Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου πει αν μπορεις να βαλεις στο blinkfeed το news ποστ απο το facebook λογαριασμο σου?

Σε μια επισκεψη που εκανα για να το δω απο κοντα, δε μου εβγαζε πουθενα στα settings του blinkfeed το facebook... Μονο το twitter.

 

 

Επισης η αντιπροσωπεια εχει πει ποτε θα δωθει επισημα η αναβαθμιση σε 4.3 ?

 

Δεν διαλέγεις settings, διαλέγεις Topics&Services και από εκεί βάζεις το Facebook. Αριστερό σκρολ, Apps νομίζω λέει.

 

Όσον αφορά στην αναβάθμιση, πιστεύω τέλη του μήνα θα δοθεί στην Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβαλα σήμερα την android revolution hd 22 και έβαλα τις ρυθμισεις του apn για να συνδεθώ στο ιντερνετ μέσω data,με χρέωσε ένα ευρώ αλλά δε με αφήνει να συνδεθώ,μου γράφει αποσυνδεθηκε...τι να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ξυπναει το htc one απο sleep mode, με καποιο αλλο κουμπι ή gesture κλπ , εκτος του αβολου κουμπιου power στο πανω μερος (χωρις root της συσκευης) ?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ξυπναει το htc one απο sleep mode, με καποιο αλλο κουμπι ή gesture κλπ , εκτος του αβολου κουμπιου power στο πανω μερος (χωρις root της συσκευης) ?

 

Δυστυχώς όχι.

Υπάρχουν κάποια apps νομίζω αλλά δεν ξέρω πόση μπαταρία τρώνε. Πρέπει να έχουν αναφερθεί κι εδώ, ίσως κάποιος θυμάται όνομα να σου πει.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Highlander >

 

Το πρόβλημα παραμένει παρόλο που το έκλεισα και το ξανα-άνοιξα.

Το επιπλέον που δεν είχα παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιώ bluetooth είναι πως αν δεν έχω bluetooth μπαίνει ανοιχτή ακρόαση, είτε σε εισερχόμενη είτε σε εξερχόμενη κλήση.

 

Επίσης 3-4 φορές μου έχει βγάλει ενώ το έχω στο χέρι μου και όχι στη φόρτιση, κάτι σαν "Ο φόρτιση δεν μπορεί να ξεκινήσει, χρησιμοποιείστε εγκεκριμένο φορτιστή".

 

Μάλλον κάτι σοβαρό συμβαίνει ε;

 

Θυμάται κανείς το τηλέφωνο της HTC ; Κάποιο 80011 νομίζω ότι είναι.

Μόλις έκλεισα με την HTC.

Τελικά θα έρθει courier να το πάρει, μάλλον έχει κάποια βλάβη.

 

Ενημερωτικά, έγινε αντικατάσταση συσκευής.

http://users.altecnet.gr/dwc/DW.jpg

I am the end of time !

Link to comment
Share on other sites

μεγεια! κομπλε η καινούργια;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει σχεδον τα παντα στο φορουμ και λεω να κανω την μεταβαση απο s4.αυτα που βλεπω στο birdphone λενε vodafone .τη γινετε θα εχω καποιο προβλημα ?το vodafone το γραφει πουθενα?ευχαριστω:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πεί πόση μνήμη RAM (και πόση αποθήκευσης) είναι διαθέσιμη μετά την εκκίνηση στην Sense έκδοση και Google Play έκδοση της συσκευής; Edited by Diagrafeas
Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει σχεδον τα παντα στο φορουμ και λεω να κανω την μεταβαση απο s4.αυτα που βλεπω στο birdphone λενε vodafone .τη γινετε θα εχω καποιο προβλημα ?το vodafone το γραφει πουθενα?ευχαριστω:)

 

To βασικότερο πρόβλημα είναι ότι έχει CARRIER ID (CID) της Vodafone, άρα δεν θα λαμβάνεις Over The Air updates από την HTC. Θα περιμένεις πάντα και θα ελπίζεις ότι θα βγάλει update η Vodafone για την συσκευή σου.

Δεν έχεις κανένα λόγο να πάρεις branded συσκευή (έστω και αν είναι unlocked και δέχεται οποιοδήποτε SIM).

 

Ως προς αν το γράφει, όταν ξεκινάει ή όταν κάνεις shutdown έχει το logo της Vodafone, και έχει εγκατεστημένες και 4-5 εφαρμογές της Vodafone (που δεν θα σου λειτουργούν λογικά), αλλά αυτό είναι το λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

To βασικότερο πρόβλημα είναι ότι έχει CARRIER ID (CID) της Vodafone, άρα δεν θα λαμβάνεις Over The Air updates από την HTC. Θα περιμένεις πάντα και θα ελπίζεις ότι θα βγάλει update η Vodafone για την συσκευή σου.

Δεν έχεις κανένα λόγο να πάρεις branded συσκευή (έστω και αν είναι unlocked και δέχεται οποιοδήποτε SIM).

 

Ως προς αν το γράφει, όταν ξεκινάει ή όταν κάνεις shutdown έχει το logo της Vodafone, και έχει εγκατεστημένες και 4-5 εφαρμογές της Vodafone (που δεν θα σου λειτουργούν λογικά), αλλά αυτό είναι το λιγότερο.

 

συμφωνω μαζι σου αλλα...πηρα σχεδον σε ολα τα skroutzoμαγαζα και η το ειχαν vodafone (birdphone) η μου ελεγαν οτι δεν ειναι σίγουρη αν ειναι vodafone η οχι η συσκευη που θα μου πουλησουν!λεω δεν γραφει πανω στο κουτι αν ειναι vodafone η οχι ?και μου λεει οχι το περνεις και οταν το ανοιξεις τοτε βλεπεις τη ειναι!(kaizer) καποιος που να ξερει κατι σε αυτο το θεμα?:cool:

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγω και εγώ branded συσκευές περιμένω να το πάρω από amazon, και επιπλέον γιατί δεν θέλω με τίποτα την εδώ ελληνική αντιπροσωπεία για την οποία γράφονται τρελά πράγματα...

Το πρόβλημα είναι ότι στο amazon η τιμή ανεβοκατεβαίνει και περιμένω να πέσει πάλι στις 450 λίρες που ήταν πριν λίγες βδομάδες...

Link to comment
Share on other sites

Για να αποφύγω και εγώ branded συσκευές περιμένω να το πάρω από amazon, και επιπλέον γιατί δεν θέλω με τίποτα την εδώ ελληνική αντιπροσωπεία για την οποία γράφονται τρελά πράγματα...

Το πρόβλημα είναι ότι στο amazon η τιμή ανεβοκατεβαίνει και περιμένω να πέσει πάλι στις 450 λίρες που ήταν πριν λίγες βδομάδες...

 

και 450 λίρες πολλα δεν ειναι?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου αλλα...πηρα σχεδον σε ολα τα skroutzoμαγαζα και η το ειχαν vodafone (birdphone) η μου ελεγαν οτι δεν ειναι σίγουρη αν ειναι vodafone η οχι η συσκευη που θα μου πουλησουν!λεω δεν γραφει πανω στο κουτι αν ειναι vodafone η οχι ?και μου λεει οχι το περνεις και οταν το ανοιξεις τοτε βλεπεις τη ειναι!(kaizer) καποιος που να ξερει κατι σε αυτο το θεμα?:cool:

 

Καλησπέρα. Θέλω κι εγώ να πάρω το κίνητο τώρα που έχει πέσει κι η τιμή αλλά είχα τις ίδιες απορίες σχετικά με το αν είναι branded. Σκεφτόμουν το phonegallery μιας και το έχει από τα πιό φτηνά και έχει καλές αξιολογήσεις. Στη σελίδα δε γράφει τίποτα για vodafone/branding, μήπως κάλεσες κι εκεί να ρωτήσεις;

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου αλλα...πηρα σχεδον σε ολα τα skroutzoμαγαζα και η το ειχαν vodafone (birdphone) η μου ελεγαν οτι δεν ειναι σίγουρη αν ειναι vodafone η οχι η συσκευη που θα μου πουλησουν!λεω δεν γραφει πανω στο κουτι αν ειναι vodafone η οχι ?και μου λεει οχι το περνεις και οταν το ανοιξεις τοτε βλεπεις τη ειναι!(kaizer) καποιος που να ξερει κατι σε αυτο το θεμα?:cool:

 

λενε αληθεια, οντως δεν το γραφει στο κουτι, αλλα εχει παρει το ματι μου οτι τα ασημένια εχουν γενικα περισσοτερες πιθανότητες να ειναι vodafone branded. Μπορει να ειναι και απλως φημη, αλλα εδω στην γερμανια πρεπει να ισχυει. ετσι την "πατησα" κι εγω, πηρα απο το ebay στα 420 καινουργιο πριν απο 3 μηνες αλλα ειχε branding

 

οπως σου ειπε το παιδι απο πανω, απο αποψη απόδοσης δεν θα εχεις κανενα προβλημα. τα 3-4 apps που εχει δεν λειτουργουν και δεν τα νιωθεις (καμια σχεση με το βαρύ t-mobile branding). Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι οτι δεν θα δεχεσαι τα HTC updates οταν πρεπει, αλλα θα πρεπει να περιμενεις την vodafone να εγκρίνει. Στην 4.2.2 ειμουν τυχερος και μας το εδωσε 2-3 μερες μετα, ξερω ομως οτι αλλες φορες περιμενε ο κοσμος... μηνες!

Link to comment
Share on other sites

Εχω αλλο ενα περιεργο προβλημα ρε παιδια. Εγω στο πριν το HTC One, ειχα ενα Sensation XE, και ενω εχω μπει κανονικα στο playstore με το νεο κινητο μου και κατεβαζω apps κτλ, οταν παω στο playstore στο PC μου, επιμένει οτι εχω το Sensation XE και αν προσπαθησω να κανω install apps απο το PC προφανώς και δεν μπαινουν στο κινητο μου

 

Στα settings φαινεται μοναχα το XE, οταν κανω uncheck το visibility μου λεει στο PC οτι δεν εχω android device και ενω κανω logout, κανω εγκατάσταση στο ONE απο 1-2 apps, οταν ξανακανω login στο PC συνεχιζει και μου λεει ή οτι δεν εχω device ή οτι εχω μονο το Sensation XE. Το κορυφαιο ειναι οτι μου δειχνει τα apps που κατεβασα στο One , συν τα apps που προσπαθησα να εγκαταστήσω απο το PC κα ιτα οποια για προφανείς λογους δεν εφτασαν ποτε στο κινητο μου :mad::mad::mad:

 

Ειναι καποιο γνωστο bug?? Ή κανω καποια τρομερη noobια και δεν βλεπω καποιο "add new device" button?? :O

 

ξαναβαζω μια το παραπανω προβλημα που με ταλαιπωρεί, γιατι αλλαξε η σελιδα, ειμουν τελευταιο comment και ίσως να το ξεπερασε ή να μην το ειδε καποιος που ισως μπορεσει να με βοηθησει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω κι εγώ να πάρω το κίνητο τώρα που έχει πέσει κι η τιμή αλλά είχα τις ίδιες απορίες σχετικά με το αν είναι branded. Σκεφτόμουν το phonegallery μιας και το έχει από τα πιό φτηνά και έχει καλές αξιολογήσεις. Στη σελίδα δε γράφει τίποτα για vodafone/branding, μήπως κάλεσες κι εκεί να ρωτήσεις;

 

ναι τους πηρα και αυτους:pμου ειπαν πως δεν νομιζω να ειναι branded γιατι δεν γραφει κατι πανω.τους ειπα οτι πηρα και αλλου και μου ειπαν οτι δεν γραφει κατι πανω απλος μπορει να τυχει να ειναι vodafone.αλλα δεν αναλαμβαναν την ευθύνη οτι αν τυχόν ειναι να το παρουν πισω.α και το μοναδικο που βρηκα με doa ειναι το birdphone.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

και εμένα δεν έγραφε τπτ (όχι απο το ίδιο κατάστημα) αλλά τελικά ήταν T-MOB101. Δεν είχε κανένα app εγκατεστημένο απλά το CID ήταν της T-MOBILE. Οπότε δεν παίρνω updates αμέσως δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα εξακολουθεί η συσκευή να μου κάνει κουλά σε κάποιες κλίσεις. Τουλάχιστον 1 φορά στις 10 - 15 κλίσεις μου μπαίνει σε airplane mode ή ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση ή κλείνει την κλίση από μόνο του ή όταν τερματίζω μία κλίση και το απομακρύνω από το αυτί μου εξακολουθεί να είναι μαύρη η οθόνη και μόνο αν πατήσω το κουμπί on-off μου ανοίγει την οθόνη για να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης.

Επειδή κοντεύω να το πετάξω από το παράθυρο, Please πείτε μου κάποιοι από εδώ αν έχετε τα ίδια συμπτώματα.. Δεν το κάνει συνέχεια, όπως γράφω στην αρχή, αλλά η συχνότητα έίναι ενοχλητική...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα εξακολουθεί η συσκευή να μου κάνει κουλά σε κάποιες κλίσεις. Τουλάχιστον 1 φορά στις 10 - 15 κλίσεις μου μπαίνει σε airplane mode ή ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση ή κλείνει την κλίση από μόνο του ή όταν τερματίζω μία κλίση και το απομακρύνω από το αυτί μου εξακολουθεί να είναι μαύρη η οθόνη και μόνο αν πατήσω το κουμπί on-off μου ανοίγει την οθόνη για να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης.

Επειδή κοντεύω να το πετάξω από το παράθυρο, Please πείτε μου κάποιοι από εδώ αν έχετε τα ίδια συμπτώματα.. Δεν το κάνει συνέχεια, όπως γράφω στην αρχή, αλλά η συχνότητα έίναι ενοχλητική...

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα ούτε είχα Ποτε....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό το post για τα benchmarks παραθέτω το παρακάτω Link που ήρθε σήμερα από το forum να επιβεβαιώσει αυτό που έλεγα (όχι πως δεν το ξέραμε, αλλά για όποιους δεν έτυχε να το ψάξουν). ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα εξακολουθεί η συσκευή να μου κάνει κουλά σε κάποιες κλίσεις. Τουλάχιστον 1 φορά στις 10 - 15 κλίσεις μου μπαίνει σε airplane mode ή ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση ή κλείνει την κλίση από μόνο του ή όταν τερματίζω μία κλίση και το απομακρύνω από το αυτί μου εξακολουθεί να είναι μαύρη η οθόνη και μόνο αν πατήσω το κουμπί on-off μου ανοίγει την οθόνη για να πατήσω τον τερματισμό της κλίσης.

Επειδή κοντεύω να το πετάξω από το παράθυρο, Please πείτε μου κάποιοι από εδώ αν έχετε τα ίδια συμπτώματα.. Δεν το κάνει συνέχεια, όπως γράφω στην αρχή, αλλά η συχνότητα έίναι ενοχλητική...

 

Το μόνο που μου έχει τύχει είναι να τερματίσω κλήση και να μείνει για λίγο μαύρη η οθόνη. Και αυτό σπάνια. Τα άλλα όχι φίλε μου.

Είσαι με κάποια ROM;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...