Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση το δικό μου δεν έχει developers option στο μενού από που θα μπω για debugging;;;

 

Θα πας settings, about, software information, more, και θα πατήσεις το build number αρκετές φορές και θα εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.engadget.com/2014/01/14/htc-one-prototype

Το περσινό πρωτότυπο. Περίπου ένα χρόνο πριν...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/New-HTC-One-allegedly-coming-with-larger-screen-better-dual-sensor-camera-in-March_id51532

Για να δούμε..λέτε να κάνουν τόσο καλή δουλειά στη κάμερα και να τα σκατώσουν με κανέναν κακασχημο αναγνώστη αποτυπωμάτων;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonearena.com/news/New-HTC-One-allegedly-coming-with-larger-screen-better-dual-sensor-camera-in-March_id51532

Για να δούμε..λέτε να κάνουν τόσο καλή δουλειά στη κάμερα και να τα σκατώσουν με κανέναν κακασχημο αναγνώστη αποτυπωμάτων;

 

Διάβασες τα σχόλια από κάτω; Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν πάει τίποτα μπροστά...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

διαβασα το πρωτο και δεν συνεχισα παρακατω..μπορει να ακουστει περιεργα αλλα μερικες φορες νομιζω οτι η εγω εχω προβλημα η κατι στραβο τρεχει με ολους του υπολοιπους..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

διαβασα το πρωτο και δεν συνεχισα παρακατω..μπορει να ακουστει περιεργα αλλα μερικες φορες νομιζω οτι η εγω εχω προβλημα η κατι στραβο τρεχει με ολους του υπολοιπους..

 

Απλώς οι περισσότεροι άνθρωποι θα πουν οτιδήποτε για να δικαιολογήσουν τις επιλογές τους...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε τα πράγματα όπως είναι οι περισσότεροι αν όχι όλοι με την κάμερα ασχολούνται...

Φτιάξε μας ρε HTC ένα καλό πακέτο στην κάμερα λοιπόν!!!

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε τα πράγματα όπως είναι οι περισσότεροι αν όχι όλοι με την κάμερα ασχολούνται...

Φτιάξε μας ρε HTC ένα καλό πακέτο στην κάμερα λοιπόν!!!

Χαχαχα

 

Η λύση πάντως δεν είναι να βάλει 16 ΜΡ κάμερα. Το καλύτερο σχόλιο το είχα διαβάσει στους xda. Αφού ούτως ή άλλως το αποτέλεσμα της φωτογραφικής ενός κινητού είναι μέτριο το θέμα είναι τουλάχιστον θα πρέπει να είναι χρηστική και με αποτέλεσμα όσο το δυνατόν καλύτερο. Οκ η φωτογραφική του one δεν είχε τη λεπτομέρεια των 13 ΜΡ αλλά ήταν άμεση και με λειτουργίες που βοηθούσαν στο να είναι σαφώς πιο χρηστική από τις υπόλοιπες. Οποιαδήποτε απόκλιση από την αμεσότητα της ultrapixel θα είναι βήμα πίσω κατά τη γνώμη μου. Σχόλια που έλεγαν ότι η φωτογραφική άλλων ήθελε καμιά 10 δευτερόλεπτα (σε δύσκολες καταστάσεις) για να εστιάσει και σταθερό χέρι για να μην βγει κουνημένη ήταν για γέλια. Αυτά όμως δεν λαμβάνονται υπόψιν όταν όλα τα τεστ γίνονται σε στατικά θέματα.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε μαθει κανενα νεο για κιτκατ;; λετε να βγει μετα την παρουσιασει του νεου one;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε μαθει κανενα νεο για κιτκατ;; λετε να βγει μετα την παρουσιασει του νεου one;

 

Ως το τέλος του μήνα είπαν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει κάμποσες custom rom με kitkat 4.4 και Sense 5.5 εδώ και καιρό, και είναι απόλυτα σταθερές.

Εντός των ημερών θα βγουν με 4.4.2 και Sense 5.6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Περήφανος κάτοχος -ο αδερφός μου δηλαδή:p- ενός υπέροχου κόκκινου 801n.

Μετά από καιρό αποφάσισα και έκανα κανονικά τη διαδικασία bootloader unlock, root, s-off και σκέφτηκα να το μετατρέψω σε GPE.

Αλλά γενικά είδα από ποστ στο XDA ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο η συγκεκριμένη ROM εκτός από pure android experience, το οποίο απολαμβάνω στο Ν5 μου, και αποφάσισα να παραμείνω με Sense.

Θα ήθελα πάρα πολύ μια βοήθεια στο ποια ROM να επιλέξω.

Γίνεται πανικός στο XDA και δεν υπάρχει ανάλογο νήμα.

Με ενδιαφέρει να είναι πλήρως λειτουργική (χωρίς προβλήματα δικτύου, wi-fi κτλ), να έχει Sense 5.5 και αν αξίζει να είναι Kitkat.

Αλλιώς JB. Δεν έχω θέμα με αυτό. Θα προτιμούσα επίσης να είναι όσο στοκ γίνεται.

Αν όμως υπάρχει ομοφωνία στο ότι είναι καλύτερη κάποια Modified Rom τότε θα τη δοκιμάσω.

Πρώτα η λειτουργικότητα, μετά οι προτιμήσεις.:)

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Ουσιαστικά ζητάω την προσωπική σας εμπειρία όσοι ασχολείστε καιρό με φλασάρισμα Roms στο Μ7.

HTC Wildfire --> Huawei Ideos X5 --> Samsung Galaxy S3 --> Lumia 920 --> iPhone 5 --> Nexus 5 + HTC One M7 ----> HTC One M8 Gunmetal Grey (32gb) --> ΟnePlus 6 8/128 --> Sony Xperia 5 II (blue) --> Poco F3 8/256 (white)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλαξα απο ελληνικα ,σε αγγλικα .και τωρα παω να βαλω παλι ελληνικα και δεν εχει μεσα επιλογη σε ελληνικα ..τι να κανω;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Περήφανος κάτοχος -ο αδερφός μου δηλαδή:p- ενός υπέροχου κόκκινου 801n.

Μετά από καιρό αποφάσισα και έκανα κανονικά τη διαδικασία bootloader unlock, root, s-off και σκέφτηκα να το μετατρέψω σε GPE.

Αλλά γενικά είδα από ποστ στο XDA ότι δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο η συγκεκριμένη ROM εκτός από pure android experience, το οποίο απολαμβάνω στο Ν5 μου, και αποφάσισα να παραμείνω με Sense.

Θα ήθελα πάρα πολύ μια βοήθεια στο ποια ROM να επιλέξω.

Γίνεται πανικός στο XDA και δεν υπάρχει ανάλογο νήμα.

Με ενδιαφέρει να είναι πλήρως λειτουργική (χωρίς προβλήματα δικτύου, wi-fi κτλ), να έχει Sense 5.5 και αν αξίζει να είναι Kitkat.

Αλλιώς JB. Δεν έχω θέμα με αυτό. Θα προτιμούσα επίσης να είναι όσο στοκ γίνεται.

Αν όμως υπάρχει ομοφωνία στο ότι είναι καλύτερη κάποια Modified Rom τότε θα τη δοκιμάσω.

Πρώτα η λειτουργικότητα, μετά οι προτιμήσεις.:)

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Ουσιαστικά ζητάω την προσωπική σας εμπειρία όσοι ασχολείστε καιρό με φλασάρισμα Roms στο Μ7.

 

Android revolution hd 41.0..Έχει όλα αυτά που ζητάς .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χτες βάζοντας ραδιόφωνο να ακούσω αθλητικά, μετά από κάποιο χρόνο, λίγο παραπάνω ίσως από 5 λεπτά, μου έβγαλε ένα μήνυμα "blutooth share μπλα μπλα closed". Δεν κατάλαβα τι σχέση είχε/έχει το ραδιόφωνο με το blutooth αλλά πάντως το ραδιόφωνο δεν ξαναάνοιγε. Reboot, ραδιόφωνο αλλά και πάλι μετά από λίγο πάλι το ίδιο. Είναι μάλλον κουλό και μάλλον μόνο σε μένα συμβαίνει, αλλά μήπως έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χτες βάζοντας ραδιόφωνο να ακούσω αθλητικά, μετά από κάποιο χρόνο, λίγο παραπάνω ίσως από 5 λεπτά, μου έβγαλε ένα μήνυμα "blutooth share μπλα μπλα closed". Δεν κατάλαβα τι σχέση είχε/έχει το ραδιόφωνο με το blutooth αλλά πάντως το ραδιόφωνο δεν ξαναάνοιγε. Reboot, ραδιόφωνο αλλά και πάλι μετά από λίγο πάλι το ίδιο. Είναι μάλλον κουλό και μάλλον μόνο σε μένα συμβαίνει, αλλά μήπως έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία?

 

Δεν ακούω ραδιόφωνο ιδιαίτερα από το κινητό, αλλά δεν μου έχει τύχει όσες φορές άκουσα (και άκουσα για πολλή ώρα).

Έκανες καμιά αναζήτηση στο Google μήπως και;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το bluetooth έχει σχέση με το ραδιόφωνο. Το παρατήρησα και στο Desire που άνοιγε bluetooth όταν άνοιγες FM radio. Τώρα το γιατί σου έκλεισε το bluetooth είναι ένα άλλο θέμα. Ίσως κάτι με το power saving mode (λέω γω τώρα) :confused:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πριν από λίγο είδα μόλις ότι από χτες που ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα, το ραδιόφωνο δεν είχε κλείσει, και εμφανίζεται σαν ανοικτή εφαρμογή. Πάω να το κλείσω, μένει στο turning off για καμιά 30ρια secs, δε γίνεται τίποτα και μοιάζει πάλι ανοικτό. Για να στρώσει μόνο με reboot γίνεται. Δεν έχω μαζί μου τα ακουστικά. Θα το ξαναδοκιμάσω το απόγευμα και θα ενημερώσω αν και φοβάμαι πως θα επαναληφθεί. KITKAT πότε είπαμε έρχεται για να μην κάνω τώρα βεβιασμένα κανά hard reset?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

παιδια αλλαξα απο ελληνικα ,σε αγγλικα .και τωρα παω να βαλω παλι ελληνικα και δεν εχει μεσα επιλογη σε ελληνικα ..τι να κανω;;

Morelocale2

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χτες βάζοντας ραδιόφωνο να ακούσω αθλητικά, μετά από κάποιο χρόνο, λίγο παραπάνω ίσως από 5 λεπτά, μου έβγαλε ένα μήνυμα "blutooth share μπλα μπλα closed". Δεν κατάλαβα τι σχέση είχε/έχει το ραδιόφωνο με το blutooth αλλά πάντως το ραδιόφωνο δεν ξαναάνοιγε. Reboot, ραδιόφωνο αλλά και πάλι μετά από λίγο πάλι το ίδιο. Είναι μάλλον κουλό και μάλλον μόνο σε μένα συμβαίνει, αλλά μήπως έχει κανείς καμιά παρόμοια εμπειρία?

 

Εντελώς συμπτωματικά, σήμερα μπήκα και γω στο φόρουμ με σκοπό να ρωτήσω το ίδιο πράγμα!

Μου παρουσιάζεται και μένα το φαινόμενο τις τελευταίες 2 βδομάδες που ακούω πιό συχνά ραδιόφωνο. Ιδιαίτερα όταν αλλάζω συνέχεια σταθμούς, ή αν δουλεύω άλλη εφαρμογή και το ραδιόφωνο παίζει backround. Μετά ξεκολλάει μόνο με restart συσκευής. Αν παίζει το ράδιο σε συγκεκριμένο σταθμό και η συσκευή είναι stand by με σβησμένη οθόνη (δηλ. δεν ασχολούμαι επιπλέον με το κινητο σε άλλα πράγματα) δεν κολλάει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Morelocale2

Φιλε δηλαδή αν ξανά αλλάξω την γλώσσα σε αγγλικά μετα πάλι εξαφανίζεται η επιλογή για ελληνική γλώσσα...εκανα φορμάτ αναγκάστηκα και όταν έβαλα την σιμ Βγήκαν τα ελληνικα.αλλά δεν είναι δουλεια αυτή να κάνω φορμάτ για να ξανά διαβάσει την σιμ και να μπουν τα ελληνικα.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πριν από λίγο είδα μόλις ότι από χτες που ξαναεμφανίστηκε το πρόβλημα, το ραδιόφωνο δεν είχε κλείσει, και εμφανίζεται σαν ανοικτή εφαρμογή. Πάω να το κλείσω, μένει στο turning off για καμιά 30ρια secs, δε γίνεται τίποτα και μοιάζει πάλι ανοικτό. Για να στρώσει μόνο με reboot γίνεται. Δεν έχω μαζί μου τα ακουστικά. Θα το ξαναδοκιμάσω το απόγευμα και θα ενημερώσω αν και φοβάμαι πως θα επαναληφθεί. KITKAT πότε είπαμε έρχεται για να μην κάνω τώρα βεβιασμένα κανά hard reset?

 

Εντελώς συμπτωματικά, σήμερα μπήκα και γω στο φόρουμ με σκοπό να ρωτήσω το ίδιο πράγμα!

Μου παρουσιάζεται και μένα το φαινόμενο τις τελευταίες 2 βδομάδες που ακούω πιό συχνά ραδιόφωνο. Ιδιαίτερα όταν αλλάζω συνέχεια σταθμούς, ή αν δουλεύω άλλη εφαρμογή και το ραδιόφωνο παίζει backround. Μετά ξεκολλάει μόνο με restart συσκευής. Αν παίζει το ράδιο σε συγκεκριμένο σταθμό και η συσκευή είναι stand by με σβησμένη οθόνη (δηλ. δεν ασχολούμαι επιπλέον με το κινητο σε άλλα πράγματα) δεν κολλάει καθόλου.

 

Αυτο το προβλημα το εχω παρατηρησει εγω με το skype.Μετα απο αρκετο(συνηθως χρονο) π.χ 2-3 ωρες χανοταν η κληση πατουσα τερματισμος δεν ανταποκρινοταν.Εξοδος,παλι τιποτα..Μονο με restart εστρωνε.Αν πατουσα το home,το κινητο λειτουργουσε κανονικοτατα.Αλλα το skype δεν μπορουσε να κλεισει με τιποτα.

 

Επισης,απο τοτε που καποιος λιγες σελιδες ποιο πισω,εδωσε ενα λινκ με τις υπηρεσιες google,ειδα και εγω διαφορα στην μπαταρια.Αυτη την στιγμη ειμαι με 52%,1:23 οθονη,32 ωρες χωρις φορτιση,και 2:36 το wifi ανοιχτο.Να σας πω την αληθεια μου δεν εχω στατιστικα απο πριν αυτων των υπηρεσιων,ουτε και τωρα τα εχω κοιταξει,αλλα συνηθως στις 2 μερες ηθελα φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προβλημα το εχω παρατηρησει εγω με το skype.Μετα απο αρκετο(συνηθως χρονο) π.χ 2-3 ωρες χανοταν η κληση πατουσα τερματισμος δεν ανταποκρινοταν.Εξοδος,παλι τιποτα..Μονο με restart εστρωνε.Αν πατουσα το home,το κινητο λειτουργουσε κανονικοτατα.Αλλα το skype δεν μπορουσε να κλεισει με τιποτα.

 

Επισης,απο τοτε που καποιος λιγες σελιδες ποιο πισω,εδωσε ενα λινκ με τις υπηρεσιες google,ειδα και εγω διαφορα στην μπαταρια.Αυτη την στιγμη ειμαι με 52%,1:23 οθονη,32 ωρες χωρις φορτιση,και 2:36 το wifi ανοιχτο.Να σας πω την αληθεια μου δεν εχω στατιστικα απο πριν αυτων των υπηρεσιων,ουτε και τωρα τα εχω κοιταξει,αλλα συνηθως στις 2 μερες ηθελα φορτιση.

 

[ATTACH]40212[/ATTACH]

Κάτι πρέπει να άλλαξε...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το update που έδωσε η Google μείωσε το drain της μπαταρίας από τα Google services αυτό άλλαξε
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...