Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα iPhone 5 αξίζει παιδιά το Μ7 ακόμα η όχι βρε παιδιά;

 

Το M7 είναι 2013 μοντέλο και σε πραγματικές επιδόσεις δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το Z3 compact,Samsung Alpha,IPhone 6 και ας τραγουδάνε οι άλλοι ότι έχει τον Οκτα η τον 805......Sense δεν έχουνε.....όλη η μαγκιά είναι στο λειτουργικό και από ποιότητα τα πατάει κάτω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το M7 είναι 2013 μοντέλο και σε πραγματικές επιδόσεις δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το Z3 compact,Samsung Alpha,IPhone 6 και ας τραγουδάνε οι άλλοι ότι έχει τον Οκτα η τον 805......Sense δεν έχουνε.....όλη η μαγκιά είναι στο λειτουργικό και από ποιότητα τα πατάει κάτω :)

 

Δεν μπορούσες να το θέσεις καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα iPhone 5 αξίζει παιδιά το Μ7 ακόμα η όχι βρε παιδιά;

Στη θέση σου θα έδινα το κάτι παραπάνω για να πάρω το Μ8. Τόσο για την μπαταρία όσο και για τον επιπλέον χρόνο υποστήριξης. Κατά τ'άλλα το Μ7 δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θεματακια έβγαλε το m8 με τη λολιποπ.Ελπίζω να μην υπάρχουν τα ίδια.

 

Το ξέρω και το φοβάμαι λίγο. Τα Sense updates ήταν όλα πολύ καλά, αντίθετα τα Android updates βγάζανε κάτι θεματάκια.

Μια που ήρθε όμως θα το εγκαταστήσω και θα δω. Κάποια στιγμή θα ερχόταν.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:

Να πω την αλήθεια, μια που οι google εφαρμογές έχουν γίνει εδώ και καιρό Lollipop στυλ δεν είδα πολλά πράγματα.

Οι δυο σημαντικότερες διαφορές είναι multitasking και notifications.

 

Το multitasking είναι σίγουρα πιο όμορφο με τα cards, αλλά και πιο ταλαιπωρία αν θες να πας σε κάτι πιο παλιό και πρέπει να scrollάρεις. Μπορείς να γυρίσεις στο grid view, ακόμα δεν ξέρω αν θα το κάνω.

 

Τα notifications είναι σίγουρα και πιο όμορφα και πιο χρηστικά. Από την lockscreen τώρα έχεις μεγαλύτερη ευκολία (θυμίζει αρκετά iOS), το θέμα για μένα είναι το privacy. Με λίγα λόγια όποιος πάρει το κινητό μπορεί να δει το περιεχόμενο των μηνυμάτων φόρα παρτίδα. Η άλλη επιλογή είναι να μην εμφανίζεται τίποτα το οποίο είναι το άλλο άκρο. Ίσως θα χρειαζόταν λίγο μεγαλύτερη παραμετροποίηση σε αυτό.

Πάντως πολύ πιο όμορφο και εύκολο από lockscreen να διαβάσεις μηνύματα κτλ.

 

Επίσης θετικό το γεγονός ότι κατεβαίνουν με swipe τα quick settings και δεν είναι σε ξεχωριστή "πλευρά" από τα notifications. Είναι πλέον ενοποιημένα. Με διπλό swipe βγαίνουν μόνα τους όπως και πριν, αλλά με μονό μαζί με τα notifications.

 

Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα να πω δεν θα ξέρω σύντομα. Για performance αρχικά χθες βράδυ μου φάνηκε το κινητό να λαγκάρει και ανησύχησα, αλλά προφανώς ήταν θέμα συγχρονισμών και γενικά τρέχανε πολλά ακόμα και το κινητό ήθελε χρόνο. Σήμερα το πρωί το βλέπω σε νορμάλ ρυθμούς στα μενού κτλ, αν και νομίζω τα apps αργούν λίγο περισσότερο να ανοίξουν. Θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:

Να πω την αλήθεια, μια που οι google εφαρμογές έχουν γίνει εδώ και καιρό Lollipop στυλ δεν είδα πολλά πράγματα.

Οι δυο σημαντικότερες διαφορές είναι multitasking και notifications.

 

Το multitasking είναι σίγουρα πιο όμορφο με τα cards, αλλά και πιο ταλαιπωρία αν θες να πας σε κάτι πιο παλιό και πρέπει να scrollάρεις. Μπορείς να γυρίσεις στο grid view, ακόμα δεν ξέρω αν θα το κάνω.

 

Τα notifications είναι σίγουρα και πιο όμορφα και πιο χρηστικά. Από την lockscreen τώρα έχεις μεγαλύτερη ευκολία (θυμίζει αρκετά iOS), το θέμα για μένα είναι το privacy. Με λίγα λόγια όποιος πάρει το κινητό μπορεί να δει το περιεχόμενο των μηνυμάτων φόρα παρτίδα. Η άλλη επιλογή είναι να μην εμφανίζεται τίποτα το οποίο είναι το άλλο άκρο. Ίσως θα χρειαζόταν λίγο μεγαλύτερη παραμετροποίηση σε αυτό.

Πάντως πολύ πιο όμορφο και εύκολο από lockscreen να διαβάσεις μηνύματα κτλ.

 

Επίσης θετικό το γεγονός ότι κατεβαίνουν με swipe τα quick settings και δεν είναι σε ξεχωριστή "πλευρά" από τα notifications. Είναι πλέον ενοποιημένα. Με διπλό swipe βγαίνουν μόνα τους όπως και πριν, αλλά με μονό μαζί με τα notifications.

 

Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα να πω δεν θα ξέρω σύντομα. Για performance αρχικά χθες βράδυ μου φάνηκε το κινητό να λαγκάρει και ανησύχησα, αλλά προφανώς ήταν θέμα συγχρονισμών και γενικά τρέχανε πολλά ακόμα και το κινητό ήθελε χρόνο. Σήμερα το πρωί το βλέπω σε νορμάλ ρυθμούς στα μενού κτλ, αν και νομίζω τα apps αργούν λίγο περισσότερο να ανοίξουν. Θα το κοιτάξω.

 

Οταν μπορεις πες μας για τον αν εχει προβλημα το WiFi. Στο xda αναφερουν προβληματα αποσυγχρονισμου οταν ξεκλειδωνεις την οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι, σε ένα δίκτυο το έχω δοκιμάσει βέβαια.

Αποσύνδεση όταν ξεκλειδώνεις αναφέρουν;

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι, σε ένα δίκτυο το έχω δοκιμάσει βέβαια.

Αποσύνδεση όταν ξεκλειδώνεις αναφέρουν;

Σου ήρθε η επίσημη η έχεις βάλει custom?Είναι Ελληνική συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Σου ήρθε η επίσημη η έχεις βάλει custom?Είναι Ελληνική συσκευή?

 

Επίσημη είναι. Έχω την αμερικάνικη Unlocked συσκευή που παίρνει updates συνήθως μαζί με την Developer.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις:

Να πω την αλήθεια, μια που οι google εφαρμογές έχουν γίνει εδώ και καιρό Lollipop στυλ δεν είδα πολλά πράγματα.

Οι δυο σημαντικότερες διαφορές είναι multitasking και notifications.

 

Το multitasking είναι σίγουρα πιο όμορφο με τα cards, αλλά και πιο ταλαιπωρία αν θες να πας σε κάτι πιο παλιό και πρέπει να scrollάρεις. Μπορείς να γυρίσεις στο grid view, ακόμα δεν ξέρω αν θα το κάνω.

 

Τα notifications είναι σίγουρα και πιο όμορφα και πιο χρηστικά. Από την lockscreen τώρα έχεις μεγαλύτερη ευκολία (θυμίζει αρκετά iOS), το θέμα για μένα είναι το privacy. Με λίγα λόγια όποιος πάρει το κινητό μπορεί να δει το περιεχόμενο των μηνυμάτων φόρα παρτίδα. Η άλλη επιλογή είναι να μην εμφανίζεται τίποτα το οποίο είναι το άλλο άκρο. Ίσως θα χρειαζόταν λίγο μεγαλύτερη παραμετροποίηση σε αυτό.

Πάντως πολύ πιο όμορφο και εύκολο από lockscreen να διαβάσεις μηνύματα κτλ.

 

Επίσης θετικό το γεγονός ότι κατεβαίνουν με swipe τα quick settings και δεν είναι σε ξεχωριστή "πλευρά" από τα notifications. Είναι πλέον ενοποιημένα. Με διπλό swipe βγαίνουν μόνα τους όπως και πριν, αλλά με μονό μαζί με τα notifications.

 

Για μπαταρία είναι νωρίς ακόμα να πω δεν θα ξέρω σύντομα. Για performance αρχικά χθες βράδυ μου φάνηκε το κινητό να λαγκάρει και ανησύχησα, αλλά προφανώς ήταν θέμα συγχρονισμών και γενικά τρέχανε πολλά ακόμα και το κινητό ήθελε χρόνο. Σήμερα το πρωί το βλέπω σε νορμάλ ρυθμούς στα μενού κτλ, αν και νομίζω τα apps αργούν λίγο περισσότερο να ανοίξουν. Θα το κοιτάξω.

 

Έχεις παρατηρήσει κανενα wakelock σε εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι, σε ένα δίκτυο το έχω δοκιμάσει βέβαια.

Αποσύνδεση όταν ξεκλειδώνεις αναφέρουν;

 

Ναι και μετα δυσκολια συνδεσης στο WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν ούτε προβλήματα με ασύρματο, ούτε τρομερή διαφορά στην κατανάλωση σε ασύρματο.

Σε 3G έχασε πολύ αλλά δεν αποτελεί δείγμα γιατί ήμουν σε χώρο χωρίς σήμα ιδιαίτερο. Held awake 1% κατανάλωση μπαταρίας μόλις, οπότε μάλλον δεν έχει κάποιο θέμα.

Επίσης μου φαίνονται πιο γρήγορες οι υπηρεσίες Google (search κτλ), ενώ πιο αργή η μετάβαση από το multitasking page στην αρχική σελίδα.

Γενικά θετικά μέχρι στιγμής, αλλά θέλω να το τσεκάρω και μέσα στο ΣΚ περισσότερο να δω μπας και έχει κανένα θεματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει σε ποιους έχει κυκλοφορήσει το update. Σε ευρωπαϊκή unbranded συσκευή έχει έρθει σε κανέναν??
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν έχω καταλάβει σε ποιους έχει κυκλοφορήσει το update. Σε ευρωπαϊκή unbranded συσκευή έχει έρθει σε κανέναν??

 

Developer και US Unlocked σίγουρα. Για άλλα δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορω να βρω καπου το μαυρο θεμα που ειχε το sense 5.5 νομιζω;;; μου αρεσει πιο πολυ απο αυτα του sense 6. Εχω viper rom....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορω να βρω καπου το μαυρο θεμα που ειχε το sense 5.5 νομιζω;;; μου αρεσει πιο πολυ απο αυτα του sense 6. Εχω viper rom....

 

Αν πας settings->personalize->theme θα το βρεις.Είναι το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας settings->personalize->theme θα το βρεις.Είναι το τελευταίο.

 

Μα μου φαινεται οτι ειναι διαφοφετικο απο το μαυρο που υπηρχε στο sense 5.5, στο 6 μου φαινεται πιο ματ...

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το κινητό από Arvato για το θέμα μωβ οθόνη..

 

Όλα καλά.

 

Όταν το έστειλα είχε σημάδια από πεσίματα στο μπροστινό μέρος και στο πλάι.

 

Τους ρώτησα ποσο στοιχίζει να αντικαταστήσω το πλαϊνό μέρος και τα μπροστινα καπάκια από τα ηχεία πάνω κάτω....και μου είπανε 150 + φπα :lol: (είπα όχι)

 

(Η κοπέλα μου είπε ότι το πίσω πλαστικό στοιχίζει 70 + φπα.........την ενημέρωσα ότι το πίσω είναι από αλουμίνιο............ίσως να το είπε εκ παραδρομής)

 

Τους είχα ενημερώσει γραπτώς ότι το led λαμπάκι είχε χάσει τη δύναμη του.

 

Πιθανόν να έφταιγα εγώ από τη σκόνη που έφαγε το καλοκαίρι.

 

Τελικά όπως είπα ήρθε σήμερα σα καινούργιο με ζελατίνη μπροστά και πίσω στη κάμερα.

 

Η οθόνη είναι πάλι με ψυχρό λευκό-όπως μου αρέσει.........και το κινητό είναι σα να το έβγαλα από το κουτί τώρα (Χωρίς σημάδια χωρίς τίποτα....ολοκαίνουργιο)

 

Δε ξέρω αν είναι ανακατασκευασμένο.

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος..........Να τα λέμε αυτά.

 

Edit:το κινητό έχει το ίδιο IMEI με πριν.......αυτό σημαίνει ότι είναι το ίδιο κινητό και όχι κάποιο άλλο η μπορούν να περάσουν το IMEI και σε άλλη συσκευή αν θέλουν ?

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες όταν είναι συνδεδεμένο το wifi και το κινητό μπαίνει σε αναμονή, μετά όταν το ανοίγω πάλι ξεσυνδέεται από το wifi και πρέπει να το συνδέσεις μόνος σου χειροκίνητα...

Παρατήρησα σε άλλο φόρουμ ότι αυτό συμβαίνει εδώ και 2-3 μέρες και σε χρήστες άλλων κινητών!!! Έγινε καμία βλακεία με καμιά αναβάθμιση κάποιας εφαρμογής? (πιθανώς google εφαρμογής?)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ.

 

Έστειλα το M7 Arvato για το θέμα μωβ κάμερα.

 

Το κινητό είχε σημάδια μπροστά και στο πλάι από πεσίματα......ρώτησα ποσο κάνει και μου είπαν 150 euro+ φπα...τους είπα όχι και καλά έκανα.

 

Το κινητό αγοράστηκε από Expansys και έφυγε στο εξωτερικό μου είπανε.

 

Τελικά όταν το πήρα στα χερια μου ήταν σα καινούργιο.......ολοκαίνουργιο φαινότανε.

 

Πιθανόν στο εξωτερικό αλλάξανε και τα καπάκια και το πλαίσιο έτσι από μονοι τους :w00t:

 

Το κινητό έχει το ίδιο IMEI με αυτό που αγοράστηκε.

 

Aυτό σημαίνει ότι είναι το ίδιο κινητό η μπορούν κατά το δοκούν να βάζουν το IMEI σε άλλο ανακατασκευασμένο κινητό και να το στέλνουν πίσω ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...