικό μου (Vodafone Γερμανίας) και μου φαίνεται πιο γρήγορο. Το εικονιδιάκι του beats audio έγινε άσπρο κι αυτό.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

respect!μολις εκανα αναβαθμιση, δεν συνδεοταν και ηταν μια απλη μετονομασια!τι να πεις!

 

Έσωσε κόσμο ο sotnem! Σκέψου κράξιμο που θα είχε φάει τώρα η HTC.

Ήλπιζα ότι κάποια στιγμή θα βρεθεί η λύση όσο ο κόσμος θα παίρνει την 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

...

Υ.Γ.

Αυτό το μωβ πέπλο που εντοπίζεται στη κάμερα? Διότι το δικό μου είναι από τα πρώτα (5ος του 2103) και μέχρι τώρα ούτε καμμένα pixels έχω αλλά ούτε κάτι σε μώβ έχει προσέξει στη κάμερα.

 

Αν δεν έχεις παρατηρήσει μωβ πέπλο, τότε δεν έχεις το πρόβλημα.

Για να δεις αν έχει κολλημένα pixels η κάμερα, ζοομάρεις σε πλήρες σκοτάδι και κοιτάς αν έχει κάποιο σταθερό pixel

 

 

ο λογος που αφαιρεθηκε το flash εχει αναφερθει καπου?

υπαρχει καποιο app που το επαναφερει?

 

To flash είναι ασταθές. Έχει τελειώσει ως πλατφόρμα ανάπτυξης, και όντως ούτε η adobe πλέον δεν το υποστηρίζει σε κινητές συσκευές.

Όποια σάιτ δεν έχουν ανανεώσει τις σελίδες τους ώστε να μην χρησιμοποιούν flash μάλλον έχουν μείνει πίσω ...

 

...

Όσο για την 4.4. Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε ούτε η καινούρια μπαταρία, ούτε το γραφικό που πρόσθεσαν στο Google now (όταν σέρνω το δάχτυλο προς τα πάνω από το home). Είχα αντικαταστήσει την κίνηση αυτή με κλείδωμα της συσκευής. Τώρα θέλει διπλάσια κίνηση και μου βγάζει και το εικονίδιο με τον μεγεθυντικό φακό. Βάλε και την αφαίρεση του φλας. Εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος προς το παρόν.

 

Το καινούργιο εικονίδιο της μπαταρίας είναι οδηγία της Google και όχι πρωτοτυπία της HTC, και αυτό θα είναι από δω και πέρα σε όλα.

Αλλάζει όμως αν σε χαλάει.

 

Οι αλλαγές του Kitkat δεν είναι πάντως η μπαταρία. Εδώ υπάρχει μια λίστα:

http://www.android.com/versions/kit-kat-4-4/

https://developer.android.com/about/versions/kitkat.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history#Android_4.4_KitKat_.28API_level_19.29

 

 

Τι πρέπει να πάρω back up για την κάνω την αναβάθμιση? (φωτο, data)

 

Η αναβάθμιση δεν χαλάει το σύστημα (τις ρυθμίσεις του συστήματος ή τις εφαρμογές), και σίγουρα όχι την sdcard.

Ένα nandroid backup πάντως ποτέ δεν έβλαψε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ να στειλω το κινητο στην arvatο για αλλαγη καμερας αλλα με προβληματιζει ο χρονος που εχω ακουσει οτι κανουν(6 βδομαδες)..Κανουν τοσο καλη δουλεια(η καμερα μετα δουλευει τελεια) για να αξιζει τετοια αναμονη και την ταλαιπωρια του unroot,relock κτλ..;Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ να στειλω το κινητο στην arvatο για αλλαγη καμερας αλλα με προβληματιζει ο χρονος που εχω ακουσει οτι κανουν(6 βδομαδες)..Κανουν τοσο καλη δουλεια(η καμερα μετα δουλευει τελεια) για να αξιζει τετοια αναμονη και την ταλαιπωρια του unroot,relock κτλ..;Ευχαριστω πολυ!

 

To relock είναι μια εντολή, θέλει λιγότερο από 10"

Για το unroot επίσης απλά σβήνεις 3-4 αρχεία (ή τρέχεις ένα script που να τα σβήνει)

Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς σου εξασφαλίζουν αυτά τα δύο.

 

Αν κάνεις RELOCK, θα γράφει RELOCKED, όχι UNLOCKED.

Αλλά και έτσι να μην ήταν, όταν έκανες UNLOCK, έδωσες το serial number σου. Η HTC μόλις πατήσει το serial number σου, ξέρει ότι έκανες bootloader unlocking. Δεν χρειάζεται καν να ανοίξει το κινητό σου για να το καταλάβει.

 

Για 100% επαναφορά, θα πρέπει πρώτα να κάνεις S-OFF.

Αλλά και η 100% φαινομενική επαναφορά, πάλι δεν αίρει την δήλωση αποδοχής του ενδεχομένου να είσαι εκτός εγγύησης που έχεις ήδη κάνει.

 

Εδώ έχει έναν οδηγό για επαναφορά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2358738

 

Εμένα είχε χαλάσει η κάμερα και έκαναν 15 μέρες. Άλλαξαν εξάρτημα, δεν την επισκεύασαν. Γερμανική συσκευή.

Αλλά έχουν ακουστεί άσχημα λόγια για την αρβάτο, οπότε σίγουρα έχει κάποιο ρίσκο το εγχείρημα ...

Edited by Nikos2k5
Link to comment
Share on other sites

παίζει να έχει χαθεί η δόνηση όταν πατάς το back button στο δικό μου:wacko:

Kαι εμενα...

 

Και τον τελευταιο καιρο οτι αναβαθμιζω γινεται αχρωμο! Ξεκινησα με τα office την προηγουμενη βδομαδα και τωρα αναβαθμισα και το τηλεφωνο και μου τα εκανε ολα ασπρα! Ειδικα αυτο το σηματακι Beats σε λευκο ειναι μεγαλη ξενερα...

 

Και απο οτι παρατηρησα η εφαρμογη Home που ειχα δεν παιζει... Ελπιζω να βελτιωνει την μπαταρια που ελεγε οταν την κατεβαζα γιατι αν δεν κανει ουτε αυτο προτιμω την 4.3...

 

Ευτυχως το wifi μια χαρα! Και στο δικό μου ρουτερ και στον γειτόνων :p

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμενα...

 

Και τον τελευταιο καιρο οτι αναβαθμιζω γινεται αχρωμο! Ξεκινησα με τα office την προηγουμενη βδομαδα και τωρα αναβαθμισα και το τηλεφωνο και μου τα εκανε ολα ασπρα! Ειδικα αυτο το σηματακι Beats σε λευκο ειναι μεγαλη ξενερα...

 

Και απο οτι παρατηρησα η εφαρμογη Home που ειχα δεν παιζει... Ελπιζω να βελτιωνει την μπαταρια που ελεγε οταν την κατεβαζα γιατι αν δεν κανει ουτε αυτο προτιμω την 4.3...

 

Ευτυχως το wifi μια χαρα! Και στο δικό μου ρουτερ και στον γειτόνων :p

το σηματακι του beats μετα το update παραμενει κοκκινο και απο wifi no problem!

Link to comment
Share on other sites

To relock είναι μια εντολή, θέλει λιγότερο από 10"

Για το unroot επίσης απλά σβήνεις 3-4 αρχεία (ή τρέχεις ένα script που να τα σβήνει)

Αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς σου εξασφαλίζουν αυτά τα δύο.

 

Αν κάνεις RELOCK, θα γράφει RELOCKED, όχι UNLOCKED.

Αλλά και έτσι να μην ήταν, όταν έκανες UNLOCK, έδωσες το serial number σου. Η HTC μόλις πατήσει το serial number σου, ξέρει ότι έκανες bootloader unlocking. Δεν χρειάζεται καν να ανοίξει το κινητό σου για να το καταλάβει.

 

Για 100% επαναφορά, θα πρέπει πρώτα να κάνεις S-OFF.

Αλλά και η 100% φαινομενική επαναφορά, πάλι δεν αίρει την δήλωση αποδοχής του ενδεχομένου να είσαι εκτός εγγύησης που έχεις ήδη κάνει.

 

Εδώ έχει έναν οδηγό για επαναφορά: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2358738

 

Εμένα είχε χαλάσει η κάμερα και έκαναν 15 μέρες. Άλλαξαν εξάρτημα, δεν την επισκεύασαν. Γερμανική συσκευή.

Αλλά έχουν ακουστεί άσχημα λόγια για την αρβάτο, οπότε σίγουρα έχει κάποιο ρίσκο το εγχείρημα ...

 

Δεν το είχα κάνει μέσω του HTC dev άρα λγκ δεν έχει χαθεί η εγγύηση αν γυρίσω σε στοκ παλι..

Link to comment
Share on other sites

ένα άλλο που παρατήρησα, την ώρα που φορτίζει το κινητό το εικονίδιο της μπαταρίας από λευκό γίνεται γκρίζο. To εικονίδιο beatsaudio παραμένει κόκκινο Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Το WiFi placebo η όχι μου φαίνεται καλύτερο. Επίσης ξαναπροστεθηκε το αριθμητικό πληκτρολόγιο στις μεθόδους εισαγωγής που αν δεν κάνω λάθος είχε αφαιρεθεί στην 4.3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα κάνει μέσω του HTC dev άρα λγκ δεν έχει χαθεί η εγγύηση αν γυρίσω σε στοκ παλι..

 

Πως έκανες το ξεκλείδωμα?

 

Δεν εννοώ πάντως ότι έχεις χάσει την εγγύηση, ή ότι η HTC συνηθίζει να επικαλείται το bootloader unlocking για να βγάζει συσκευές εκτός εγγύησης.

Απλά κάποιοι έχουν αναφέρει ότι κάποιοι άλλοι, κάπου στο εξωτερικό (δεν ξέρω σε ποιες χώρες), είχαν θέμα εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η 4.4.2.

 

Back up, factory reset, αναβάθμιση, ξανά factory reset, επαναφορά back up και όλα καλά προς το παρόν.

 

Μικρές αισθητικές αλλαγές,λευκή ένδειξη μπαταρίας, καλό Wi-Fi. Αυτά τα λίγα προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά?! Εμένα γιατί άσπρισε το beats?!

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει κόκκινο και σε μένα..reset έκανες μετά το πέρασμα;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα παραμενει κοκκινο χωρις κανενα reset... Εκτος κι αν κανει κανενα update η συγκεκριμενη εφαρμογη και μετα ασπρισει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάνει reset ούτε και θέλω... Γενικά δεν ξέρω τι μπορεί να χαθεί και ούτε έχω όρεξη να ξανασεταρω το τηλ.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι και εγώ από τους τυχερούς (?) Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση! Μου αρέσει η πράσινη μπαταρία και με όλα αυτά τα προβλήματακια που διαβάζω έχω τρομάξει!!! Πως μπορώ να εξαφανισω το εικονίδιο εκεί πάνω που μου θυμίζει να την κάνω?!

Και εγώ δεν θέλω να κάνω αναβάθμιση ακόμη. Υπάρχει τρόπος να διώξω το εικονίδιο ;

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έκανα. Ίσως αν κατεβάσεις την ενημέρωση αλλά δεν την εγκαταστήσεις να φύγει το εικονίδιο.

My Smarphones after Siemens SX1

ΗTC P3300, HTC HD Mini, Lenovo S1, Lenovo S2, HTC Desire X, Samsung Galaxy S3, Lenovo K900, HTC One, Lenovo S650, Lenovo S860, HTC One E8, HTC One ME

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ να στειλω το κινητο στην arvatο για αλλαγη καμερας αλλα με προβληματιζει ο χρονος που εχω ακουσει οτι κανουν(6 βδομαδες)..Κανουν τοσο καλη δουλεια(η καμερα μετα δουλευει τελεια) για να αξιζει τετοια αναμονη και την ταλαιπωρια του unroot,relock κτλ..;Ευχαριστω πολυ!

 

Όπως έγραψα και στο θέμα του ONE X, είχα το τηλέφωνο στο service (για πλακέτα) και μου έλεγαν 4 - 6 εβδομάδες (γερμανική συσκευή), παραδόξως (ήμουνα βέβαια σε συνεχή επικοινωνία με HTC και Arvato) μου επεστράφει μετά από 22 ημέρες με αλλαγμένα πλακέτα, οθόνη και μπαταρία πράγμα αρκετά ενθαρρυντικό και για το μέλλον...

Στη δική σου περίπτωση τώρα, μου είπαν από Arvato ότι, από το ONE και ύστερα η πολιτική της HTC έχει αλλάξει (προς το καλύτερο) και ανεξάρτητα από πού είναι η συσκευή κάνει μάξιμουμ ένα μήνα (μακάρι να είναι έτσι), η πράξη θα δείξει!

Edited by jpjp
Link to comment
Share on other sites

respect!μολις εκανα αναβαθμιση, δεν συνδεοταν και ηταν μια απλη μετονομασια!τι να πεις!

 

Είστε τυχεροί που πήρατε "αργά" την αναβάθμιση και υπήρχε η λύση. Εγώ από τον Δεκέμβριο περίμενα. Είχα μπει μέχρι και σε live chat με την ΗΤC χωρίς αποτέλεσμα. Αφού αναγκάστηκα να κάνω reset το κινητό κάτι που το απεχθάνομαι. Είχα πρήξει και κανά δυο παιδιά για να ρουτάρω.

:p

Θα ήθελα να ξέρω αν είναι Kit-Kat θέμα ή αποκλειστικά του One, αλλά βαριέμαι να ψάχνω σε φόρουμ άλλων κινητών για να δω αν υπάρχει αντίστοιχα θέμα εκεί.

Πάντως γενικά με Fritz ήταν το θέμα και με κάποια παιδιά που μίλησα στο xda, ίσως και με κάποια άλλα ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

το σηματακι του beats μετα το update παραμενει κοκκινο και απο wifi no problem!

 

Καλησπέρα και σε μένα το σηματάκι του του Beats audio παραμένει κόκκινο, άλλαξε σε άσπρο αυτό της μπαταρίας και ΕΥΤΥΧΩΣ κανένα πρόβλημα με το wi-fi, μετά την αναβάθμιση έκανα factory reset.

Μια ερώτηση, πάνω στη μπάρα εργασιών και δίπλα από το εικονίδιο του σήματος, μου βγάζει ένα νέο εικονίδιο άσπρο που είναι σα το σήμα της Nespresso, ξέρει κάποιος τι είναι αυτό?

Edited by eimaiallou
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...