Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εμένα εκεί πάει το μυαλό μου. Ανοίγει το ίντερνετ κάθε τόσο για να δει αν έχει ειδοποιήσεις και μετά το ξανακλείνει. Εγώ δεν χρησιμοποιώ 3G. Χθες ενώ περπατούσα στο δρόμο χτύπησε μια ειδοποίηση. Όχι μόνο βρήκε το Wi-Fi φίλου που έτυχε να περνάω μπροστά από το σπίτι του, αλλά μ'αυτό μου έφερε και την ειδοποίηση. Δείχνει να δουλεύει καλά. Απλά πρέπει να απενεργοποιείται όταν χρειάζεται να είναι συνεχώς ανοιχτό το ίντερνετ (πχ imo)

Υ.Γ. Εσύ κι εγώ μείναμε; :-)

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα εκεί πάει το μυαλό μου. Ανοίγει το ίντερνετ κάθε τόσο για να δει αν έχει ειδοποιήσεις και μετά το ξανακλείνει. Εγώ δεν χρησιμοποιώ 3G. Χθες ενώ περπατούσα στο δρόμο χτύπησε μια ειδοποίηση. Όχι μόνο βρήκε το Wi-Fi φίλου που έτυχε να περνάω μπροστά από το σπίτι του, αλλά μ'αυτό μου έφερε και την ειδοποίηση. Δείχνει να δουλεύει καλά. Απλά πρέπει να απενεργοποιείται όταν χρειάζεται να είναι συνεχώς ανοιχτό το ίντερνετ (πχ imo)

Υ.Γ. Εσύ κι εγώ μείναμε; :-)

 

Κοίτα, εγώ το βράδυ όταν κοιμάμαι έτσι κι αλλιώς κλείνω wifi-data (από τότε που το Πλάισιο έστελνε κάτι newsletter 3 τα χαράματα και νόμιζα ότι γινόταν πόλεμος). Απλά το σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ όταν η μπαταρία πέφτει χαμηλά. Με τη χρήση που κάνω βγάζω 1 μέρα και αρκετές ώρες ακόμα αρκετά άνετα.

Είδα ότι κάποιοι το χρησιμοποιούν μόνιμα που το βρίσκω λίγο overkill, απλά θέλω κι άλλες απόψεις να δω τι γίνεται. Το sleep το έχεις ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ το βράδυ όταν κοιμάμαι έτσι κι αλλιώς κλείνω wifi-data (από τότε που το Πλάισιο έστελνε κάτι newsletter 3 τα χαράματα και νόμιζα ότι γινόταν πόλεμος). Απλά το σκέφτομαι να το χρησιμοποιώ όταν η μπαταρία πέφτει χαμηλά. Με τη χρήση που κάνω βγάζω 1 μέρα και αρκετές ώρες ακόμα αρκετά άνετα.

Είδα ότι κάποιοι το χρησιμοποιούν μόνιμα που το βρίσκω λίγο overkill, απλά θέλω κι άλλες απόψεις να δω τι γίνεται. Το sleep το έχεις ενεργοποιημένο;

 

Sleep εννοείς τη λειτουργία που κλείνει τα δεδομένα όταν δεν υπάρχει σύνδεση για ώρα; Όχι αυτό δεν το χρησιμοποιώ. Πάντως χθες έβγαλα 2 ολόκληρες μέρες με 4,5 ώρες οθόνη χάρη στην εξοικονόμηση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με system update:

:)

 

Τι εννοείς φίλε μου? Ήρθε αναβάθμιση??

 

Ναι, δεν φαίνεται η εικόνα;

Να είμαι ειλικρινής δεν είδα καμία διαφορά και δεν ξέρω τι άλλαξε.

 

Sleep εννοείς τη λειτουργία που κλείνει τα δεδομένα όταν δεν υπάρχει σύνδεση για ώρα; Όχι αυτό δεν το χρησιμοποιώ. Πάντως χθες έβγαλα 2 ολόκληρες μέρες με 4,5 ώρες οθόνη χάρη στην εξοικονόμηση.

 

Ναι το Sleep Mode στα Power settings. Σε μένα είναι ON, δεν ξέρω αν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ γιατί έτσι κι αλλιώς το βράδυ κλείνω τα data.

Είχες το Power Saver και τις 2 μέρες ανοιχτό;

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την ίδια απορία έχω και εγώ... αν ξέρει κάποιος από τα παιδιά εδώ να μας συστήσει κάποιο widget που να κάνει τη δουλειά έχει καλώς..

Κρίμα πάντως ένα τόσο επαγγελματικά στημένο τηλέφωνο να μην έχει ένα stock widget για τα email σου. :mad:

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2325837

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν φαίνεται η εικόνα;

Να είμαι ειλικρινής δεν είδα καμία διαφορά και δεν ξέρω τι άλλαξε.

 

 

 

Ναι το Sleep Mode στα Power settings. Σε μένα είναι ON, δεν ξέρω αν έχει χρησιμοποιηθεί ποτέ γιατί έτσι κι αλλιώς το βράδυ κλείνω τα data.

Είχες το Power Saver και τις 2 μέρες ανοιχτό;

 

Ανοιχτό και τις δύο μέρες. Δέχτηκε όλες τις ειδοποιήσεις άλλα δεν μπορούσε να κρατήσει ενεργή εφαρμογή που ζητούσε συνεχή σύνδεση ίντερνετ. Τρέχουν gmail, facebook, viber, Google plus, Twitter, hangouts.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ συμφορουμίτη!!! :)

Προσπάθησα να βάλω το email widget και δε μου αναγνωρίζει του ήδη υπάρχοντες λογαριασμούς και μου ζητάει να κάνω τη διαδικασία του setup από την αρχή. Μόλις την ολοκληρώνω μου λέει ότι ο λογαριασμός αυτό υπάρχει ήδη. Το απόγευμα θα δοκιμάσω να σβήσω τον υπάρχοντα λογαριασμό και να ξαναπεράσω το setup μέσω του widget.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

21 Μάρ, 730 ευρώ στο srkourz

17 Μάι, κυλοφορεί επίσημα στην ελλάδα στην τιμή των 730

σήμερα είναι 590 στο skroutz..

 

αναμένουμε να πέσει και άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ συμφορουμίτη!!! :)

Προσπάθησα να βάλω το email widget και δε μου αναγνωρίζει του ήδη υπάρχοντες λογαριασμούς και μου ζητάει να κάνω τη διαδικασία του setup από την αρχή. Μόλις την ολοκληρώνω μου λέει ότι ο λογαριασμός αυτό υπάρχει ήδη. Το απόγευμα θα δοκιμάσω να σβήσω τον υπάρχοντα λογαριασμό και να ξαναπεράσω το setup μέσω του widget.

 

Άδικος κόπος.Μη σβήνεις και ξανασετάρεις.Τουλάχιστον σε 4.1.2 stock δεν διορθώνεται.Συνεχίζει να μη δουλεύει το widget

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

21 Μάρ, 730 ευρώ στο srkourz

17 Μάι, κυλοφορεί επίσημα στην ελλάδα στην τιμή των 730

σήμερα είναι 590 στο skroutz..

 

αναμένουμε να πέσει και άλλο?

 

Συνεχεια θα πέφτει μέχρι του χρόνου τέτοια εποχή θα έχει 350-400 euro.........σε ένα μηνα από τώρα υπολόγιζε 530 περίπου και μετά θα κατεβαίνει πιο σιγά.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση,

το blinkfeed ακόμα δεν μπορείς να το βγάλεις? κάνα update για αυτόν τον λόγο δεν έχει βγει ε?

 

edit: ερώτηση 2, συγνώμη ποιες apps δεν έχουν menu button επιλογές? σε όλες τις apps θα φαίνεται μια ολόκληρη μαύρη γραμμή? δεν θα μπορούσαμε ας πούμε να κάνουμε το longpress homescreen να συμπεριφέρεται σαν το menu κουμπί ώστε να μην φαίνεται αυτή η γραμμή? (edit2, οκ υπάρχει κάτι τέτοιο :D )

 

 

Συνεχεια θα πέφτει μέχρι του χρόνου τέτοια εποχή θα έχει 350-400 euro.........σε ένα μηνα από τώρα υπολόγιζε 530 περίπου και μετά θα κατεβαίνει πιο σιγά.

 

ε κάπου στα 530 θα το πάρω και γω.. :)

Edited by CityBong
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση,

το blinkfeed ακόμα δεν μπορείς να το βγάλεις? κάνα update για αυτόν τον λόγο δεν έχει βγει ε?

 

edit: ερώτηση 2, συγνώμη ποιες apps δεν έχουν menu button επιλογές? σε όλες τις apps θα φαίνεται μια ολόκληρη μαύρη γραμμή? δεν θα μπορούσαμε ας πούμε να κάνουμε το longpress homescreen να συμπεριφέρεται σαν το menu κουμπί ώστε να μην φαίνεται αυτή η γραμμή? (edit2, οκ υπάρχει κάτι τέτοιο :D )

 

 

 

 

ε κάπου στα 530 θα το πάρω και γω.. :)

 

Το blinkfeed δεν φεύγει παρά μόνο αν αλλάξεις launcher. Η αλήθεια είναι ότι για αρχή καλά κάνει και δεν φεύγει. Αν δεν την φας στη μούρη αναγκαστικά και δεν πειραματιστείς κατά πάσα πιθανότητα θα την απορρίψεις. Κι όμως είναι ένας ωραίος τρόπος να ενημερώνεσαι άμεσα κι αυτό είναι κάτι που ανακαλύπτεις σιγά σιγά.

Απο τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ εγώ 2 δεν έχουν κουμπί μενού. Η εφαρμογή του facebook και το friends online (επίσης είναι η παλιά έκδοση του tapatalk και το trillian που αντικατέστησα με το imo γι αυτό το λόγο). Οι περισσότερες εφαρμογές που αξίζουν είναι σωστά σχεδιασμένες.

Τέλος την επιλογή που λες θα τη δούμε στην 4.2.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το Blinkfeed μπορείς να το πας σε κάποιο... μακρινό panel και να μην το βλέπεις ή αν βάλεις κάποιον launcher να μην το ξαναδείς ποτέ σου.

:)

Ξαναλέω πάντως ότι δεν είναι κακό.

 

Στην 4.2.2 αν δεν κάνω λάθος θα γίνει ακριβώς αυτό. Θα ανοίγει το μενού έτσι πατώντας το home.

Link to comment
Share on other sites

Το Blinkfeed μου αρέσει παρα πολύ και δε το αλλάζω με τίποτα.....μέσα σε δυο λεπτά βλέπεις τι παίζει διεθνώς.

 

Τρεις-τέσσερις φορες την ημερα το "ξεφυλλίζω"

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσες αναβαθμίσεις και να γίνουν, αυτό το χάλι με τις φωτογραφίες των επαφών, δεν πρόκειται να αλλάξει. Τώρα εμφανίζονται μέσα σε πλέγμα. Αν είναι με κάθε επαναφορά ή με κάθε νέο τηλ. να ξαναπερνάς μια μια φωτογραφία στις επαφές, καλά κρασιά...:thumbdown:

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το Blinkfeed μου αρέσει παρα πολύ και δε το αλλάζω με τίποτα.....μέσα σε δυο λεπτά βλέπεις τι παίζει διεθνώς.

 

Τρεις-τέσσερις φορες την ημερα το "ξεφυλλίζω"

Παρομοίως, μ'έχει βολέψει αρκετά. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

'Εχεις απόλυτο δίκιο, στην αρχή δε μου άρεσε καθόλου αλλά σιγά σιγά το συνήθησα και πλέον κάνω 2 με 3 ενημερώσεις την ημέρα.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ρε παιδιά έχω το εξής θέμα με τον hotmail λογαριασμό μου, όλα καλά και όλα ωραία αλλά δε μου συγχρονίζει στον υπολογιστή όσα μηνύματα διαγράφω από το κινητό, ενώ τα αναγνωσμένα μου τα δείχνει κανονικά τα διαγραμένα πρέπει κάθε φορά που μπαίνω στο mail από τον υπολογιστή να τα ξαναδιαγράφω...καμιά ιδέα?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχω ένα βιβλίο σε .pdf και κάποια wallpapers σε 1080x1920 στο PC και θέλω να τα περάσω στο One.

 

Απλά το κάνω με drag'n'drop; Πρέπει να δημιουργήσω φακέλους και μετά να τα περάσω μέσα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ρε παιδιά έχω το εξής θέμα με τον hotmail λογαριασμό μου, όλα καλά και όλα ωραία αλλά δε μου συγχρονίζει στον υπολογιστή όσα μηνύματα διαγράφω από το κινητό, ενώ τα αναγνωσμένα μου τα δείχνει κανονικά τα διαγραμένα πρέπει κάθε φορά που μπαίνω στο mail από τον υπολογιστή να τα ξαναδιαγράφω...καμιά ιδέα?

 

Λογικά πρέπει να έχει επιλογή "delete from server" κάπου στις ρυθμίσεις του λογαριασμού. Ψάξτο λίγο.

 

Παίδες, έχω ένα βιβλίο σε .pdf και κάποια wallpapers σε 1080x1920 στο PC και θέλω να τα περάσω στο One.

 

Απλά το κάνω με drag'n'drop; Πρέπει να δημιουργήσω φακέλους και μετά να τα περάσω μέσα;

 

Αν θες με καλώδιο ναι, αλλιώς χρησιμοποιείς ότι σε βολεύει (π.χ. dropbox).

Δεν χρειάζεται να κάνεις φακέλους αλλά καλό είναι να έχεις μια οργάνωση για να μην είναι χύμα όλα.

Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσες αναβαθμίσεις και να γίνουν, αυτό το χάλι με τις φωτογραφίες των επαφών, δεν πρόκειται να αλλάξει. Τώρα εμφανίζονται μέσα σε πλέγμα. Αν είναι με κάθε επαναφορά ή με κάθε νέο τηλ. να ξαναπερνάς μια μια φωτογραφία στις επαφές, καλά κρασιά...:thumbdown:

 

Όταν εμφανίζονται έτσι σημαίνει ότι είναι φωτογραφίες χαμηλής ανάλυσης. Το εφέ το κάνει για να μην φαίνονται χάλια. Δεν έχει τύχει να κάνω επαναφορά για να δω πως συμπεριφέρεται αλλά σε μερικές έχει κρατήσει κάποιες φωτογραφίες από 3 χρόνια πριν που είχα συνδέσει τις επαφές.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έγινα κάτοχος αυτού του υπέροχου κινητού. Ξεκληδωσα bootloader πέρασα custom recovery k custom Rom και πραγματικά πετάει :-)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σήμερα έγινα κάτοχος αυτού του υπέροχου κινητού. Ξεκληδωσα bootloader πέρασα custom recovery k custom Rom και πραγματικά πετάει :-)

 

Καλορίζικο φίλε. Ποιά ROM έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...