Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus L7 II (P710 / P715)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά να θυμίσω ότι για βοήθεια σε σχέση με την επιλογή νέας συσκευής υπάρχει αφιερωμένο υποφόρουμ.

Τέτοιου είδους συζητήσεις εδώ είναι off topic :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 125
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό ίσως να πάρει και Kit Kat σύμφωνα με την lg της Βραζιλίας.

 

http://droidnews.org/wp-content/uploads/2014/04/lg-optimus-g-brasil1.jpg

http://droidnews.org/lg-optimus-g-y-lg-l7-ii-recibiran-kitkat-4-4-2-el-14-de-julo/

 

Βγήκε επίσης και custom rom από Ρωσία μεριά (με κάποια προβληματάκια ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ως ευχαριστημένος κάτοχος L9ii πρότεινα για αγορά στη σύντροφό μου (για την πρώτη της 24/7 επαφή με το Android) το L7ii, το οποίο βρήκαμε στα 117 ευρώ. Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις (κλήσεις, sms, viber και candy crush saga), οπότε θεωρώ ότι η συσκευή θα την ικανοποιήσει.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να παρει 4.4....μετα απο ενα χρονο ευχαριστημενης χρησης με το l7 ii...θελω να δω και κατι αλλο....

μπορει να μην ειναι το τελειο κινητο για παιχνιδια ...αλλα εμενα με βολεψε απιστευτα. τελεια μπαταρια,απιστευτη αυτονομια,στο 3g καιει μονο παραπανω. το κουμπι μεμο με εχει σωσει απιστευτες φορες,οσο και αν το εκραξα στην αρχη,η οθονη απο φωτεινοτητα τα σπαει,βιντεο πολυ καλο και ας μην ειναι υψηλη αναλυση,φωτογραφιες μετριες προς καλες,πολυ καλες σε φωτεινους χωρους.γενικα το κινητο μου βγηκε καλο κ δεν εχω σκοπο στο αμεσο μελλον να το αλλαξω. επισης αν ειχα λεφτα θα προτειμουσα παλι lg(εννοειται το g3,και ας ειναι τεραστιο.....) εμεινα ικανοποιημενος,μπραβο lg.

Link to comment
Share on other sites

Για δεύτερο Παιδιά αξιζει? Έιμζι μεταξύ αυτού, Huawei Ascend Y300,nokia 625Για υπέρβαση και του πιο φθηνού l4 ii ως πιο φθηνή λύση ,τι μου προτείνεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μην το σκέφτεσαι για δεύτερο είναι τέλειο, μην σου πω κ για πρώτο. τα κάνει όλα σε λογικά πλαίσια κ είναι φτηνό. πολύ βολικό στην χρήση του
Link to comment
Share on other sites

Ως ευχαριστημένος κάτοχος L9ii πρότεινα για αγορά στη σύντροφό μου (για την πρώτη της 24/7 επαφή με το Android) το L7ii, το οποίο βρήκαμε στα 117 ευρώ. Δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις (κλήσεις, sms, viber και candy crush saga), οπότε θεωρώ ότι η συσκευή θα την ικανοποιήσει.

 

Δυστυχώς μάπα μας βγήκε το καρπούζι (το οποίο τελικά δεν αγοράστηκε από σκρουτζομάγαζο - άλλος Γολγοθάς αυτός...) και σαν να μην έφτανε αυτό χρειάζεται να αντιδικούμε με το Πλαίσιο για να το πάρει πίσω.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To Samsung GT-S7275 (Ace 3) στα 137€.

 

Έχει καλύτερο επεξεργαστή και από τα τρία (2 x 1.2GHz Krait), ίδια κάρτα γραφικών με το "δυνατό" της παρέας Xperia L (Adreno 305), LTE υποστήριξη (όλα τα άλλα είναι μονάχα 3G).

 

Διαβάζω και καλά και αρνητικά για το L7 ii. Πλέον η τιμή του στα σκρουτζομάγαζα γύρω στα 100 ευρω! Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις αλλά η τιμή του είναι δελεαστική. Να το πάρω ή να δώσω ένα 50άρικο παραπάνω να πάρω το L9ii?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να το κανω δωρο στην κοπελα μ και το εχω βρει στα 114Ε οι απαιτησεις δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλες ( καμια φωτο, viber κανα παιχνιδακι) αυτα!

Περιμενω καποιες απαντησεις και γνωμες!

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια θελω να το κανω δωρο στην κοπελα μ και το εχω βρει στα 114Ε οι απαιτησεις δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλες ( καμια φωτο, viber κανα παιχνιδακι) αυτα!

Περιμενω καποιες απαντησεις και γνωμες!

Ευχαριστω!

μην το παρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος στο φόρουμ οπότε καλώς σας βρήκα.

 

Πριν μερικές μέρες αγόρασα ένα LG optimus L7 ii p710. Είναι το πρώτο μου smartphone. Αφού κάπως εξοικειώθηκα με το smartphone σκέφτηκα να αγοράσω μία κάρτα μνήμης.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε μία χωρητικότητας 8GB. Αν υπάρχει κάποια εταιρία καρτών μνήμης η οποία συνεργάζεται "καλά" με το συγκεκριμένο κινητό θα προτιμηθεί ασχέτως τιμής (και αν βέβαια ισχύει το "καλά" ).

 

Επίσης διάβασα εδώ: http://www.phonearena.com/phones/compare/LG-Lucid-2,LG-Optimus-L7-II/phones/7768,7714 ότι το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει μνήμες "microSD, microSDHC up to 32 GB.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Αν κάτι από αυτό που έχω γράψει είναι λάθος ενημερώστε με.

 

Φιλικά, HeavySmok

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕι καποιος να μου πει πως περναω ηχο σε επαφη γιατι εχω βραχυκυκλωσει και δε μπορω να το βρω.:mad::mad:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ

 

Προσφατα μου εκαναν δωρο :) ενα κινητο LG L7 II. Υπεροχο κινητο κ πολυ βολικο....

Το προηγουμενο κινητο μου, ειναι το ΝΟΚΙΑ 2700, απο το οποιο θελω να παρω backup, το ημερολογιο και τα μυνηματα (τον τηλ καταλογο το καταφερα) και να τα περασω στο LG.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα, να μου συστησετε για να γινει αυτη η μεταφορα;;;;;;; Δοκιμασα καποια αλλα δεν εβγαλα ακρη

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!

Να σημειωσω οτι τα δεδομενα του ΝΟΚΙΑ τα εχω παρει backup με το PC Suite

 

Αpatite

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το φορουμ

 

Προσφατα μου εκαναν δωρο :) ενα κινητο LG L7 II. Υπεροχο κινητο κ πολυ βολικο....

Το προηγουμενο κινητο μου, ειναι το ΝΟΚΙΑ 2700, απο το οποιο θελω να παρω backup, το ημερολογιο και τα μυνηματα (τον τηλ καταλογο το καταφερα) και να τα περασω στο LG.

 

Υπαρχει καποιο προγραμμα, να μου συστησετε για να γινει αυτη η μεταφορα;;;;;;; Δοκιμασα καποια αλλα δεν εβγαλα ακρη

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!!!!!!

Να σημειωσω οτι τα δεδομενα του ΝΟΚΙΑ τα εχω παρει backup με το PC Suite

 

Αpatite

 

κανεις;;;;;;;;;;

να σημειωσω οτι καταφερα να παρω backup το ημερολογιο, τις επαφες και τα αρχεια (εικονες, μουσικη κτλ)

το μονο που μενει ειναι τα sms-mms...

Pleaseeeee!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μολις το αγορασα. Πληρες τηλεφωνακι απο χαρακτηριστικά. Παρουσιαζει καποια κολληματα μερικές φορές αν το ζορισεις, συνηθως ανοιγωντας πολλες εφαρμογες συνεχομενα - ταυτοχρονα αλλα πιθανον να παιζει ρολο και το κακο wifi σημα που ειχα καποιες φορες και απαιτουσαν οι εφαρμογες, αλλα οχι κατι που προβληματιζει. Απο μπαταρια δεν μπορω να πω με σιγουριά ακομη γιατι μολις το αγορασα και το εχω ψιλιολιωσει δοκιμαζοντας το και εχοντας συνεχως ανοιχτο το wifi, πιθανολογώ ότι λιωνοντας το και κανοντας χρηση wifi αντέχει μεχρι μια μερα, διαφορετικά πιστεύω με μέτρια χρήση ότι θα βγάζει δυο μέρες ανετα. Το καλο ειναι οτι υποστηριζει μεταφορα εφαρμογων στην sd καρτα εφοσον υποστηριζεται απο την εφαρμογη.

 

Ειμαι ψιλοαπογοητευμενος με την καμερα του. Για 8 Mpixel περιμενα λιγοτερο θορυβο. Το χειροτερο ειναι οτι το white balance δεν δουλευει σωστα ή δεν εχει αρκετες επιλογες. Σε φωτογραφιες με φως ζεστης αποχρωσης λαμπας εξοικονομησης ενεργειας, οι φωτογραφιες βγαινουν ολες προς το πορτοκαλι.

Ξέρει κανείς εαν μπορουν να λυθουν τα θεματα αυτά χρησιμοποιωντας αλλη τρίτη εφαρμογη καμέρας απο Play store;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται το encryption της sd καρτας; Ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα οτι πρεπει να αλλαξω το κλειδωμα της οθονης σε password protected, το δοκιμασα αλλα δεν βρηκα πουθενα να εμφανιζεται το μενου για encryption. Εχει ασχοληθει κανεις αλλος;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SOS!!

 

Aγόρασα μόλις το κινητό, έβαλα την κάρτα σιμ, αλλά δεν έχει σήμα το κινητό.

 

Στις πληροφορίες δικτύου λέει άγνωστο δίκτυο, κατάσταση λειτουργίας εκτός υπηρεσίας, κατάσταση δικτύου τηλεφωνίας αποσυνδέθηκε.

 

Μήπως φταίει η κάρτα που είναι παλιά;; Βέβαια σε άλλο κινητό λειτουργεί κανονικότατα.. ΒΟΗΘΕΙΑ!!

Link to comment
Share on other sites

αφου μου ζηταει κωδικο για να ξεκλειδωσει η καρτα... Αρα μαλλον δεν ειναι θεμα καρτας.. Ισως καποια ρυθμιση πρεπει να κανω.. δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τον βαζω τον κωδικο, μπαινει κανονικα και δεν εχει σημα! Δε μπορω να παρω τηλ ουτε να με παρουν! Δεν ξερω αν φταιει το κινητο η η σιμ! Σε αλλο κινητο δουλευουν ολα αψογα.

 

Η΄πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο κινητο που αγορασα πριν 2 ωρες ή ειναι ελαττωματικο. Μου βγαζει το γνωστο κοκκινο Χ εκει που ειναι οι γραμμες του σηματος, πανω δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι...

 

Βρες κάνα δυό κάρτες και δοκίμασε... και αν δεν έχει και πάλι σήμα τότε εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω το εχω 1 χρονο και δεν μου εχει παρουσιασει κανενα προβλημα, για το wi-fi τι να πω; Εχει κανει το ρουτερ στο λαπτοπ πανω απο 3 ωρες και δεν τελειωσε η μπαταρια, καθε μερα δουλευει στο ιντερνετ πανω απο 8ωρο , για τον φακο μονο τις νυχτερινες ωρες δεν βγαζει καλες φωτο.Τελικα πως περναμε τις εφαρμογες στην sd; Θα περιμενω ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά την εγκατάσταση του LG PC Suite πάτησα αναβάθμιση λογισμικού. Ως δια μαγείας μου ήρθε νέο λογισμικό, κάτι που από την επιλογή τηλεφώνου δεν γινόταν (έλεγε πως δεν υπάρχει νέο λογισμικό). Η εγκατάσταση του kitkat (4.4.2) έγινε επιτυχώς! (σε LG OPTIMUS LII P710).

 

Οπότε τσεκάρετε το για την αναβάθμιση.

 

Φιλικά, HeavySmok.

 

edit: Μία εικόνα για του λόγου το αληθές, ξέχασα να βάλω.

 

http://s8.postimg.org/405ftmvcx/image.jpg

Edited by HeavySmok
edit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...