Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει ξεκολλήσει και από τα 2 πλαϊνά στην μέση! Και δεν είμαι ο μόνος πχ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2623451

Προφανώς μόνη της! Ευτυχώς όχι σε τόσο τραγική κατάσταση όπως στις παραπάνω φωτογραφίες.... Είναι μόνο στην μέση και όχι στις άκρες...ακόμα!

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το εχω ξαναδει αυτο το πραμα, στειλτο πισω και απαιτησε αντικατασταση χωρις πολλα πολλα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το πρόβλημα, το αγόρασα από expansys διότι το μαύρο δεν υπάρχει επίσημα Ελλάδα, η expanys με στέλνει στην HTC και η HTC στην αρβατο, παρόλο που είναι το 2ο κινητό που παρουσιάζει πρόβλημα (να υπενθυμίσω ότι το προηγούμενο για το θέμα με την μωβ κάμερα μου το γύρισαν πίσω μετά από 1 μήνα γεμάτο γρατσουνιές στην οθόνη!!! Ενημέρωσα την HTC που είπαν θα το ελέγξουν, αλλά ευτυχώς το amazon το πήρε πίσω και μου επέστρεψε τα λεφτά οπότε και το θέμα έληξε εκεί, χωρίς η HTC να κάνει τίποτα...).

Εκεί που όμως τα έχω πάρει και σκέφτομαι πως θα κινηθώ είναι ότι μιλάω με μία υπεύθυνη που υποτίθεται ότι θα έκανε αίτημα προς την αρβατο να δεχτούν το κινητό μου με προτεραιότητα για απλή τοποθέτηση κόλλας (δουλειά 5 λεπτών). Και ούτε αυτό δεν έγινε λες και το αφεντικό είναι η αρβάτο και ολόκληρη HTC δεν μπορεί να της ζητήσει κάτι τόσο απλό!!!!!

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πωω,η μπαταρια του δεν την παλευει καθολου μιλαμε.:(

 

για δωσε λεπτομερειες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πωω,η μπαταρια του δεν την παλευει καθολου μιλαμε.:(

Με 3g ναι. Με WiFi είναι αρκετά καλά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Με 3g ναι. Με WiFi είναι αρκετά καλά.

 

Για πες λίγο, τι στατιστικά πιάνεις; Οθόνη και ομιλία με νορμάλ χρήση WiFi κατά κύριο λόγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για δωσε λεπτομερειες

 

Είμαι τουλάχιστον μια ώρα κάτω από g3 και note3 σε οθόνη.

Βγάζω καλή αναμονή, γύρω στις 20 ώρες με 2.5 ώρες ομιλία, αλλά οθόνη γύρω στις 3 ώρες με το ζόρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για πες λίγο, τι στατιστικά πιάνεις; Οθόνη και ομιλία με νορμάλ χρήση WiFi κατά κύριο λόγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είμαι τουλάχιστον μια ώρα κάτω από g3 και note3 σε οθόνη.

Βγάζω καλή αναμονή, γύρω στις 20 ώρες με 2.5 ώρες ομιλία, αλλά οθόνη γύρω στις 3 ώρες με το ζόρι.

Αναμονή με WiFi είναι λίγο κάτω από 1% την ώρα. Με χρήση browsing, tapatalk, chat ή YouTube πάει πάνω από 15% την ώρα, ανάλογα και τον φωτισμό. Η ομιλία είναι περίπου 7-10% την ώρα ή μπορεί και παραπάνω ανάλογα με το σήμα.

Με 3g τα πράγματα αγριεύουν πολύ. Η αναμονή ανεβαίνει απότομα σε 2-3% την ώρα. Παρόμοια χρήση πηγαίνει στο 20+% την ώρα, ενώ στην ομιλία δεν υπάρχει διαφορά. Πρακτικά το πρόβλημα είναι η αναμονή σε 3g που μπορεί να φάει τη μπαταρία σε μια μέρα με μόλις λίγο πάνω από 1 ώρα χρήσης (όπου χρήση εννοώ οθόνη). Ενώ η μουσική σε streaming από Google music τρώει 1% ανά 2 με 3 λεπτά.

Η συσκευή είναι σχεδόν ενός έτους χωρίς να ξέρω τι έκαναν πριν (ήταν refurbished). Έχει μέσα τους φυσιολογικούς συγχρονισμούς (υπηρεσίες Google, BlinkFeed), Viber, Facebook, Twitter και Instagram. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν παρατήρησα πτώση στην απόδοση της μπαταρίας.

Αυτή τη στιγμή είναι στο 16% στις 32 ώρες αναμονή με 3 ώρες οθόνη και μικτή χρήση 3g και WiFi (κυρίως το δεύτερο)

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αναμονή με WiFi είναι λίγο κάτω από 1% την ώρα. Με χρήση browsing, tapatalk, chat ή YouTube πάει πάνω από 15% την ώρα, ανάλογα και τον φωτισμό. Η ομιλία είναι περίπου 7-10% την ώρα ή μπορεί και παραπάνω ανάλογα με το σήμα.

Με 3g τα πράγματα αγριεύουν πολύ. Η αναμονή ανεβαίνει απότομα σε 2-3% την ώρα. Παρόμοια χρήση πηγαίνει στο 20+% την ώρα, ενώ στην ομιλία δεν υπάρχει διαφορά. Πρακτικά το πρόβλημα είναι η αναμονή σε 3g που μπορεί να φάει τη μπαταρία σε μια μέρα με μόλις λίγο πάνω από 1 ώρα χρήσης (όπου χρήση εννοώ οθόνη). Ενώ η μουσική σε streaming από Google music τρώει 1% ανά 2 με 3 λεπτά.

Η συσκευή είναι σχεδόν ενός έτους χωρίς να ξέρω τι έκαναν πριν (ήταν refurbished). Έχει μέσα τους φυσιολογικούς συγχρονισμούς (υπηρεσίες Google, BlinkFeed), Viber, Facebook, Twitter και Instagram. Η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν παρατήρησα πτώση στην απόδοση της μπαταρίας.

Αυτή τη στιγμή είναι στο 16% στις 32 ώρες αναμονή με 3 ώρες οθόνη και μικτή χρήση 3g και WiFi (κυρίως το δεύτερο)

 

Βγάζεις λίγο καλύτερους χρόνους από εμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βγάζεις λίγο καλύτερους χρόνους από εμένα.

Ε, πάντα έτσι δούλευε η συσκευή. Και για μένα ήταν ένα σοκ όταν άρχισα να χρησιμοποιώ το 3g, αλλά κατά τ'άλλα δεν άλλαξε κάτι. Ίσως να είχαμε μια μικρή απώλεια με την 4.4 αλλά ακόμα δεν είμαι σίγουρος. Πάντως θυμάμαι όταν το είχα πρωτοπάρει που έβλεπα ακόμα και 6 ώρες οθόνη αν το έπιανα σερί σε Wi-Fi. Ακόμα έτσι είναι. Η σύγκριση με συσκευές με 3000+ μπαταρία και νεότερης τεχνολογίας δεν είναι δίκαιη. Κι εγώ όπως τα βλέπω υπολογίζω ότι είμαι 30% κάτω από το Μ8. Αλλά είναι λίγο άδικη η σύγκριση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.. Με το M7 έβγαζα τη μέρα και έμενε περίπου 10~15% με τη δικιά μου χρήση, ενώ με το M8 είμαι περίπου στο 40%..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

να υπενθυμίσω ότι το προηγούμενο για το θέμα με την μωβ κάμερα μου το γύρισαν πίσω μετά από 1 μήνα γεμάτο γρατσουνιές στην οθόνη

Παιδιά κάτι τέτοια διαβάζω, έχω και προϊστορία με την Αρβάτο και πλέον δεν ξέρω κατά πόσο είμαι βέβαιος για το αν θα πρέπει να το στείλω (έχω πρόβλημα με τη δόνηση). Υπάρχουν άλλα αξιόπιστα service που να αναλαμβάνουν κινητά HTC; Προτιμώ να πληρώσω (αν φυσικά το ποσό κυμαίνεται σε λογικά επίπεδα) παρά να είμαι ένα μήνα stand by, χωρίς μάλιστα να ξέρω τι θα μου επιστρέψουν πίσω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προ 4 ημερών ήρθε η ενημέρωση της κάμερας με τθα νέες δυνατότητες από το eye experience μετά είδα ότι υπήρχε και ανβαθμιση στην συσκευή τα έκανα λοιπόν και τα δύο. Δύο μέρες μετά έκανα factory reset αλλά όταν επανήλθε η συσκευή δεν έκανε αναβάθμιση στην κάμερα και ενώ στο play store. Την δείχνει να θέλει αναβάθμιση μέσα λέει ότι δεν υποστηρίζει την συσκευή. Επίσης δεν μπορώ να αφήσω σχόλιο γιατί βγάζει σφάλμα rf-ur-02(κάτι τέτοιο) Γνωρίζει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

μια εκκαθαριση στην camera απο τις ρυθμισεις...για δοκιμασε μηπως φτιαξει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μου χει σπασει το πλαστικο λιγο πανω απ το power button (εχει φυγει ενα κομματακι ) υπαρχει δυνατοτητα επισκευης ?
Link to comment
Share on other sites

παίδες ποιο είναι το site που βάζουμε το imei και μας βγάζει πληροφορίες του κινητού? αυτό που είναι στα κινέζικα και το κάνεις μετάφραση μέσω chrome. ευχαριστώ:)

 

υ.γ. το βρήκα

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

βρήκα μεταχείρα ένα ασημί Μ7 παραγωγής 4/2013. λέτε να έχει τις παιδικές αρρώστιες. είναι ελληνικό αγορασμένο από κοσμοτέ. 801e
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προ 4 ημερών ήρθε η ενημέρωση της κάμερας με τθα νέες δυνατότητες από το eye experience μετά είδα ότι υπήρχε και ανβαθμιση στην συσκευή τα έκανα λοιπόν και τα δύο. Δύο μέρες μετά έκανα factory reset αλλά όταν επανήλθε η συσκευή δεν έκανε αναβάθμιση στην κάμερα και ενώ στο play store. Την δείχνει να θέλει αναβάθμιση μέσα λέει ότι δεν υποστηρίζει την συσκευή. Επίσης δεν μπορώ να αφήσω σχόλιο γιατί βγάζει σφάλμα rf-ur-02(κάτι τέτοιο) Γνωρίζει κάποιος κάτι?

Πρόσεξε γιατί διάβασα ότι η αναβάθμιση αυτή δεν ήταν για να βγει ακόμα και δημιουργεί διαφορά προβλήματα και σε άλλους χρήστες (στους λίγους που την πρόλαβαν). Η αναβάθμιση αυτή αποσύρθηκε γρήγορα.

 

βρήκα μεταχείρα ένα ασημί Μ7 παραγωγής 4/2013. λέτε να έχει τις παιδικές αρρώστιες. είναι ελληνικό αγορασμένο από κοσμοτέ. 801e

 

Το καλό είναι ότι τα προβλήματα του Μ7 είναι πια όλα αναγνωρισμένα. Οπότε ξέρεις τι να ψάξεις. Κοιτάς το τζάμι να είναι σωστά κολλημένο και να μην φουσκώνει στη μέση. Η φωτογραφική στο απόλυτο σκοτάδι θα σου βγάζει ροζ ή μωβ αντί για μαύρο. Το καλό είναι ότι αν έχει εγγύηση μπορείς να ζητήσεις επισκευή και για τα 2. Από εκεί και πέρα για οτιδήποτε άλλο γράφεις στον dialer *#*#3424#*#* και κάνεις προσεκτικά τα τεστ.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ήξερα για την μωβίλα και για το gap, δεν το γνώριζα για φουσκωμένη οθόνη. αυτό με τον dialer τρέχει διαγνωστικό με τις λειτουργίες του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

κάναμε χθές μια αναβάθμηση στο 4.4.2

 

και το κινητό, από πλευράς μπαταρίας τα έχει φτύσει !!

 

Εκει που έβγαζε σχδόν 2-3-4 μέρες με χαλαρή χρήση φυσικά,

 

τώρα ούτε μία μέρα !!!

 

Τι έγινε ρε παιδια ?

τί παντόφλα αναβάθμιση ηταν αυτή !

 

α ρε HTC ! ά ρέ HTC

ά ρέ HTC

ά ρέ HTC

ά ρέ HTC

ά ρέ HTC

:cry:

Link to comment
Share on other sites

ήξερα για την μωβίλα και για το gap, δεν το γνώριζα για φουσκωμένη οθόνη. αυτό με τον dialer τρέχει διαγνωστικό με τις λειτουργίες του κινητού?

Για την ακρίβεια η οθόνη είναι κολλημένη σε τρία σημεία ανά πλευρά. Πάνω στη μέση και κάτω. Έχει παρατηρηθεί σε αρκετούς το μεσαίο σημείο να μην είναι σωστά κολλημένο με αποτέλεσμα να ανασηκώνεται. Σε μένα είχε συμβεί στην συσκευή που αγόρασα στη δεξιά πλευρά. Αλλά έχω διαβάσει να έχει συμβεί σε κάποιους να είναι έτσι και στις δυο πλευρές.

Όσο για τον κωδικό που περνάμε στο dialer. Ναι είναι διαγνωστικό και ελέγχει όλες τις λειτουργίες της συσκευής. Από οθόνη και touch μέχρι ήχο, συνδέσεις φωτογραφική και ότι άλλο έχει η συσκευή.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε και σε μένα το κολληματακι στο πληκτρολόγιο της HTC όταν πληκτρολογώ γρήγορα.Θυμάμαι το είχε και ένας φίλος εδω παλιότερα.έψαξα λίγο και άκρη δεν βρίσκει κανείς από αυτούς που έχουν το θέμα.καμία λύση ;
Link to comment
Share on other sites

το πήρα τελικά το Μ7. σε άριστη κατάσταση μπορώ να πω. μωβίλα έχει μόνο τέρμα αριστερά στην οθόνη. τώρα αξίζει να το στείλω αρβάτο και να περιμένω 1 μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εμένα μου πρωτοεμφάνισε το πρόβλημα με το μωβ αρχές Σεπτεμβρίου 2014 (αγορασμένο τον 5ο του 2013) αλλά να σου πω την αλήθεια δε το έχω στείλει ακόμη διότι φοβάμαι μη μου γυρίσει χειρότερο η μου στείλουν άλλη συσκευή (με τα όποια προβλήματα που μπορεί να την ακολουθούν).
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...